Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1636 / 2499
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen világít az izzó. 800Va-es gyári toroid.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Akkor lehet mégis csak reloop kollégának lesz igaza. Ha nincs semmi szakadás/zárlat a tranyóknál sem, akkor valahol valamelyik forrasztási pont, pontok felváltak. Lehet ott van, benne csücsül, de nem érintkezik. Átkéne menni mindegyiken forrasztóval, átmelegítgetni.
Gondolom előfok nincs rátéve?...
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Átforrasztok akkor mindent, pillanat. Nincs előfok előtte.
(#) tothbela válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Üdv! Szerintem hármas darlington, aminek az első tranyója az mje 340-350, középső a mjl21193-94, utolsó pedig 6x mjl21193-94. Az mje nem is bírna szegény egyedül meghajtani 7 db mjl-t, főleg nem 2x 100v-on. A 6 darab mjl bázisa valószínűleg össze van kötve az első mjl emitterével.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Átforrasztottam mindent de ugyan azt a jelenséget produkálja.
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Panelen a diódákra elenállásokra és persze a pufferekre rámértél?
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Diódákra igen, jók az ellenállásokat mindjárt nézem.
(#) voodoo válasza tothbela hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Érdekes elgondolás, mondjuk elég nagy alkatrésztpazarlás meghajtás rásegítésnek MJL-t használni.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Fotókat kérhetnénk a panelról? Lehet hogy a sáv elporladt... ?
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Mármint úgyértem, hogy megkéne nézni az áram eljut-e a tranyókig stb?
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ja! a Megmozgatás kevés jól ónozd is át a lábakat mindenhol, és a C tag valamelyike is lehet hunyó,volt hogy a pikós c tag k ohmos ellenállásba ment át.
(#) Tiggey válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Munkapont beállító poti nem döglött meg?
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ellenállások is jók... némelyik kicsit mást mutat mint az érték ami a kapcsoláson van de nem forrasztottam ki ezért térhet el gondolom.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hogyan mérjem, hogy az áram elmegy e a tranyókig?
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Már újra ónoztam mindent a panelen. A pikós kondi helyett teszek be másikat ha találok.
(#) Zosi válasza Tiggey hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A potiti megmértem működik. De nyugalmi áramot nem tudok mérni. Ha jól tudom az 5w-os ellenállás két végén kell mérni de nekem 0-át mutat, hiába csavargatom a potit akkor is.
(#) Tiggey válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nyugalmi áramot a tápágban szoktunk mérni sorba kötött árammérővel.
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Izzót rakj a primerkörbe azért teszteléskor, meg kellene mérni az emitter és bázisáramokat is mindegyik tranyón,valamint hogy merrefelé mérsz diódát collectorhoz képest, Bemenetre jelet adni és megnézni hol veszik el.Keress egy testet és mérj rá a tranzisztorok lábára.
Majd dióda állásban amit írtam merre nyitnak.Ha valamlyik is eltér a másiktól kuka.Ha zár mindkét irányban akkor is kuka.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nem lehet, hogy egy szakadt szigetelő alátét, gyűrű vagy valami pici reszelék a paszta és a borda közt áthúz?
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Dióda mérő állásban például. Kinézel egy sávot és a sáv elejétől a végéig amely alkatrészek benne vannak azoknak a lábára és nem a forrasztásra mérj rá. Csipog-e? Kezd mondjuk a tápágakkal. Eljut-e vajon az utolsó tranyóig is? Tehát kontaktban van-e.
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Az MJL 21194-es tranzisztornál a műszer dióda állásban fekete a collectoron piros a bázison 0,440v, fekete a collectoron piros az emitteren 0,450v. Nem tudom így kell e mérni!?
(#) GeorgeAudio válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 / 1
 
A linkelt oldal közepe táján megtalálod, hogy kell mérni!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Az értékek jók,elöbbre kell szétnézni és kontakthibát keresni,kis törés hajszálrepedés a fólián stb..
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Forrasztásoldali képet tudsz esetleg feltenni hátha több szem többet lát..?
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nem tudom menyire látni.
(#) tothbela válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ha erről a modulról van szó, akkor pedig úgy néz ki pazarolt a tervező.

GPA-800M.JPG
    
(#) Tiggey válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Végig kellene forrasztani a vezetősávokat. Egy-két forrszem nagyon közel van egymáshoz. Az is lehet, hogy valahol átvezet. Gyantát lemosni.
(#) voodoo válasza tothbela hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen erről van szó. Nem hozza az ágankénti állítólagos 7A felvételt. Nekem ma 280 wattot sikerül belőle kicsikarni. Ráadásul kissé melegszik is...
(#) Zosi válasza Tiggey hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Végig csipogtattam a sávokat kezdő ponttól a végpontig végig sípolt. Ahol két sáv közel van úgy is meg néztem össze ér e esetleg de úgy meg nem sípolt.
(#) blasz válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia van egy halom lukas forrasztás,akár a trimmer környékén. A trimmer lábától megy a fólia egy ellenállásra,820r ott néz körül.
Következő: »»   1636 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem