Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 javítás
 
Témaindító: boliver, idő: Aug 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 17
(#) Zsora válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A biztosíték berakása utáni fekete kép miatt.
A SID (is) használja ezt a tápot.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) kala1982a válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Kékes-lilással bekarikázott rész. Ha nincs benne biztosíték akkor csíkoz, meg van világos és sötétkék keret. Ha benne van a biztosíték akkor fekete alapon néha be-be ugrik valami csík vagy színes vonalak. Viszont a biztosíték az melegszik, 2,0 amperes lomha.

pict4.jpg
    
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Ne kösd őket össze! Elvileg elég csak a Luma (meg a test) a (monokróm) kompozit videójelhez. A SID nélkül is tökéletesen megy a gép, csak hang nem lesz.
(#) titi válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Rajzon nem néztétek, hogy mi van a bizti után?
Az a baj,hogy nekem most nincs sok időm, de majd ránézek.
(#) kadarist válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Ha esetleg rajzok kellenének: Bővebben: Link.
(#) Zsora válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A 9V megy az User portra meg a CIA chipekhez. Egyenirányítás után meg a Kazetta motort hajtja (9V unreg), meg a SID-et táplálja (Vdd: 9V/12V).
(#) titi válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Rákerestem ram hibára, de közben találtam egy ilyet, gondoltam linkelem, ha már a biztosíték, meg a SID került szóba... nem tudok angolul, hátha nektek mond valami...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) kala1982a válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Poke 53280,0 -> Változik a keret feketére. SID nélkül, (az egyik 6526-os sem volt benne) és biztosíték nélkül.

Visszaraktam a 6526-ot és úgy is változik, de a csíkok maradtak
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
És ha a biztosíték benne van, csak a SID-et veszed ki?

Továbbá: Mivel működik a rendszer, talán a RAM teljesen jó. A Kernal/Basic ROM szintén jó lesz. Viszont a karakterek alakja nem jó, tehát vagy a Character ROM hibás, vagy a VIC, vagy valaki belepofázik a kommunikációba, amikor a VIC olvasna. (AEC és BA jelek)
(#) titi válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Ez ugyan a korábbi verzió, de látszik az összevisszaság, és az, hogy a RAM a ludas...
Bővebben: Link
(#) Zsora válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Ha a RAM lenne a hibás akkor össze-vissza lennének mindenféle karakterek, de az alakjuk az jó lenne. Itt viszont nincsenek felismerhető alakok.
(#) kala1982a válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Kipróbáltam másik SID-del, ugyan az. Ha a biztosíték benne van akkor semmi. Ha nincs akkor csík. Most kivettem 4066-ot, ekkor is volt keret , tele lett színes kockákkal az egész belső képernyő és ez változott, viszont felismerhető karakterek most sem voltak. SID-en kívül minek kell még 9 vagy 12 volt? Magnót rádugram nem ment, ha beleraktam a biztosítékot akkor fekete képernyő viszont a magnó kapott tápot.

7406-ot cseréltem egy újra, az sem változtatott semmin.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) kala1982a válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Az előző hozzászóláshoz még a csatolt kép. BA20 dióda híd mintha zárlatos lenne. Holnap kiforrasztom és kimérem.
(#) titi válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A SID, a VIC, 12Volt
9Volt 1-2 tranyón keresztül a magnó motor, meg az RF modul...
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) titi válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A 4066 és 7406 szerintem nem szól bele semmibe, ami a problémádat jelenti.
Bővebben: Link
(#) kala1982a válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Valami szerintem zárlatos a 12 voltos részben. Megnézem még amiket írtál tranzisztorokat , a gratz hidat, aztán előkerítem forrasztóállomás tulajdonos ismerősömet és tokba teszünk minden nagyobb ic-t.Van két donor, mondjuk az egyik nagyon régi, de remélem lesz abban is használható alkatrész. 6526 és az A felcserélhető?
(#) kala1982a válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Kapcsolási rajzot kinyomtattam poszter méretben, ha már nem kell megy műhelybe a falra
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Úgy emlékszek, hogy azt írtad hogy az egyik gép használatban volt, azaz működött korábban. Milyen tápot használtak akkor hozzá? És most milyet használsz hozzá? Valami elvi rajz róla...
(#) Zsora válasza titi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Szép nagy kapcsrajz.
De ez a régi C64 rajza, nem az újé - amilyen kala1982a-nak van.
(#) kala1982a válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Tápegység már nem volt meg, én tekertem hozzá egy trafót, fentebb írtam is ,hogy mit tud, e rajz szerint kötöttem be:
Bővebben: Link
4 vezeték, 2db 9v váltó, 2db 5v egyen.

Az 5 volt ilyen áteresztős tranzisztoros-stab ic-s kapcsolás.

Zsora: Van egy olyan lapom is, azon még 8 db memória IC van(és nincs rajta 251715), azért is kérdeztem, hogy a sima 6526 felcserélhető-e a 6526A-val mert akkor lesz lehetőségem próbálgatni.
Hétvégén tudja betokosítani nekem a srác a lapokat. Az említett 251715 szokott meghibásodni? Mert olyan IC foglalatom nincs itthon. Szerintetek mi kerüljön tokba? Fentebb írta valaki, hogy a sn IC-k általában nem hibásak, akkor ezeket felesleges?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Nem tudom hogy mi a különbség a 6526 és a 6526A között.
Meghibásodás: Én még nem futottam össze hibás C64-II-vel. A régi C64 érzékeny nagyon az ESD-re és az áramlökésekre. Főleg azok az IC-k, amik a portokkal közvetlenül érintkeznek. (CIA1/2, SID, VIC, Serial meghajtók) Ha viszont kézzel összetapizod az alaplapot, akkor bármi megtörténhet.
Az a baj az IC kiszedegetéssel és foglalatba rakással, hogy közben megintcsak elszállhat valami, ill. a foglalat miatt kontakthiba keletkezhet.
Én először mérném a buszvonalakat, hogy látható-e valami rendellenesség. (multiméter + szkóp) A cím- és adatvonalakon folyamatos kommunikációnak kell lennie, a vezetékek változása, nem változása, ill. rendellenes szintje sokat elárulhat.
(#) fater0827 hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Üdv
Kerestem egy IC adatlapot találtam ezt az oldalt . ebbe a topikba még nem néztem be .
Itt is Van pár dolog Jó keresgélést .
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) kala1982a válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A különbség majd kiderül Nincs oszcilloszkópom sajnos. Van, de őskövület. Arra lehet használni, hogy ha tudod, hogy milyen jelre számítasz.

C64: Csak panel előttem: Gnd és 5V között kikapcsolt állapotban 9 Ohm, ha bekapcsoló kapcsoló on akkor 230 Ohm. Itt valami zárlat van nem? Kikapcsolt állapotban direkt kisüti a kondikat?
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
6526/A: 1MHz/2MHz max. működési frekvencia. A C64-ben 1MHz-en, C128-ban 2MHz-en megy.
9Ω: Teljesen jó. A kapcsolási rajz szerint kikapcsolt állásban egy 10Ω-os ellenálláson keresztül kisüti a kondikat.
C64-II_bal, C64-II_jobb
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) esemve hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy gyors kérdés! Nem-e tudja valaki, hogy mi lehet a baj az alábbi videón?
Bővebben: Link
A tv jó, a c64 tudtommal jó, együtt pedig ezt művelik

A "lapos" fajta c64, a tv meg egy régi, scart mentes, rf kábellel rákötött dolog. A kàbel is jó
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) pucuka válasza esemve hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Brummos. Vagy földhurok, vagy szűretlenség, vagy mindkettő.
(#) esemve válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Koszi! Es Tenyleg. Az ugralas abbamarad ha ket 10nf kondival levalasztom a kabelt, de a hullamzas megmarad
(#) sny válasza esemve hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Kisebb kondi is bőven elég.
(#) esemve válasza sny hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Cseréltem 10pf -re, így is jó. A kérdés, hogy a hullámzással vajh lehet valamit kezdeni?
(#) steelbird válasza esemve hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Hali!

Nem a C64 tápja brummos?
Ha nem, akkor a TV miatt van.
A TV készülékeknél a kapcsolóüzemű táp miatt, életvédelmi okokból a primer és a szekunder kör egy pár NF -os kondenzátorral össze van kötve.
Emiatt minimális mértékben a fázis meg szokott jelenni a sasszin, vagy pl. az antenna bemeneten.
(bizserget az antenna csatlakozó)
Központi antennás lakásban, ahol sok készülék van az antenna rendszerre kötve, néha rendesen ráz az antenna kábel.

Szóval, valószínűleg emiatt van a brumm -ha nem a C64 tápja brummos.
Kísérletezgethetsz vele, néha az is elég, vagy segít valamennyit, ha másik fali aljzatból táplálod meg az egyik készüléket, vagy pont azonosból, vagy néha az is segít, ha az egyiknek a dugóját fordítva dugod a konnektorba.
Kísérletezgess, de nem biztos, hogy megoldódik. Ez TV -től is függ.
Következő: »»   9 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem