Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   338 / 489
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Akkor rá lesz ragasztva Semmi nem kötelező mi , én csak javasoltam valamit de ha neked van más elgondolásod hát csináld úgy.
Amit javasoltam az bevált.
(#) kaqkk válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 22, 2014 / 1
 
Egy kérdés ! Ennyi kérdezés után csináltál már valamit ? Vagy csak kérdezel és azt várod mikor unja meg mindenki a válaszadást a nem mindig okos kérdéseidre ?
(#) vicsys válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Én nem lakkoztam. Az első és utolsó menetre cseppentettem egy kis pillanatragasztót, hogy el tudjam kezdeni a csévélést és a végén ne pörögjön le amit feltekertem.
(#) KKobra válasza vicsys hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Oké azt értem hogy a forgórészen nem lakkoztad de az állórész hogyan lesz önhordó
Vagy rajta hagytad a csévetesten ?

DSCF4701.jpg
    
(#) vicsys válasza KKobra hozzászólására (») Okt 23, 2014 / 1
 
Bővebben: Link
Idézet:
„Most valahonnan guberálj egy olyan átmérőjű műanyag csövet, ami lötyögősen ráfér az imént elkészített szekunder tekercsedre! (én a borotvahabom kupakját vágtam szét ) A két rész között NE legyen több 3~4 mm-nél! A csőre (olyan szélesen amilyen az első forgórész) tekerj fel a maradék huzalból kb. 100 menetet.”
(#) zsolt58 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Már a PIC programozot beszereztem, a ventilátort, rézhuzalt és még pár alkatrész!
(#) vicsys válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 23, 2014 / 1
 
Szorítok neked, hogy elsőre induljon!
(#) zsolt58 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Köszönöm szépen de az idén biztos, hogy nem lesz kész!
De mégegyszer köszönöm!
(#) vicsys válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Nyugtával dicsérd a napot. Sok időd van még az "idén"-ből.
(#) zsolt58 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Hány gramm réz kell a tekercseléshez Kb?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 24, 2014 1 /
 
Háát legalább 50KG és a maradékot le lehet adni! Istenem mit vétettem!!
Csináld meg a tekercset és mérd meg!!
Tudnál még nagyobb marhaságokat kérdezni ??
(#) zsolt58 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Hát köszönöm szépen mindkettötöknek!
Mifelénk grammra mérik a rezet csak hogy tudjátok!
(#) Mircsof válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 24, 2014 1 /
 
Már meg ne haragudj, de hobbi elektronika a fórum címe nem hobbi réz vásár!
Ebből kiindulva valaki bontott egy tekercsből rezet (vagy bármi másból), ezt fogta feltekerte 150* egy PC ventire.... de a fene se mérte le grammra, hogy mennyi a súlya, mivel eme tulajdonsága itt nem hiszem, hogy bárkit is érdekelt volna.
20m van említve valahol, ez nem tudom a teljes hosszra értendő, vagy csak az egyik tekercsre, de ha nagyon akarod tudni a súlyát akkor fogd meg és számítsd ki!
Egyébként előbb írták elmész egy tekercselőhöz viszel egy 2 literest és máris örülsz!
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) scooby_ válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Fölösleges új huzalt venni. Drága, erre meg aztán igazán nem kell. Letekered egy nem kellő vagy hibás trafóról, vagy báááármi egyébről amin 0,5-0,6mm átmérőjű huzal van, és szemre abból kijön 150 menetnyi a PC ventilátorodon... De hogy fokozzam az élvezetet és újabb kérdéseket vessek fel benned: Videó magnóból kibontod a forgó képátviteli fejet, abba már fel is van tekercselve a forgó (képátviteli) transzformátor, megúszod a tekercselést, csak kísérletezni kell a legjobb feszültségátvitel érdekében.
(#) kaqkk válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
,
Idézet:
„Videó magnóból kibontod a forgó képátviteli fejet”
Na evvel a kijelentéseddel generáltál még 30 kérdést , mielőtt elkezdődik az építés hiányzott ez nektek ??
(#) Hp41C válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Szóval....:
Mérd meg a ventilátor forgórészének átmérőjét, a lapátokat ne mérd bele. Bőven mérve kb 35 mm.
Egy menet hossza = a forgórész kerülete, azaz d*Pi, azaz 110mm. 120 menet összes hozza egy kicsit több lesz, mint 120 -szor a forgórész kerülete, azaz kb. 1320 cm azaz 1.32m.
A számítást végezd el az állórészre is. Itt az átmérő legyen 40 mm, a menetszám 100. A kiszámított hoszz: 1257 cm azaz 1.26m. Összesen 2.58 m. Egy kis keresés itt a fórumon: cuz.pdf
Ebből 1000m 0.25 átmérőjű zománcozott huzal 0.438 kg.
Kis számolás: 3m 0.25 átmérőjű zománcozott huzal 0.1374 kg, azaz 137.4g.
Hurrá, megvan, 150g huzalból még a kivezetések is kijönnek.
A számítást az adott ventilátorhoz és a huzalátmérőhöz lehet igazítani.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Ez Igen!! Kimerítő pontos válasz. Zsolt58 Nálunk holnap lomtalanítás lesz. Biztosan dobnak ki régi tévét monitort porszívót vagy más elektromos háztartási gépet. Ha sikerül megelőznöd a guberálókat több mint elég rézhuzal birtokosa lehetsz
Kéred a város nevét? De ha nem sikerülne akkor keress meg akár kész álló és forgórészt is kaphatsz
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) Leraz válasza KKobra hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Sziasztok.Akkor most jobbról balra vagy balról jobbra kell tekerni? Mert fordítva visszafelé fog járni az óra?
(#) zsolt58 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Kérem!
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Az adatlapon olvashatod
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Valami nem stimmel, vagy én nem emlékszem jól. Már régen tekertem, de mintha 22 méter ment volna rá... Mondom! Lehet, hogy én emlékszem rosszul és keverem a Gizikét valamilyen más projekttel.
(#) rolie válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Idézet:
„azaz kb. 1320 cm azaz 1.32m”

Itt rossz helyre ugrott a tizedes, azaz 13,2m lenne helyesen, másik tekercsnél szintén, szóval összesen 25m körül lesz.
(#) Hp41C válasza rolie hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Az a ***** Windows calculator. Lenyeli a gombnyomásokat, ha nem pont a gomb felett engedi el az ember az egér gombját...
Tényleg elszámoltam vele a hosszat és a tömeget is. Az eredmény pedig ~300m huzal lett.

Pontosan : A hossz, ahogy írjátok, 25.8m. Egy méter huzal 0.438g. Ebből a 25m 11.3g -ot tesz ki.
Bocsánat, lassabban kell nyomkodnom a gombokat.
(#) rolie válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Használd a NumPad-ot (már ha van)
(#) scooby_ válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Bennem is megfogalmazódott jó néhány kérdés, mikor az elsőt építettem, de szerencsére minden kérdést megválaszoltatok már. Az eredménye:
Bővebben: Régi, rossz minőségű videó.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Ez Kly mester terve- szerintem.
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Meg akarja a tanárom építeni az egyik ide felrakott SMD-t, de nincs hozzá program...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) Hp41C válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
A 16F886 / 18F2550 bázishoz ez a program már fel van töltve. Ezzel ki lehet próbálni az összes funkciót.
(#) KKobra válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Ami ide fel van töltve mindenhez van program
csak keresni kell
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
can you plz give me back side pictures of remote control , base , propeller
Következő: »»   338 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem