Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pulzusszám mérő
Lapozás: OK   1 / 2
(#) atika911 hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Sok keresgélés után arra az elhatározásra jutottam, hogy itt nyitok témát, mert semmit nem találtam az adott dologról.
Amit szeretnék megépíteni az egy pulzusszám mérő.
Valami infraledes féleségű (egy adó és egy vevő egymással szemben és ezek közé az ujj).
A vezérlés szerintem mikrovezérlővel lenne a legegyszerűbb.
Szóval ehhez kérnék segítséget, vagy linket.
Előre is köszönöm!
(#) sirály12 válasza atika911 hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Hobbielektronika ujság 96-os számában a 9. haviban egy pont ilyen volt. a többiek biztos tudják hol van fenn a neten.
(#) huba válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Megépitettem... kétszer egyszer nem mülödött mert talán hibás volt a megadott nyákrajz de azután se sikerült éleszteni ugy tünt minden rendben. Ha egyszer nagyon unatkozok elöveszem s megkeresem a hiba okát. amugy a mikroproci adc vel figyeled a fototranyot és számolod a két mérés közti külömbséget és fesz maxon pedig timer funkciot inditasz\állitasz.
(#) Sebi válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 14, 2007 / 4
 
Ez megvan. Biztos működik, bár én nyomásérzékelővel csinálnám.
(#) Kera_Will válasza Sebi hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
A "profi" is ujjbegyre csiptetett infrás módszerrel mér.
(#) huba válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
Megépítettem újra és működik. az eredeti nyákterven az R4 az IC 8-as lábára van kötve a 9-es helyett. Már csak az érzékelöt kell szépen megcsinaljam és talán egy AVR a további extrákhoz
(#) Villám hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Aki megépítette, tegyen már fel néhány képet róla!
(#) kisedison hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Helló!

Szeretnék egy pulzusmérőt készíteni. A kijelző egy 7 szegmenses multiplexelt lenne(bekötés mellékelve). Lehetőleg PIC nélkül lenne jó, vagy esetleg PIC16C56-ossal, de inkább PIC nélkül lenne jó. Folyamatos méréssel kellene.
A segítséget előre is köszi.

névtelen.JPG
    
(#) BioToN hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Hali!
Enis megprobaltam epiteni valami hasonlot de valami baj van vele.

ADC
|
(-)--fototranyo----potmeter--(+)

Fototranyoval szemben IR led, ujjam koze rakom, figyelem ADC erteket, de beall egy ertekre es az nem valtozik. Most a foto tranyom nem eleg erzekeny vagy rosszul altam neki a dolognak?
Elore is koszi a segitseget.
(#) BioToN hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
hopsz, az ADC kicsit elcsuszott XD az a fototranyo es a potmeter koze csatlakozik
(#) lgyk válasza BioToN hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Hi!

Lehet, hogy műveleti erősítővel érdemes megfejelni a fototranzisztort. Ha a fototranzisztor típusa ismert, nézd meg, hogy jól van-e bekötve (emitter a föld felé), valamint elég érzékeny-e az IR LED hullámhosszán.

Egy kész pulzusmérő
(#) BioToN válasza lgyk hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Iagzából abban sem vagyok biztos hogy fototranzisztor, lehet hogy dióda XD Valami rég ilézernyomtatóból termeltem ki őket, együtt alkottak egy optokaput.
(#) Gspot hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem a következő pulzusmérőt: Bővebben: Link

Elvileg a kimenetén szinusz szerű jelnek kéne megjelennie a pulzus frekijével szinkronban. Alapjele kb 1 Volt aminek 2-2,5 V-ig kéne felugrania ütemszerüen, ehelyett ahogy megkapja a jelet a fototranzisztor egyet felugrik a kimeneten és abbamarad. Másik probléma, hogy ha az infra LEDet ugy kötöm be mint a rajzon tehát párhuzamosan a feszforrással akkor a kimenetről szépen lassan szivja lefele a feszültséget Még nem nagyon találkoztam ehhez hasonló problémával, ha valaki tud megoldást nagyon szívesen fogadnám.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) negazo hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni a problémámra. Elég amatör vagyok az elektronikában.
Van egy szobakerékpárom amin nem müködik a szenzoros kézi pulzus mérő. Nem érzékeli a ritmust. Ha ütemesen ráfogok a szenzorra akkor mutat értéket, de nem az igazit.
Előre is kösz a segítségért
(#) googa hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy antenna szakértőkre lenne szükségem!

Van egy POLAR márkájú OEM modulom, ami arra alkalmas, hogy pulzusmérő övek - vezeték nélküli - jelét vegye és feldolgozza.

Nekem kb. kettő méter távolságból kellene ezt a jelet venni, viszont a modul alapjáraton maximálisan 80cm-en belül képes ezt a jelet fogni. Nyilván a jeladó sem egy teljesítmény-vadállat, de a vevőnél a gyártó nyitva hagyott egy lehetőséget. A modul két lábára kivezették a benne rejlő tekercs (antenna) két végét és azt javasolják, hogy a hatótáv növeléséhez kössünk be egy ellenállást a két láb közé.

Az ellenállás, avagy a felhasználandó antenna keresztmetszetének és menetszámának megállapításhoz nincs elegendő ismeretem, ebben kérném a segítségeteket!

Íme az adatlap: POLAR RMCM

Pin kiírás a hatodik oldalon. Előre is köszönöm!

googa
(#) DuMatyi válasza googa hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Az adatlap szerint a vételi frekvencia 5,5 kHz.

Ez igen alacsony, ultra VLF. Ehhez nagyobbacska antenna kéne, és bizony egy igen szűk sávszűrő, kis zajjal. Ez lenne mint antenna előerősítő. Viszont a kis freki miatt meg lehetne próbálni talán egy extrém kiszajú műveleti erősítővel előerősítőt betenni. Ilyent még sosem csináltam, hátha.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) q765 hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Pulzusszám változására szeretnék motorfordulatszámot lineárisan változtatni .
Nő a pulzusszám, nő a motor fordulat.
Ez a kapcsolás, szerintetek megoldást jelentene a továbbépítkezésben? Mit kellene még utána építenem?
Csináltmár valamelyikőtök ilyet?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Valamit kifelejtettem. 4069 helyett mehet bele 4049 ?
Ebből találtam itthon pár darabot. Vagy hagyjam az egészet a francba? Van valami ötletetek?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Vagy, szerintetek egy ILYET átlehetne alakítani valahogy a cél érdekében? Régebben is néztem ezeket. Kapcsolást nemtalálok seholsem róluk. Végletekig integrált lehet?..?.

Mundjuk kijelzősem kellene.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Még mindíg foglalkoztat a dolog.Szerintetek, ha az infra adó, vevő led közé csak szimplán betenném az ujjam, és a vevőre néznék szkóppal kirajzolna valami használhatót?

Már annakis örülnék ha szkópon látnék valami közelítő értéket a pulzusszámra.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Találtam egy ILYEN egyszerű rajzot. Szerintetek egy akármilyen TV infravevővel megoldható lenne?
(#) Bakman válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Nem. Sok TV-ben intelligens vevő van. Ami neked kell az, az egy infravörös fototranzisztor. Jellemzően csak két lába van.
(#) q765 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Pont azt olvasom énis. Miben különbözik ránézésre az adó és a vevő led? Van többféle infraledem. Nemmerek mindre feszültséget kapcsolni mostmár. Sötét a burkolatuk, ésmég?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015

ir.jpg
    
(#) Bakman válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Ránézésre nem sokban. Ami a képen van, az egy intelligens vevő, neked nem ilyen kell, hanem pl. ilyen: Infra LED és fototranzisztor. A képen a tranzisztornak három lába van, de nem probléma, a bázist nem kell bekötni (az a fény).
(#) q765 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Ami a fotón szerepel, lehet az?
Az egyik egy valamilyen rádióból bontott panel. A másik egy nyomtatóból. Itt egy tokban van az érzékelő. Gondolom valamilyen végállás lehetett. Mekkora fokban érzékelhet? Vagy csak, ha bekerül valami közé?

Ami a rádiós panelen van, 7kOhmos, fényre érzékeny. Akkor valószínű az. Csak nemtudom, hogy infra -e.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) Bakman válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
A képről nem látszik, de műszerrel viszonlyag könnyen kimérhető.
(#) q765 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Van mégegy ilyenem. Lekapcsoltam a lámpát, és infrával világítva átment teljes vezetővé. Amúgy sötétben 2000k felett van. Akkor ez valószínű jólesz hozzá.
(#) q765 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Első próbálkozásra működik a cucc. Ami a fontos lenne, az a nagyobb fényerejű led, illetve a szűkebb hullámhosszú tranzisztor. Világosban sok a zaj. Sötétben szépen kirajzolja, de még ígyis zajos. Amúgy szépen látható szkópon a pulzus. Még kicsit fejlesztem, és lövök fel fotókat.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Ha elkapom valahol a kezemen az eret úgy, hogy lüktessen, akkor nagyon szép a hullám.
: )

Van mégegy kis gond a konstrukcióval. Ha a csipeszt teljesen rárakom, elszorítja az ujjam, és nem lesz benne véráramlás. A ledet rá kell szorítani, a fototranyót meg távolabb kell helyezni.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) Bakman válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Megy ez, csak így tovább! Esetleg ha kéznél van, lézeres mutatóval is kipróbálnám, hátha azzal nem kell az ereket elszorítani.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem