Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   260 / 577
(#) Linda07 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Sziasztok!!
SOS segítséget szeretnék kérni..
Baxi eco régi típusú cirkó kazán...
Melegvíz bekapcsolásakor a fűtés is beindul...
A szervizes 27ezerért vállalja,bevallom kicsit sokallom de nem tudom mi baja lehet és így naivan..
Ezért kéne a segítség.. Előre is köszi...
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) Lala88 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Szia!
Én nem vagyok szerelő, de szerintem a váltószelep ment tönkre vagy elvízkövesedett( és -vagy eliszaposodott), és ezért átenged nem tud átváltani rendesen. Ez az én véleményem, azt a pénzt így elsőre én is sokallom, ezt mindenképp megnézném először.
(#) zoszka válasza Linda07 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Ha a váltószelep szelepsorával van baj, akkor reális a 27. De lehet, hogy csak membrán, akkor kb a fele.
(#) saabman hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Kedves hozzáértők!
Van Egy Beretta smart-smart confort c.s.i. fali kazánom.
Olyan hibája van,hogy ha csak vizre teszem a nyomás lecsökken nullára.De ha átkapcsolom fűtés- vízre felkuszik a nyomás 4 bárra és a tulfolyon el kezd csepegni a viz!Ha közbe tusolok is lemegy a hőfok,meg a nyomás is!A hideg vizes csapot ki se kel hozzá nyitnom,mert ép,hogy melegecske a víz!Pedig a víz hőfokot már csumára csavartam!A fűtésszabályzó,meg automatán van.
Megköszönném,ha tudna valaki segíteni,mi lehet az ok?
(#) DoDo69 válasza saabman hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
A tágulási tartályt csak bekellene állítani.
(#) saabman válasza DoDo69 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
DoDo69!
És hogyan probáljam beállítani?
Amúgy köszi a választ!
(#) DoDo69 válasza saabman hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Minden tizedik oldalon ezt részletezi valaki!
(#) Lala88 hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Én problémámra nincs senkinek ötlete?
(#) saabman hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Köszi DoDo69!
Mondj egy oldalt ahol érthetően részletezik,mert sok oldaltol jojozik a szemem.260 oldal!
Köszi!
(#) zoszka válasza DoDo69 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Könnyebb kérdezni, mint visszalapozni, keresni. Inkább keresd meg te másnak!
(#) attila22 hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Üdv minden fórumozónak!
Az én hibámra nics ötlete senkinek már át olvastam néhány fórumot de eddig nem találtam még semmi hasonló hibát. Sajnos nem olcsók ezek a gyujtó panelek a berettába ezért is szeretném meg javitani!
(#) szervizes válasza Linda07 hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Szia!
ha nyári állásra állítod a gombját,akkor is bekapcsol fűtésre?
(#) ptesza válasza attila22 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Olyan homályosak a képek, hogy így semmit sem lehet belőle látni.
(#) JZ hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Segítsetek!
Beretta Smart kombi kazán kb. 1 éve szórakozik, konkrétan a fűtés hibátlanul működik, azonban a meleg vizet időnként adja ki. Már több szerelő is látta, konkrét hibát nem tapasztaltak, átnézték, tisztították... Utóbbi időben csak akkor adott meleg vizet, ha fűtés közben nyitottuk ki a meleg csapot, de 1 hete már így se ad, sőt ha fűtés közben nyitjuk meg a meleg vizet, akkor leállítja a kazánt!
(#) szavaics hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy Junkers ZW 20 KD 23 kombi kazánunk van. A kazán tökéletesen működött, míg a szerelő alaposan ki nem takarította. Utána melegvíz kinyitásakor alkalmanként kattogó hangot adott ki. Azóta a kazánt már más szerelő is látta a váltókapcsolót kicserélte egy teljesen új gyári alkatrészre. A hiba viszont még mindig elő szokott jönni. Csak a melegvíz használatakor és ha a csap csak kisebb intenzitással van kinyitva. Ekkor elkezd egyre hangosabban kattogni, zúgni a cirkó, amíg el nem zárjuk a csapot. A hiba nem mindig jön elő, persze ha a szerelő itt van, akkor biztos nem, de ha előjön, akkor nagyon félelmetes hangja van. Van valakinek tippje mit lehetne még kicserélni, javítani rajta, hogy megjavuljon?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza szavaics hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Alsó tömszelence szorul, alsó mikrokapcoló nem jól van beállítva vagy rossz. Tipikus novaterm hiba. Nem értem miért nem tudták azonosítani. Jó szerelők.....
(#) VB555 hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Hello nekem van egy baxi ecofour kazánom ami e25 ös hibakódot ir ki. Kihivtam egy szerelőt aki kicserélt 3 szenzort. Azt mondta minden ok. Másnap reggel viszont csak 30 foros viz jött pedig a diitális kijezön 60 van beállitva viszont a fütés is csak úgy megy hogy épphogy melegek a csövek inkább langyosak. Felhivtam aki kint volt szerelö és azt mondta hogy koszos a rendszerben a viz és hogy tisztitó fojadék kell ami ebben a m2 esetén kb 120eft. És hogy kell egy iszap leválasztó ami kb 30eft. Azt nem értem hogy ha 1 napja még jó volt és kicserélt 3 szenzort ami azt mondja hogy rossz volt akkir miért nincs melegviz és fütés. Valakinek valami ötlet?
(#) vegzetur válasza VB555 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Meleg vízhez tuti nincs köze a koszos víznek, de egy csere lehet ráfér, mi 3 évente szoktuk leengedni és lecserélni. A szerelőkről meg annyit, hogy nálunk is kint volt, azt mondta panel csere 60eFt-ért. Kiderült hogy 1 relé adta meg magát, ami a turbót kapcsolja, kb 300Ft-omba került és azóta is jó...
(#) ptesza válasza vegzetur hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Az elektronikához semmit vagy csak nagyon keveset konyítanak ezek a gázkészülék szerelők. Sikeresen kiszűrik a problémát a különböző alkatrészek cseréjével, ami gyakran a panel. Ez a jobbik fajta szerelő.
A rosszabbik fajta elkéri a rossz panelt ,hogy az neked má' ugyse kell. Fogja kicseréli a 300Ft-os relét ,mert pontosan tudja mi a baja, és másnak eladja 60000Ft-ért. Ezért életképes ez a topik, és szerencsére van néhány tisztességes szerelő idejár segíteni. Köszönet nekik.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
(#) VB555 hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
És most akkor mit csináljak? Azt mondja aszerelö hogy a viz csere és a tisztitás megoldja a problémát, szerintem nem de ö ezt állitja. Nincs egy olyan szerelö aki nem csak 60000 ft átbaszásával tud segiteni???
(#) ptesza válasza VB555 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Több információt is gyűjthetnél ,hogy ne nekünk kelljen. Kézikönyv , szerízkönyv esetleg. Kideríteni mi is az az E25 kód.

A burkolat belső felén szokott lenni valami séma esetleg. Stb.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Hiba a külső hőmérséklet érzékelő konfigurálásánál (= 04) E25

Lehet, hogy ez csak beállítási hiba...

http://www.kazanwebaruhaz.hu/letoltesek/Baxi/katalogusok/Baxi_eco3_...to.pdf
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
• Vízhiány a primer fűtési körben (valószínűsíthető a szivattyú beragadása)
Ha víz a primer körben nem forog, akkor a kijelzőn az E25 hibaüzenet jelenik meg.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
A szivattyú végében levő nagy csavart ki lehet tekerni. A tengely végében lehet egy horony, amivel meg lehet győződni arról, hogy a szivattyú könnyen jár-e. Persze csak kikapcsolva... Egy pici víz folyhat.
(#) VB555 hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
köszönöm, és hogy lehet a szivattyut tisztitani mert lehet hogy el van dugulva???
(#) ptesza válasza VB555 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Nyomásmentesíteni kell a rendszert, és a szivattyún levő négy tőcsavart kell kiszedni. Ekkor kihúzható az egész forgórész.
De azért jobb lenne ha egy szerelő csinálná, főleg ha van még gari.
A szerelődnek igaza lehet.

Viszont ha már itt tartunk, akkor elmondom mi a helyzet ezekkel a folyadékokkal. (Szerintem)

Nálam is volt ilyen adalék. Két fajata is. Ezek inkább a vizkő miatt vannak. A fekete iszapot viszont fogsz találni, ez inkább korom lehet szerintem. Lágyvíz esetleg (ioncserélt), esővíz is éppen olyan jó lehet a feltöltéshez, attól nem lesz vízköves.
Az iszapleválasztó jó ötlet, de csak tiszta rendszer esetén. Amiben már ekkora learkódások vannak,azt inkább át kellene mosni. Radiátorokat, csöveket, hmv ,meg mindent. Csak úgy nem töltenék bele ilyen drága folyadákot.
(#) aranyi59 hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Jó napot mindenkinek! Megint segítséget szeretnék kérni. Junkers zw23ae23 kombi cirkó. A öt lámpából négy folyamatosan ég, csak a bal szélső nem. Folyamatosan melegvizet érzékel a kazán, aztán felvillan a bal szélső lámpa és leáll. Ez az egész kb öt másodperc. Előre is köszönöm. Üdv.
(#) zoszka válasza aranyi59 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Első körben a fűtési ntc hibás, ha hideg rendszernél is ezt jelzi. Bővebben: Link
(#) szervizes válasza VB555 hozzászólására (») Dec 16, 2014 / 1
 
Szia! A szerelőd arra gondolt hogy meghibásodott a szenzor,mert okozhatja ezt a problémát akár.De Én ilyenkor kicsrélem és nem kérek pénzt addig amíg el nem telik minimum három nap hogy meglássuk hogy az-e a baj.Ha nem az a baj akkor vissza a szenzor és tovább lehet keresni a hibát,az e25-ös hiba az vizforralást jelent tehát nem megfelelő a vizáramlás.járatok tisztitása az elsődleges hiba amire fókuszálni kell,a második dolog pedig hogy a szivattyú nem elég vizet szállít valamiért.
(#) szervizes válasza VB555 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
szia!
a szivattyú nem szokott ledugulni.
Következő: »»   260 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem