Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Hol keressem az mplab x-ben és hogyan kapcsoljam/állítsam át erre a programozási variációra?
Közbe letöltöttem a scripting tool programot és láss csodát a firmware áttöltése után a pic-et fel tudtam programozni.
Kb 1 hónapos kinlódásom meghozta a gyümölcsét. Nagyon köszönöm a segítséget, mert senki sem tudott benne segítni. Mégegyszer köszönöm Hp41C-nek. (Azt tudni kell, hogy ez volt az első pic felprogramozásom és az az érzésem mintha feltaláltam volna a spanyol viaszt) Még annyi kérdésem lenne, hogy ha írok egy programot mplab x-ben vagy mplab 8.7-ben azt elmentve ezzel fel tudom programozni?
Örülök, hogy sikerült.
Idézet: „Még annyi kérdésem lenne, hogy ha írok egy programot mplab x-ben vagy mplab 8.7-ben azt elmentve ezzel fel tudom programozni?” Igen. Ha szerencsésebb a konfiguráció (külső MCLR nincs letiltva), a firmware MpLab kompatibilisá visszaállítása után közvetlenül lehet az MpLab(X) alól is programozni... A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
Üdv mindenkinek!
Lenne egyelőre két kérdésem pickit3-mal kapcsolatban mivel még csak nemrég kezdtem el használni. Az egyik az, hogy pickit3-mal, hogyan lehet beazonosítani a PIC típusát? A párhuzamos portos szoftverek automatikusan felismerték a PIC-et, de itt mindig manuálisan kell kiválasztanom pl. az MPLAB IPE-ben. (Tudom, MPBLAB X-ben automatikusan átáll programozáskor, de ott sem írja ki a típusát, max azt, hogy nem egyezik az ID szám.) Azt szeretném ha mondjuk a PIC kiolvasásakor kiírná a típusát! Ez lehetséges pickit-tel? Másik kérdésem meg az lenne, hogy ha az IPE szoftverben egy másik PIC-et választok ki, majd elkezdem a hex fájlt beégetni, akkor az normális, hogy ilyen esetben mindig letölti a firmware-t PIC váltás esetén? Mert fentebb olvastam, hogy a firmware frissítés körülményes, de nem tudom mire gondolt a hozzászóló. Amúgy mi van ha nincs internet és nem tudja honnan letölteni? Jó volna ha valaki felvilágosítana, hogy mik a teendők egy új pickit3-mal. :-/ Mindent megcsinál automatikusan, vagy nekem kellene feltennem a microchip honlapjáról a legfrissebb firmware-t, hogy a legjobban működjön? Amúgy programozni, programoz azzal nincs gond, csak nem értem ezeket az állandó firmware és AP (ez nem tudom micsoda) letöltéseket. Meg azt se, hogy 16F-es pic-hez is miért 18F-es firmware-t szed le... Előre is köszönöm a válaszokat!
1. Régebben minden pic kontroller hasonlóan volt programozható. Gondolok itt a Vpp és Vdd feszültségek értékére. Mostanság számtalan család tagjait rengeteg eltérő módszerrel kell programozni. A lábkiosztásuk sem azonos, de még csak nem is hasonló. Az automatikus felismerés veszélyes lehet a programozandó kontrollerre. Tekintsük azt az esetet, hogy egy PIC32 (Vdd = 3.3V, Vpp = 3.3V) programozásánál a vezeték bekötés nem jó vagy a Vcap kondenzátor hiányzik. Ennek ellenére felismertetést kezdeményeznek a programozóval. Mivel a típuskód kiolvasása a saját családnál sikertelen, a programozó végigpróbálja a többi, nagyobb feszültséggel (Vdd = 5V, Vpp = 13.5V) programozható családdal is.
2. A fenti okokból (és némi kereskedelmi megfontolásból) a PICkit3 csak egy család kezelésére szolgáló firmware -t tartalmaz. Minden típusváltáskor a firmware ezen részét le kell cserélni. Az MpLabX mindent megcsinál. Ha olvasod a Microchip fórumát, láthatod, hogy időnként menyi probláma van ezzel az örökös frissítéssel...
1. Értem, köszi szépen! Akkor ezért hívja fel mindig a figyelmemet arra, hogy figyeljek a feszültségekre! És a Device ID számot nem írja ki valahol a program?
2. Tehát akkor ha olyan helyre megyek ahol nincs internet, akkor gondolom nem tudok vele másik családot programozni. Mert gondolom nem az EEPROM-jából tölte le mindig. Érdekelne, hogy milyen "kereskedelmi megfontolásból" csinálták így? 3. A minap fellépett egy olyan probléma, hogy nem működik az MPLAB X alóli "Run project"-es programozás, csak az IPE alól tudom programozni. Ezt írja ki hibának: "The programmer could not be started: Could not connect to tool hardware: PICkit3PlatformTool, com.microchip.mplab.mdbcore.PICKit3Tool.PICkit3DbgToolManager" Valamit elállíthattam, de nem tudom, hogy mit.
1: Nem vagyok nagy felhasználója az MpLabX -nek. Sajnos a hozzá való számítási kapacitást nem tudom letölteni a netről.
2: Nem az internetről tölti le a firmware -t, hanem valamelyik jar -ból, a telepített programból. 3: goto 1
Köszönöm szépen a válaszokat! Amúgy mit használsz ha nem MPLAB X-et? Sima MPLAB-ot?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
Pedig nem nagy igényű az MPLAB X sem. Nekem például a legolcsóbb, leghitványabb celeron processzorom van és vígan elfut rajta 4GB ram mellett. Persze egy SSD sokat lendített rajta.
Hello valaki letudná irni a programozása folyamatát ezzel a programozoval.
És nekem Win pic 800 van a gépemen! Pic 16F628A-tba kellene a mellékelt kódot beprogramozni! Elöre is köszönöm!
Hello mindenkinek!
Segítségeteket kérném! Éppen most kezdeném a pic-kezést. Vettem 1 pickit3-at csak az alapgépet. Szerettem volna felprogramozni egy PIC18F46K20 mcu-t, de nem észlelt semmit.(MPLAB üzenet: PK3Err0045: You must connect to a target device to use PICkit3) ugyanaz mint mikor nincs rákötve semmi. breadboardon lett összehuzalozva, a lábkivezetéseket 77x ellenőriztem nehogy baj legyen. De semmi. Erre mondom kiprobalom másikkal, ez egy PIC16f88 proci, erre kidobta hogy updatelni kell a firmware-t hogy tudja, leokéztam el is kezdte a frissitést, eközben persze nem választottam le, és azóta ezt dobja ki az MPLAB: The PICkit 3 is missing its Device Database. Please reconnect to the PC and try again. PK3Err0045: You must connect to a target device to use PICkit 3. tehát akkor hiányzik az eszköz adatbázis.(ez mi?) esetleg elszállt a firmware? akárhányszor dugom be az usb-be ugyanezt dobja az mplab. Na most akkor mit kéne tenni hogy müködjön??? Természetesen az mplab tudja a pickit3at. Mplab verzio 8.20a. A rákötött mcu-k a pickit 3 rol kapták volna a kaját, tehát mclr, pgd,pgc, vdd,vss lábakat kötöttem be, 10k ellenállás a vdd Mclr között. (a Pickit3 usermanual szerint.) külső tápot nem kapott. kegyetlenül dühítő. mit ronthattam el? a pic18f46k20-on 2db vdd és vss láb van, de csak a 11,12 -t kötöttem be 31,32-t nem. azt is be kéne? Köszi a válaszokat.
Ó bocsánat még nagyon kezdő vagyok, nem pipáltam be hogy pickit3 power device, szoval ez megoldva, de a hibaüzi még mindig adott szoval nem tudok felprogramozni. Közben olvastam hogy a család váltáskor új firmware-t szed le, ugyhogy ez is világos már. de a probléma még meg van: felprogramozni nem lehet és nem is ismer fel semmit.
ezeket közli az mplab: PICkit 3 detected Connecting to PICkit 3... Firmware Suite Version...... 01.23.05 Firmware type......................Midrange PICkit 3 Connected. The PICkit 3 is missing its Device Database. Please reconnect to the PC and try again. PK3Err0045: You must connect to a target device to use PICkit 3. Köszönöm a válaszokat.
Sziasztok! Régebben elkezdtem piccel foglalkozni. Odáig jutottam , hogy építettem egy Wcom mini-t. és egy pickit2 klónt. Nagy nehezen sikerült életet lehelni a soros portos programozóba. talán működött is, de megállt a tudomány. Most kedvet kaptam egy kis pic programozáshoz /elkezdéshez /de megint nem müködik.
A jelenség az ha elindítom a programját akkor elkezd világítani a zöld (5V) led az icsp csatlakozon mindenhol 5V van kivéve a gnd-t port checkel nem reagál semmit. Köszönöm a válaszaitokat! Szerk.: a rajz és az élesztési segédlet is itt van: ez . A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
Megépítettem Juhász oldalán található LPT portos égetőt. Ott fel van sorolva, hogy milyen PIC-ekhez jó... Ez tulképpen mitől függ? Elvileg, ha ICSP porton keresztül égetek, akkor nem az égető progin múlik, hogy mit tud és mit nem?
Kicsit tovább gondolkodva pl WinPic800-nál, ha beállítom ezt az égetőt, akkor a PIC-ek egy része szürkével van írva a listában, jól gondolom, hogy azokat akkor nem tudom égetni? Fizikailag nem képes erre a rendszer vagy a programot kéne felkészíteni ( a szoftver fejlesztőnek) ezekre a PIC-ekre?
Maga a program nem tudja az egyes tipusok programozasat. Talan egyszerubb lenne egy 15 $ PicKit 2-3 megvasarlasa valamelyik kinai e-aruhazbol. Nehany pelda. Fontos hogy PicKit legyen es ne mas hasonlo dolog. Legjobb ha rendeles elott kerdezoskodsz itt a cel eszkozrol.
Sziasztok
Még mindig ezzel a 12f629 felprogramozásával küzdök. Miután a pickit 2-n végigfut az írás, az infoablak bepirosodik és a következő hibaüzenetet írja ki (verification of configuration failed). Ezután töröltem, de igy meg a gyári oscilator calibráció is törlődött, amit nem tud visszaállítani a pickit2 program. Mit tehetek ilyenkor?
valoszinű hogy a cod protect be volt pipálva illetve a másik a data protect. Nem tudom a menetét de mplab-el helyre lehet állitani.
Sziasztok.
http://www.wattmep.atw.hu/WLPT_Vpp_Mini_v4/kepek/WLPT_mini_v4.GIF Ezt a programozót építettem meg. 3x sikeresen beégette a pic be a programot, de 4. nek írás közben hibát írt ki majd leállt. Azóta a pic et nem ismeri fel a programozó szoftver. A 10K ellenállással összekötöttem a pic MCLR meg Vdd lábát mindig.Szerintetek mi lehet a probléma, miért halt meg a pic ?
Sziasztok. Van egy ilyen programozóm. PIC16F684 kellene vele programozni, de nem ugy hogy belerakom mint egy processzort a socket-be hanem a kivezetésein keresztul. Ezek a kivezetetések vannak rajta: -NC,PGC,PGD,GND,VCC,VPP. Egybol ra szeretnem tervezni a kivezetéseket a nyák-ra. Nagyon szepen koszonom a segitseget elore is.
Hogy melyiket hova kell kotni az IC-n.
Meglepő lesz a válasz: ld Programozási leírás
Csatlakozó - PIC (láb) Vcc - Vdd (1) GND - Vss (14) Vpp - MCLR/Vpp (4) PGC - ICSPCLK (12) PGD - ICSPDAT (13) A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
Sziasztok. Nem sikerül beirni a programot az IC-be. Kiolvasni enged belőle de irni nem.
Még annyi érdekességképpen hogy amit kiolvasott belőle -sok 0-át- azt bele is irja.
Üdv!
Ha mindent oda kötöttél, ahova kell és a programozó foglalatban gond nélkül felprogramozza, akkor a környező alkatrészek valamelyike lehúzza valamelyik vonalat. Amúgy a kiolvasás sem működik, mert egy üres PIC-ből 3FFF-ek kell, hogy kiolvass. Csak megjegyezném, hogy egy PICKit2 klónnal jobban jártál volna, mint ezzel.
Szia. Látom türelmetlen vagy. Ezekből a képekből semmit sem derül így ki. De próbálom kitalálni, az első képen a beleírandó .hex van, erre dob hibát írásnál. Második képen kiolvasott állapot van csupa nullával, ami számomra gyanús, lehet, hogy a jó adat FF lenne? Így szerintem a kiolvasás is hibás, ugyanazt visszaírva ellenőrizve persze, hogy nem dob hibát. Ezért becsap téged. Szerintem valami elkötöttél vagy nem érintkezik. A programozódat nem ismerem. De a tudsz, mérjél rá, kiadja-e a megfelelő feszültségeket...
Látom lassú vagyok. A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |