Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1595 / 2500
(#) VIM válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Szia! Az előbb néztem meg a tápegység váltó részét és 2X13.7V-t mértem rajta. A negatívhoz képest így a ZD1-n 9.3V-t a másikon 0V-t mértem. Gondolom ez utóbbi zéner rossz lett. A kérdés az az volna, hogy akkor 2X9V-os lenne a tápegysége (+,-)? A rajz amit találtam csak hasonló, mert a meglévőben magas hangszín is van, kettő 4558-al hajtva a 2030-at. A táp része sem olyan. A működtető feszültségre lettem volna kíváncsi de nem találtam olyan rajzot ahol jelezték volna.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Szia! Gondosan át kell nézni az összeköttetéseket, valahol hibádzik. Módszeresen vedd sorra az alkatrészeket ahhoz és csak ahhoz csatlakoznak-e amit a rajz előír?
(#) kasas válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Szóval nem egy gombelem amit ki tudok cserélni? De mi tud elromlani egy ram ban és mit kell csinálni újat kell venni vagy mi?
(#) reloop válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
A korábbi méréseid nem mutattak kimondottan Zener hibát, a ZD2 mindkét lábán 0V a feszültség?
Könnyű tájékozódási pont a műveleti erősítő: 4-es láb negatív táp, 8-as pozitív. Ezt úgy is meg kell mérned.
A fotód jobb szélén sejtem a táp puffereket, azokon ±18V a várt feszültség.
Mi a készülék típusa? Hátha találunk hozzá rajzot.
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Szia! Olyan ellenállást válassz amelyiken a -15V-os táp árama 15-16V-ot ejt. Az áramból a wattot is kiszámolhatod. Nem árt kényelmesen túlméretezni, hogy ne legyen forró.
(#) reloop válasza kasas hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Átnéztem tüzetesen a kapcsolási rajzát, nem találtam benne elemet, és mint írtam is flash memóriát használ, ami táp nélkül is tárol.
Ha hajt a szorgalom, azt a tucatnyi tápfeszültséget végigméregetheted, névleges érték és hullámosság szempontjából - hátha.
A hibája szinte bármi lehet, akár a legegyszerűbb fólia hajszálrepedés, forrasztási hiba például a 144 lábú procinál megfogja a masinát. Nem is tudom szoktak-e ilyet panel szinten javítani.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Értem de a 36V-os Zener nem fogja befolyásolni ami párhuzamosan van vele?
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Normál üzemben nem folyik áram a Zeneren. A rajzból úgy veszem ki TR702-nek 33V körüli kollektorfeszültséget irányoz elő.
(#) bakaruha hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
Sziasztok megtudnátok mondani hogy a képen látható Castone végfok milyen típusú sajnos az előlapja teljesen elrozsdásodott így került hozzám nem-beszélve róla hogy az egyik oldal le van égve ezért kellene a pontos típusa Mj15025/15024 tranzisztorokkal van szerelve. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) vipera1997 válasza bakaruha hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
szerintem 600bvo
(#) GeorgeAudio válasza bakaruha hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Így van ez 600BV
(#) csipaDJ hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
ÜDV Fórumtársak!!
Kis segítséget szeretnék kérni tőletek egy olyanban hogy van nekem egy olyan EUA6011A 3-W Stereo Audio Power Amplifier With Advanced DC Volume Control erősítő IC-m és abban kérném a segítségeteket. hogy ehhez kellene nekem egy kapcsolási rajz és nyákterv!!
Az adatlapján van kapcsolási rajz de sajnos azon sajnos nem tudok annyira eligazodni! :/
Remélem Ti tudtok nekem ebben segíteni! Előre is KÖSZÖNÖM!!
üdv. csipaDJ
(#) bakaruha válasza GeorgeAudio hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Esetleg kapcsolási rajzot találok hozzá valahol? Üdv.
(#) reloop válasza bakaruha hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Szia! A Castone témában van pár információ.
(#) bakaruha válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Szia minden infót szívesen veszek.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Attól nem lehet hogy a két meghajtot kicsereltem bd139 és bd140re?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Erről van szó? Ebbe jó a BD páros, persze NPN és PNP kerüljön a helyére.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Igen erről van szó.arra vigyáztam hogy melyik hová kerül de a labkiosztasban nem voltam biztos mert mindenhol mást írtak.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Mutass két eltérő lábkiosztást erről a tranzisztorról, hagy okuljanak mások is belőle!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Hát nemtudok tabletrol linket tenni de ha beirja bárki a googleba mást ír meg az adatlap is
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Kizárólag adatlapból tájékozódunk tranzisztor-ügyileg.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Tudom de más tokozas más labkiosztas?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Ha nem tudod linkkel alátámasztani a mondandódat, nem vergődünk zöldágra.
(#) pucuka válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Egy típusszámhoz általában egy tokozás tartozik.
(#) tomi1990120 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Értem mind(1)egy inkább visszarakom az eredeti tranzisztorokat
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014
(#) pika75 hozzászólása Okt 1, 2014 /
 
Sziasztok! Hozzam kerult egy Watson 5.1 -es rendszer aktiv melyladaja, javitasra. Elso korben valaki megallapitotta, hogy a trafo szakadt, igy ki is dobta a kukaba. Mivel ezek utan sem akart mukodni probatrafoval,elhozta hozzam. En eljutottam odaig, hogy a vegfok resze jo (egy 100nF keramiakondi volt elegve, es rovidre zarta +- tapagakat - soha eletemben nem lattam ilyet), vettem bele trafot (2x12v 2.6A),de nem akar szolni. A panelon van egy SJ2323 bemenetvalaszto ic, egy PT2258 elektronikus potmeter es 4 drb UTC4458. Az egyik bibi az hogy a SJ2323 es PT2258 SCL es SDA modon vannak vezerelve, ehhez pedig nekem keves a tudasom, raadasul szkopom sincs. Kerlek adjatok valami otletet hogyan tudnam hangzasra birni a ketyeret?
(#) reloop válasza pika75 hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Szia! A 2323 és a 2258 PIC-ből szokott I2C vezérlést kapni, ellenőrizd mindhárom eszköz tápfeszültségét.
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Sziasztok! Vagy százezer éve nem jártam itt. Be szeretném fejezni a rég elkezdett JLH-mat. Szükségem van egy automatikus ki-be kapcsolóra. Meg is találtam a megfelelőt Bővebben: Link, csak nyáktervem nincs hozzá. Ha valaki már megépítette, és nyákterve is van kérem jelezzen. Nagyon szépen köszönöm.
(#) Buvarruha válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Tervezd meg, nem olyan bonyolult, filccel is megrajzolható.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Találtam tobb hibat is megcsinaltam de igy sem mukodik nemtudom mi lehet vele .
Következő: »»   1595 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem