Fórum témák
» Több friss téma |
Most nem érek rá de délután ( kb 18 óra ) kipróbálom . Nagyon szépen köszönöm a segítséget még egyszer
Flowcode-ban 1024b -s piceccel nem nagyon lehet csinálni semmit, mert a program zabálja a ROM-ot
A 16F690-hez már ez is jóbb de találtam most jó áron 18F47j13-at ami már meg van áldva memoriával.
Üdv Uraim, érdeklődnék, hogy a flowcode a 12F szériából milyen IC-ket kezel? Az 508 azt tudom hogy esélytelen. 2 bemenet meg 2 kimenet kéne, ha nem muszáj nem nagyon akarok ezért nagyobb IC-t beszerezni.
Az 5-ös verzióban:
Kicsit bővebben, merre tudok ilyen listát megnézni a progiban? Vagy bele van építve ez a lista?
Valahol a használati utasításban benne van. Vagy: Bővebben: Link (pdf)
A lista tartalmazza az 12F508-at is a PDF-ben, de sajnos a program nem támogatja, azért kérdeztem, mi az amit esetleg valaki már programozott, illetve engedi is a program. 12F szériából, pár soros program lenne 2 be illetve 2 kimenettel ezért nem akarok 16F szériát.
Hol keresed? Mert benne van.
Észre sem vettem, mert még nem használtam ilyen kotrollert. Micsoda csalás!
Én is megvettem az 508-at de fölöslegesen. Itt néztem ki a listából, de már a beállításoknál is jelzi a program, hogy gond van. Nem akartam mégegyszer ebbe a hibába belefutni.
Mi lehet itt a hiba? betöltöm a PIC-be, meg sem nyikkan.
Belső oszcillátor 4 MHz, PIC 16F628A.
osccon = 0xadatlap
MCLR 10K tápra. A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
Szia nemteljesen vágom ezt a C kodot de ha jól értelmezem a táblázatot akkor nincs osccon parancs hanem csak pcon (27. oldal) ja és nagybetü.
A PCON-ra is reklamál a fordító.
Ez szerint csak a Flowcode-ban kell beállítani a frekvenciát és a belső oszcillátort. Idézet: „ Re: Using Internal Oscillators on a pic16F628A Postby Benj » Mon Feb 28, 2011 9:16 am Hello, You will need to choose what clock speed you require and then go into the Flowcode project options and put the clock speed you are using into the text field. This allows delays etc to be created correctly. Looking at the datasheet there are no settings for the internal oscillator and this simply runs at 4000000. Eg you do not need the osccon line of C code in your program.”
Való igaz. A lefordított .asm fájlban ott van:
Idézet: „gbl_pcon EQU 0x0000008E ; bytes:1”
A matrix ezt ajánlja:
Idézet: „ Re: oszcillátor frekvencia 16F628 Post által Benj »Thu április 5, 2012 2:46 Helló Rene, Állítsa be a Flowcode projekt lehetőségek órajel 4MHz, hogy a késések stb helyesnek. A állítsa be a config, hogy használja a belső oszcillátor. Végül hozzáadjuk a C kód blokk kezdetét a program, amely a következő kódot. set_bit (PCON, 3);” Na erre is hibaüzenetet kapok. A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
Megvan! A PCON -t kisbetűvel kell írni. set_bit (pcon, 3);
Köszi, hogy írtál. Ezt még kipróbálom, mert eddig nem megy.
Sziasztok, nagyon kezdő vagyok, van egy atmega 8-am és szeretnék egy knight rider villogót vele, az lenne a keérdésem hogy ha felteszem ide a flowcode fájlt valaki rá tud nézni nekem?
Köszönöm.
Próbáld meg ezt Az MCLR 10k a GND re keell kötni
Szia! Rá.
Ha már használatban van az MCLR, akkor azt a +Ut -re (Vcc) kell kötni. Ettől viszont egyszerűbb kikapcsolni, ha nem kell és akkor még ellenállás sem kell.
Ezt komolyan gondolod?
Idézet: „Master clear. When configured as MCLR, this pin is an active low Reset to the device.”
Tehát így, ellenállás nélkül is mennie kéne?
Igen. Sőt, ebben az esetben a láb digitális bemenetként is használható.
Azt átállítom oszcillátor kimenetnek, hogy legalább szkópon lássam él e az eszköz. Tartok tőle, hogy az IC lehet hibás. Túl olcsón vettem 10 db-ot Kínából. Programozáskor szépen felveszi a programot, visszaellenőrizve OK!
Ne ellenőrizd , beégetés után próbáld élesben
|
Bejelentkezés
Hirdetés |