Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   67 / 123
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A végfog lábain ezeket tudod mérni. A földponthoz képest kellene mérni, ha a + és a - közt mérsz, természetes a dupla feszültség.
Bocs ez a 6386 rajza, nem hirtelen nem tudom azonos-e
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015

vég.JPG
    
(#) rozsdas111 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Földpont a 3-4 lábak? Köszi ezt a rajzot is, mentettem nagyon jó.
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Igen, remélem jó a rajz. A földhöz képest méred a + és - tápfeszt, közel azonos értéknek kell lenni.
VT17-et kiforrasztva meg kéne nézni rendbe van-e, vagy feszültségeket mérni rajta. VR22 nem melegedhet, valami annak a környékén hibás, valószínű rossz a nyugalmi áram beállítása.
(#) rozsdas111 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Akkor kiszedem a Tranzisztort és beteszem a műszer kék foglalatába. A VT03-al ez sikerült is már előzőleg. Mutatott is valami vagy számot nem írtam fel csak örültem hogy sikerült. Akkor jöjjön a VT17.
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
VT03-at nem tudod kimérni, mert az egy FET, nem sima tranzisztor. Dióda mérés állásban is körbe tudod mérni a VT17 lábait.
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 4, 2015 / 1
 
B-E és B-C közt 600-800, E-C közt semmit kell mérni. Nem mindegy a mérővezetékek polaritása.
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 4, 2015 / 1
 
(#) rozsdas111 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
B-C 700, B-E semmi ( B az anód -piros vezeték így mértem).
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Az elöbb még volt a E-B közt értéked. B a piros vezeték ha a feketét E-re vagy C-re rakod értéket kell kapnod. Ha megcseréled a két vezetéket, (B lesz a fekete, E és C piros) sehol semmit.
E-C között semmilyen polaritással nem mérhetsz semmit, ha jó.
(#) rozsdas111 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Akkor a középső lábról azt hittem hogy az az E. Zavar támadt az erőben Az utóbbi mérés a valós. Illetve az is valós volt csak hibásan kommunikáltam le.
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 4, 2015 / 1
 
A B-E közt egyik esetben kéne értéknek lenni. Ha nincs, akkor kuka.
(#) rozsdas111 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Igen , ez úgy fest hogy kuka. A VR22 is kuka lesz .
(#) ke-ko hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
S.O.S!!!
6383S erősítőmbe beleköltözött a gerjedés. Én Elko kiszáradásra gondoltam, ki is cseréltem őket a végfokon és a szabályzón, de a helyzet mit sem változott. Annyit kiderítettem,hogy a csakis a végfok (jobb oldali) a hibás. Nulla bemenő jelnél, lehúzott csatlakozókkal, csak a végfok magától begerjed, nem is gerjed inkább mintha kontakt hiba lenne, recseg magától. Átraktam a bal oldalra, bal oldali végtranyókkal is ugyan azt csinálja. Tranyók kiméregetve jók. Ellenállások, diódák jók. Már-már kezdem feladni, most épp ott tartok, hogy a jó oldalból cserélgetem sorra az alkatrészeket. A kapcsrajzon lévő feszültségek VT06-VT14 +0,7V helyett -1V körüli persze a többi érték sem stimmel.
Könyörgöm valami mégis csak rossz! De mi?
(#) mugab válasza ke-ko hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A végfok bemenetét zárd rövidre, és ha akkor is van, akkor végfok, valamelyik tranyó bezajosodott. (19-20)
Ha megszűnik akkor előerősítő.
(Szerintem)
(#) ozzy76 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Üdv! Javításra került hozzám egy RA 6363s amibe a jobb oldali végfokozatnak a t1819 és t1820 tranzisztorai zárlatosak a kérdésem az lenne mivel lehet helyettesíteni őket ?
(#) ronin75 válasza ozzy76 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Nincs elöttem a rajz, de ha a végtranzisztorokról van szó, akkor BD911 és BD912.
(#) ozzy76 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Igen a végtranzisztorokról van szó köszönöm szépen a segítséget .
(#) mugab válasza mugab hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Látom elektrotanyán is adtak tanácsot...D
Ott is a kistranyót modták.
(#) ke-ko válasza mugab hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Igen az elektrotanyán is ajánlottak egy-két dolgot. Egyértelműen a végfok rossz. Még most délelőtt ránézek.
(#) elektrojános hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Üdv!
Javításra hozzám került egy említett rádiós-erősítő,a mono váltóval volt a baj.Tehát monóba megy mindkét hangszóró,de sztereó üzemben csak az egyik meg rendesen,a másik meg cincog vagy abszolút nem megy.Egy ideje már szórakozok vele,gondolom a szabályzóval lesz valami gond.Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm!
(#) djhans válasza elektrojános hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Szia!

Igen, lehet a szabályzó is. Nekem legutóbb az alaplapon egy 2,2M ellenállás volt szakadt. Az Isostat kapcsolósor mögött van 4db kis tranzisztor. Az egyiknek a bázisellenállása, egy szép szürke szénréteg ellenállás.
(#) elektrojános válasza djhans hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Nem,sajnos nincs ilyen hiba.
(#) doktor válasza elektrojános hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Érdemes tsiztitással kezdeni, ellenörizni az összes érintett forrastás, ha van tartalék modul, cserélni, amennyiben nincs, végig mérni a jelútját, de becsapos, mert sokszor bizonytalanok a forrasztások.
Komoly türelemjáték.
(#) rozsdas111 hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
2 db ra6363s készülékből az egyik kész. Ez nem volt hibás, de az itt http://www.gilszkilabor.hu/elektronika/ra6363s/ra6363s.html leírt módosításokat részben megvalósítottam. A fiziólógiai hanerőszabályozás megmaradt .Nekem így tetszik a készülék hangzása. A meghajtó fokozat erősítésének csökkentése számomra hallható minőségi javulást nem eredményezett, viszont a hangerő jelentősen csökkent. Ezért az sc58 és 64 visszakerült a helyére ( itt mindegyik 100 mikrofarad-os kondi újra lett cserélve. Eredmény bőséges hangerő és nagyon szép tiszta hangzás.
A phono bemenet átalakítása vonal bemenetre megtörtént. Bakelit lemezt hallgatni úgysem fogok egyhamar. A skála világítás módosítása is jó ötlet. Végső magánvéleményem, hogy az eredeti gyári tervezés nagyon jó minőséget eredményezett. Most a másik készülék hasonló állapotba hozása következik. Annak az egyik végfoka néma, de remélem sikerül életre kelteni!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) Kispotter hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy RA6363S rádiós erősítőm! Az lenne a bajom vele, hogy gyengén veszi a rádióadókat bárhogy próbálom az Antennát. A legerősebb adót is max 2-es szinttel veszi és sztereóba így is zajos monóba jól szól. Falun lakom, de van a faluba még egy ilyen rádió az majdnem minden adót teljes jelerősséggel vesz! Mit tudok itthon magamnak tenni, hogy jobbá varázsoljam?? Villanyszerelő vagyok, szkópom nincs műszerem van meg persze pákám is!
(#) gyuszo válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szobai vagy tetőantennát használsz ?
(#) Kispotter válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Kipróbáltam már mindent, de jelenleg egy másfeles MCU van beledugva és a plafonon megy a szobámba körbe sajnos ezzel értem el a legjobb eredményt. Ismerősömnél egy darab drót van bedugva és tökéletes nála minden..
(#) Kispotter válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Vagy esetleg hátha tényleg csak ennyire gyenge itt a vétel FM sávra valami egyszerű, de jó házi antenna ötlet??
(#) gyuszo válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Igen, akár , ha van TV antenna, próbáld ki azzal is.
Ha azzal is már jobb, akkor érdemes egy FM rádió sávra készült antennát is felszerelni.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) Kispotter válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Sajnos nem jobb vele.. Keresgélek neten hátha találok valami egyszerű házi antennát! Egy ilyet találtam csak nemteljesen tiszta nekem!
Következő: »»   67 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem