Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
KEDVES KOLLEGÁK a segitségetekre szorulok, meg szeretném szerezni ennek a TV-nek a kapcsolási rajzát , kérném , ha valakinek megvan , vagy tud cimet ahonnan levehetném , kérem tegye fől nekem
javitás céljából kellene , előre is köszönöm . ITT IDEAL COLOR 3106 H A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2014
Nagyon köszönöm , ez igazán gyors volt
De ez sem az igazi, mert a skory-féle kapcsolás 1 db. LED-re van tervezve, és én a helytakarékosságot és egyszerűséget is figyelembe veszem, ezért nem egy olyan adót, és több vevőt szeretnék, hanem egy adót, egy vevőt/kerék, és azon az egy vevőn lenne egy kimenet amin a LED sor lóg. De ha nem így lenne, akkor is át kell tudni adnia a plusz teljesítményt az adónak, mert anélkül hiába lenne nagy kondenzátor. LED-enként 1 kondenzátor az túl nagy. Esetleg ha az egyenirányított dinamó feszültségét adná át, és azzal töltene fel 1 kondenzátort, és utána lenne egy feszültség generátor, amire párhuzamosan köthetők plusz LED-ek? Így talán hosszabb ideig tudna csökkenni a kondi feszültsége úgy, hogy ne essen a nyitófeszültség alá.
Sziasztok, SOKOL 404-es rádióhoz kerestem kapcsolási rajzot. A keresgélés közben nézzétek mire bukkantam:Bővebben: Link. Ha jól néztem az összes szovjet rádió kapcsolási rajza megvan az oldalon. Lehet fel kellene tenni a linket a fejlécbe is, mert így el fog tűnni, aki keresi később meg nem biztos hogy megtalálja.
Sziasztok! Találtam egy ilyen audio effektező áramkört, viszont nem teljesen értem. Először is, a rajz szerint szimpla tápról (9V) működtethető az áramkör. Viszont szerintem a műveleti erősítők bemenete nincs megemelve féltápra, így a kapcsolás nekem működésképtelennek tűnik. A második dolog pedig a bemenetnél látható kondenzátor egy nyíllal. Ez egy változtatható kondenzátor lenne? Működőképe egyáltalán ez a kapcsolás? Vagy esetleg tud valaki egy értelmes Phaser-Flanger vagy ezekhez hasonló effektező áramkört?
Talán azt jelzi, hogy a + tápra kell kötni az IC2 melletti 100k poti végével együtt. A változtatható kondenzátor csak változik. Nem marad fix értéke mint a potméternek. Egy nyíllal áthúzva szokták jelölni.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
Ezen a rajzon semmi nincs úgy jelölve ahogy kellene, a potik is ugyan úgy vannak rajzolva, mint az a kondenzátor. Viszont akkor most azt hová kellene kötni?
Pluszhoz, vagy egymáshoz. De én csak azt mondom inkább, hogy ezt jelölheti. Pozitívhoz én nem látom értelmét, marad az egymáshoz, vagy semmihez.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
Szia! Ezek között talán akad valami neked tetsző kapcsolás:
Bővebben: Link
Azt a rajzot felejtsd el, köze nincs egy használható phaser effekthez.
Az a nyíl ott a + tápot jelképezi, egy ellenállással meg egy zenerrel csinál féltápot, és az összes fázistolást az az egy szem tarnzi csinálja az utána lévő műv. erősítővel. Hogyha használhatót akarsz akkor keress rá a Bad stone phaser effect-re, azzal nem lesz gond. Ugyanis a legtöbb kapcsolásban vagy optóval vagy fetekkel oldják meg (esetleg ota-val) a fázistolós fokozatokat. Ezekhez pedig mind a feteket, mind az optókat válogatni kéne - ami elég nyűgös dolog. A BadStone viszont nagyon ötletesen ez egy cmos ic-vel oldja meg, amiben van 6 egyforma karakterisztikájú mosfet analóg módon is vezérelhető kapcsoló. Itt egy teljes leírás nyák rajzzal, beüleéssel, mindenestől. Igaz kicsit keszekusza, de működik! ![]() A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
Szerintem meg...
A nyíl azt jelzi, hogy azt a pontot össze kell kötni a speed potméter alsó lábával. Az IC3 inv. és az IC2 non inv. bemenete pedig tápfeszre van kötve, zéner pedig nincs a rajzban.
A kapcsolás jól néz ki, mindenképp ki fogom próbálni. Ez a másik kapcsolás az egyszerűségével fogott meg. Ebben a speed-potméteres dologban lehet valami..
Az a rajz teljességgel értelmezhetetlen , legalább 5-6 ordashiba van. Aki ezt lerajzolta, maga sem tudta mit rajzol
![]()
Nincs ezzel semmi gond, teljesen jól olvasható rajz, csak nem a mi szabványunk. Régi japán, meg amcsi rajzokon láttam talán ilyen megoldásokat.
A kötések nincsenek pöttyel jelölve a vonalakon, hanem csak össze vannak húzva a vonalak. Ahol találkoznak, ott mindenhol kötés van, kivéve, ahol félkörrel mennek át egymáson a vonalak (IC1 non inv. bemenetre menő vonal, vagy a kimeneténél átmenő pozitív ág). Ott nincs kötés. Az előző, kérdéses nyilazott rész, ami a speed poti alsó lábára megy, valószínűleg azért van nyilazva, mert rengeteg másik vonal felett kellett volna keresztezve behúzni, félkörökkel a keresztezéseknél. Olvasható.. ![]()
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni!Adott egy Tekepálya,Schmid-Vilati gyártmány,K800 TEKE típusú,ehhez keresek kapcsolási rajzot!(A száma elvileg: 430161-100) Lehasalt a tápegysége,és rajz nélkül esélyem nincs megjavítani! Várom válaszotokat! Tisztelettel:László.
Ez biztosan nem igaz, mert az egyetlen áthurkolt kereszteződést ha elhisszük, és a többi elvileg pöttyös lenne, akkor különösen blődli... De építse meg valaki az elmondásod szerint, és ha működik, jövök minden építőnek egy felessel...
![]() ![]()
Üdv !
Szeretnek kerni egy kapcsolási rajzot , aminek alapján egy hangerő szint kijelzést szeretnek építeni. Egy egyszerű ledes is jó ,csak legyen érzékeny, a dolga az lenne hogy a szomszéd közös kerítésére szerelve mutatna a zajszintet , Irtózatosan zajong és mégis nekem kiabál , hibáztat hogy zavarom. Esetleg ha mar van ilyen kütyü rendelnek a netrol csak nem tudom a megnevezését. (végső esetben) Előre is köszönöm !
Kivezérlésjelző/VU meter. Mikrofon+előerősítő+kivezérlésjelző. De hülyeség, mert semmit nem old meg. Úgyse nézi, mikor zajong, vagy azt mondja, te csinálsz vele valamit ami miatt hazudik.
![]() A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Sajnos kitelik tőle . Az van hogy én a Juventuszt hallgatom o meg R......, így neki szabad mindent de én nem hallgathatom mert neki nem tetszik.
Csinálj egy FM transzmittert amin a te rádiód szól az ő frekvenciáján
![]()
Igen ez jó ötlet :
![]() Az udvaron szol a rádióm, FM transzmitteren keresztül. csak a frekvencia nem lehet állítani az enyémen , a rádiót állítom be . Kábel TV (digi) hálózaton jön be a Juventusz .
Egyébként van még kérdés, szóval a jel földje azonos a tápegység földjével? Hogyan van megoldva a műveleti erősítők kettős tápja? Mert próbapadon összeraktam, de a kimeneten csak pattogás hallatszik a potméterek állításakor változó gyakorisággal és hangszínnel..
De nekem alapból nem világos, hogy a bemeneti jel hogyan jut el a kimenetre, mikor az IC3 és IC4 bemenetein szinte mindenhol tápfesz vagy föld van.. A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Sziasztok!
A TMS1122NL típusú IC-hez keresnék bármiféle kapcsolási rajzot. Nem egy mai darab, régebben kapcsolóórákat készítettek vele.
Nem kell kettős táp, ez egy telepes megoldás.
A GND, a bemenet és a kimenet hideg pontja a telep negatív pólusa. (lenne) Honnan szedted ezt a rajzot? Linkeld már be azt az oldalt. Vannak érdekes dolgok azon a rajzon... Középen, alul a 0,022µF alatti ellenállásnak értéke sincs, meg a tranzisztor is érdekesen van ott. Ha a rajz szerint megépíted, ez nem igazán fog működni.
Eleve átverték a dolgozót azon az oldalon az összes effekt rajzzal, érdemes megnézni.
A Phaser rajz fölött pl. egy flanger effektet (Uni-vibe) demóztak be, mintha az szólna ami a rajzon látható. Megépítettem az uni-vibet is, na ahhoz pl. ennek a linkelt rajzhoz nagyon kevés köze van. Bővebben: Link
Ezen egy kicsit átsiklottam
![]() Köszönöm szépen!
A kapcsolás innen származik: Bővebben: Link
Link javítva. -moderátor- A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Szia! Az oldal rajzai inkább elvi jellegűek, mintsem építési tervek. Amit kiszemeltél, az abban a formában valóban működésképtelen. Sajnos tovább kell böngészned.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |