Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   348 / 489
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Esetleg lehet e tesztelni a propellert valahogy?
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Nálam mindig a fototranya felhúzása volt a gond. Azt hiszem 100k-ra növeltem, hogy le tudja húzni nyitáskor a PIC bemenetét 0,8V alá.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Az adatátvitelnél kellet megoldanom, hogy lehessen mérni a jelalakokat a rotorn a LED -ek vezérlése alatt is. A 200us -es timer megszakításba írtam egy kis rutint, ami 256 lefutásonként bebillenti az INTCON regiszter RBIF bitjét. Ez 51.2 ms forgási időnek, 19 ford/s azaz 1172 ford/perc sebességnek felel meg. ((Sokszor írtam már, hogy a forrás kóddal könnyebb eredményt elérni, mint a hex -ekkel.))
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) Mircsof hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítségért fordulnék hozzátok megint...
Megépítettem a 2550-es USB-s bázist, viszont kifogott rajtam az ébresztés funkció. Mint kiderült olyan zummer kell, ami ha 5V-ot kap akkor folyamatosan "vonyít".... mivel ilyenem nincs, kerestem alternatív megoldást.
Szerencsére megtaláltam ezt a kis áramkört (lást csatolt file), össze is raktam gyorsan, 5V-os dugasztápra csatlakoztatva tökéletesen működik.Az egyetlen hiba, hogy ha ezt a buzzer helyére rakom, akkor megint csend van. Lehetséges, hogy így nem is illeszthető ez a kiegészítés? bekötésről Móricka rajz csatolva power piont lvl100
Még jobban elbizonytalanít, hogy a Pick lábán sem mérek az ébresztés pillanatában semmi feszültség változást! Rosszul állítanám be a programot?
Aki megépítette, és tesztelte az ébresztés funkciót az kérem írja le, neki hogy sikerült beállítani.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ha az alarm beállítást elküldöd, akkor a beállított értékeknek vissza kellene jönniük az olvasásra. Piros kör: Egész órakor adna hangot a form időponttól a to időpontig.
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Leírnád ezt bővebben?
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Kapcsolási rajz(propeller)->fototranya kollektor és +5V között ellenállás (10k)->ezt cserélni nagyobbra.
T.i.: ha kicsi az érték, akkor a fototranya az infra led fölé érve kinyitna, de nem tudja a PIC lábát lehúzni 0V-ra.
Teendők: Motor vezeték leköt, multiméter a GND és kollektorra, fesz leolvas. Ez majdnem 5V. Most propeller kézzel elforgat, hogy a tranya az infra led fölött legyen és multiméterrel mér. Most akkor oké, ha leesik a fesz nulla közeli értékre (L szint).
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
A te nyákodon ez 100 k. Én ezt is ültettem be. Jó ez az érték vagy ez már sok?
A propelleren a kondinál mekkora feszt. kellene mérni?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) laderhas válasza vicsys hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Vicsys megmentetted az életemet kicseréltem az ellenállást és működik az óra, a tervezéseimben nem volt hiba, csupán a felhúzó ellenállást kellett kicserélnem és 5mm-es leddekkel világít, már csak annyi a problémám, hogy vibrál kicsit illetve túl erős valami javaslat?
(#) KKobra válasza laderhas hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
A javaslat Ha legközelebb órát építesz egy kicsit jobban tájékozódj
Mióta Vicsys elindította ezt a fórumot sok idő múlt el, és erre hogy vibrál sokan rájöttek, voltak aki tovább gondolták továbbfejlesztették
Itt a fórumon számos változat megtalálható az egyszerűtől a nagyon összetettig Én magam végigolvastam a fórumot az első laptól az utolsóig Már a negyedik változat építését is elkezdtem
Sok sikert kívánok neked is a következő órák építéséhez
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Még az is lehet, hogy kevés. Volt olyan, hogy valami noname fotodiódát raktam be (kallódott a fiók mélyén) és egészen 120k-ig emelnem kellett, mire jó lett. Ezért írtam, hogy mérj rá műszerrel a PIC lábára.
Melyik kondi? Én inkább azt javasolnám, hogy a pic tápfesz lábain mérd meg a +5V-ot. Ha az okés, elvileg mindenhol okés a fesz.
(#) laderhas válasza KKobra hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Legalább fejlődtem közben, amint kicsit jobban megtanulom a PIC programozást utána már kevesebb gond lesz vele, úgyhogy a következő egy PIC programozó lesz amit, összerakok utána pedig keresek, egy RGB-s órát szerintem.
Köszönöm szépen.
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget elkezdek mérni akkor. A propelleren lévő 1000 uf-os kondira gondoltam.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A Zéner feszültségét, 15V -ot.
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Értem. Jelenleg a kondin 5,6 V van csak.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A 78(L)05 -nek legalább 8V -ra van szüksége, hogy a stabil 5V -ot előállítsa.
(#) tibapu hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Tisztelt Fórumozók!
Tudnátok segíteni egy led-gömb elkészítésében.Mert nekem az lenne a következő.dsPIC-el meghajtani a 64 led-et a földrészekkel felprogramozni és megpörgetni.A derekára már kész az óra kijelző.Meghajlítható nyák lemezem is van.Erős motor is van hozzá

DSC01707.JPG
    
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Lehet hogy akkor nem működik a légmagos trafó?
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Esetleg nem jó zéner van beültetve vagy a fogyasztás mellett nagyon leesik a transzformátor feszültsége.
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A légmagos trafóé vagy a táp trafóé?
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A légmagosra tippelnék. A bázison egyszerűen mérhető a puffer kondenzátor feszültsége - terhelve is meg kell legyen a 12 .. 13V.
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Akkor azt lehet hogy újra kell tekernem?
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A pic lábain is ugyanaz a 4,2 volt van.
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Az bezony nem jó. Én levenném a tekercs kivezetéseit és rámérnék terheletlenül. Az is segíthet, ha a szoftverben megváltoztatod a kitöltési tényező értékét, hátha jobb lesz...
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Ha nem működik akkor a trafó lesz a ludas? Hol kell vátoztani a kitöltési tényezőt?
A fototranyával megcsináltam amit írtál de ne esik le a fesz nullára. Vagy addig hagyjam amíg nem lesz meg a normális feszültség a propelleren?
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Addig nem nagyon érdemes kísérletezni. Itt a topicban is feltöltve olyan bázis progi, ahol kisebb vagy nagyobb kitöltés van beállítva. Figyelj, mert a nagyobbnál a fet melegedhet.
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A fet most is melegszik
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Lehet, hogy a panelodon van valami, ezért is írtam, hogy kösd le!
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Lekötöttem a propellert és amit most mérek az 0,664 V. Na bumm.
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Ugye váltót mérsz?
Következő: »»   348 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem