Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   138 / 293
(#) manao válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Rögtön a csavar mellett furtam lyukat, de szivárog valami folyadék. A rozsdafoltokból ítélve eddig is szivárgott ott vmi a csavarmeneten keresztül. REmélhetőleg nem csesztem el a hűtőt. Vagy mégis? Milyen folyadék ez?
(#) laccika77 válasza mlaci01 hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Teljesen elképzelhető. Milyen mérőt használtál? Az is becsapós, hogy a valós fogyasztást jelzi ki, vagy a meddőt is beleméri?
(#) kaqkk válasza manao hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Reméljük a legjobbakat szerintem csak rozsdás víz (a csavar mellett befurakodott a pára ott lecsapódott és korróziót generált ...)
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2014
(#) manao válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
hát nem tudom, ha megnyomom a hátfalat belülről, szépen spriccel ki a víz a lyukon keresztül, olyan mintha egy tartály lenne aminek ez az egyetlen nyílása, meglátjuk.
(#) kaqkk válasza manao hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Próbáld meg kicsorgatni a vizet , majd beragasztani a likat , nem segít a hűtésben és csak egyre több lesz benne amíg le nem feszegeti a belső borítást
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2014
(#) steve014 hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni,mi lehet a probléma a hűtőnkkel.Tipusa aewoo FRN-U20GAI 5 éves.
Ez egy side by side egykompresszoros hűtő.A hűtő része kifogástalanul működik,a fagyasztó viszont elromlott, üresen is 0°C-tól -11°C-ig összevissza ingadozik a hőmérséklete,attól függetlenül,hogy hova állítom(amúgy -16°C és -22°C között lehet beállítani a hőmérsékletet).A kompresszor és mellette a ventillátor működik,a kompresszornál az egyik cső vastagon jeges volt.Hívtam szerelőt,de tanácstalan volt,milyen irányba induljon.
Márkaszervízt nem találtam,Bp-től 240 km -re vagyunk.Az angol szervízleírásban megadott nyomógomb kombinációval reseteltem,de semmi változás nem történt.
Szeretném behatárolni vajon mi lehet a probléma,érdemes-e elvinni esetleg távolabbi szervízbe,szerintem alkatrészt se nagyon lehet beszerezni a Daewoo hűtőkhöz.
Köszönöm a segítséget
(#) hevesvari hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Idős Lehel fagyasztószekrényem zöld piros és sárga lámpája ég, de a kompresszor nem kapcsol be (nem hűt). Mi lehet a probléma? Mit tudok csinálni vele?

Köszönöm szépen a válaszokat.
(#) kaqkk válasza steve014 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Pakolj ki belőle , kapcsold ki , és hagyd úgy legalább két napig (nyitott ajtóval) addigra biztosan leolvad és bekapcsolás után egykét hónapot ki fog bírni olvasztás nélkül (90% az esély hogy a leolvasztófűtés ment tönkre)
(#) laccika77 válasza hevesvari hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ha a sárga is világít, akkor a kompresszornál kell a hibát keresni. Segédrelé,vagy kompresszor hiba.
(#) laccika77 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Igen! De lehet,hogy semmi baja. Csak az utóbbi hetek magas páratartalma , és hőmérséklete miatt sok nyitogatással kombinálva elfagyott az elpár..?
(#) manyus_ hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Tisztelt Urak !

Zanussi normál hütőnk (kb 15 éves, termosztátot már cseréltem 2 éve) a kompresszor leállásakor beremeg.
Lehet ebből valamire következtetni ?
A hűtő stabilan az eredeti helyén áll, és hűt is rendesen.
(#) laccika77 válasza manyus_ hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Megálláskor (kikapcsoláskor) hangos koccanó hangot ad?
(#) Bakter123 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Zolika60, Lacika77,Kaqkk!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.

-Szerintem elektromosan jól kötöttem be, de hétvégén azért ellenőrzöm.
- A szál pontosan a régi helyére került.

Az nem világos egészen, hogy ennek a termosztátnak hány fokon is kellene kapcsolnia?
Minta a műanyag részébe valami -22...-35 lenne belesütve???
Az érzékelő viszont a normál részben van felfogva egy kb 20*30cm-es lemezre(ebben kering a gáz).
Egy nap járatás után már ezen a lemezen is kezdett egy jégbunda kialakulni.
Viszont ez a lemez szerintem sohasem lesz -22 fokos???
(#) tibibalogh520 válasza Bakter123 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„Viszont ez a lemez szerintem sohasem lesz -22 fokos”

Pedig lennie kellene!
(#) pjg válasza laccika77 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Az enyém leálláskor ad ilyen kocogó hangot. Mi lehet az oka?
(#) Bakter123 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szia!

A munkahelyemen is van egy hasonló (kicsit nagyobb) tökéletesen működő Lehel hűtő.
Most néztem meg, és az a lemez amire a termosztát csöve fel van fogatva az tuti nem -22 fokos. A vízcseppek állnak rajta, szerintem néhány fokos. És tökéletesen ki be kapcsolgat.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
A motor, vagy a hátsó radiátor felfüggesztése laza és verődik a burkolathoz.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Köszi. Ránézek.
(#) tibibalogh520 válasza Bakter123 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ha az a lemez, állandóan "csak" néhány fokos lenne állandóan, akkor áruld el, mitől tudna egy olyan kis felület lehűteni egy kb. 100 Literes teret, és az abban lévő cuccot +5 fokosra?
A munkahelyeden lévő hűtőt akkor lesd meg, mikor megy a kompresszor benne -egy darab ideje már!
Meg fogsz lepődni, hogy azok a vízcseppek, bizony eléggé fáznak olyankor.
(#) kaqkk válasza laccika77 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ha jó az olvasztás el kell bánnia a magas páratartalom miatt keletkező + jéggel , de tévedhetek is ezért írtam hogy
Idézet:
„90% az esély hogy a leolvasztófűtés ment tönkre)”
(#) sziszi89 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Az alábbi problémával kapcsolatban kérném a segítségetek.
Van egy kb. 10 éves Zanussi kombinált hűtőm (fogalmam sincs milyen tipusú). 2-3 napja azt tapasztalom,hogy furcsa hangja van. Konkrétan olyan,mintha folyamatosan csordogálna benne víz,vagy valami. Tegnap este már azt is észre vettem,hogy a normál hűtőtérben alig hűt. Maximumra állítottam a szabályzót,de így sincs túl hideg benne. A mélyhűtő résszel jelenleg még nincs gond. A hűtő oldala nem melegszik. Ma felhívtam egy szerelőt,elmondtam neki ezeket,majd közölte,hogy kilyukadt és nem lehet javítani.
Még mielőtt beruháznék egy új hűtőre,a tanácsotokat kérném. Valóban ez lehet a probléma? És ha igen,tényleg nem lehet megjavítani?
A választ előre is köszönöm!
Szép estét!
Sziszi
(#) kaqkk válasza sziszi89 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
A normál tér le van jegesedve ? Ha igen akkor attól nem hűt , ilyenkor inkább 1 es 2 környékén érdemes tartani a szabályzót mert akkor van "ideje" leolvasztani (könnyebben eléri a hőfokot)
A szörcsögés meg már régen megvan csak most vetted észre (ez az áramló hűtőközeg hangja az elpárologtatóban) olvaszt le és állítsd 2 re a szabályzót ...ha ez nem jár eredménnyel akkor ... 0662421122
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) kaqkk válasza manyus_ hozzászólására (») Aug 7, 2014 / 1
 
Idézet:
„Lehet ebből valamire következtetni ?”
Öregszik a hűtő és gyengülnek a kompresszor tartórugói (a házban 3 rugón áll a kompresszor ) gondot nem okoz a működésben csak "kolompol" de lehet hogy pár éven belül eltörik valamelyik rugó az már baj lesz ...
(#) sziszi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Köszönöm a választ! Visszagondolva,eddig elég jeges volt (épp terveztem a leengedést,mert már elég rosszul nézett ki). De ez a jegesedés most megszűnt. Sőt teljesen leolvadt. Ezesetben segíthet a leengedés?
(#) laccika77 válasza sziszi89 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Valószínű gázhiányos. Általában a keretfűtés lyukad ki, és javítható!
(#) laccika77 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Igen, el kellene bánnia vele! De semmi sem tökéletes, sajnos hál istennek.
(#) kaqkk válasza sziszi89 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ha teljesen leolvadt , akkor ott tényleg probléma van , azt nem kérdeztük hogy egy vagy két kompresszoros és hogy ha 2 akkor megy e mindkét komp ? Ha mindkettő megy akkor lehet gázhiány a normál térben (ott nincs keretfűtés tehát nem az lukadt ki) ha az egyik komp nem megy akkor lehet normál téri hőfokszabályzó hiba...
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) sebokr hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok

Tudnátok segíteni mi lehet a probléma.
Adott egy zanussi 4 éves hűtő. Jelenség a normál hűtőtér felső kb 15-20 cm megfagy de lejjebb semmi. A mélyhűtő tökéletes, az aljában 9'C van és a motor soha nem áll meg.
Volt kint nála egy hűtőszerelőnek titulált valaki. Gyors megállapítás nincs benne gáz.
Megszelepelte a motort, nitrogénnel nyomáspróbázott 30perc nem eresztett, kiszívta a nitrogént majd szintén 30 percig nézte változik-e de az is jó volt. Ezek után feltöltötte gázzal annyival mint a hűtő belsejében van, de semmi változás.
Bármi ötletet elfogadok.

Köszönöm Roland
(#) sziszi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Sajnos azt nem tudom megmondani,hogy hány kompresszoros. Ha csak egy,akkor nincs rá esély,hogy javítható?
(#) laccika77 válasza sebokr hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
A leírtak alapján gázhiányos! Ezeknél néhány gramm is számít! Hívd vissza a szerelőt, csinálja meg normálisan, vagy vissza a pénzt.
Következő: »»   138 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem