Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   481 / 507
(#) gulyi88 válasza kovacptr hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Fagáz...
(#) Stewe válasza kovacptr hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szél nem pálya, de ezt már ecsetelték, de ha egy olcsó dízellel meg tudod tekerni, bármilyen dízel üzemanyagot tölthetsz bele, nem kell hogy az útadó miatt fájjon a fejed.
(#) Romulus válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
A fagáz a nyerő, de sajnos csak négyüteművel működik mindenféle átalakíttás nélkül.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) kovacptr hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Mindenkinek koszonom a valaszt, otletet. Szerintem a dizel meghajtasnal dontok, es egy olyan dizelmotrot keresek, ami elmegy szurt etolajjal, hazilag preselt repceolajjal...
(#) Iszkakof István hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Tisztelt uraim
Ti mit kezdenétek a mellékelt képen levő propellerrel?
Elfogadhatóan működött, amíg működött. Kis kiegyensúlyozási hibából egy M12-es menetes szár fáradt el. A szélnek volt ideje elfárasztani. 164 cm átmérőjű volt. Most, ha levágok a lapátokból, marad 94 cm átmérő.
(#) laccika77 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Elsőre az jutott eszembe,hogy tűzre még hibátlan.
(#) Iszkakof István válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Elsőre nekem is. de másodikra?
(#) Romulus válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Ellensúllyal centírozva egylapátos ! Nagyobb fordulat! Nem te készítetted? elég csomós a fa, jobban jársz ha újat készítesz.
(#) gulyi88 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Esetleg a rossz felét tőből levágod, majd csinálsz mellé 1-2-3.. db ugyanilyen fél lapátot, amit egy tárcsára erősíthetsz fel deszkánként pl 4xM10 (>8.8) csavarral.
(#) Iszkakof István válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
A három lapátos szélkerék meghaladja a műhelyem felszereltségét, de ez a kétlapátos eléggé megnyerte a tetszésemet. Készíteni fogok néhányat és a legjobban sikerültre teszek indulás segítőt, amilyet régebben hind tanácsolt.
(#) Orbán József hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Üdv Urak!
Generátor ügyben kérek tanácsot, ha nem baj, hogy nem a szél hajtaná.
Tulajdonképpen kb. 150-250W egy fázisú 50 Hz-es feszültségre lenne szükségem. A meghajtás fordulatszámának stabilizálása nem probléma.
Itt olvasgatva a hsz-eket említette valaki a BLDC motort, akkor esett le nekem, hogy van egy ipari varrógépből kitermelt ilyen motorom, 3 fázisú. A hasonló nagyságú 3 fázisú varrógépek kb. 370W-os, kuplungos motorok, szerintem ez is tudhat annyit, de fele is elég lenne, de egy fázisban megjelenítve...
Tapasztalat, tanács ilyen motor - > generátor ügyben kerestetik.
Mellékesen azért a szeles alkalmazás is érdekel!
Ennél azt hiszem, nem feltétlen kellene gyorsító áttétel 12-24Vos akkuk töltéséhez...
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) Barret válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Le kell tesztelni! Kell rá egy 3 fázisú egyenirányító.
Kézzel megtekerve már lehet saccolni.
Rákötsz egy autó első égőt,refi/tompított egyben.Az már kb 100W
Ha ezt vakító fénnyel meghajtja,akkor tökéletes.Egy jó generátorral
ki is lehet égetni kézzel hajtva! A kézzel hajtás azért fontos,mert
akkor tudunk levonni következtetést a hatásfokról!
(#) Orbán József válasza Barret hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Csak LED-et raktam rá, hogy egyáltalán mi jön ki belőe - de hálistennek feszültség volt.
Azt hiszem, meg fogom majd hajtani egy frekiváltóról szabályozott motorral, mert mindkét forgógépen van ékszíjtárcsa és akkor egészen pontos képet kaphatok.
Ha egy fázist rövidrezárok ezen a BLDC motoron, meg se bírom kézzel mozdítani a forgórészt, szerintem reményteli az ügy, de beszámolok, ha lesz alkalmas időm tesztelni. Hátha más is tud ilyet beszerezni, vagy érdemes utánajárni.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) Barret válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Jók ezek a bldc motorok nagyon! Jó hatásfok,és nincs szénkefe veszteség!
(#) Schjani hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki megosztani bővebb leírást légmagos tekercs, generátor készítéséről? Sajnos nem sok mindent találtam róla, de az is lehet hogy rossz helyen kerestem. Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Collector válasza Schjani hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Valahogy pontosítsd a kérdésed, mert a légmagos tekercsről góglével találsz tonnányi információt, a generátor meg elég semmitmondó önmagában és offtopik is.
(#) Schjani válasza Collector hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
köszönöm hogy válaszoltál! Vertikális szélkereket szeretnék építeni. Sok fórumon jártam már, ott olvastam tapasztalatokat, véleményeket. Először busznak generátorára gondoltam, de lebeszéltek. Aki csinált már, azt írja hogy nagy áttételezés kell. Sajnos akkor meg nem bírja a kerék megforgatni, csak min. 6m/s sebességgel . Akkora szél hazánkban csak ritkán van , átlagban 2,5-3m/s. Ekkor ajánlották a légmagos generátort. Sokkal kisebb szél is megforgatja, nem kell vagy nem túl nagy áttételezés. írták, hogy ilyet lehet építeni, ezért érdeklődöm. Maga a szélkerék megépítése, mechanikája nem okoz problémát, de a villamos dolgokhoz nem értek. Ezért kérném a hozzáértő segítséget(eket).
(#) qvasz2 válasza Schjani hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Van kimondottan szélgenerátoros topik, ott kéne érdeklődni!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) Schjani válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Na ezt nem találtam! Köszönöm és bocsánat!
(#) hevjan válasza Schjani hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Itt találsz sok alcímet, ezen meg sok generátorépítésről találsz leírást + képet. Sajnos angol nyelvűek, de a képek magukért beszélnek, nem sok kommentár kell hozzájuk
(#) gergo55 válasza Schjani hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Ha átolvasnád ezt a topicot, akkor minden, igen MINDEN kérdésedre választ kapsz!
Ajánlom Hugh Piggott A szélturbina készítés kézikönyve-t, itt többen is linkelték a letölthetőségét!
Jó tanulmányozgatást!
(#) Schjani válasza gergo55 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) attikanagy hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Tippek,trükkök, ötletcsináló.
(#) Iszkakof István válasza Schjani hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Építettél már valamit, vagy ez lenne az első próbálkozásod?
(#) btoti válasza Schjani hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia! Én első generátornak az elektromos biciklik kerékagy motorját javaslom. 20-30 ezerért beszerezhető a használt piacon. Ennyiért a saját építésű generátorhoz a mágneseket se kapod meg, és vagy jó lesz, vagy nem. Vertikális ügyben szétnézhetsz a saját weblapomon is, ahol egy kerékagy motor, mint generátor bemérése is megtalálható. Ezen fórum átböngészése mindenképp hasznodra válhat. Jó szelezést!
(#) Schjani válasza Iszkakof István hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Első, eddig nem volt hova. Lakásba nehéz. Köszönöm mindenkinek a segítségét. Lesz majd még rengeteg kérdésem biztos. Lényegében azért agyalok mert most építkezem. A pluszos lesz ha elkészül. Lapos tetős ház lesz oda szeretném. padló é fal fűtést csinálok. 40 fokos vizet szeretnék csinálni, vagy rásegíteni, hőn tartani. meleg vizet és fűtést látná el. minimum 600 l tartály. Szinte mindig fúj a szél, valószínűleg a Balaton közelsége miatt (400m).
(#) Schjani válasza btoti hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Köszi, jó a weboldalad sokszor fogom látogatni!
(#) gergo55 válasza Schjani hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A tetőre szélgenerátort meggondolnám! Ha végigolvasod a topicot megérted, továbbá találhatsz nagy tapasztalatú Balaton parti kollégát is! Olvasni, olvasni....!!
(#) pucuka válasza gergo55 hozzászólására (») Feb 24, 2015 / 1
 
Mo -n a lapostetőt nem tartom jó ötletnek. Lehet első ránézésre olcsónak tűnik, de örökké tetőszigetelési problémáid lesznek.
(#) gergo55 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A francba! Megint hü@e, a válasz gombot nyomom erre bevisz egy minuszt! Bocs, nem szándékos volt!

A témához: egy vessző kimaradt, én sem javasolnám a tetőre a generátort, kirögzítés nem egyszerű, rezgések, ha borul mindent szakít-tör-zúz... horror! Az építési szabályzatról nem is beszélve. Inkább ne!
Következő: »»   481 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem