Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1646 / 2501
(#) reloop válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
A pár volttal magasabb tápfeszültség alig érzékelhető hangnyomásnövekedést tesz lehetővé, úgy vélem az erősítő érzékenységével lesz a gond.
Ezen a rajzon R3-mal jelölt ellenállást csökkentsd, például egy párhuzamos 220 ohm ellenállással!
(#) jani1987 válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
És ha mondjuk egy 1 kilós potit raknék a 220-as helyére? Elméletileg nem vágná haza.
(#) reloop válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Kísérletezni a poti is jó lesz, azért ne tekerd egész 0 ohm-ig! Már maga a két párhuzamos 1k dupla érzékenységet jelent.
Az LM1875-nek elég alacsony a zaja ahhoz, hogy be lehessen vonni az előerősítésbe. Próbálgasd
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) jani1987 válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Köszi.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Üdv! A fenti fetes nyák nyugalmiát hogyan kell állítani? A trimmert 0 ohm ról kell megkezdeni tekerni? Hány mA áramfelvételnél javasolt a beállítási érték +- 60 v esetén?
(#) Denon_KEF válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Dehogy a te hibád, én vagyok béna..
Nem találtam trafóbontás témában nekem valót, hogyan álljak neki? Bonyának tűnik
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia! Olyan fórumtársat kell megkérdezz akinél működik ez az erősítő, mert teljesen szembemegy a szokásos építési elvekkel. A hőmérséklet változást kompenzáló nyugalmiáram-szabályzásban tudok csak gondolkodni, tudod - a hűtőbordára fogatott tranzisztoros.
(#) Tiggey válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Először is készíts képet arról az oldalról, ahol a primer oldal van bekötve, mert úgy tűnik, duplacsévés a trafó. Nem biztos hogy nagyon szét kell kapni hozzá.
(#) reloop válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ebben a témában tedd fel a kérdést, mondjuk ezzel a képpel.
(#) Tiggey válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Annyi hozzáfűzés, hogy a másik oldaláról fényképezd le.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Nos akkor ehhez ha tudsz nekem bekötési rajzot adni a diódák helyére mit tehetek megköszönném.Bekarikázod milyen tranzisztorral válthatom ki a D1,D2 őt,amit aztán fel erősíthetek a bordára.első körben úgyis a hagyományos módon simán diódával próbálom ki, ha nagyon mászik akkor kellene az a tranzisztoros képlet.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Volt már, de a tapasztalatok szerint menni fog nélküle is.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Lehet.
Normál köszörülésű fúró könnyen belekap, ezért vagy jól kell rögzíteni, vagy minimális hátszöggel bíró fúrót kell köszörülni, vagy fúrás helyett kireszeled.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Köszönöm,inkább megoldottam találtam hozzávaló 3m es csavarokat.Reloopnak is köszi!
(#) granpa válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 12, 2015 / 1
 
Szép nagy lesz! 3m-es csavarokkal.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2015
(#) zotya1983 válasza granpa hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Dobok össze tápot is hozzá gyorsba próbára 10-10 ohmal +- ágban amúgy igen van egy eléggé csúnyácska csavar rajta majd lecsípem
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2015
(#) djratnova válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Hang bemenetet rövidre zárod és 100mA körül beállítod a nyugalmi áramot, a potméter balról 0Ω-ról induljon.
(#) sballa hozzászólása Jan 12, 2015 /
 
Sziasztok meg lettek a quad405 panelok de nem a gpa-s..
Ahol vettem azt mondták eredeti kapcsolás..
Ebben kellene a segitségetek hogy valójában az??
A másik kérdésem az lenne hogy a képen látható tranyókra ki e cserélhetem ami benne van...
Amk a panelon..
1-panel..bd242a,bd242c,2n3055
2-panel..bd242c 2db
És nekem lenne 4db bd241c 4db 2n3055 ezekre kicserélhetem?mert ezek újjak.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2015
(#) reloop válasza sballa hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Szia! A kérdésedhez ez a téma tartozik. A tranzisztorokat nem cserélném, arról nem is beszélve, hogy BD241-gyel nem is működne az erősítő, mivel az NPN!
(#) reloop válasza djratnova hozzászólására (») Jan 12, 2015 / 1
 
Gondolom üzemmeleg, vagy enyhén túlfűtött bordánál. Hőmegfutás ellen itt csak imádkozni lehet
(#) djratnova válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2015 / 1
 
igen, én 80mA-ra állítottam és egy 8cm ventivel hűtve remekül működik, ajánlott hozzá minimum egy tranzisztoros védelem/koppanásgátló.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2015
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 12, 2015 / 1
 
Élvezve a kolléga megerősítését, ajánlom szerelj arra a parányi bordára egy ventilátort, addig ne is kezd állítgatni! Így csak cirka 50W-os erősítő passzív hűtésére elegendő.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2015
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2015 / 1
 
Sziasztok,nekem volt Baji fetesem elképesztő módon fűtött 2 kg bordát 20 perc alatt,de ventivel jó lett 2db 12cm volt ráirányítva,és 60vDc nél többet nem adnék neki ott stabilabb,mint plafon feszen.De jó a hangja
(#) sballa válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Renben..Elvileg működik amugy..max a kondikat ki cserélném újakra?mert elég gyatrák..
(#) bereczk.jans válasza S-line hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Szervusz!
Azt javaslom gyere át a - Kis teljesítményű erősítő, végfokozat http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_2014.html fórumba.
Feltételezem: Kezdő vagy? Így nem zavarunk senkit az orosz alkatrészekkel.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Ajajajajaj már nem jól indul a tápot elhúzta (-oldal) kiderült a kondenzátorok rosszak amit már rég ki kellett volna dobnom
(#) zotya1983 válasza djratnova hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Valami nem oké lehúzza a - oldal tápját,bekapcsoláskor búg az egész, a kimeneten ott a féltápfeszültség. Melegedés csak a kimeneti 100 ohm on tapasztalható.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Bemenet testre van húzva a tápokban 10-10 ohm nem melegszik,fetek hidegek ahogy a meghajtó tranzisztorok is.Lehetséges hogy kifeküdt valamelyik felén máris a fet?
(#) joel003 hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Hali valaki tudna nekem segíteni egy mikent műveleti ic lehet vagy mien tranyiytor mert nekem van otthon 2 bd el0re is k0sz0n0m_ * str f 6656
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) djratnova válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Először is ellenőrizd le, hogy a kimeneti fetek(IRFP240(250), IRFP9240) a megfelelő helyen vannak 2-2db és nem zárlatosak-e? Ezután mérj rá ellenállás mérővel(200Ω) a hűtőborda és a fetek középső lába között van-e vezetés, ezzel kizárod annak lehetőségét, hogy esetleg nem jól van elszigetelve valamelyik fet a bordától, illetve átvezet valami pl. hűtőzsír(víz alapú).
Következő lépésként a meghajtó tranzisztorokat ellenőrizd nem-e lettek felcserélve.
Ha van tranzisztor tesztelőd ellenőrizd őket(vagy dióda méréssel) helyükről kiemelve.
Következő: »»   1646 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem