Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   3 / 126
(#) szilva válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Valós effektív érték mérés, elvileg bármilyen jelalaknál.

És csak azért érdekes, mert a webshopon az tulajdonságoknál az első sorban ez szerepel, de szerintem nem tudja (Mondjuk engem nem is különösebben érdekelt, hogy tudja-e, nem ezért akartam megvenni.)
(#) AMD válasza szilva hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Pontosabban ez mit jelent?
(#) AMD válasza Villám hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
A Maxwell MX-25 303 mióta van meg neked? Milyen pontosan mér? Van benne valami hiba? Azért kérdezem mert én is ilyet akarok venni.
(#) lgyk válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
A valós érték egy váltóáramú hálózatnál azt a feszültség/áramerősségértéket takarja, amivel ekvivalens a váltóáram munkája ohmikus terhelésnél. Pl. normál hálózati áramnál a feszültség maximuma 325 V-nál van, ezt lehet mérni egyenfeszültségkéntként, ha egyenirányítva és pufferelve van. Az effektív érték viszont csak 230 V.

A legtöbb váltófeszt mérő multiméter csak színuszos jelalaknak tudja mérni az effektív értékét, négyszögjelnél hülyeséget írhat ki. A TRUE RMS műszerek elvileg mindig a pontos effektív értéket írják ki.

A TRUE RMS műszerek általában lényegesen drágábbak, kb. 10 ezernél kezdődnek.
(#) lgyk válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Attól függ, mit akarsz mérni. Kb. 4 ezerért lehet kapni mindenfélét mérő műszereket (R, U(-,~), I (-,~), T, Ohm, C, f, dióda, tranzisztor). Amatőr célokra megfelel. Ha pontosabb műszert szeretnél, akkor érdemes beruházni egy nagyobb tudású Metex, vagy hasonló kaliberű műszerre.

Általában a bolti, nem piacos 2 ezres kategóriájú multiméterek cserélhető olvadóbiztosítóval rendelkeznek. Nem szabad átkötni, mert egy nagyobb árammennyiség tönkreteheti az IC-t, és onnantól a többi mennyiség sem lesz pontos.

Persze a négyezres műszereknél nincs TRUE RMS...
(#) AMD válasza lgyk hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Kezdem már kapisgálni.
(#) szamóca válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Idézet:
„Tudnátok nekem ajánlani valami minőségi multimétert?”

Ahoz tudni kellene mennyit szánsz rá, és mit szeretnél mérni vele.
(#) AMD válasza lgyk hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Első multimétert piacon vettem 2 ezerért és abban cserélhető volt a biztosító de ami most van abban nem. Tudtam hogy ezzel ki lehet nyírni ezért is vigyáztam rá pl. nem dugtam a konektorba hogy megmérjem hogy hány ampert ad le. Az egyiket véletlen bedugtam úgy de nem lett semmi baja csak a biztit kellett benne kicserélni.
"Persze a négyezres műszereknél nincs TRUE RMS" mégis odaírják
(#) lgyk válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Idézet:
„mégis odaírják”


Ráírni akármit lehet. Ha a műszer felhasználói könyvében nincs megadva, hogy lehet vele TRUE RMS-t mérni, akkor nem tud. Hiába erősködik az eladó, hogy tud. :yes:
(#) AMD válasza szamóca hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
A Maxwell MX-25 303 szemeltem ki. Azért akarok most komolyabbat venni mert azzal eleve többmindent tudok mérni pl. freki, kapacitás és az tovább bírná mint egy MADE IN CHINA de ha hamar tönkremegy akkor aztán lesz
(#) AMD válasza lgyk hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Épp ez a baj. Mindent ráírnak hogy el tudják adni utánna jön a pofáraesés. Remélem 8 ezerért már kapok valami minőséget.
(#) AMD válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Ha tönkremegy akkor (mivel boltban vásárolom) visszaviszem és akkor lesz amég ki nem cserélik.
(#) szilva válasza lgyk hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Nomost pont azért vetettem fel a dolgot, mert én eleve tudtam, hogy az hülyeség, amit odaírnak, de ennyiért megkockáztattam a műszert - egyébként főképp a Celsius-mérés miatt, egy kölcsön Maxwell volt nálam ilyen célra, amit szerettem volna visszaadni már (a Maxwellhez vettem már korábban egy hőmérőszondát).

Az első kellemes meglepetés az volt, hogy ehhez a "gagyihoz" is adtak egy hőszondát, és nem olyat, aminek a csupasz ponthegesztés az érzékelője.

A második, szintén kellemes meglepetés akkor ért, amikor műszerként elkezdtem használni, mert gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik, ahogy a Mastech MY68-asa, szinte számjegyre ugyanazokat az értékeket mutatta mindenhol, ahol próbáltam. Ráadásul ez egy kicsi, zsebre vágható darab, ha valahová vinni kell műszert, akkor nem a "nagyot" viszem.

Nem fényezni akarom, lehet, hogy csak sikerült egy jó példányt kifognom. Pont azért írtam le, hogy hátha másnak is van vele tapasztalata, nekem a környékemen nincs senkinek ilyen. Úgy vélem, az árát mindenképpen megérte.
(#) szamóca hozzászólása Feb 8, 2008 /
 
A Maxwell egyik csúcsmodelje már elég jó kis műszer, de az ára

25502.jpg
    
(#) Doky586 hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
Használ valaki ilyen multimétert: Metex MS1280 ?
Vagy inkább egy Maxwell MX-25304 és külön szkóp a jó megoldás..?
(#) Directors hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
üdv

Tudnátok nekem ajánlani valami jó kis multimétert?

8000Ft körül

Tudjon kapacitást mérni,legyen pontos és ne haljon meg 1 év alatt.
(#) horcsab hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Én most vettem a következő linken levő multimétert.
Bővebben: Link

Nagyon meg vagyok elégedve vele. Előtte egy METEX-3860-as volt de annak 8 éves használat után tönkrement a funkcióváltó forgató gombja (napi rendszeres használat mellett).
Pozitivum a jól látható kijelző és a kondenzátor mérés 40mF-ig (jól irtam milifarád!!!) Igaz ehhez idő kell de sztem elég pontos. A többi szinte minden hasonló multiban meg van. Igaz nem 8000ft, de megéri az árát.
(#) khiraly hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Sziasztok!

En most tettem tonkre egy nagymeretu 8 szegmenses kijelzot (2600Ft) egyik palcikajat, mivel a multimeterem hulyeseget mutatott.

Tehat en olyan multimetert keresek, ami ha kiirja, hogy 23 mA, akkor az 22.8-23.2mA kozott legyen, ne pedig kiirja, hogy 23mA es par pillanat mulva a 250mA-es(!!!) olvadobiztositek elszall benne.

Es akkor itt fel is tennek egy kerdest:
A csatolt leiras 23. oldalan (a pdf 6. oldal jobb fele) a kovetkezot olvasom:
Mereshatar: 20mA
Felbontas: 0.01mA
Pontossag(%rdg+digits): +- (1.0%+3)

Mit jelent a %rdg? (ez magyar vagy angol rovidites?)

Egy peldan keresztul valaki szemleltetni tudna, hogy pl. egy
16.100001 mA-es aram pontossagat hogyan kell kiszamolni?
Tehat pl. 15.3-16.5mA kozott barhol lehet a valodi ertek. (ez csak mint pelda irtam ide).

Es roviden:
Kb. 20-30eFt kozott milyen normalis muszert lehet kapni?
(bolt, link, vatera, barmi johet)

Elore is koszonok minden segitokesz hozzaszolast!
ps: horcsab mennyiert es hol vetted?

25305.pdf
    
(#) khiraly hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
horcsab: hulyeseget kerdeztem, ott az ar: 20692 Ft.

Sajat kerdesemnel a %rdg valoszinu a reading angol szobol jon.

Kozben sikerult rajonni, hogy hogyan kell a muszer hibajat ertelmezni:
www.baylor.edu/content/services/document.php/21980.doc

Tehat a sajat kerdesemre valaszolva:
Ha a muszer 16.10 mA-t mutat, akkor a tenyleges ertek +-(1.0%+3) hiba mellett:
16.1*1.0% = 0.161 ->0.17 (ha 2 szazad pontossaggal jelzi a muszer: 16.xx mA)
3 dgts: 0.03 mA

Az osszes hiba: 0.17+0.03 = 0.2 mA
Tehat 16.1mA -es aramra 15.90 es 16.30 mA kozott barmit kijelezhet.
Mashogy megfogalmazva: Ha a muszer 16.10mA-t mutat, akkor a tenyleges ertek 15.90-16.10 mA kozott barhol lehet.

Most mar csak azt kene tudni, hogy a multimeter gyartoja altal allitott pontossagi ertek az igaz-e vagy csak odairnak valamit.

Mert egy fluke multimeter kb. 2x annyiba kerul mint barmelyik masik.

Az en szempontjaim igy mar:
- pontossag: 1% alatt legyen
- ar: 30eFt alatt legyen
- automatikus mereshatar (ne nekem kelljen kivalasztani)
- rs232 vagy. usb port legyen rajta (ez csak jo lenne ha lenne)

(#) Doky586 válasza khiraly hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Idézet:
„Az osszes hiba”
...
Csak szinuszos AC esetén...
Bármilyen más (szinusztól eltérő) AC jelalaknál csak a TrueRMS műszer ad pontos értéket, azaz ezektől drasztikusan eltérő értékeket is mutathat..
És persze külön számolandó az AC és DC komponens, ha egy DC-re ültetett AC-ről van szó..
Ezért jó látni vizuálisan (szóppal) mit is mérünk..
(#) horcsab válasza khiraly hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Szeva!

a TME-nél vettem, mint a link is mutatja. Az ár az nettó ami oda van irva!

A müszer egyébként nagyon jó, TRUE-RMS, automata méréshatárváltás, stb..., ami pontosság oda van írva szerintem tudja is.

Előtte én is FLUKE-t nézegettem de az ára miatt döntöttem e mellet és ugy tűnik nekem beválik amire nap mint nap használom.

RS vagy USB nincs rajta de nem is lényeges a számomra.
(#) khiraly hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
En most e ketto kozott hezitalok:
Maxwell 25505 (12618 Ft)
Maxwell 25506 (19260 Ft)

LINK_1
LINK_2

Sajnos a Maxwell oldalan (es sehol mashol) nem lehet hozza letolteni dokumentaciot. Igy nem tudom melyik milyen pontos. Mind a ketto kb. ugyanazt tudja.

Valaki nem tud kisegiteni valami pontossagi adattal?

Irtam a Maxwell-nek (a weboldalukon keresztul, angolul), hogy kuldjek el nekem a felhasznaloi kezikonyveket vagy a kalibracios bizonyitvanyokat. De eddig meg nem kaptam valaszt.

Szoval nem tudom melyiket valasszam.

horcsab: a tiednek es ennek a ket maxwellnek kb. ugyanaz lehet a pontossaga. De jo lenne konkret adatok alapjan donteni.

(#) horcsab válasza khiraly hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Szerintem ebben a kategóriában nagyon hasonlóakat tudnak, pontosságra és funkcionalitásra.
Meg kérdezhetem miért kell neked ekkora pontosság?
Szerintem kalibrációs bizoyítványt nem fognak küldeni, valszeg az lesz a válasz, vegyél hitelesíthető fajtát.
(#) kontroll hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
sziasztok!

multiméter és páka vásárlás elött állok.
a következőket nézegettem :

multiméter:
Maxwell MX-25328 digitális multiméter


páka:
Fahrenheit Analóg forrasztóállomás 28020


ha van javaslatotok , illetve ha van valakinek hasonló illetve ilyen pákája vagy multimétere az kérem ossza meg velem a tapasztalatait.

előre is köszönöm a válszokat

szép napot!
(#) lamalas válasza (») Márc 27, 2008 /
 
Kontroll,
Nekem masfajta multim es masfajta pakam van, igy nem tudok neked tanacsot adni, hogy a kiszemelt cuccok mennyire jok vagy sem. Ranezesre (ami persze nagyon csaloka is lehet) nem tunik rossznak egyik sem. Persze sokminden fugg attol is mik az igenyeid. Sztem a pakavalasztasnal fontos szempont pl. hogy lehessen a pakahegyet cserelni amit meg is lehet vasarolni akar tobb uzletben is, magyarul beszerezheto legyen. Az sem hatrany, ha van tobbfele kialakitasu pakahegy is, bar sztem max. 2 felevel bosegesen elvan az ember ha nem vmi kulonleges dolgot forrasztasz.
(#) atesz93 hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Sziasztok
Mi a véleményetek erről a műszerről? Eléggé kezdő vagyok, tehát nem kell nagyon profi multi, de azért nem szeretnék használhatatlant venni. Szerintetek ez megfelelne? Esetleg ilyen árban van jobb is?
Maxwell MX-25312
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Tudtok ajánlani valami digimultit 2000Ft-ig?
A következőket jó lenne ha tudná, de mind úgy sem fér bele 20000Ft-ba.:
1.- 3.5 digitnél nagyobb felbontású legyen
2.- True RMS
3.- Automatikus méréshatás-váltás
4.- Induktivitásmérés
5.- Bargraph kijelzés
Ebben a sorrendben lennének fontosak.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Bocs, egy nulla kimaradt: 20000Ft-ig.
(#) KTobi válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Szia!

1. 4-5-6 digites műszer nem gond teljesíteni
2. igaz, hogy csak egy gyártótol nézetem, de ezt csak 3 műszer teljesíti (és ezek meg nem felelnek meg árban, ahogy én számolom); ezek minőségi Japán műszerek, nem tudom egy rosszabb minűségű műszer True RMS értéke mennyire pontos
3. ezt nemnehéz találni
4. No ezt eggyik műszer sem tudja a három közül
5. Ezt mind a három tudja

Igazából csak az 5.nek nem felelnek meg, meg az áruk kicsit több (nem tudom, Magyarországon mennyi lehet).
Amit mondok az a PC 510; PC 520 M; PC 5000 tipusok. Ezek mind összeköthetők a géppel is. Bővebben: Link

Nem igazán segítettem Ezek szerintem precíz műszerek, és az induktivitás mérésere ekkora pontosságnál már muszály híd kötés. Úgy emlékszek láttam valahol induktivitásmérő rajzot. Szerintem csinálj külön induktivitás mérőt nagyábol értékekre, precízre meg kell egy kevésbé hordozható RLC-híd.

Üdv. Tóbi
(#) AMD hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
Ma vettem egy DT 9205A tipusú multimétert a vásáron. AC V: 200mV - 700v, DC V: 200mV - 1000V, AC A: 20A, DC A: 20A, Ohm: 2000M ohm, kapacitás: 2nF - 200uF, dióda vizsgáló hangjelzéssel, tranzisztorteszt. 1600 FT volt. Mi a véleményetek?
Következő: »»   3 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem