Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1093 / 1385
(#) papus51 válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 / 1
 
Ecsetelni nem feltétlenül szükséges, de finom szőrű, kis méretű (2cm széles) festő ecset biztosan nem tesz benne kárt, és annyit viszont segíthet, hogy ne maradjon a maratandó felületen vékony, szemmel nem látható emulzió réteg, ami gátolja vagy erősen lassítja a marást.
(#) 1984white válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Véleményed szerint szükséges a két réteg pausból is?
Ez esetben merre nézzen a két festékes oldal?
(#) papus51 válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ha csak finoman símogatod akkor nem sérti meg.
(#) papus51 válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Paus-szal nagyon régen dolgoztam és akkor is nyomdai, szöveges oldalakat világítottam le ezzel a módszerrel, ezért nem tudom, hogy biztosan segít-e a dupla fólia.
Ami egészen biztos, hogy két réteg esetében is az emulzió felé kell nézzen mind a két oldal, főleg az alsó
Az alsó azért, hogy ne tudjon az UV alávilágítani, a felső meg azért kell, ha egyáltalán kell, hogy javítsa a festék fedőképességét.
Ugyanakkor nem vagyok meggyőződve, hogy puas esetében nem ront-e a helyzeten a dupla vastagság, mert azért ez mégsem víztiszta hordozó.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) 1984white válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ok, nagyon köszönöm. Írok a fejleményekről
(#) Koleus hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Sziasztok.
Megérkezett a szkenner. Szeretném ha véleményeznétek az elképzelésemet. Két fénycső között 4 cm van, alulra tükörnek alufóliát ragasztanák. A csövek 9W-osak. A neten több levilágítót is láttam két csővel (2x15W) és alufóliával. A teljes mélysége a szkennernek kb 4 cm, úgy hogy a nyákig kb 2-3 cm lesz.
Elég egyenletes lesz a fény eloszlása?
(#) pjg válasza Koleus hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Nem!
(#) Bakman válasza Koleus hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
A csövek és az üveglap közötti távolságot növeld meg valahogy, legalább 10 cm-re. Viszont, ha az üveglapra ráraksz egy fehér papírlapot, látszani fog, mennyire egyenletes vagy nem a fényeloszlás.
(#) Koleus válasza Bakman hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Nem használnám az egész A4 felületet. Ki lehet valahogy számolni az optimális csőtávolságot és üvegtávolságot?
Meg tudom növelni a távolságot, az üveglap alá készítenék egy másik dobozt.
Mi lenne a jobb csőelrendezés, ami a képen van, vagy minden cső álljon egy irányban?
(#) gulasoft válasza Koleus hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Alá fog világítani az oldalsó. Képzeld magad elé fény útját ami a csőből minden irányba terjed. Nagyon ferdén is.
(#) kaqkk válasza Koleus hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Tükörnek ne alufóliát , hanem fényes fehér papírt használj , az alufólia csak egy részét veri vissza a uv-nak
(#) Bakman válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Alávilágítás inkább a maszk számlájára illetve annak helytelen használatára írható. Szerintem kevesen használnak lézeres levilágítót.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Én már erősen gondolkodom rajta, hogy csinálni kéne egyet
(#) Koleus válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Kicsit számolgattam.
Ha csak két csövet teszek egymás mellé, az egész szélessége 6 cm. Ha 15 cm-re van a nyák, nem használok tükröt, akkor a 13x14 cm aktiv területen a jobb szélső cső és az aktiv terület bal szélénél a beesési szög 30 fok. Nem tudom a lakkvastagságot, de 0,1 mm esetén ez 0,06 mm alávilágítást jelent. Persze, ez csak elmélet.
Ez szerintetek jó lehet?
(#) Mircsof hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Öntapadós tapétát felhasználva is lehet nyákot készíteni vasalással, ha minden igaz.
A kérdésem az, hogy merre találok esetleg erről valami leírást?
Azt is le kell áztatni, vagy az miután kihűlt lehúzható?
(#) Bakman válasza Koleus hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Nekem ilyen levilágítóm van: Bővebben: Link. A doboz belső fele fehérre van festve, amiben a fény kb. össze-vissza verődik, tehát elméletileg még 90 fokot közelítő irányból is érkezhet a panelre. Mindezek mellett tökéletesen működik, tehát gulasoft felvetése, hogy ne oldalról kapja a fényt a panel, mert az nem jó, nem állja meg a helyét.

Kb. a lézerfény az, amelyik egy irányba halad, minden másnak van szórása. Tehát nyugodtan építsd meg a levilágítót, jó lesz.
(#) kaqkk válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ha megtalálod a megfelelő tapétahordozót (én averigafics tipust használtam vagy két évig ) Hp2100 nyomtatóval . Amikor kihűlt szinte magától leesett.
(#) Mircsof válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
Nem arra a felére kell nyomtatni amelyik ragad, hanem arra amit lehúztam? Mert nekem fényes az az oldal is amit fel lehet ragasztani, de arra nem sikerült szépen kinyomtatni a rajzolatot.
(#) kaqkk válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Akkor keress más tipusú tapétát és igen a hordozópapír kell nem a tapéta, és arra a felére kell nyomtatni amelyikre a tapéta volt felragasztva
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) Mircsof válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Úgy néz ki szerencsém van, mert ennél a tapétánál magára a ragadós tapéta felső részére is lehet nyomtatni, igaz 50-50% hogy jól nyomtassa-e ki, de a festék tökéletesen lejön rolla. Így használható a tapéta mind 2 része.
(#) mc-4 hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok!
P20-as technikával szeretnék nyákot készíteni.
Első kísérletre 10x1percre maszkoltam.
7g/l előhívóba rakva leoldódott minden, kaptam egy tiszta nyákot. Lehet alá világított? Újra próba...
(#) Bakman válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ezt pontosan hogyan értelmezzük?
Idézet:
„Első kísérletre 10x1percre maszkoltam.”
(#) storm hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Nekem is hasonló problémám van biztos a maszk nem jó. Ki mivel/hol nyomtatja a maszkot, hogy jó legyen?
(#) Bakman válasza storm hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Én írásvetítő fóliára, két példányban, egymás fölé rakva a levilágítóban.
(#) storm válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Én is próbáltam de valamiért a maszkok mérete se lett eyforma, így nem tudtam egymás felé rakni őket mert valahol mindig nem stimmelt.
(#) mc-4 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
A nyomtatott maszkot 10 részre osztottam, egy takaró lapot teszegettem odébb 1perc világítás után.
(#) Bakman válasza storm hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ezt én úgy oldottam, meg, hogy az alábbi képen látható módon nyomtatom ki a két példányt. Így mindig egyeznek a méretek. Pontosan egymás alatt vannak a rajzolatok, azonos pozícióban.

Shot_131.jpg
    
(#) Bakman válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Csinálj egy próbát 10, 12, 14, 16, 18, 20 perccel. Akkor is leviszi az előhívó az egészet, ha túl tömény, bár esetedben nem valószínű, hogy ez a baj.
(#) mc-4 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Csináltam egy 6 perceset, nyomott üveglappal,lesúlyozva.
Elég gyatra lett most is, de már valami maradt. Holnapra lakkozok újra nyákot és kevesebb idővel próbálkozok.
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Még csak 3* írtuk le hogy 2 -3 perc levilágítás bőven elég akkor miért próbálkozol 10-12 perccel ? Házilag nyomtatott mesterfilmnél már 3 perc felett minden túl van világítva .....
Következő: »»   1093 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem