Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pragotron vasútállomási óra vezérlés
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Ötvös Csöpi válasza Ákibard hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Tisztet Szaktársak!
Megépítettem Ákibard forumtárs által közreadott óravezérlőt, dcf vevővel. Azt tapasztalom, hogy egy nap mulva a mellékóra egy percet siet. Szerintetek mi lehet az oka? Hogy lehetne ezt a problémát megoldani?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Tibi
(#) Gafly válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Gondolom nem veszi rendesen a DCF jelet és szabadon fut a saját időalapja szerint.
(#) Ötvös Csöpi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Az lcd-n lévő idő pontos, a vétel is jó(dombtetőn lakok ablakban a dcf vevő) a pragotron óra siet egy percet, vagyis egyel több impulzust kap.
(#) proba válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Állítsd előrébb 1 vagy 3 perccel mechanikusan (most pontosan nem tudom melyik a jó, azután cseréld meg az óra két kivezetését.
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Minden nap siet egy percet, vagy siet egy percet és az tartja pontosan hetek óta?
(#) Ötvös Csöpi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Naponta egy percet siet a pragotron óra, az lcd-n lévőhöz képest. Az lcd-n pontos az idő.
(#) Gafly válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Nem érted a kérdést:
-hétfőn egy perc, kedden egy perc
- hétfőn egy perc, kedden kettő?
Mindkettőre van válasz, csak más...
(#) Ákibard válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia!
Nekem is ilyen a kezdetektől... Ezzel együtt kell élni Okát nem tudom, és nem is figyeltem még meg, hogy mikor csinálja. Sokáig rá sem jöttem, aztán egyre több alkalom volt, amikor kettőt léptetett egymás után rögtön. Lehet programhiba, vagy tényleg DCF vételi hiba.
Ráadásul nálam volt hogy heti 1-2 percet ment előre, volt hogy napi 5-öt.
(#) proba válasza Ákibard hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Nem találtam már sehol a dokumentációját, az óra vonalon a túlfeszültség levetető diódák rajta vannak? Nem az óra csinál lekapcsolásnál tápzavart ?
(#) Ákibard válasza proba hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Az óra nekem közvetlenül rá van kötve a panelra ott nincs dióda.Hogy eredetileg kellett-e azt nem tudom...
A tárhely meg van még, de a domain nincs azért nem találod. Megoldom majd valahogy.
(#) hlaci válasza Ákibard hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Na nem! "Ezzel együtt kell élni". Akkor semmit sem ér a DCF pontosítás?
Én először az Uwe Nagel féle DCF-es változatot építettem meg, nekem valamiért az nem működött. Aztán az Uwe oldalon lévő LCD nélküli DCF-es vezérlőt építettem meg. Az szépen működik, de néhány nap múlva nekem is ugyanazt a hibát produkálta amit itt elmondtatok.
A DCF vételt jelző led folyamatosan jelzi a vételt. Nálam Vácon jó a DCF vétel. Lekapcsoltam róla a DCF modult. Így pontosabb azzal a 1-2 másodperc napi sietéssel.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
A következő, ami felmerül bennem, a DCF vevő közel van az órához? Lehet az a baja, a léptetés bezavar a jel vételbe (akár rádiósan is) , az óra lép egyet, utána a következő másodpercben már jó adat jön, tehát az LCD korrigál, de a mechanika már nem tud mit tenni.
(#) kameleon2 válasza proba hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Sziasztok! Csak most bukkantam a témára. Anno Pragotront javítottam éveken keresztül. A bennük lévő órák is a vasúti órarendszer részei voltak ugyanúgy a Keleti pályaudvarban lévő főórától kapták az impulzusokat és például a Kelenföldi alórák osztották szét az óra köröket. 24V polaritásváltós rendszer, de nagyon nem volt mindegy mekkora az impulzus, ha ugyanis nem megfelelő a hossza, az is okozhat lépéstévesztést. Mivel egy rendszeren többféle óra is volt, így is adódtak problémák, de leginkább mechanikából fakadóak. A nagy toronyóráknak például akkora mutatói voltak, hogy a súlyuk miatt csúszott el a mechanika időnként, amit kézzel kellett korrigálni. Valahol még a régi jegyzeteimben meglehet, mekkora impulzusok voltak az eredeti hosszok, de fejből már nem emlékszem. Az tény, hogy induktív terhelés az őra, így annak megfelelően védeni kell a kapcsoló és vezérlő köröket. Az eredeti alórák emiatt relések voltak. Azaz relék váltották a polaritást percenként. A polaritásváltás célja pedig éppen az volt, hogy ne téveszthessenek az órák. Soha nem szabad páratlan percet tévesztenie a rendszernek. Ha ez így van - akkor a vezérlés rossz.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015
(#) Hakai hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Ajánlom figyelmetekbe Madarász László oldalát.

TN clock PIC-el

Hex letölthető, utánépítés engedélyezett.
(#) proba válasza Hakai hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Ami hiányzik róla , a kimeneti oldalon lévő védő diódák. Az órák, különösen a nagyobbak, igen szép induktív tüskéket produkálnak.A reset rész némi átalakításával lehet a programozás is működne a csatlakozóról.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015
(#) Szombat Titusz hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Üdvözletem mindenkinek. Hozzájutottam egy 24 v os pragotronhoz, mely 2oldalas, tehát 2db motorral rendelkezik. Kérdésem az volna, hogy vezérlőt honnan, kivel tudnék hozzá csináltatni, mert itthon nincsenek olyan eszközeim, amivel le tudnék gyártani egy nyáklapot áramkörrel. Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönném.
(#) kissi válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Szia!

Tegyél fel egy hirdetést az "Apróhirdetés"-be, ide ne írj ilyeneket, mert a modik figyelmeztetni fognak !
(#) Szombat Titusz hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Akkor megcsinálom magam. Elnézést a bejegyzés miatt!
(#) kocsgab002 válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Van már terved, hogy melyiket szeretnéd?
MCU vagy TTL? DCF, vagy sem?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2016
(#) Szombat Titusz hozzászólása Dec 7, 2016 /
 
Még nincs. Néztem oldalakat, és valami egyszerűbbre gondoltam. Nem kell az atomórához igazodó rádiós kiegészítő. Honnan tudom összeválogatni az alkatrészeket? Láttam elektronikai boltokat...tudnál nekem ajánkani?
(#) Szombat Titusz hozzászólása Dec 7, 2016 /
 
Melyik tipust a legegyszerűbb megcsinálni? 2db 24 voltos motorhoz 2 vezérlő kell, vagy eggyel is megoldhato? Köszi előre is!
(#) Szombat Titusz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Jó kérdés...melyik az egyszerűbb?
(#) Szombat Titusz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
A hestore.hu n láttam hogy majdnem minden megvásárolhato. Melyik nyáklapot tudom nyomtatás nélkül is összekötögetni? Ha lehet ilyet egyáltalán...
(#) proba válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Mondjuk szakmai ártalom, de nekem a pragotronról a "lapozós " utastájékoztató jut eszembe. Ezek szerint neked csak sima kétoldalas órád van. Akkor elég egy vezérlőt építeni. Panel készítés/processzor programozás nélkül elég nehéz.
Talán ha a mai divatot akarnád követni, egy arduino nano egy rtc pl ds3230 egy arduino relé panel. Ezeket panelkészítés nélkül összehuzalozhatod, és felprogramozás után pontosan fog működni.
(#) Gafly válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Tegyél már fel képet, hogy be tudjam azonosítani.
Aztán lehet hogy lesz akár cucc is hozzá, tanács és rajz mindenképpen
(#) Szombat Titusz hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Nem engedi...tul nagy a kép. 50x50cm es kocka analog. 2 óra egymással háttal plafonra rögzíthetò konzollal. Tipikus keletipu óra http://www.nanovo.cz/en/product/pragotron-clock-270
(#) Szombat Titusz hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
(#) kocsgab002 válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Kérdezed vagy mondod? Egyebkent igen, ez megfelel hozzá, párhuzamosan kell kötni az óravezérlő tekercseket. Tipikus TTL icékkel megoldott számláló áramkör. Ennek talan annyi a hátránya, hogy H-hid helyett relékkel van megoldva a polaritas váltás igy egy kicsit csattog percenként.
(#) Szombat Titusz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Kérdezem inkább...a csattogása még nem is lenne gond. A lényeg hogy életrekeljenek, lehetőleg pontosan.
(#) kocsgab002 válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Akkor az a vezérlő megfelelő. (egyébként én licitáltam arra az órára a vaterán...)
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem