Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   12 / 28
(#) dcsabi válasza pucuka hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Ez számomra is egyértelmű. Egyik esetben a PC-vel kommunikálok, adok és veszek is tehát van egy bizonyos bekötés. Ha a GSM modemmel dugom össze a PIC-es cuccot, meg kell cserélnem az az RX és TX vezetékeket egymással (mindegy hol) nekem a PIC-nél egyszerűbb. Az adathossz és adatfolyamra továbbra is várok ötleteket...
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2014
(#) Droot válasza dcsabi hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Én AVR-el csináltam meg, időtúllépéses fogadással.
  1. ISR (USART_RXC_vect)
  2. {
  3.         RxBuffer[i]=UDR; //berakjuk a bufferbe az adatokat
  4.         i++;
  5.         TCNT0 = 0x00; //Timer Counter 0-zása
  6. }


  1. void GSMWaitFor(char * rpy)
  2. {
  3.         while( USARTTimeOut < UARTRCT-1 );
  4.         USARTTimeOut = 0; //usart timeout counter nullázása
  5.         i = 0; //szting counter 0-zása
  6.         // //teleírjuk \0-al a sztinger
  7.  
  8.         strcpy((char *)rpy, (char *)RxBuffer);
  9.         memset((char *)RxBuffer, '\0', sizeof RxBuffer);
  10. }


Ha x ideig nem jön több karakter kilép a while-ból, az USART ISR-ben nullázom a Timer Countert, a Timer ISR-ben pedig az USARTTimeout-ot növelem 1-el.
(#) aroxol hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy ilyen készüléket szeretnék venni, és átírni a belső programját. Ahogy nézem így olcsóbb lenne mintha én terveznék egy hasonlót. A hardver maradna, csak a programot módosítanám már ha lehet ilyet. A gyári programot egyébként lehet módosítani?
(#) aroxol válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Köszönöm, és ha az egész programot újra írnám?
(#) aroxol hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Eddig Quectel l50-el foglalkoztam, aminél kikapcsoltam a bejövő adatokat ezekkel a parancsokkal:
)$PSRF103,00,00,00,01*24
$PSRF103,01,00,00,01*25
$PSRF103,02,00,00,01*26
$PSRF103,03,00,00,01*27
$PSRF103,04,00,00,01*20
$PSRF103,05,00,00,01*21

Csak akkor adott választ, amikor ezekkel lekérdeztem:

$PSRF103,04,01,00,01*21
$PSRF103,05,01,00,01*20
$PSRF103,00,01,00,01*25
$PSRF103,00,00,00,01*24

Viszont most át szeretnék térni az L80-ra, mivel jóval kisebb. Viszont ez már MTK, és nem ismeri ezeket a parancsokat. Adatlapot viszont nem értem hogy lehetne az előző parancsokat átírni hogy az új modullal is így működjön. tudna valaki segíteni benne?
(#) zenetom hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy melyik AT paranccsal lehet lekérni a SIM kártyán lévő szabad SMS hely méretét?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Na közben meg van..
Ha jól sejtem, akkor a CPMS.
(#) zenetom hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Újabb kérdés.
Használta már valaki a SIM ToolKit parancsokat GSM modemnél?
(#) adameus hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van két sim900-as modemmel ellátott panelom amit e-bayról rendeltem. Valamiért egyik sem válaszol az AT parancsra, csak pár másodpercenként ezt küldik:IIII, de Firmware frissítés meg sikerül. Van valakinek esetleg valakinek ilyesmiben tapasztalata?
(#) adameus válasza adameus hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Közbe megoldódott Közkincsé teszem hátha valakinek segíteni fog. A probléma a tápfesszel volt, ezért folyamat újraindult az eszköz. De 4,5 volt alatt már tökéletesen működik pár szűrő kondival és min 1 amperes táppal.
(#) martin66789 hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Sziasztok
Ma kaptam egy Visszapillantó tükrös GPS-t a típusát nem tudom, semmi vezetékem nincsen hozzá csak a készülék elvileg az eredeti dobozában. Akitől kaptam ő nem nagyon foglalkozott vele de azt mondta hogy elvileg működik, hát kerestem hozzá USB kábelt rákötöttem USB-s tápra 5V 1A egy pici LED pirosan világít és ennyi egyszer volt olyan hogy sistergett a hangszóró és ennyi semmit nem csinál nincsen kép. mielőtt bekapcsoltam a vezetékek forrasztását meg kellett csinálnom mert rosszul volt beforrasztva valaki már belenyúlt azt sem tudom hogy jó helyen vannak-e a dolgok.
van hozzá egy mikrofon is benne az be sem volt kötve sehova és nem is nagyon látom hogy hova lehetett bekötve. A kijelző szalagkábele hibátlan nem látok rajta szakadást, hibát. Az akku elvileg jó multiméter 3,8-4V-ot mutat. hagytam picit tölteni hátha az a baja de semmi utána sem csinált semmit.
Sima bekapcsoló gomb van a tetején azzal sem lett kép.
Típusát valaki ennek nem tudja véletlenül a dobozra GPS-003 Visszapillantó tükrös gps van írva, forgalmazza: ifj. Jakab László E.V. 4002 Debrecen Pf.:143 Származási hely Kína.
A panelről meg van kopva a felirat úgyhogy onnan sem nagyon tudtam ki a típusát Elvileg érintőkijelzős. 4GB-os és 128MB. Van a készüléken egy reset gomb is arra sincsen semmi . A készüléken található egy USB aljzat egy SD kártya foglalat, egy fülhallgató aljzat, és egy AC in bemenet is.

A mellékelt képekről ha valaki tud mondani valamit hogy mit nézzek meg hogy hátha bekapcsolna annak nagyon örülnék.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Még több kép a GPS-ről.
(#) zenetom hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy GSM modul (csak GSM), melynek van egy olyan funkciója, hogy x időközönként (állítani lehet) reseteli magát. Ezt természetesen ki lehet kapcsolni, de azért hasznosnak tartom ezt a funkciót. A gyakorlatban mennyire szokták bekapcsolni ezt a funkciót?
(#) zolchee hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Sziasztok!

A hozzáértőktől szeretnék segítséget kérni, mivel én csak most kezdtem keresgélni a témában. Egy ATMEGA32-vel szeretnék egy eszközt építeni, amiben GPS és GSM modul is lenne. Lehetne SMS-ben pozíciót lekérni, vezérelni, GPS adatokat menteni, PC-re küldeni, stb.

A lényeg, hogy a GPS és GSM modul kiválasztásánál elakadtam. Célom, hogy a projekt ne legyen túl drága, egyrészt a bolti megoldással szemben is megérje (persze főleg az építés öröméért csinálom, de a realitások talaján szeretnék maradni).
Találtam egy ilyet ebay-en: SIM908
Ez jónak tűnik, csak nem tudom ilyen a GPS része, mennyire számít "jónak". Plussz antenna kell hozzá, erről tudtok valamit mondani, mennyi lehet egy használható antenna?

Másik verzió, amit gondoltam külön GPS és GSM modul. Itt a Hestore-ban láttam ezt: L50, ebben szimpatikus az antenna, de kell mellé egy GSM modul, ami kb 3000Ft-ért szerencsével beszerezhető.

Tehát az első verzió kb 4500Ft+antenna, a második kb 7500Ft, de van GPS antenna. Kérdés, hogy 3000Ft-tól olcsóbban milyen antennát kapok és adott esetben azzal jobb lesz-e a vétel, mint a beépítettel?
SIM tartó és GSM antenna kell mindkettőhöz, ezt 1500Ft-ra kalkulálom.

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Üdv,
Zoli
(#) aroxol válasza zolchee hozzászólására (») Feb 19, 2015 1 /
 
Szia!

Írtam privátot.
(#) ciw válasza zolchee hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia!

Én a SIM-com modulokat tudom ajánlani, elég jó a support is, szerintem antennák ígyis-úgyis kellenek, ha normális jelet akarsz. Itt a beszállító linkje.
(#) korni.papp hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Sziasztok! Szükségem lenne egy eszközre,ám én ilyen téren(még)nem igazán vagyok otthon. Nos ezt kéne tudnia:Egy eszköz,ami adott időközönként elküldi a gps adatait egy telefonnak,ami megjeleníti egy terkepalkalmazas segítségével.A szoftvert meg tudják nekem írni. Az elgondolás az,hogy egy gps modul egy 3g modul segítségével elkudli koordinátáit a telefonnak mobilneten. Nos,ebben tudtok segíteni,esetleg kapcsolási rajzokkal,vagy más megoldással?Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza korni.papp hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Ahogy a címben is olvashatod, ezek modulok, úgyhogy kapcsolási rajzra nemigen lesz szükséged. Programozásra, (és előfizetésre) annál inkább. Egyébként 3G modul nincs, csak GPS - GSM modul. Hogy az adatokat milyen módszerrel (technológiával) viszi át, ahhoz nem sok ráhatásod van, esetleg csak korlátozhatod.
(#) aroxol válasza korni.papp hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
A modulokat össze kell kötni, tápot biztosítani, adatlapban minden benne van. Programot megírod és kész. Szerintem a fogadó rész (szerver) programozása nehezebb lesz. Milyen az a szoftver amit megírnak neked?
(#) korni.papp válasza aroxol hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Pucuka: Értem, csak gondoltam nem lehet csak úgy össze kötni két modult.
Aroxol: Tudnál modnani 1 GPS és GSM modult ami ehhez a dologhoz jó lenne, amit írtam? A térképszoftverre gondoltam, amit megírnak nekem majd, ha addig eljutok. De talán a programozást is el tudják nekem végezni. Sajnos én semennyire nem értek ehhez még, ezért nem tudom elkezdeni, ezért kérem a segítségeteket, mit és hogyan kezdjem el?
(#) pucuka válasza korni.papp hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Van egy jó hírem, létezik olyan, ami egy egységben van, mégcsak kötözgetni sem kell.
(#) korni.papp válasza pucuka hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Mint pl ez? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) pucuka válasza korni.papp hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Például. Szedd elő az adatlapját, és mindent megtudhatsz róla.
(#) aroxol válasza korni.papp hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
A SIM908 jó, csak aktiv GPS antenna kell hozzá. Így árban lehet már nem olyan jó. Egy SIM900 modul + Quectel L50 vagy L80 már az antenna is rajta van. Először a fogadó programot kellene megíratnod. Azon áll vagy bukik az egész.
(#) meone hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Remélem nem orroltok meg rám, amiért ebbe az off topicba teszem fel a kérdésemet.
Mivel nem elektronikai jellegű így ide teszem fel.
Valaki járatos gprs modem AT parancsainak a kezelésében? Kellene segítség, mert ez teljesen ismeretlen terület számomra.

Köszönöm a segítséget előre is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2015
(#) Gafly válasza meone hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Szerintem jó helyre tetted fel. Mi a kérdés?
(#) meone válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Adott egy Wavecom Fastrack Supreme 10 GSM/GPRS modem
Meg van hozzá az open AT-s manual is.
Szeretném úgy be állítani, hogy a modem GPRS-es kommunikációt használjon az adatok letöltésére. (Ez a feladatom ezt kell megoldanom.)
Viszont mivel nem vagyok járatos ezen parancsok alkalmazásában így egy kicsit nehéz eligazodnom a parancsok sokaságában.
Kellene némi segítség, hogy mégis milyen parancsokat kell milyen paraméterekkel beállítani, hogy a mondem megfelelően funkcionáljon.
Illetve be kellene állítanom azt is, hogy tudjon a mondem SMS-t küldeni, ha a helyzet úgy hozza.
(#) pucuka válasza meone hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Miért radaszkodsz pont a GPRS -hez? Ez nem rajtad múlik, hanem leginkább a modemen. A hálózat felismeri a modem képességeit, és arra a sebességre állítja be magát, ami a modemnek, a GSM hálózatnak, a forgalomnak, a vételi körülményeknek legjobban megfelel. Et legfeljebb korlátozni tudnád, ga van ilyen AT parancs a modem készletében egyáltalán. A GSM adatátvitelre vonatkozóan a kiterjesztett AT parancsokat tanulmányozd, + jellel kapcsolódik az A prefixhez. AT+CMG, stb
(#) meone válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nem ragaszkodnék én hozzá annyira, csak az adatok begyűjtésere használt modemek (3 db) 100 ezer Ft nagyságrendű számlát csinálnak mivel nem GPRS-en kommunikálnak, hanem valami más protokollon ami a beszéd sávot használja a kommunikációra így olyan mintha félórákat telefonálna a modem minden órában.
Ezt szeretnénk felváltatni a GPRS-el.
Ezt a manuált olvasgatom vannak benne példák is. Bővebben: Link
A benne lévő parancsok validok le futnak a modemen is.
Próbáltam a leírásban és a példában meghatározott módon be állítani a kapcsolatot, de valami nem passzol.
Nem nagyon értem, mit miért kell be írni, csak sejtem, hogy mi mire való.
Van amelyik parancs azt adja meg, hogy mihez kell kapcsolódni van ami azt, hogy hogyan milyen sebességgel, van ami felcsatolja a hálózatra a modemet.
Nem áll még össze a teljes kép, csak rész egységek vannak meg.
De dolgozom az ügyön, ehhez kellene segítség valaki hozzá értőbbtől aki, ha látja, hogy mit rontok el kijavítja.
Holnap majd bemásolom azokat a kódokat amiket alkalmazok, hogy a jelen helyzetre testre szabható legyen.
(#) Gj válasza meone hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nem próbáltam még, de az ezen az oldalon lévő legutolsó forráskód hasznos lehet a problémára.
A "mySerial.println" helyett természetesen bármilyen sorosport-kezelő eljárás mehet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
Következő: »»   12 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem