Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   120 / 848
(#) matyi014 válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Elküldtem privát üzenetben.
(#) csatti2 válasza matyi014 hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Most már tiszta. Van B csatorna is, csak a képen csak egy kapu felépítését adták meg.
Az A negált, illetve B negált kimeneteket nem kötelező bekötnöd (mondjuk ártani nem árt ha azokat is bekötöd, redundanciának jók lesznek).

Az impulzusok száma még mindig nem teljesen tiszta (még mindig értheti négyszerezéssel is). Majd kiderül, amikor bekötöd. A lényeg a szoftverben, hogy a le és felfutó éleket kell majd figyelned. Egy impulzus alatt négy ilyen esemény lesz (ebből jön a négyszerezés). pl. A felfutó, B felfutó, A lefutó, B lefutó az egyik irányba, A felfutó, B lefutó, A lefutó, B felfutó a másik irányba. Ebből adódik, hogy a számlásnál egyszer a változási eseményt kell nézni és a másik jel aktuális állapotát. pl.: A felfutásakor ha B értéke 0 (hamis), akkor a számlálót növeled, ha B igaz akkor pedig csökkented. A lefutásakor ha B igaz akkor növeled a számlálót, ha hamis akkor pedig csökkented. Aztán hasonló logikával B-re is.

Tehát, amire figyelj:
Ne használd az Arduino digitalRead függvényét, mert túl lassú egy megszakításhoz. Nézz utána a PINn regisztereknek (ezekkel lehet egyszerre 8 láb értékét beolvasni).
Mindenképp megszakításban kell kezelni a bemeneteket (különben számláláson kívül másra nem lesz jó a cucc [arra se túl hatékonyan], pl. már a serial portot se használhatod).
Ha static-ként deklarálsz egy változót egy függvényen belül, akkor megőrzi az értékét két meghívás között is (így tárold a lábak előző állapotát, ami szükséges az összehasonlításhoz).
A külső változókat, amiket megszakításban is használsz volatile-ként deklaráld.
(#) csatti2 válasza matyi014 hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Na megtaláltam. Emlékeztem arra, hogy annak idején valakinek részletesen elmagyaráztam ezeknek a megszakításoknak a működését példaprogramokkal. Itt a link.
(#) matyi014 válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Köszönöm, és tudnék közben 7 szegmenses kijelzőt vezérelni? Pl.: írja ki az aktuális elfordulást.
(#) csatti2 válasza matyi014 hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Persze. Pont ez a szép a megszakításokban. Gyakorlatilag a főprogramodban nem is kell foglalkozni vele (a uC megállítja arra a rövid időre a főprogi futását, amíg lekezeli a lábváltozást, majd visszaugrik oda, ahol abbahagyta, a főprogi észre sem veszi mi történt).
(#) matyi014 válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Uhh.. köszönöm! Kell pár nap mire átrágom magam ezen, köszönöm a segítséged!
(#) csatti2 válasza matyi014 hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Szívesen! A lényeg, hogy ne ijedj meg, most elsőre bonyolultnak néz ki, de valójában viszonylag egyértelmű és logikus.
(#) david10 hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Sziasztok,szeretnék a kínaiaktól vásárolni grafikus kijelzőt.Volt 16x2-esem, csak az más gazdit talált...
A kijelzőt a Bluetooth vezérelt távirányítós autómba szeretném beszerelni, hogy lássam, azt hogy a BT parancs az Arduino processzoráig eljut-e.
A kérdéseim: Ezt vagy ezt lenne könnyebb programozni?Az OLED-et jobban szeretném,mert az szebb.
Valaki már vásárolt-e ilyen kijelzőket?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) V1rusH hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
GSM modul(ok) terén érdeklődnék! Egy olyan készüléket kellene összeállítanom, ami figyel egy analóg vagy digitális változást, pl, egy feszültség szint meglétét. Egy igaz/hamis állapotot kellene lereagálni. Akár, hogy egy gomb meg van-e nyomva vagy sem. Ez eddig ugye nem nehéz, a 60-os leckében van nyomógombos mintaprogram, erre egy nano panel elég is lenne. Ami engem érdekel, hogy hogy lehetne ezt az állapotváltozást GSM rendszeren továbbítani, mint információt? Pl. küld egy sms-t.
Mennyire önálló modulok ezek a GSM modulok, vagy mennyire kell programozni azokat is, vagy csak az arduinónak kell "adni egy utasítást," hogy a GSM modul küldjön üzenetet az adott telefonszámra?
(#) erdeidominik1999 válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A gsm modulok serialon kommunikálnak az arduinóval, van hozzá gyári könyvtár, de én nem azt használom, mert nekem nem jött be, mert nagyon meglassítja a program futását mert sok benne a felesleges dolog. Van egy leírásom a sim900-as hoz ebben benne van az összes funkció kódja, és csak elküldöd neki serialon, ő pedig megcsinálja.
(#) V1rusH válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget! A leírásod linkje nem működik.
Mekkora gép igénye van egy ilyen modulnak? Egy 328 ki tudja szolgálni?
(#) vicsys válasza david10 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Én az UART változatot teszteltem. Csupán parancsokat kell kiküldeni 1 vezetéken. Bővebben: Link
(#) erdeidominik1999 válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Én most kattintototam rá és megy, de itt van még egyszer. Az igénye kicsi tulajdonképpen csak akkor kell adatot küldeni rá ha pl hívni akarsz vagy sms-t küldeni különben nincs semmi kommunikáció.
(#) V1rusH válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Mint kiderült, a mobil böngészője nem volt hajlandó megnyitni a doksit.
Szép és jó ez a leírás, sak két bajom van vele mindössze:
1. az angol nyelv (ami még talán nem is lenne akkora baj)
2. sajnos számomra nem oly evidens, hogy hogy hozhatom össze a gsm modult az arduinóval.
A 229 oldal angol szöveg enyhén szólva is túl nagy kihívás számomra!
(#) erdeidominik1999 válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Most nincs annyi időm de holnap leírom, hogy nekem hogy van, és küldök mintaprogit.
(#) czibulak válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Üdv!

Van egy eléggé amatőr kérdésem hozzátok. Unoval működik helyesen a delaymicroseconds? mármint 6us periódusú jelet ki tudja adni ugy ahogy a gyártó mondja? Na és persze van olyan pontos hogy kalibrátor jelnek használjam?
(#) Kovidivi válasza czibulak hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Ez nem olyan egyszerű kérdés. Az Arduino-t felejtsd el, ide a delayMicroseconds(6); kevés lesz. Ide Timer-t kell beállítani (ha egyáltalán be lehet 6uS-ra), PWM-re kimenetet (meg kell nézni, a kimenetek mennyi késlekedéssel reagálnak), és az egész időzítés pontossága függni fog a kvarc pontosságától. Kalibrátor jelnek én nem használnám.
(#) czibulak válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Alapvetően csak a egy szimmetrikus négyszögjelet akartam velecsinálni. ha nagyon randa a jel esetleg szépítettem volna egy schmitt triggerrel. De ha nem megbíható ezen a frekin akkor nézek egyéb után. Egy régi szkópot szerettem volna kalibrálni, aminek nem bízom a kalibrátorában. Na meg az is lehet hogy 1KHz-en még jó de 1Mhz-en már nagyot csalhat...

Mindenesetre kösz az infót!
(#) erdeidominik1999 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Szóval a gsm egységekről:
Itt van ez az oldal, itt jó kis mintaprogik vannak hozzá, a 8-as vagy 9-es (egység függő) csati a ki-bekapcsolás, egy pozitív inpulzusra bekapcsol, egy másikra pedíg kikapcsol a modul. Mint az első mintaprogramban látod, "ATD+ szám;", ezzel tudsz hívni.ATH-val pedíg letenni. Az sms küldés már egy kicsit bonyolább, mert nekem ez alapján a mintaprogi alapján, ami itt van soha sem működött, az a lényeg, hogy "AT+CMGS='szám'", ezzel küldesz sms-t, majd ha ezt ráküldted a modulra, vissza fog jönni egy relációs jel, és akkor kell ráküldeni a küldendő szöveget. Nagyvonalakban ennyi, ha elakadsz nyugodtan írj.
(#) icserny válasza david10 hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Idézet:
„A kérdéseim: Ezt vagy ezt lenne könnyebb programozni?”
Szerintem az Adafruitnál mindkettőhöz találsz programkönyvtárat. Az OLED kijelzőt még nem láttam közelről.

A Nokia 5110-zel nekem sok bosszúságom volt már, mert mechanikailag rossz a konstrukció (meghajlik a vékony panel, s akkor már középen bizonytalanná válhat a kijelző felé a kontaktus).
(#) softguner hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Kedves Hobbys kollégák.

Szeretném veletek megosztani a blogomat, ahol sok arduino modulról találtok kapcsolási rajzot és leírást forráskóddal.

Remélem hasznos segítség lesz mindenkinek.

URL: http://arduinotutorials.my-board.org/wp/
(#) V1rusH válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Nagyon köszönöm és a felkínált segítséget! Céges dolog lenne, nekem nincs gsm modulom, csak egy mega panelem. Én saját részre nem fogom megrendelni, így kissé nehéz lesz a fejlesztés. De ha testközelbe sikerül kerülni vele, akkor mindenképp igénybe veszem a segítségedet!
(#) minimodel hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Szóval visszatértem a kék LCD-hez, kiforrasztottam az eredetileg benne lévő tüskesort, betettem egy másikat. A helyzet javult. De minden esetre érdekes jelenségeket produkál. Pl. a képen láthatót. Lehet megnézem a lábak forrasztását még egyszer. Viszont most már a fele működik Minden esetre egy biztos abban a kis boltban többet nem vásárolok.

lcd-4.jpg
    
(#) Panhard hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Sziasztok! Az Atmega328P-nél, a QTFP tokozásúnál, a PortC csak analóg bemenet, vagy Interrupt bemenet lehet? Tehát Digital kimenet semmiképp?
(#) atus1981 válasza minimodel hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Nem a tüskesorral lesz a baj, hanem a panel és az LCD közti gumi átvezetővel.
Próbáld meg a panel hátulján levő fekete füleket kicsi meghajlítani, hogy feszüljön jobban egymásnak a két réteg.
(#) csatti2 válasza Panhard hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Tévedsz. Használhatod digitális ki illetve bemenetként is ezeket a lábakat (pcint megszakítás is tartozik hozzájuk).
(#) Panhard válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Viszont akkor mi ezeknek a lábaknak az Arduino pin száma?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) proba válasza Panhard hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Ezt a chippet tartalmazó arduino kapcsolási rajza alapján
(#) Koleus válasza Panhard hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Szia. Digitális ki- vagy bemenet bármelyik port bármelyik lába lehet, spéci funkció (interrupt, hw számláló, analóg bemenet, stb) meg csak az arra előlátott láb lehet.
(#) Kovidivi válasza Koleus hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Az smd tokozású Atmega328p-nél az ADC6 és ADC7-es láb csak ADC-re használható, és a Reset lábra is vannak kikötések, csak kiegészítésképpen írom.
Következő: »»   120 / 848
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem