Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   55 / 213
(#) Buvarruha válasza niof hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
A helyzet az, hogy a meghajtó áramkör figyeli a ledek áramát és leáll, ha csak 1db is elszáll és ilyet simán produkálhat maga az LCD is. Kösd PC-re és teljesen feke alapon figyeld, hogy világít-e mögötte a háttérfény.

daniel1322

Megoldható lehetne, de ehhez kell némi felkészültség.
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Mindig azt mondták a nagyvilágban a "nagy arcok", hogy a LED dióda ÖRÖK életű.
Hát ahhoz képest azt látom, hallom - itt elszáll, ott elszáll ....

Javítottam én már (persze kínai) több szinten (3) LED sorokkal szerelt, világító akármit. Persze kidobták, mert nem ég.
Én meg türelmesen szétműtöttem, a szinteket lebontottam, és mértem, mértem - egyenként végig.
EGYETLEN 1 dióda volt rossz. És az naná hogy vitte a prímat - azaz - miatta nem égett a lámpa.
Kicseréltem és - azóta se használom semmire, de azért jó lett ....
Bizony eléggé fonnyadt fénye van a hagyományos 3 W-osnak ....
(#) niof hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Köszi mindkettőtöknek!
Azt hiszem, valóban nem marad majd más, mint hogy megbontom a TV-t. Ha nem tokozottak a LED-ek, akkor először rájuk mérek. Ha jók, akkor a meghajtó lesz.
(#) Buvarruha válasza niof hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Előbb nézd meg, azt amit javasoltam! Fekete képernyő és figyeld, hogy világít-e mögötte a világítás.
(#) rjani01 hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Hello!Tudna valaki nekem segíteni?Egy olyan problémám van,hogy a 94 cm-es samsung lcd tv-m furcsa szineket produkál,inkább piros a kép.Ilyenkor melyik alkatrész a rossz?A t-con ra gyanakszok,de így nem merem megvenni bele,mert 20000 ft.Készitettem képeket róla.így néz ki:
(#) swineboy hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Ismét egy kis segítséget kérnék! Adott egy Medion MD20187 típusú LCD TV amely Ausztriából származik.
Amit tudok, hogy ott MPEG2 kódolással sugározzák a DVB-T adásokat, itthon pedig MPEG4.
Kérdés: Szoftverfrissítéssel használható lenne itthon vagy hardveresen nem tudja ezt a formátumot?!
(#) q765 hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Szisztok!
Hozzámkerült egy Teleunken (t32s...) LCD tv azzal a hibával, hogy nemkapcsol be.
Standby led világít folyamatosan, érintős kapcsológombjai síponak, ha megérintem - de tovább semmi..
Bekapcsolásra nem reagál. Egyik családtagom paszolta le hozzám, hátha tudok valamit kezdeni vele. Ő nem mondott semmit róla, csak ki akartam próbálni s ez fogadott.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Hátha típushiba, és találkozott már valamelyikőtök vele.
(#) Buvarruha válasza q765 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Vestel alaplap, vagy FW hiba klasszikus.
(#) liderces hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok! Vannak e itt LG fanok hozzáértők? Lenne egy LG 32pg6010 plazmám. Elvileg main board hibás, van kettő is egyikkel ujraindulgat másikkal meg megy ugyan de nem reagál semmire. Ha mindjárt a bekapcsolás után nyomom a menü gombot akkor bedobja a menüt de ott meg is ragad kicsit szemcsésedik a kép és anyi. A távot elvileg veszi a led a tv-n villog gombnyomásra, és semmire nem ragál akár a távon akár a tv-n nyomkodom a gombokat. Kikapcsolni bekapcsolni lehet de semmi egyéb. Tud e javítani valaki ilyen alaplapot vagy ötlet a hibára? Így gondolom SW-t sem lehet rátenni ujat. Köszönettel az ötleteket!
(#) zoli0078 hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Sziasztok,

Hozzám került egy noname 32"-os LCD TV leginkább Orion felépítésre hasonlít. A lényeg az volt, hogy egy pillanatra felkapcsol a háttérfény de le is kapcsolja. Miután szétszedtem láttam valaki már átkondizta a tápot így egyből a csövekre gyanakodtam. Kis szerelgetés után kiderült, hogy az egyik cső nem világít de tovább méregetve az invertert az egy trafót hibásnak gondolom mert a többivel ellentétben az egyik végén lévő labak között nem mérek ellenállás értéket (képet csatolom mit hol mértem). A másik vége szerintem jó mert ahoz az oldalhoz tartozó cső ment is szépen.
A kérdésem az volna, hogy a Darfon 4009A trafót jelenleg nem találtam meg a HQ Vidonál de volna Darfon 4009L. ez jó lehet cserére vagy minden képpen keresek ugyan olyat.

Elméletileg ez volna benne:
http://www.hqelektronika.hu/hu/product/tv_assy_6958_a

Erre cserélném ha jó lenne bele:
http://www.hqelektronika.hu/hu/product/tv_assy_6958_l

Segítségeteket előre is köszi

IMG1968.jpg
    
(#) Buvarruha válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Nem valószínű, hogy csereszabatosak lennnek, de rendelés alatt ál a másik, tehát szerintem várd meg. Hívd fel őket telefonon és kérdezz rá, hogy mikor érkezik, ha türelmetle vagy.
(#) Jenci39 válasza rjani01 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Szia!
Az AS15F ic szorul cserére a T-con panelen. Ha gondolod tudok segíteni,Lajosmizsén vagyok így csak postával megoldható mert Kerékteleki nem a közelben van. Hacsaknem szoktál erre járni. Akkor meg is várhatod.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Sziasztok. Van egy Teac T22DVDB19A 22"-os LCD TV/DVD. Az a probléma, hogy a táp nem indul. Egy CR6842S SMD hajt meg egy FET-et, ami pumpálja az imp-trafót. A szűrőkondin megvan a 360V, de amit hozáérek akárcsak az egyik mőszerzsinórral is, azonnal elindul, a IC-n a 23-25V táp leesik 20v-ra. Működik egész addíg, míg ki nem húzom a hálózatból, majd kezdi előről a műsort. A kondokat cseréltem semmi változás. Valkinek valami ötlet esetleg?
(#) Buvarruha válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
A táppanel típusát írd le.
(#) Chipmunk1960 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Szia! AIP 4802011B-G.
(#) zoli0078 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Szia,

A HQ videót megtaláltam én is és időközben beszéltem is velük, de sajnos hiába van beszerzés alatt még nem rendelték meg és nem is tudták megmondani mikor érkezhet be a gyártótól ilyen alkatrész.
Még keresgetek hátha valahol találok egyet.

Üdv
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Szia! Én csak a koplett panelt találtam a neten 30€ körül... 10 Db IC lenne, 4,5€ -ért, de nem vagyok benne biztos. Jópár panálnél futottam már pár kört, s mikor már mindent kicseréltem, csak a trafó maradt. Mondjuk egy opto cserét még meg tudok eszközölni a rendelkezésre álló alkatrészekből, hátha olyan homályosan lát, mint én......
(#) tothzsolt hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Javitott már valaki philips 26hf7874/10 tipusu tv-t? Az inverterrel van a gond. A tv működik csak nincs háttérvilágitás. Nincs valakinek rajza vagy ötlete hogy mi lehet a gond?
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Az inverterrel van a gond eléggé kevés infó. Mit csinál, mit nem csinál, mértél eddig valamnit, kondenzátorok, biztosíték jó rajta?
(#) tothzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Kondik jok, biztositek jo. Mast nem mertem meg. Egyszeruen nem indul meg.
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Ellenőrizd az IC-k tápfeszültségét, próbálj doksit keresni a rajta lévő IC-khez, olykor a zener+tranzisztoros stabilizátor hal meg az inverteren.
(#) tothzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
koszonom, utana nezek
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Ja ps még azt is, hogy emgkapja-e az inverter az engedélyező jelet, ami magas szint szokott lenni. Lehet, hogy nem is az inverter hibás, hanem a main és egyszerűen nem indítja, főleg, ha ez valami újabb fajta "philips" vagyis Vestel beles förmedvény.
(#) kereszke hozzászólása Máj 31, 2015 /
 
Sziasztok.Adott egy Samsung LE32c450e1w LCD televízió,ami a képen látható hibát produkálja.Találkozott e már valaki hasonlóval?
(#) Buvarruha válasza kereszke hozzászólására (») Máj 31, 2015 / 1
 
A kijelző T-con-ján kell keresni a hibát, valamelyik feszültség hiányos.
(#) kereszke hozzászólása Máj 31, 2015 /
 
Köszönöm a gyors válasz!Tudnál segíteni,hol találom ebben a tipusban a T-con-t?
(#) Buvarruha válasza kereszke hozzászólására (») Máj 31, 2015 / 1
 
A kijelzőn és akijelző típusa is kellene.
(#) kereszke válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Azt hiszem megvan,amire szükségem van.Ez lenne az gondolom.Köszönöm a segítséged!Tiéd a pont.

image.jpg
    
(#) TZ hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Vortex lcd tv :LED-V32ED2D lcd tv flash tartalmat keresek.
A neten találtam többet is, de mindegyiken fordítva van a kép és nem tudom a szervizmenüben állítani.
Köszönöm!
Következő: »»   55 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem