Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1241 / 1679
(#) zenetom válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Szép, gratula. Bár lehetne több kép is!
Ha PIC lenne, átírnám magyarra/angolra, de az AVR lelkivilága messzibb áll tőlem.
(#) lajos1969 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Köszi! Majd ha bedobozolom teszek fel több képet is, még teszt alatt vannak!
(#) lajos1969 válasza enree hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Innen származik!
Bővebben: Link
(#) Szpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Te Lajos! Nem lehet hogy rossz fájlt töltöttél fel abba az avr-be ? Ott van ám az "Английский" fájl is !
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) Szpisti hozzászólása Okt 26, 2014 / 2
 
Nem értem ám miért piszkáljátok Trivium93-at?
Ha megnézitek az IRS2092-vel készült kész áramköröket, nem sokat szépített a paramétereken ő sem.
Inkább bíztatnám hogy nem elkókat durrogtat el unalmában, hanem 21 évesen (gondolom a nickjéből és az iskolából) már kapcsolóüzemű meg d-osztályú cuccokkal próbálkozik.
Minden elismerésem a tanárának is hogy nem csak a bonyolult képletekkel fárasztja tanulóit.
Sajnos a mi időnkben ez a technika még ismeretlen volt, kicsit irigylem is .
Az hogy a szerelése még nem kiforrott és precíz, gondolom az első pár munkánál nálatok sem volt az.
Csak az a szerencsétlen 60W-os hangfal ne szenvedne a videón a dubcitól meg a túlterheléstől!
(#) Trivium93 válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Köszönöm szépen! 19 vagyok
Elsőnek amikor hallottam róla, azt hittem olyan mint a többi erősítő, melegszik, sokat eszik... De amikor láttam, hogy mennyi áramot eszik, meg, hogy hogy szól. Nekem is kell egy ilyen, ez volt a reakcióm. Fél éves tervezés után, már jónak tűnt, de még így is volt, hogy az oszcillátornál én smd 1nF-ot akartam, hogy 600kHz-en menjen, de mindig leállt :/ Megoldás az volt, hogy még egy smd 1nF-os kondit raktam, így 300kHz környékén megy az egyik a másik 330kHz környékén.
A hangfalat nem kell félteni, át van tekercselve neki. 2db 150/300W-os 8ohmos van egy ládába.
(#) lajos1969 válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Te Pisti!
Az az első/képen/ verzióba van az megy is! A másodikhoz nem találtam ilyet!
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Az első verzió, ezt csinálja!
Sikerült levideóznom, szemből messziről nem látható! Mitől lehet vajon???
(#) gerry válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Lehet -->EZ<-- az angol verzió!!! ,az órádhoz!
(#) lajos1969 válasza gerry hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Köszi ez már megvan. A másik verzióhoz nincs még meg!
(#) havranarpi hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Tegnap megterveztem a nyákot ,ma pedig legyártottam és összeraktam a bináris órámat
A vicsys félét építettem ami a cikkek között van
Elsőre indult nem volt semmi gubanc vele. Most már őrületbe lehet kergetni az ismerősöket
(A csatlakozást még ki fogom cserélni 90 fokban hajtott paneltüskére)
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) nik válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Szia!
Jó lett. Szerintem használj hosszú, egyenes tüskesort és tedd párhuzamosan a vezérlő panel fölé a kijelzőt, kisebb lehet a doboza. Bár a súlypontja magasan lesz a trafó miatt, de nem lehet vészes. Persze akkor hosszított 90°-os nyomógombok kellenek, és egy plusz rögzítőcsavar a két panel közé.
(#) havranarpi válasza nik hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
köszi , nem szeretném dobozba tenni.
Az alsó. vezérlő panel alá készítek majd valami szigetelést és teszek rá 4 kis lábat ezért is került hátra a trafó ,hogy előre ne billenjen de köszi a tippet sokat gondolkodtam rajta építés előtt
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) Bakman válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Az órát mutató első LED oszlopnál miért van benne négy LED? Kettő is elég lenne, már ha valóban bináris óra.
(#) havranarpi válasza Bakman hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Valóban elég lenne illetve a harmadik oszlopban is elég lenne három,de így találtam egységesnek még ha nem is megy
(#) Schnitt válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Jó lett!
Nagy őrületre ne számíts. Szerintem az átlagember megkérdezi, mi ez, te megmondod, ő erre: OK, és több szó nem esik köztetek erről.
(#) kocsgab002 válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Nagyon jó lett, egy szép dobozt megérdmelne..
Teljesen így van, ahogy mondod..tapasztalat.. Lehet elhangzik még egy "aham" is..
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Jogos.. alaposan elírtam.. De sehogy nem áll össze ez a teljesítmény - ekkora alkatrészekkel. 100V-on 5kW-os tápról - persze menne a 2Ohm de ez a táp nem akkora. Már ha lenne olyan hangszóró, ami karomnyi vezetékből lenne csévélve. De 8Ohmon az 1,25kW is érdekes lenne. Mert ekkora táppal az sem jön össze. Valami nem kerek.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) kameleon2 válasza Trivium93 hozzászólására (») Okt 27, 2014 1 / 1
 
Nem hit kérdése. Ez olyan mint az oroszok ultrakicsi órája 30 évvel ezelőtt. Csak azt a szekrényt ne kellene hozzá cipelni amiben a tápegység volt. A videón sem egy kéttranzisztoros táp vitte azt az erősítőt. A felvétel meg olyan csúnyán szólt, hogy azt nem minősítem. Szerintem összehasonlításképpen készíts egy (valóban) 10W-os egy tranzisztoros A osztályú végfokot - akkor talán a helyére billennek a fejecskédben a teljesítmény, torzítás, hangosság dolgok. Nyilván örülök, ha ilyesmivel foglalkozol - mert jobb mintha az utcán lejmolnál. Ez nem is vita tárgya - ezért dícséret illet. De ha tényleg "atom" hangzást szeretnél, nem ártana elmenned így ősz táján mondjuk egy HiFi show-ra és kérdezősködni előbb.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szerintem ez fake. Egy ekkora membránnak legalább 5 cm vastag, kőkemény anyagból kell lennie. Pl. titán. Másképpen a felülete úgy hullámzik, mint a viharos Balatoné.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Itt a párja: BTF
(#) Baxi hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Hi Mesterek!
Elkészültem a kocsiba a "információs" kijelzőmmel (nem tudom hogy lehetne nevezni).
Oka amiért elkészült az az hogy nyáron felfőzte a "vizet" azaz viz ekkor már nem volt benne. Persze nem figyelgetem a viz hőfokot főleg indulás után ~ 2km-re. A hiba a kisvízkörömben lévő toldásnak a törése okozta, mint kiderült. Szóval hűtővíz nélkül mentem vele.
Na ennek az orvoslására készült ez a kis ketyere. Persze ha már csináltam akkor kapott pár plusz funkciót is, amit hiányoltam a kocsiból

Amit tud: külső, belső és víz hőfok és feszültség kijelzése.
Központi zár lezárása ha elérte a 20km/h, ajtó nyitás után vissza zár ha ismét gurul a kocsi.
Emelet riaszt ezért készült ha magas a vízhőfok, vagy nincs víz a kiegyenlítő tartályban és alacsony akkumulátor feszültség esetén. A legjobb: szól ha jeges azaz 0 fok körül van a kinti hőmérséklet, mint a nagyoknál
A kijelzőt még szerintem majd úgy fogom megoldani hogy csak maga az LCD panelt lehessen látni keret nélkül. De azért szerintem így sem vészes.
Köszönet simpi-nek, wat-nak , kkrisz75-nek és még a többieknek akik segített ennek a kütyünek a meg komponálásában!!!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) Hp41C válasza Baxi hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Sok, általam ismert kocsibana fagyveszély jelző már +2 .. +3 fok alatt jelez.
(#) Baxi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Hi. Igen itt/ez is is +3 fok alatt jelezz
(#) don_peter válasza Baxi hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Gratulálok, hasznos ketyere...
(#) hzsiga válasza Baxi hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia baxi. Nagyon jó kis kiegészítő. Nem lesz esetleg publikus? Nekem is jól jönne egy ilyen.
(#) Chipmunk1960 válasza Baxi hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Én is gondolkoztam/gondolkozok hasonlón.Sajnos sok autónak űgy van elhelyezve a hőgombája, ha elfolyt a víz, nincs minek melegítenie, így nem is fog magas hőfokot mutatni, esetleg csak akkar ha már a gőz nem melegíti. Ezért célszerőnek látszik egy + pld LM35 a hűtővíz alsó visszavezetésébe bekötve. Ha már ott sincs víz, akkor bukta.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
A Lidl-is külső-belső hőmérő is olyan, nekem az van bent, ki is kapcsolható, ha idegesít a csipogás.
(#) nagym6 válasza Baxi hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
A motor vízhőfok érzékelő most hol van? Mert ha ott, ahol gyárilag felül a hengerfejben szokott lenni, akkor ismét nem jelez ha elfolyik a víz, és már nem éri el a szondát.
Szerintem hengerfejbe kellene egy vízérzékelő is, hogy ott jelen van-e a víz.
(#) Baxi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Mhh...
Előzmény:van a kocsiba álló fűtés (webasto, ami nem jó) a kis vízkörbe bekötve. Na ennek a toldás adta meg magát. Műanyagból volt , megette az idő s gondolt egyet nyáron s eltört. A műanyag helyére kapott réz csövet toldónak. Ezen keresztül már lehet mérni a víz ellenállását, de..... Arra gondoltam hogy célszerűbb a kiegyenlítő tartályt nézni, onnan fogy el a víz a leghamarabb ha tömítetlenen a rendszer! Ezért a tartály aljából jövő csövet vágtam el s kapott rész csövet, s itt mérem a víz meglétét. A hőfokot pedig (evvel még bajban vagyok) szerintem véglegesen a motor blokkon lesz valahol. Most jelenleg a kisvízkör réztoldójára van felrakva, de a menet szél miatt 60C° nem megy fentebb. Max piros lámpánál láttam 80C°-on.
A kütyü nem védet, a flowkode-os topicban fent van az egész Kapcs rajz az nincs hozzá, mindig bővült egy kicsit, innen onnan össze ollózva 1-2 hónap alatt.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
Következő: »»   1241 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem