Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   82 / 193
(#) Ge Lee válasza Tardief hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Abban elvileg termisztor van. A végeredmény a lényeg, mindkét esetben egy feszültségosztó van az OPA bemenetén, aminek a feszültsége el fog mászni a hőelemtől is és a termisztortól is, nyilván nem ugyanúgy, ezért kell egy átkapcsoló a kétféle megoldáshoz.
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Ahogy nézem attila86 kapcsolását, azzal nincs semmi dolgom, csak rákötni a HAKKOt, és annak megfelelően beállítani.

Jól gondolom?
(#) Johnny0004 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Jól gondolod. Én meg ma jöttem rá, hogy miért olyan lomha az LR-21, és egy nagyobb forrasztásnál leesik a hőfoka, míg pl. a Solomoné nem, mivel a hegye üreges, üres.
(#) szili83 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 

Hakko milyen gyorsan fűt fel, és az jól tartja a hőt?
(#) Joe_001 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A JBC hegye is üreges. Ha kilukad forraszd be ezüsttel! Tovább tart! A fűtőbetét valós teljesítménye se mindegy. A JBC 5V-on ha odaadsz minden áramot neki pillanatok alatt szétég. Viszont 10 mp-n belül hőfokon van. Ezt a Hakko JLT kb. másfél perc alatt tudja, viszont nem üregesek a hegyek. Mások az árak.
(#) Droot hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Tehát a HAKKO 907-ben termisztor van?
Az a baj, hogy akkor a MAX6675-öm nem tudom hozzá használni. :/
(#) qvasz2 válasza Droot hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Dehogynem! Csak bele kell faragnod a hegy közelébe
(#) vzoole válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Ebből a szempontból egyforma a Hakko 907 és a JBC is, hiszen mindkettőnél egy furat van a hegy anyagában és abba van a fűtőbetét.
(#) Droot válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Tehát K típusú hőelem van benne?
Az nem baj ha a dobozban van, nincs nagy hőmérséklet különbség a páka nyele és a doboz belseje kozott.
(#) qvasz2 válasza Droot hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Sry. Nem kerestem adatlapot, csak a HEstoros linket nyitottam meg, abból pedig nem derült ki mi is ez
Nem jó hozzá valóban.
(#) Droot válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Én adatlapot nem találtam. Esetleg el tudnád a linke küldeni?
(#) Ivan93 hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Gondolkodom egy solomon iron-n-es állomás építésén. Érdekelne, hogy mekkora a páka hossza, mert méretet nem találtam róla, esetleg egy képet tudnátok linkelni vagy készíteni amin látszik a mérete? Most egy sima FP80/VDE pákám van, de nagyon hosszú és nem kényelmes vele forrasztani, meg nem is szabályozható. Másik kérdés, jól gondolom hogy egy 2x12V/50VA toroid elég a páka és a szabályozás táplálására? 24V a pákára, leágazásról 12V-ból 7805-el a szabályozásnak.
Köszönöm a segítséget! Iván
(#) elektroncso válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
A páka teljes hossza: 190mm+hegy.
A nyél hossza: 110mm.
A nyél legnagyobb átmérője ahol az ujjak vannak (a sárga/kék gumival együtt): 20mm.
(#) vzoole válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Néhány páka...
(#) Ivan93 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm! Féltem hogy nagy lesz, de kényelmes mérete van.
(#) vzoole válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
És még jópár
(#) elektroncso válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
A mérete kényelmes, ami kicsit kényelmetlen, az a gyári kábele mert elég merev. Ha nem félted a garanciát akkor cseréld le egy hajlékony szilikonos kábelre (ha jól tudom van hozzávaló). A nyári szünetben én is szándékozok ehhez a pákához állomást építeni. Az alkatrészek már megvannak.
(#) Ivan93 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
A hestore-ban azt írják szilikon kábele van, de majd kiderül mennyire zavaró. Nekem még csak a max6675 van meg hozzá, tegnap jött meg kínából . Köszi a segítséget.
(#) fecameca válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Az összesnek a kábele elég rossz. Még az eredeti német Wellereké is sajnos. Én is megelégeltem, hogy folyton eltörik. Most mikrofon kábellel forrasztok. Olyan vastag hajút vettem, ami a zenészeknek is van, és a hangszerboltban árulják. A szilikon szigetelésűeknek is ugyanolyan rongy a vezetéke belül, nem bírja a sok mozgatást.
(#) Tardief válasza szili83 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Attila86 tápja hőelemes pákára van tervezve. Módoítás nélkü használható termiszotorssal?
(#) szili83 válasza Tardief hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Én úgy néztem, de cáfoljatok meg.
Én is arra tervezem tenni.
(#) Ge Lee válasza Tardief hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Módosítás nélkül nem. Nekem még nem volt időm szórakozni vele, de ha ráteszem a hakko klónt az meg sem mukkan, mert a termisztor miatt jóval magasabb feszen van az OPA bemenete mint a hőelemmel. Tehát az ott lévő ellenálláson kell módosítani, legalábbis erre indulok majd el ha lesz rá időm.
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Tegnap az esőre való tekintettel rajzolgattam kicsit.
Nekem így néz ki a szabályozóm, ezek az alkatrészértékek és 7,5V körül van a tápfesz. A term jelenti az elején a csatlakoztatott termisztort, ami a hakko-mnál 60ohm szobahőmérsékleten. A kimeneti LED a fűtést jelzi, illetve sorban van az optotriakkal.
Látható hogy a hőelemes értékekkel se kép se hang, mit ahogy azt írtam is. Viszont ha a 10k-t kicserélem 39k-ra, már fűt is a páka. Lehet a 100k-t is csökkenteni, majd meglátom mi lesz a jó megoldás a gyakorlatban úgy, hogy a szabályozási tartomány ne másszon el a hőelemes pákához képest.

pákaszab.jpg
    
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Attila rajzát használod amúgy? Vagy saját szabályozó? Nekem még nem jött meg a páka.
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Nem tudom hogy az milyen, gondolom hasonlít erre. Mint ahogy azt írtam is, pontosan ezt használom, ezekkel az értékekkel, csak nem rajzoltam fel a végére az optotriakot és a triakot (és a trafót sem ).
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
(#) designer hozzászólása Jún 29, 2015 /
 
Szevasztok!
HAKKO 907 pákához olyan forrasztóállomást szeretnék építeni, amelyik a beállított és a páka hőmérsékletét is mutatja. Mit javasoltok?
(#) orcika70 válasza designer hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
(#) szili83 válasza orcika70 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Ez nem mutatja a hőmérsékletet!

Atilla86-ét valaki alakította át, úgy hogy pontos legyen HAKKO-hoz? Ez nagyon érdekelne.

Amúgy most jött meg az enyim, e-bayről.
(#) Johnny0004 válasza designer hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Szia! Google kereső, pl. az első kidobott találat: Link.
Vagy ez pl. átkapcsolható Hakko vagy Solomon pákához: Link.
Nem ismerem, nem néztem át csak mutatom őket.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
Következő: »»   82 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem