Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1242 / 1679
(#) zosza18 hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Érdekességképp megosztom Veletek a most készülőben lévő NYÁK fúrómat. Lassan elkészülök teljesen vele, de annyira örülök neki, hogy megmutatom így a vége előtt is még. Elég gondosan készül, és körülbelül az unokáim is fognak vele dolgozni, úgy lett kivitelezve.
Kb. 13kg mindenestől, így nem kell félni, hogy elmozdul az asztalon. Még szeretnék rá egy LED világítást, hogy jobban lássam a pici lyukakat. Az elszíváson is gondolkodom, hogy ne poroljon, de azt még nem tudom, miként alkossam meg, így az távlati terv. Maga az egész "gép" már működik és tökéletes a próbák során. Vehettem volna boltból, de az drága és nem olyan, mint a saját.
A műanyag vackoktól meg a víz kiver.
(#) Chipmunk1960 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia, Hát tényleg jól megméretezted a keretet, egy gk vonóhorognak elegendő lenne. 10-es kazánlemez? Ez ténylen nem repül el, de ügyes a megoldás!
(#) Doncso válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Az aztán massziv szerkezet. Jó lesz ez. Egy kar kell csak rá. A por esziváson vagy elfújáson mindenképp érdemes elgondolkodni, sok problémát okoz nekem is, hogy panel fúráskor minden luk után fujnom kell egyet mert nem látom a következő lukat. Jó lesz nagyon!
(#) Chipmunk1960 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Az a 3-ágú az szerintem a hátulján.
(#) zosza18 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 28, 2014 / 1
 
Igen, 10-es kazánlemez. Úgy gondoltam, hogy vagy megcsinálom anyagból, vagy hagyom az egészet... de ez lett belőle. Esetleg ha kiborulok a székből az asztal alá, akkor fel is húzhatom magam rajta. Biztosra mentem, hogy masszív és strapabíró legyen. A legvékonyabb anyag a rugónak a karikája, az csak 4-es köracél.
Ahogy próbálgattam, nagyon jól remekel és nagy segítség ez a 30000-es fordulat, így nem hagy sorját a túloldalon. Ezt beteszem a belső műhelybe és ott kéz alatt van, nem kell többet a nagy álványos fúró mellett görnyedve kínlódni. Nagy segítség.
(#) zosza18 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm Mindenkinek!
A kar az a 3 ágú az oldalán, csak a háttérbe szorult a fénykép miatt. Nekem is az a nagy bajom a porral, a másik meg a tisztaságmánia. Nem szeretem ha poros a belső műhely.
(#) Doncso válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Vaksi vagyok. Elszivás....igen.....Egy rossz porszivó......egy csövecske a dremel mögé.......
(#) kaqkk válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
A tecsoban van párezerért autós porszívó ez az állvány bőven elbírná azt is !
(#) pjg válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Egy képet tennél be a fel-le mozgatásról? Hasonlón töröm én is a fejem.
(#) Alkotó válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Nem látom az egyik kulcskérdést, a függőleges mozgatás megoldását. Erről is tennél fel néhány informatív fotót? Nem könnyő olyan megoldást találni, ami kellően egyszerű, nem kell hozzá sok gépi megmunkálás, és biztosítja a kar mozgásával arányos és egyenletes elmozdulást.
(#) zosza18 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Holnap csinálok róla képet. Köszönöm!
(#) sooty válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2014 / 1
 
Csak érdekességként mutatnék én is egy házi készítésű panelfúrót. Egy mozdulattal a kellő magasságba állítható, akár ki is fordítható a munkaasztal felől. A talpában fordulat és nyomatékszabályzó működik. Mielőtt valaki elavultak minősítené a megvilágítást vagy arra gondolna, hogy nem elég tartós konstrukció, elárulom, hogy több mint 30 éve működik és több ezer panelon túl van. Talán egyszer egy nagyobb fordulatú motorra kell majd cserélni a mostanit, bár azzal biztos nem menne el még 30 évet
(#) zosza18 hozzászólása Okt 29, 2014 /
 
Elkészítettem pár képet, remélem kielégítőek Számotokra.
A fogasléc és a fogaskerék egy 6-os IFA adagolójából lett kitermelve. A lécet egy csavarral lehet megszorítani, így az egész távot bejárhatom a fúróval. Minden csapágyméretre van esztergálva, kis spirál belül, hogy az olaj közé jusson. A léc végén van két "csimbók", hogy megakadályozza a túlfutást. Végtelen egyszerű megoldás, de mégis egyedi.

sooty: Tetszik a Te panelfúród is, tényleg jó kis konstrukció, a tartósságot meg már bizonyította.
(#) sooty válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
A tiéd masszív egy szerkezet azt meg kell hagyni. Gondolom fogasléc miatt kell a 3 ágú kar, a megvezetés viszont atombiztos.
(#) zosza18 válasza sooty hozzászólására (») Okt 29, 2014 / 1
 
Igen, a léc miatt kell a 3 küllős megoldás. A megvezetés meg 25-ös teleszkóp szár, nehogy már meghajoljon, ha 0,5-ös furatot készítek az 1-es, üvegszálas NYÁK-ba.
(#) Alkotó válasza sooty hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Zseniális megoldást találtál a mozgatásra, gratulálok.
(#) Chipmunk1960 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 29, 2014 1 / 1
 
Javaslat: A 3 küllő helyére tegyél egy motort lábkapcsolóval, így marad +1 szabad kezed. Gondolom a rugó magától felhúzza a szerkezetet. Nagyon precíz, s ötletes! Gratulálok! De azért nem szedtem volna szét érte egy W60-as IFA-t A hegesztőnek üzenem, ha "anti spatter spray"-t használ, nem maradnak a göbök a nemkívánt helyeken.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) sooty válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Nem az én érdemem, lévén amikor készült kb. 10 éves gyerek lehettem. Édesapám készítette és azóta is használjuk mindketten. A mozgató mechanika egyszerűsége miatt is mutattam meg. Nincs fogasléc fogasív, arányosan pontosan mozog. A felhasított tuskó kézikerekével ott rögzíted ahol akarod, akár beszerelés után is tudsz fúrkálni vele, mert sok minden aláfér.
(#) sooty válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Azt azért megnézném, hogyan fúrsz 0,4-es kemmerrel félkézzel tartva a panelt, úgy hogy nem a karral közelíted meg a panelt, hanem a motor zutty átfúrja a lábkapcsolóra indulva. Valami célzó optika se ártana
(#) zosza18 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) zosza18 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Köszönöm!
A motoron gondolkodtam már és van is elképzelés, de időhiány miatt ezt a rész elodázom még, de mindenféleképp megcsinálom.
Az IFA alkatrészek adottak voltak, úgyhogy nem volt gond a beszerzés.
A hegesztő szerűség én vagyok és köszönöm a felvilágosítást! (Őszinte leszek hozzád, soha nem hallottam még erről a spréről. )
(#) Alkotó válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 29, 2014 / 2
 
Nézetem szerint a motoros előtolást véglegesen felejtsd el, házi készítésű kézi-oszlopos fúrógépnél. Az előtolás az egyetlen erő, amit a kezeddel tudsz érzékelni, és az érzet alapján módosítani. A gépi előtolással az a baj, hogy nem egyenletes erővel, hanem egyenletes sebességgel dolgozik. Ez a fúrásnál a lehető legrosszabb.
Figyeld meg mikor fúrsz, mennyi előtolási sebességet váltogatsz szinte automatikusan. Gyorsan közelítesz, majd mikor már majdnem odaértél teljesen lelassulsz, utána szinte helyben játszol ameddig a fúró helye betalál, utána lassan adsz egy kis erőt és hagyod úgy haladni ahogy akar, majd jön a nyomás, ami megint lelassul mikor sejted a furat végét. Ezt egy motor se tudja.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza sooty hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Viccnek szántam, de már fel van dobva a labda, lehet gondolkodni a uprocesszoros szimuláció megvalósításán.
(#) szili83 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Opelnél 4.5 fok alatt.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 30, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Csak sikerült megoldanom!
A Pony Prog-al, eddig nem használtam.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2014

SDC10960.JPG
    
(#) mofesa hozzászólása Okt 30, 2014 / 8
 
Sziasztok. Én is építettem egy kis csekélységet. Köszönet mindenkinek, aki egy kicsit is hozzá járult ahhoz, hogy elkészüljön.
(#) gernerakos hozzászólása Okt 30, 2014 / 2
 
Üdv mindenkinek!

Ez az őszi szüneti "alkotásom", egy 3W-os zseblámpa. amit majd biciklilámpaként tervezek használni.
4DB AA-s elemről jár, így 3 órát világit egyfolytában.
Kapott egy 3,3 Voltos feszültség és áramstabilizátort, meg a szükséges körítéseket.
Ebben a lámpában van az első maratott nyák lapom, mely a várthoz képest sokkal jobban sikerült, mert csak egy helyen mart alá, és még a vaskloridot sem sikerült kiborítanom
A fénye kellő képpen erős, szinte nem lehet belenézni, de ezzel legalább látni is fogok valamit ha biciklizek.

Köszönöm mindenkinek, aki megválaszolta a buta kérdéseimet, ezzel is segítve a lámpa készülését.
Remélem tetszik nektek.
(#) zsoltee0001 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Rendesn tettél bele anyagot, masszív lett, kis túlzással fúrás nélkül is használható, mert átböki az anyagot
(#) papus51 válasza sooty hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Szia!
Nagyon ötletes a függőleges mozgatás megoldása. Az egyetlen észrevételem ezzel a mechanikával kapcsolatban az a vízszintes irányú stabilitás kérdése. Mi a tapasztalatod ezzel?
Üdv.
(#) zosza18 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Köszi, ki lett találva becsületesen. Nos a rugó hiányában kb. igazad is van.
Következő: »»   1242 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem