Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1207 / 1679
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Te tudod mondjuk rá , hogy ezt dobta a gép.
Viszont a kijelző helyét , így úgy is ki kell vágni , és ha mondjuk nem plexit raksz a kijelző elé , akkor megteszi egy műanyag vastagabb fólia is a kijelző elő a dobozra ragasztva.Papír boltokban lehet kapni ilyesmit , de akár irat tömb , vagy műanyag átlátszó , vagy színes mappák anyaga is jó erre.
(#) Ricsi89 válasza eyess hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
És ha van valami a kijelző előtt, akkor tök mindegy, hogy pont egy síkban van-e a kijelző az előlappal, vagy 2mm-es beljebb.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Rendben vannak, gratulálok. Nagyon sokat fejlődtél az elmúlt évek alatt. Ehhez külön is.
(#) zolika60 válasza eyess hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Majd a következő még jobb lesz. janikukac igen fejlődőképes.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszönöm! Tudod, igyekszem...
(#) eyess válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Tök mindegy csak annyiból nem , ha mondjuk plexi lenne elé téve az is kiállna , ha nem lenne pont a kivágott helyre illesztve.A fólia az nem annyira vastag mint a plexi ott nem látszana annyira.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia!
Nem kapkodtad el, de nagyon jó lett!
(#) silent15 hozzászólása Júl 29, 2014 / 1
 
Sziasztok, ma végre befejeztem az első saját építésű ládám. 30W-os Samnsung hangszóró van benne, amit még Bemcorptól vettem tavaly találkozón, a magas sugárzó egy HG2,5-639. 2db hidalt TDA2005-van benne, ami majd a láda későbbi testvérét is meg fogja tudni hajtani.
Videó
Sajnos a video a minőségéből adódóan nem adja vissza, de nagyon szépen szól!
A hangváltókat köszönöm Mihalik Dánielnek
(#) zenetom válasza silent15 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia!
Bár én nem nagyon értek a hangtechnikához, de szerintem pöpec lett!
Sőt, nagyon is jó
Bár az aktív részéről se ártott volna egy-kettő kép.
(#) silent15 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszönöm szépen, a kárpitozási technikámon még szeretnék fejleszteni Kívánságod parancs, de csak ez az egy képem van, a belsejéről,és ez is kint, miután elkészült a láda megmunkálása, nem nagyon csináltam képeket, mert annyira belejöttem, hogy csak fogtam és belepakoltam mindent, a kameráról megfeledkeztem
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszi nagymester, mindent beleadtam... 3x kellett nyomtatni az előlapot...
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Ismétlés a tudás anyja! Valamint gyakorlat teszi a mestert.
(#) Frankye válasza janikukac hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Nekem kimondottan tetszik! Jópofa a NYÁK-rajzolat mintás matricázás, ötletes. (Amibe bele tudnék kötni, ha akarnék, de nem akarok, az a "narancs" képen a táp csatlakozása. Nem tudom, hogy a csatlakozó aljzat van ferdén szerelve, vagy csak a dugó húzta el, netán a kép torzít-e, de ez az egyedüli, amit kritizálhatnék.)
Gratulálok!
(#) Vales válasza silent15 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Üdv!
Szép Munka, Grat!
(#) janikukac válasza Frankye hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Ja, igazad van! Az csak az adapter dugója, hiszen nem vettem a fáradtságot, hogy pont azt a méretű dugót rakjam bele ami az aljzatba passzol, így kicsit mozog... Na de amúgy sem ez fogja majd hajtani, azt meg meg kell oldani máshogy, mert ez a fúrógépemé...
Köszönöm a dicsérő szavakat!
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 30, 2014 / 3
 
Itt is készül valami!!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2014

SDC10815.JPG
    
(#) StefuPeti válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Szia. Nagyon tetszik.
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Fogalmam sincs mi lehet, de szokás szerint profin összehoztad!
(#) Frankye válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Hoppácska! Ami eddig látszik, az nagyon szép, bár fogalmam sincs mi lesz belőle, nekem sem...
(#) Roland922 hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Nézzétek meg a linket. Bővebben: Link
(#) eyess hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Voici-Le-Strum

Ha esetleg valakit érdekel innen származik.
Minden infó itt megtalálható kapcsolási rajz , nyák , memó tartalom stb.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2014
(#) Frankye válasza Roland922 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Megnéztem, de - lévén nem egyedül vagyok az irodában a munkahelyemen - hang nélkül, egyelőre. Annyit kivettem, hogy hangkeltő eszköz.
Majd otthonról megnézem hanggal is.
(#) silent15 válasza Vales hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Köszönöm !
(#) cmdnetwizard hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Az elmúlt néhány hónapban fényújság gyártásra adtam a fejem, ezért rendeltem Kínából egy LED panelt, amivel tudok tesztelgetni, próbálkozni.
A panel meg is érkezett hosszas, két hónapos várakozással, és néhány hát alatt egy meglehetősen sokáig jutottam el ennek terén. És ezt mutatnám be nektek.
Mivel nincs fotózásra alkalmas eszközöm, ezért nem tudok túl sokat mutatni belőle, csak két képet mellékletben, valamint egy youtube-os videót.

Valamint a sikerekre tekintettel a mai napon megrendeltem ebből (csak a vízálló fajtából) 10 darabot, viszont most elvileg 3-8 nap alatt szállítják le. Ismétlem. Elvileg.
Amúgy ha bárkinek bármilyen ötlete van, kérem ossza meg velem is!
Laci
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2014
(#) lajos1969 válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Nem rossz mivel vezérled?
Nekem is van kettő ilyen led panelom, én gyári vezérlővel hajtom!
Bővebben: Link
(#) Andrasirex hozzászólása Júl 31, 2014 / 1
 
Üdv mindenkinek!

Ugyan még nincs készen,de azért nálam is készül valami. A hiányzó alkatrészek még nem érkeztek meg.
Köszönet Alkotó fórumtársnak, hogy megosztotta a terveket.
(#) Frankye válasza Andrasirex hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Szépen alakul, csak így tovább! (Ez valamilyen festékréteg a NYÁK alkatrész-oldalán? A kinézeten kívül van valamilyen funkciója? Nem rossz, nekem tetszik, csak a kíváncsiság kérdezteti velem.)
(#) Andrasirex válasza Frankye hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Sima szóróflakonos autófesték,az olyan paneleket szoktam lefújni amik igényesebbek,mert így jobban hasonlít a gyárihoz.
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 1, 2014 / 2
 
Szervusztok!

Elkészült a csöves gitárerősítőm, benne egy ECC83-al és egy EL34-el. A zen egyszerűség jegyében épült, csak egy gain és egy volume található rajta, valamint trióda-pentóda és készenléti kapcsolók. A belsejéről sajnos nem tudok most képet mutatni, de hamarosan cikk is készül belőle és ott alaposan kivesézünk mindent

1.JPG

2.JPG
   
(#) davidovics hozzászólása Aug 1, 2014 / 1
 
Üdv mindenkinek!
Még régebben csináltam egy merevlemezből hangszórót unaloműzés gyanánt és gondoltam megosztom veletek.
Egy régi merevlemezt kaptam szét és az olvasó-írófej tekercsét vezérlem és ennek következtében mondhatni átalakul hangszóróvá hiszen az olvasó-írófej így pont ugyanúgy berezeg akárcsak egy hangszórónál.
A hangot maga a fej adja ki,de mivel a felülete kicsi,így kicsit halk,de membránként szinte bármi rárakható(mint a videón is látszik) és ilyenkor azért halhatóbb
A videó elkészítése után nem sokkal csináltam rá "membránt" cd tároló tetejéből,de majd ha csinálok egy újabb verziót akkor a tölcsért igyekszem papírból készíteni,mert az jobban muzsikál.
Az áramkör roppant egyszerű(egy kis tranzisztoros erősítés) és nem is akartam sokat bajlódni nyák készítéssel tehát amint a képen is látszik ez egy kis 3 perces nyák
Remélem tetszik nektek és remélem más is kedved kap egy kis HDD átalakításhoz.
Következő: »»   1207 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem