Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 213
(#) hobbyboby hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Az olyan LCD-s TV-ken, amelyeknek egyszerűen már alapból de gyárilag nincsen semmiféle USB-s bemenete, hogy a görcsbe lehet egyáltalán a szoftverét frissíteni?
Bár vannak rajta RCA csatik, SCART csati, no meg HDMI ... hogy az minek?
Csupa analóg hülyeség ...

Hmmm ...
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Gratulálok ehhez a véleményhez! Talán azért van rajta olyan bemenmet, mert a TV arra való, hogy ilyen kimenetűm eszközöket rá lehessen dugni? Mellesleg a HDMI nem analóg és az USB az, ami leginkább értelmetlen egy TV-re..
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
" az USB az, ami leginkább értelmetlen egy TV-re.. "

Hmmm.

A mai lapos TV-k - a belsejüket tekintve - már nem hagyományos TV-k, hanem valami számítógépes alapelveken működő és "számítógép processzor-jellegű" alaplapi központú "rásegítéssel" mennek (main). Talán még az okosságuk is - vagy Android, Windows 5.0, vagy valami azokhoz kissé hasonló.
továbbá
- a frissítéseknél általában azt javasolják, hogy a netről letöltött szoftver okosságot egy pendrive segítségével lehet a készülékre rátolni. A pendrive-ok meg 99%-ukban USB-sek!
Netán nagyon le lennék maradva, s létezik már HDMI-s pendrive?

Az én Samsung-omon pl. van USB csati, de hozzá még 4 HDMI, .... no meg ki- és bemenetes SCART, jack + a többiek (LAN, digitális audio, D-Sub, stb.)
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Igazából nem sokmindenben különböznek a régi LCD-ktől, csak azok sokkal alacsonyabb teljesítményűek, nagyon túlbonyolítod ezt a dolgot. Sajnos ma már minden TV tele van felesleges feature-ökkel, amik miatt jó sok pénzt kérhetnek el a gyártók, miközben minden más inkább TV-re jellemző tulajdonságuk egyre rosszabb (gagyibb), csak az a baj, hogy egyik sem működik normálisan, mindegyikkel vannak gondok, vagy nem játszanak le néhány filmet, vagy akadozva és így tovább, mellesleg hálózatra is köthetőek, onnan tudnak FW-t letölteni, médiát lejátszani, a nem annyira "okos" tévék pedig USB-ról kínlódnak. Hagyjuk ezt értelmetlen ez a vita!
(#) sooty hozzászólása Jún 5, 2015 /
 
Egy LG Flatron M1921A monitor, tv -vel lenne gondom. Egyik napról a másikra leállt, stanby led nem ég. Kinytottam a táp részen találtam 5 db gyanusan feldagadt kondenzárort. Cseréltem őket. A két panelt összekötő csatlakozón megvan az 5 és 15v feszültség. A proci panelon a stabokon névleges feszültségeket mérek. A hibajelenség nem változott. A fő processzor jéghideg. Az on gombra megjelenik a vezérlőjel, de nem indul a tv. Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy lehetne tovább menni a javítással. A táptól elszállhatott a proci?

DSC_0872.JPG
    
(#) Buvarruha válasza sooty hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Az utolsó kérdésre a válasz, igen. De az is lehet, hogy a FW sérült.
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Ha jéghideg a processzor, akkor az oszcillátort ellenőrizd, hátha, csak az a gondja.
(#) sooty válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Köszi! Úgy tűnik megvan a hibás alkatrész. SI4925BDY dual p-mos fet a kimenetén már nincs meg az 5v.

DSC_0877_.JPG
    
(#) Buvarruha válasza sooty hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Amíg nem indul el nem is lesz, mivel az kapcsolja a tápját a kijelzőnek.
(#) sooty válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Valóban. A 15v viszont ugyanott megvan, tehát a fet be van kapcsolva... úgyhogy reménykedek.

si4925.JPG
    
(#) Buvarruha válasza sooty hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Mivel P csatornás, akkor van nyitva, ha alacsonyra van húzva, ha 15V van a gate-jén, akkor zárva van. Ennek hibájából csak annyi történne, hogy nem kapna tápot a kijelző, de minden másnak mennie kellene, nem ez lesz a gond. Ja nem a kijelző, hanem a panel tápjának kapcsolója ez, de ezt a processzor vezrli és a lényegen nem változtat, nem ezzel lesza gond, még készenlétet sem jelez, indítani sem lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2015
(#) sooty válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Lehet, hogy más is hibás. Mivel a 15v_sw megvan és az 5v_sw hiányzik, valamint az 5v_sw visszamegy a tápegység panelre, egyelőre csak ezt a fetet tudom cserélni. Aztán kiderül.
(#) Buvarruha válasza sooty hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Cserélni felesleges, egyszerűen ki lehet deríteni, hogy működik-e multiméterrel és a meghibásodás esélye nagyon minimális.
(#) sooty válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Fet megjött, kicseréltem. Tv beindult. Köszi az együtt gondolkodást. Azt hittem halott a procis panel.
(#) Buvarruha válasza sooty hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Ez besz@rás.
(#) tothzsolt hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Üdv. Van 1 Sunny SN032LM23-T1 tipusu tv, ami az alábbi hibát produkálja. Gondolom a t-con korul van a probéma, de hol és mi?
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Inkább a kijelzőnél van a probléma szerintem, gyanítom,. hogy szakadt a táp benne.
(#) tothzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Azt hogy lehet kideriteni?
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Végigméred az LCD-re vezető fóliáűkat, hogy van-e rajtuk jel. Ha oldalsó lapkák is vannak rajta, akkor azokon méred, hogy van-e táp.
(#) tothzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) gyeneratus94 hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Szeretnék vásárolni egy tv-t de a képen látható hiba van jelen. Kérdésem lenne hogy megérne kb 17 ezer forintot és ez a hiba javítható-e?? Válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) pjg válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Ha értesz hozzá és megtudod javítani akkor vedd meg. Ha nem akkor ne, mert egy húszast biztosan rá kell költeni. (szerelő)
(#) Buvarruha válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Kijelzőhibás, egy kanyit sem ér.
(#) gyeneratus94 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Azt mondták hogy el szoktak tünni a csíkok. Ez számit valamit?
(#) Buvarruha válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Igen, ez is megerősíti hogy hibás a kijelző.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Nem csak kontakt hibás?
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 1
 
De, maga a COF kábel. Házilag javítani nem lehet, legfeljebb megtákolni közel sem tartós, vagy jó eredménnyel, javíttatni annyiba kerülne, mint a TV használtpiaci ára és kitudja meddig menne. Ilyeneket nem szabad megvenni, nem véletlenül árulják, ráadásul az esetek 99%-ban már szét vannak tákolva...
(#) csabex18 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
sziasztok adot egy samsung 102 cm lcd-tv ...
valamiért a háttér világittás el megy, gyanitom hogy inverter hiba vagy a valamelyik csö el halálozot... kérdésemn az érdemes-e kicserélni a rossz alkatrészt vagy érdemesebb lenne át alakitani led hátér világtásosá (mert nagyon sok helyen látam meg lehet csinálni bár a fény erö szabályzás olyankor nem fog müködni) . és a ledes akkor mit érdemes hideg fehér vagy meleg fehér ledet érdemeseb használni
(#) Buvarruha válasza csabex18 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
A ledes tákolást inkább hanyagold, kezdetnek a tápot ellenőrizd, lehet, hogy csak a kondenzátorok döglöttek benne.
(#) csabex18 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
táp az teljesen tőkéletes semmi baja nincs
Következő: »»   56 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem