Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 69
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Van 2 db VEF 206 rádióm. Az egyik jól működik egy standard 9V adapterről amit GBU6B-vel egyenirányítok, a másik viszont hangerőtől függetlenül hangosan búg, alig hallatszik a búgástól a rádióadás. Mi lehet a probléma? (rajz mellékelve)
VEF206

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Szia!
Rádióban, a tápfeszültség szűrésében lévő elkok kapacitás vesztése okozhatja.
(#) (Felhasználó 51715) válasza CHZ hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Köszönöm, máris cserélem őket.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
C80, C81 . Előbb lemaradt, bocs..
(#) (Felhasználó 51715) válasza CHZ hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Kicsit "szivat" a panel mert semmiféle jelölés nincsen egyik oldalán sem, ráadásul a panelt is kb 20 drót fogja a sávváltóhoz, és persze minden oroszul van... Küzdök.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
A K50-6 500MK 66 VI 75 az hány voltos kondi?
(#) villanyipi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Mérj a kondi sarkain feszültséget és tegyél akkorát amekkora méretben is belefér és bőven bírja azt a feszültséget amit mértél nagyobb se gond, pufferkondit általában 1000 µF is ha van ne gondolkozz cseréld ki ha befér a helyére a nagyobb feszültség sose akadály tovább bírja
(#) (Felhasználó 51715) válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, most már búgás nélkül szól a rádió. Még nem teljesen tökéletes(maradt néhány cserélendő kondi), de középhullámon van fogható adás. Viszont kicsit csalódtam az orosz technikában, eddig még csak a leggyatrább kínai cuccokban láttam olyat, hogy az alkatrészek nem voltak jelölve a nyák egyik oldalán sem. A hetvenes években azért már megoldhatták volna.
(#) Sebi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Viszont nem adtak információt az ellenségnek...
(#) CHZ válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Régen ez volt az orosz divat, de megtaláltad látom.
Végfok mellett két nagyobb elko, 470u 16V már bőven megfelelő.
(#) (Felhasználó 51715) válasza CHZ hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Szerencsére a rajz alapján úgy-ahogy le tudtam követni az elkók helyét. A sikeren felbuzdulva most egy néma Meridian 211-el foglalkozom, remélem az is életre kelthető ilyen egyszerű módon, de vár még itt néhány döglött rádió.
Van egy Unitra Diora DSP-301-em is, amin a skálahúrt gyakorlatilag megették az egerek, és persze telepisilték az egész belsejét, szóval elég ramaty állapotban van. A skálahúrt hogyan lehet pótolni/helyettesíteni? Van egy olyan érzésem hogy egyszerű fonál nem fog működni, nem mintha tudnám, hogy mit merre és hogyan kell tekerni...
(#) Sebi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Fogorvosi varrócérnát használtam régen... A Commed-Trade még tart igazit is.
DSP101 tekercsei kényesek voltak, találkoztam olyan szakadttal, ami szemre még ott volt (a kivezetés), de ráfújva eltűnt, mert a lakkon belül a réz valahogy köddé vált (talán agresszív folyasztószer volt a bűnös). Az egérhugy is megeszi a rezet.
(#) (Felhasználó 51715) válasza Sebi hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Akkor azt hiszem ezt a rádiót utoljára hagyom, úgyis van bőven mit tanulnom. Köszi
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Kis állapotfrissítés a Meridian 211-ről: Most már elérhető adás a középhullámon viszonylag tisztán, viszont az elég jelentős zúgás nem sokat csökkent.
A trafó környéki összes elkót cseréltem, köztük az 500 mikrós puffert is, de változás nincs a zúgásban. Egy kis segítséget kérnék, hogy merrefelé cseréljek még... Mellékelem a rajzot is.
Meridian 211
(#) Sebi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 13, 2014 / 1
 
Elsősorban a tápegység gyanús ilyenkor, de ez könnyen kideríthető telepes táplálással, vagy labortáppal.
Ellenőrzendő a 9C6,7 100nanósok - ezek a keresztmodulációt blokkolnák KH-n.
9C4 500 µF - mai méretekkel ide akár 2200 µF is mehetne.
9C2 50 µF helyett 100 uF.
Végig kell mérni a tápot, hogy rendben van-e a szabályzás, beállítható-e a kimenőfesz.
(#) (Felhasználó 51715) válasza Sebi hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsokat, csak most tudtam belekezdeni igazán. Találtam egy lerobbant kerámiakondit, H90 33H 75 van a maradványokon. Esetleg 33n 90V?
(#) Gránátalma hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki esetleg eme Philips rádió pontos típusát, vagy esetleg a kapcsolási rajza megvan valakinek?
A csőkészlete érdekelne, illetve a trafók paraméterei leginkább.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) gkari válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szerintem 58A, mert az biztos, hogy az eir. cső UY21, a többi: UCH21, UCH21, UBL 21. Hálózati trafó: autótrafó, a kimenőtrafó nem feltétlenül olyan, mint a kapcs rajzon, lehet, hogy csak 1-1 pr.-sec. Ezt a sorozatot (-56A, -57A) már elég vegyes alkatrészekkel gyártotta a Philips - a háború alatt.
(#) Szikravadasz válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szia!
Talán ez?
Bővebben link:
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) gkari válasza Szikravadasz hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ha nincs benne hálózati trafó , akkor akár az is lehet (csak UY21-el).
(#) Gránátalma hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat!
A képeket elnézve gyanus, hogy nincs benne hálózati transzformátor.
Kár, gitárerősítőt akartam csinálni a 2trafóból, dehát így nem fogok.
Majd hétvégén kezeim közé kerül, megírom, hogy végülis mi a tartalma.
(#) gkari válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Ami a képen látszik, az lehet a hálózati, mert ezekben a tipusokban a kimenő a sasszi belsejében van.
(#) KipKap hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Tchibo saját márkás rádióval küzdök. Valami IC-s megoldással csinálták meg az FM vételt, de nem tudom azonosítani, mert le van csiszolva a felirat. De tippem sincs, milyen lehet, az 1-es és kettes lábra kristály csatlakozik. (32.768kHz). Óra amúgy nincs is benne. Találkoztatok már ilyennel?
Köszönöm!
(#) KipKap válasza KipKap hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Sikerült azonosítanom az IC-t. [Ez az]
Az a probléma, hogy a rádió bekapcsolásakor még sistergés sincs. Ha azonban megfogom kézzel (csipesszel) az 1-es lábat, elindul. Tehát elkezd sisteregni. A kristályon levő kondikat és a kristályt cseréltem. Semmi változás. Van ötletetek?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
(#) villanyipi válasza KipKap hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Melegítsd át a lábakat, ez nekem erősen kontakt hibára hajaz, gondolom smd áramkör, abból meg néha kispórolják a fínom pasztát
(#) KipKap válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Az IC lábaira gondolsz? Vagy kb mindenre, ami körülötte található? Megpróbálom, köszönöm az ötletet.
(#) villanyipi válasza KipKap hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Ilyeneknél ic lábát megszoktam kínálni jóóó sok ónnal és ón szívóval leszedem a felesleget ha a pad van megsérülve áthidalva megoldódik, ha nem akkor továbbra is keresni kell más hibát
(#) KipKap válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Köszönöm! Megpróbálom!
(#) Sebi válasza KipKap hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Link javítva.
Szerintem nem megy a kvarc oszci - feltehetőleg a silány kristály miatt. Erre utal, ha kézzel viszel be zavarjelet, szórt kapacitást, akkor már van zaj, mert elindul a keverés, de az eredménye nem jel a következő fokozatoknak. Játszani kell a két kondival, kristályt cserélni, néha segít egy soros ellenállás valamelyik lábbal.(100ohm...1k)
(#) KipKap válasza Sebi hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Köszönöm a linkjavítást!
A kristályt cseréltem egy kipróbáltan működőre. Igaz, az adatlaptól eltérően 22pF helyett 27pF kondit tettem a lábaira,mert olyanom volt kéznél. Ilyen kis eltérés is belejátszhat,hogy nem rezeg be a kvarc?
Következő: »»   19 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem