Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1243 / 1679
(#) Csupasz válasza mofesa hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Gratulálok, ne szerénykedj, nem csekélység ez.Remélem legalább olyan jó is, mint amilyen szép!
(#) mofesa válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Köszönöm. Jól is, nem volt rossz választás a 6C19P trióda.
(#) zosza18 válasza mofesa hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Nem gyenge! Nagyon nagyon szép! Gratulálok!
(#) mofesa válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Túlzol, de köszönöm szépen.
(#) zosza18 válasza mofesa hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Nem, de nem is menjünk bele ebbe az oda vissza "izébe". Nagyon szép igényes munka, a hangját is szivesen meghallgatnám. Nem kell szerénykedni, tényleg patika!
(#) BEMcorp hozzászólása Okt 31, 2014 / 1
 
Üdv!

Csak kipróbálásra, kísérletezésre készült ez a deszkamodell, egy (pontosabban 2db) 3 fázisú szinuszjel-generátor.
Gyakorlatilag kukás cuccokból (régi PC-s CD/DVD meghajtókból) közel ingyen megépíthető.
Persze, nem "pro cucc", a frekvencia tartománya is eléggé behatárolt (néhány-száz Hz), de kezdő amatőröknek jól jöhet egy-egy erősítő kipróbálására.
(#) pjg válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Ügyes. Jó ötlet.
Valamikor az elektró tanárom csinált oszcilloszkóphoz villanymotorral hajtott elektronkapcsolót. Így a szkóp két sugaras lett.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) BEMcorp válasza pjg hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Miután megmutattam egy hifi-s ismerősnek, és látta, hogy az "első fokozat" milyen 'hibás' szinusz hullámot generál, azt mondta, hogy ez még jobb mint a normál szinusz, mert jobban lehet látni az erősítő jelátviteli torzításait. (Igazából csak ezért van két példányban is felszerelve, mert az érzésre erősebb 3fázisú motor- amit először felhasználtam - meglehetősen érdekes jelalakot produkál)
(#) Buvarruha válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Ez így van, az alacsonyabb frekvenciás négyszögjel tud még informálóbb lenni, a színuszt maximum spektrum analizátorral érdemes vizsgálni, szkópon semmit sem látni belőle, csak extrém mértékű átviteli hibánál, de azt még a siketek is hajlák zenével .
(#) saraha válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 1, 2014 / 1
 
Kapcsirajzot fogadjunk nem kértél tőlük mi?
(#) Pulyka hozzászólása Nov 1, 2014 / 1
 
Üdv.

Elkészültem ennek a kapcsolásnak a lekicsinyített verziójával, de még ezen is sikerült volna kicsinyíteni, ha 0805-ös ellenállásokat, és LED-eket használok.
Ez egyébként 2db sorba kapcsolt Li-ion akkus LED-es lámpához lesz, és ha ez nem lenne elég , a kapcsolást még megfejeltem egy tranyóval, és egy relével, amolyan UVLO áramkört kiépítve, ami nem engedi az akkumulátort lemeríteni mélykisülésbe.
További érdekesség, hogy bár 2 oldalas a nyák, azt is csak a kis mérete miatt, de a LED-eket direkt így helyeztem el, hogy egy fényvezető műanyag darabkával lehessen látni a fényét, nem akartam vezetékezni, és pont ilyen töltő IC-t választottam, ami nem beépített "végfet"tel rendelkezik, mert 750mA töltőárammal kalkulálok, magát az IC-t pedig nehéz lenne hűteni. Egy cellás töltővel jártam már így..
Az első két kép az előhívás utáni állapotról készült, és nagyon megtetszett, mert elég jó lett, ezért lefényképeztem azt is.
Az alsó LED egyébként 6,2V-nál világít, efölött behúzva tart az 5V-os relé is, mert csak simán kapcsolóval lesz kapcsolva maga a lámpa fényforrása, az utolsó pedig 8,4V körül gyullad fel, bár ez nem sokat fog világítani.. majd máskor több időt fordítok a beállítására.
UI: a másik oldalon csak irka-firka van, és vezetősávok, ahogy a levilágítás után látszik is..
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2014
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
..a nagytesó pedig majd furatgalvános lesz egyszer, most beérem alkatrészlábas átvezetéssel is.
(#) janikukac hozzászólása Nov 2, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Csak hogy ne mondjátok azt, hogy teljesen inaktív vagyok, küldök egy életjelet: készül az LCM-3. Sajnos gondokba akadtam, remélem hamarosan tudom majd orvosolni azokat.
Szép vasárnapot mindenkinek!
Üdv!
(#) kameleon2 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia! Milyen gond? Végülis ezért vagyunk itt... Ha tudunk - segítünk. Kész doboz cnc-zésbe tudok segíteni. Nem tűnik rossznak - csak a sok vezeték kicsit nehézkessé teszi a beültetést, tüskesor stabilabb lenne- bár hogy suimmetrikus legyen ahhoz arrébb kellene tenni a csatlakozási pontokat. Én készítenék hozzá egy elemtartós megoldást, akkor nem kell adapterezgetni mindig. Sőt 9V-os akku használatával örök életű darab lehet.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
..hogy pontos legyek, erről a kapcsolásról van szó.
A FET pedig a 10 lábas MSOP töltő IC(MCP73841) fölé lesz majd beforrasztva.
(#) zenetom hozzászólása Nov 2, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Még 2012-ben építettem egy időzítőt, melynek az a feladata, hogy minden nap előre beállított időpontban, beállított ideig bekapcsol egy relét. Dobozolni szerencsére nem kellett.
Nincs benne semmi extra, alapjáraton mutatja az időt, illetve ha egyezik a beállított értékkel, akkor a kimenet a szintén beállított ideig kapcsol.
PIC18F2550 (ez volt kéznél ), saját assembly program.

Elnézést a képek minőségéért.
(#) janikukac válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia!
A fórumra felírtam már a gondomat ide, ha gondolod nézz be. Köszönöm előre is !
(#) ktamas66 válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia!
Én is pont most építettem hasonlót (kerestem is egy darabig a FET-et ). Nem tudom hogy tervezted rákötni a Ledet, esetleg ajánlom figyelmedbe az AN1149-ben szereplő megoldást.

DSC02254.JPG
    
(#) Karesz 50 válasza saraha hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Azt nem, de a lényeget kiszedtem belőlük
(#) lajos1969 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Kész mid a kettő!
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Az első képen a kijelző D0-D3 nem használt adatlábai ha jól látom sehova sem kötődnek, lebegnek. Negatív tápra kell kötni. Így bezavarhat előbb-utóbb.
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Köszi a rajzon így volt, de lekötöm a negatívra.
(#) zenetom válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Most kicsit beléd kötök Negatív helyett testre, de ellenállással, mert ha az ember olvasni akar az LCD-ről, akkor az adatlábon pozitív potenciál megjelenik, és az nem biztos hogy jót tesz.
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ha 4 adatlábra van inicializálva, akkor az olvasás is 4 lábon menne. Vagy tévedek?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) Pulyka válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia.
Nem rossz.
Látom neked is tetszik a réz eredeti színe, és forrasztólakkot használsz ennek megőrzésére.
A ledek már itt(a képen) rajta vannak a bal oldalt.
Ezek úgy világítanak, amekkora kapocsfeszültség van a két sorba kapcsolt li-ion akkuban.
(közben sikerült finomítani a kijelzésen, vagyis a kijelzési "küszöb értéket").
Látom neked felületszerelt FET-ed van, nekem furatszerelt lesz, mert nem tudom, hogy tartósan milyen meleg lesz, és olyan hűtőfelületet tudok rá szerelni, amilyet szeretnék.
(#) zenetom válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Természetesen most ennek nincs jelentősége, de nem árt, ha tudja az ember a részleteket.
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ellenállásos lekötésre sosincs szükség, mert ha 8 bites módban van, akkor eleve be is vannak kötve adatvonalba a D0-D3 lábak is.
(#) Tiggey válasza Doncso hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Itt az egészben nincs öszefüggés. A tanárom, a tanárom, a tanárom... A videó semmit nem mond, azt leszámítva, hogy agyaljunk, mi a torz. A telefon, vagy az erősítő. De az tuti, ha abba a hang"falba" 300W-ot beletona, a lengők lelöknék a porvédőt a papírról. Az építőjének tetszik, az a lényeg.
(#) Doncso válasza Tiggey hozzászólására (») Nov 3, 2014 / 3
 
Nekem csak azzal volt a bajom, hogy miért kell állitani x wattokat, én is épitettem már kapcsitápot, és hát 600w-ot kivenni azokból a magokból...... A kábelezés nekem nem tetszett, mert kusza és rendezetlen. DE! Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ha valaki felteszi az épitményét a ki mit épitett topicba akkor ne kizárólag örömódákat várjon, hanem viselje a kritikát és esetenként ha úgy érzi igazságtalan akkor védje meg az állitását megcáfolhatatlanul. Másfelől egyetértek valamelyik fórumtárs véleményével, hogy jó dolog, hogy ilyeneket épit és nem az orrát túrja valamelyik pesti pubban, és próbálkozik. Ez dicséretes. Sőt az is , hogy működik. De a ki mit épitett topic arról szól, hogy "nézzétek ezt épitettem, mit gondoltok róla" szerintem.
(#) don_peter hozzászólása Nov 3, 2014 / 2
 
Készülnek az újabb gépek
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
Következő: »»   1243 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem