Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm!
Hú hát a linken csodák vannak! Érdekes - értékes dolgokat hoztatok össze! A gyorsító paneles XC95144XL+ SED1330 az első látásra megfogott. Jelenleg is SED1330 az LCD meghajtója, de a PIC18 látom kevés ide. Ahogy agyalok: egyszerű fűrészgenerátor hangolja a műszer VCO-ját úgy 3 hz-től 50hz-ig potméterrel állíthatóan, viszont a jel amplitúdója és kezdőfeszültsége is állítható mivel ez adja a frekvencia átfogást + mettől meddig mérjen a műszer /ha jitterezik a mért jel ezek ez áramkörök a hunyók/ Most így belegondolva lényegesen egyszerűbb a trigger ami indítja a 320 mintát mint a többféleképp változó feszültségből leképezhető. Meglehetne fordítani a dolgokat: a CPLD indítja a fűrészjelet, és szabályozza a frekvenciáját ami lehet pár fix lépés hiszen tárolódik a mérés. A képernyőt úgy felül lehet írni mint az EKG monitoroknál használnak alacsony frekvencián az nagyon látványos - na ez csak ötlet.. A függőleges jelet logaritmikus detektor adja, itt a zaj frekvenciája magasabb mint a hasznos jelé ez DC-től néhány Khz-ig változik. A raszterháló plusz néhány kiírandó dolog PIC C-ben még valahogy ment a CPLD viszont nem "eszi" a printf függvényt, forrasztani még valahogy megtanultam.. Úgyhogy valóban nagy ez a fa. Idézet: Igaz is, ezt en teljesen elfelejtettem. Ebben az esetben viszont tenyleg az lenne a jobb, ha eleve a uC generalna a hagolo jelet. Mondjuk egy D/A-val. Gondolom (de nem tudom), az nem problema, ha nem folyamatos a hangolojel, hanem lepcsos. Termeszetesen legalabb 16 bites D/A-rol van szo. De lehet, hogy az meg keves is. Ha jol latom a muszer atfogasa 0-1.75GHz. Ezt felbontani 64k egyenlo reszre 26kHz lepest eredmenyez. Ez az also tartomanyban keves, ha nem tevedek.„viszont a jel amplitúdója és kezdőfeszültsége is állítható mivel ez adja a frekvencia átfogást + mettől meddig mérjen a műszer” Idézet: Ennek semmi koze a CPLD-hez. A printf is csak azt a fuggvenyt hivogatja a vegen, ami egy karaktert ki tud rajzolni a kijelzore. Ezt kell csak ugy atalakitani, hogy a CPLD-n keresztul csinalja ezt. Egyebkent az FPGA-s panelban sokkal tobb lehetoseg van, mivel az eleve tud tobb grafikus layert, amibol az egyiken van a racs, a masikra meg rajzolja az FPGA a gorbet. Torolni is nagyon gyorsan tudja, raadasul negy grafikus layer van, igy lehet valtogatni oket, ergo nem villog. Gyorsabban tudnad vele rajzolni a gorbeket, mint ahogy az LCD maga kepes megjeleniteni. Azon felul az az FPGA-s megoldas tud egyeb grafikai muveleteket es karakteres megjelenitest is, ami szinten nagyon sokat segit a keszulek megvalositasaban. Ezzel az FPGA-val eleg bele a PIC 18 is, mert mindent az FPGA csinal. Ja, pl. ez az FPGA kezel 4 db rotary encoder-t is, ami jo kezeloszerv, amikor mar nem a helipot allitja a frekvencia ertekeket.„A raszterháló plusz néhány kiírandó dolog PIC C-ben még valahogy ment, a CPLD viszont nem "eszi" a printf függvényt” Idézet: Ez hogy jon ide? „forrasztani még valahogy megtanultam..”
Teljesen jó megoldás a D/A konverter. Ha nagyobb a frekvencia átfogása, a szélesebb sávú KF-et kell használni hogy értékelhető jelet kapjunk ami 3MHz sávszélesség. A lépcsős fűrészjelen óvatosan használva kondenzátor is simíthat, mint a PLL-nél a hurokszűrő de nem hiszem hogy kell simogatni.
A helipotok így ki lennének váltva, amitől tovább javulna a VCO-k stabilitása. A forrasztatni tanulást ijedtemben írtam - egyszerre sok ismeretlenes a feladat.
Készül a P8X32A propeller processzorral a digitális oszcilloszkóp, amit tud:
2 csatorna, 8bit felbontás, 10mV /div, 20mV / div, 50mV / div től ...1V / DIV osztásig 1MOhm / 32pF bemenet AC/DC 40Ms/s max mintavétel amit az IDT7202 512byte FIFO ban tárol, az órajelet is a propeller csip adja; min. 10ms/ div, hardveres offszet. Az első 64 től 255 mintáig nézi honnan kell kirajzolni a képernyőre, onnan rajzolja ki a 256 mintát, a szinkron választható mindkét csatornáról le és felfutó élre is, a szinkron szint kijelezve a képernyőn. Line vagy dot rajzolási mód. Mivel minden kezelőszerv elektronikusan kapcsolt így lesz benne kurzor a frekvencia és amplitúdó mérésre. 4 gombbal kezelhető de még maradt 7 szabad portom. Amit még szeretnék: scan mód, illetve videójel ahol a sor kiválasztható, szebb színek jobban elválasztva a két csatorna mert majdnem egy színű.
Szia! Csak gratulálni tudok! Egy dolgot nem értek: a 8 bites felbontást. A p8x32 eleve 32 bites és gyönyörű színusztáblái is vannak, amik sokkal szebb felbontást engednének.
Még egy kép lemaradt próba panelon készült, bár a zaj néhol nagyobb mint a +-1 bit de attól működik, az analóg földet a panel alján pl 5x1mm réz fazon huzal köti össze, a bemeneten még csak LF356 jfet IC van de ezt ki kell még cserélni gyorsabbra LF357 vagy jobbra de azt nem kaptam.
Esetleg ha készen lesz és érdekel valakit akkor fel szeretném ide tenni a cikkekhez rendesen lerajzolva és a spin programmal de nyákterv nélkül. A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
A TLC5540 A/D konverter felbontása 8bit, meg ugye a tv képernyőnek sem több így több nem is kell. Akkor igyekszem befejezni.
AZ A/D-t értem. Én biztosan nagyobb felbontással kezdtem volna neki - de az én vagyok. A TV helyett meg lehetne VGA, vagy érintőképernyő a végén. Mindegyikhez van SPIN támogatás. 7"-es képernyőn is szépen mutatna már és az érintőképernyővel a kezelés is megoldódhatna. Persze ez abszolút csak ötlet. Nekem most jöttek meg a 2,2"-es érintőképernyőim. Most azokkal szöttyögök - amint lesz kis időm. Ja hozzátenném, hogy persze ez a propellernél (mármint a képernyő jellege) nem sok vizet zavar, hiszen az alaphardvert minimálisan kell csak bolygatni. Lehet, hogy még nyákterv előtt kellene erre gondolni és 2 SPI meg egy VGA-t is kivezetni - biztos - ami biztos. A többi már csak szoftver.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
Igazad van egy 10 bites ekkora sebességű ad konverer ára sem vészes, amit az IDT IC 9 bites portja meg a vga min. 384 soros felbontása is kihasználná.
Erdekel engem is a dolog.
Van a rendszerben szintillesztes is, mert a proc 3.3V rendszeru viszont a FIFO pedig 5V-os rendszer eseten hozza a specifikaciokat. 7202-t hasznaltal? Az adatlap szerint az 1k-s, mig a 7201-es az 512-es, de ez mar csak reszletkerdes.
Igen 7201 használtam, az illesztés ellenállás osztó.
Sajnos a nagyobb felbontás fizikai korláta a cog 2kB ram mérete, így marad ez a verzió, ha kijön a nagyobb propeller hdmi kimenettel majd az lesz alkalmas nagyobb felbontású szkópra.
Van valamilyen kozbenso tar is amiben a feldolgozas idejere eltarolod a mintakat, vagy csak a FIFO szolgalja ezt a celt?
Vagyis egy 3.3V-os rendszerrel vezerelsz egy 5V-osat?
A két csatorna egyszrre kapja meg az órajelet míg a full kimenet akiv nem lesz, azután kiolvasom az egyik fifot eltárolom 512 elemű tömbbe majd a másik fifo tartamát 512 elemü másik tömbbe, ezután a szinkron szint keresése majd a 2x256 mérés megjelenítése.
Mivel valositod meg az A-D konverziot?
Igen, visszafelé illesztés nélkül is szokak működni bár nem ártana különösen a beíró órajelet ami lehet gyors, de müködik.
2 darab TLC5540 IC.
Es ezek az A-D konverterek is birjak a 3.3V-os rendszervezerlest kovetni? Mivel talan a masodik kulcs elem egy DSO-ban a konverter sebessege.
50Mhz órajel felett kezdett téveszteni lehet az idt ic bár csoda hogy működik mert az LA50P lassúbb rank-ű típust küldték.
Közben elkészült egy Propeller csip alapú oszcilloszkóp speciális változata egy 4 végtagi elektródás 6 csatornás ( I, II, II, aVR, aVL, aVF) EKG készülék, ez VGA kimenetre dolgozik.
Szia! Időközben találtam egy projektet, ami kapcsolódhat a tiédhez, de ha más nem, érdekesség: virtual oscilloscope project .
Köszi már megtaláltam de PC szkóp nem érdekel.
Sajnos csak félig tudtam befelyezni a projektet mert egy bizonyos kódméreten felül már nem ad videójelet, pedig még van 4800 long szabad területem, azt hiszem ebben csak a Parallax tudna segíteni. Bár a Hydra játékok érdekelnének hol lehet letölteni hozzá spin-t mert azok jó nagy méretűek lehetnek. Viszont ami eddig sikerült: 2 csatorna 3 durva és 2 finom lépésben menuből állítható érzékenység 10mV / div 5V/div, AC/DC kapcsolás szintén menüből Offszet menüből állíthatóan 250ns/div től 10ms / div sebesség max. 40MS/s Fel vagy lefutó élre triggerelés mindkét csatornáról választhatóan, a szint is választható a képernyőn látható Külön avr mikrokontroller segítségével videójel sor triggerelés kiválaszthatóan digitális potival A triggerelés előtt 0 tól 30 minta láthatóságának állítása trigger pont látható a képernyőn. Run / Stop mód így kimerevítve látható a jel Ami nem sikerült: Az eredetileg graphics.spin helyett a az obex-ről letöltött sdm_graphics_xor.spin kellett használni mert a több kódméret után fagyott csak le, de jobb a felbontása 320x240. Viszont a dupla bufferelést még nem tudtam beállítani így villódzik a kép, a kirajzolás xor művelettel történik, azaz először kirajzolom a jelet majd ha mégegyszer akkor letörli a képernyőt, ezt kellene megoldani hogy amint törölt már rajzol is a képre egy két pixellel hátrébb. Alacsony képernyő frissítés 2 frame / másodperc de ez nem növelhető szerintem Több kódmérettel már a kurzor is megírható és más egyebek, meg nagyobb FIFO RAM kezelhető lenne a jelenlegi 2x512byte helyett. Itt van pár kép egy videójel 534. sora hogyan látható. A videót a videójelről majd felteszem másová mert nem fér el.
Látod - látod! Külső memória, vagy LCD +touch. Az LCD kijelző meghajtóknál is van grafikus memória. Neked ez okozhat gondot. Amúgy szép teljesítmény.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
A Propeller csippes szkóp zsákutca lett, de készül az új PIC32-vel, 480x272 pixeles TFT, kapacitív toucs panellel. Egyenlőre még csak AD konverter van rajta egy 74HC241 segítségével tolom be a 8 bites adatokat 2x4 biten mert a 100 lábas PIC-en már nem maradt elég láb , a külső RAM memória még nincs csatlakoztatva mert új panelt kell készítenem, a Propeller csip ebben csak segéd szerepet kap, I/O bővítés és órajel előállítás amire nagyon alkalmas, mivel kétfázisú órajelet is lehet vele létrehozni így egy csatornára lehet el tudnám érni a 40 helyett a 100MS/s mintavételezési sebességet.
Egy kép, a fénykép túlexponált a "sugár" mindössze 1 pixel széles. A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
Hogyan fog a pic 100MS/s jelet feldolgozni?
Az sehogy. Külső órajel ram ba beirja az értékeket amint megtelik a pic kiolvassa amilyen sebességgel tudja.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
A PIC32 - TFT bekötéséről tudnál feltenni sémát. Használható példa alkalmazást még nem találtam. Előre is köszi.
Itt megtalálod a demó programot meg a kapcsolást:
Bővebben: PIC32 gui Itthon a chipcad forgalmazza. Megpróbálom összerakni olcsóbban, csak egy PIC32 meg egy RAM kell a kijelzőhöz, a kijelző parallel RGB szabványos. |
Bejelentkezés
Hirdetés |