Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 99
(#) Buvarruha válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
ha már ott van és le is tudod szedni, akkor érdemes lehet építeni belőle valamit, főleg, ha időd is van rá.
(#) CHZ hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Próbára összedobtam: Bővebben: Link ezt a konvertert.
Csak a baloldali kimenet működik, az R oldali kimenete nem.
Elkötés nincs, konfigurálási problémát sejtek, de megoldásra még nem jöttem rá..
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Szia! Ezzel a DAC-al Én is zsákutcába futottam. Valamiért nem akart működni, pedig többször is átnéztem. Lábbeállításokat is kipróbálgattam. Kíváncsian várom az eredményeidet, hátha Neked több szerencséd lesz!
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Gondolom mono-ra van álítva a DAC. A doksiban elég világosan le van írva, hogy hogy kell sztereóra álítani, de mellékeltem a doksi ezen részét. A legelső variációt javaslom, vagyis mind a 4 lábat fölre kell kötni, akkor lesz sztereó, I2S adatformátum (az a legjobb, mértem) és meredek digitális filter. Az SPDIF dekódert is I2S-re kell álítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014

PCMconfig.jpg
    
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Nálad is hasonló probléma volt?
Már mindent próbáltam, de nem jön össze..
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Csak rendesen be kell konfigurálni, azt is leírtam hogyan és menni fog!
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Köszönöm, ezt próbáltam elsőre, nem hozott megoldást.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Sejtem, de ezeket már próbáltam, JUMPER ott van a nyákon, de nem működött..
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Akkor valami rosszul van kötve, vagy szakadt az átalakító panel. Az ilyesmit javasolt elkerülni, vagy legalább a panelre kerüljön fel az IC lábaihoz a lehető legközelebb 100nF kondenzátor a tápokra, nem meglepő, ha így meg van hűlyülve a DAC. Mérd meg szkóppal a digitális tápokat az IC lábánál, nem lepődnék meg, ha a 3.3V-on 1V-os ripple lenne..

És ellenőrizd, hogy a lábak tényleg jól vannak-e kötve, konrktéan a MONO, a CHSEL és az FMT0-1 lábaknak földön kell lenniük!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Köszönöm, megnézem...
Neked van működő példányod, próbáltad?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Idézet:
„A legelső variációt javaslom, vagyis mind a 4 lábat fölre kell kötni, akkor lesz sztereó, I2S adatformátum”

Az első három érthető, de a negyedik, nem...
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Világos és hogy ne csak a szám járjon mutatom. A mellékelt RMAA-s mérésen az intermodulációs torzítást látod, minden ugyanaz, csak a formátum más. Láthatod, hogy PCM formátum mellett jitteres elég rendesen, míg I2S mellett nem mérhető a jitter.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Nem ezzel van a problémám.
Egyik oldala néma, nem működik...!
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Értem én, de, ha már be van konfigurálva a DAC, akkor érdemes úgy, hogy az jó legyen. Ennek semmi más oka nincs, csak az, hogy rosszul van beállítva a DAC. mivel látom még mindíg nem érted a problemát segtíek. A PCM 1-2-11-12-es lába legyen földön, akkor lesz sztereóra konfigurálva, most azért nem szól, mert monora van álítva! Nincs időm most átnézni a nyáktervet, de azt látom, hogy a kimenete is elégé ***ul van megcsinálva, plusz nyákos átalakító jó hosszú vezetősávokkal, tehát ez a terv egy szar, nem meglepő, ha el van rontva.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Köszönöm, de már ezen túl vagyok, ezeket próbáltam (jumper).
Kimeneti OPA rész vezetősávjait kár ide hozni, semmit nem változtat. DAC kimenetén műveleti erősítő nélkül is meg kéne jelenni a kimeneti jelnek. Áramgenerátoros kimenet, 220R ellenállásokon is mérhető jelszintnek kéne lenni, mind két oldalon.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Én csak két db jumpert látok az FMT lábakhoz, amivel a formátumot lehet álítani, de a mono és chsel lábakkal mi a helyzet, azok milyen szinten vannak? Ugyanis azok miatt szól csak az egyik oldal, fogj már egy multimétert és mérd meg menet közben, hogy az 1-2 láb milyen szinten van, azoknak földön kel lenniük és akkor dolgozik sztereóban a DAC! Ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor nem tudok mit tenni, annyira egyszerű szerekezet az egész a doksiban is minden villágosan, egyértelmáen le van írva!

Szakítsd meg a vezetősávokat a kis panelen (1, 2-es láb) forraszd össze őket és kösd a földre!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Ott nincs jumper, igazad van, rajz szerint 47k ellenállás van, de földre kötöttem és nem ok...
Ezeket már régen kipróbáltam..
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) 20sz Jófiú válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Nagyon szép igényes munka!
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Földeltem már nem ok mégsem.
Köszönöm, hogy segíteni próbálsz. Te már próbáltad PCM1794 IC-t? Elméletben nekem is működőképes, de a gyakorlat cáfolja, azt is tudom hogy működnie kell, de még nem sikerült megoldanom, és nem a nyák hibája.....
(#) Gery78 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Esetleg nem próbáltál egy másik DAC IC-t beültetni? Hátha elszállt? A kimeneti I/V filter és a műveleti erősítők jók? A DAC azon kimenetén, amely nem szól, nem lehet zárlat?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Nem, 1792-t csináltam, nekem kellett a digitális hangerőszabályzás, de fogok csinálni 1794-et is, csak jutnék már el odáig. Mindkettőt földre kötötted?
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Mind a négyet..1/2, 11/12 és több IC vel is próbáltam.
95, 96 -os is működik benne, csak kisebb kimeneti szint vehető ki, ez érthető is.
(#) CHZ válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Próbáltam, mind ezt produkálja. Konfigurációs probléma, tudom, de nem jöttem rá a hibára...
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
PCM1793 amit előtte próbáltam , az tökéletesen működik, de ez nem azonos..
(#) Gery78 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
A dekóder panelt nézted esetleg, hogy jó jelet ad-e át? Lehet hogy már ott mono a jel, vagy csak egy csatorna jelét engedi ki.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Értem, ha lesz időm átnézem azt a tervet.
(#) CHZ válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Köszönöm, akkor lesz szép ha jól működik, de bízom benne, hogy teljesül ez is..
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) CHZ válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Ez jó ötlet, még nem néztem..
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Azt is nézd meg ezek után, hogy nincs-e elálítva a balance a PC-n, vagy bármin, ami a jelforrás..
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
CD digit csatijáról próbálom.
Következő: »»   36 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem