Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1730 / 2513
(#) 3-1415926535 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Üdvözlet volna egy problémám amire nem találok gyógyírt sehol.
SHERWOOD S-402 CP erősítő van egy kis alapzaja ami olyan mint mikor a rádión nem jönbe semmi.
Próbáltam hogy leföldelem de nem segített ki cseréltem benne minden kondit 105C low esr-re de a hiba maradt, Van rajta 2db valamit szabályozó poti ha letekerem nem fűt hideg az erősítő ha feltekerem melegszik annak ellenére hogy nincs rákapcsolva semmilyen jel forrás de a sistergés akkor is marad. próbáltam hogy végigtapogatom az erősítőt bekapcsolt állapotban nem találtam meg a probléma forrását. Nem lenne amúgy ez nagy probléma de ha fülesről akarom üzemeltetni akkor a sistergés annyira hallatszik hogy a hangerőt fel kell vennem, úgy mond ordít a füles a felyemen de a sistergést ugyan úgy hallom a hangerő szabályozó állásától függetlenül a sistergés nem erősödik vagy halkul csak a mély magas szabályozó van hatással a jelenségre.
még valami ha bekapcsolom akkor kb 0,5 másodpercig nem sistereg ha kikapcsolom míg a kondok le nem merülnek a zaj nem hagy alább 3-4 másodperc mulva pukkannak a hangfalak és ezzel lemerült. A bekapcsolásnál nem pukkannak. Mi lehet ez a jelenség? Van arra mód hogy ezt megszüntessem valahogy vagy törődjek bele hogy bele költözött a mumus.
(#) djcaveman hozzászólása Júl 2, 2015 / 1
 
Idézet:
„Van rajta 2db valamit szabályozó poti ha letekerem nem fűt hideg az erősítő ha feltekerem melegszik annak ellenére hogy nincs rákapcsolva semmilyen jel forrás de a sistergés akkor is marad.”


Azokat potmétereket ne nagyon tekergesd, mert azokkal lehet a nyugalmi áramot beállítni!
A hiba egyik napról a másikra jelentkezett mindkét csatornán? Bemenettől, független a hibajelenség?
Egy oszcilloszkóp, hanggenerátoros párossal hamar meg lehetne találni a "mumust". Mivel nem egy mai gépről van szó, így lehetséges egy-két tranzisztor zajossága.

Ui: Ha hátul kihúzod a "Pre out - Main in" összekötéseket, akkor megszűnik a zaj?
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) Gafly válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 2, 2015 / 1
 
Idézet:
„Azokat potmétereket ne nagyon tekergesd, mert azokkal lehet a nyugalmi áramot beállítni!”
Mostmár mindegy, eltekerte
Jó kérdés, hogy hogy állitsa vissza?
Idézet:
„ki cseréltem benne minden kondit 105C low esr-re”
Azt meg mi a fenének?
Idézet:
„Ui: Ha hátul kihúzod a "Pre out - Main in" összekötéseket, akkor megszűnik a zaj?”
Valószinűleg nem, mert ezt irta:
Idézet:
„hangerő szabályozó állásától függetlenül a sistergés nem erősödik”

Ez alapján végfok hiba. De ha meg erre gondolok, akkor nem:
Idézet:
„csak a mély magas szabályozó van hatással a jelenségre”
Várjuk a további információkat:
Idézet:
„mindkét csatornán”
Idézet:
„Bemenettől, független a hibajelenség?”
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) vamossanyi válasza voodoo hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Igen gyáliak és meg van a tervező/összerakó neve és írtam facen neki.Remélem vissza ír.Sajnos telefonszámot nem akart adni az egyik illető,pedig személyesen is ismeri.Én 2db 400W-os ringet és 2db 880W-os BigBull X2-es 40centis hangszóróval használtam és simán bírta.
(#) steelbird válasza 3-1415926535 hozzászólására (») Júl 2, 2015 / 1
 
Ha előzőleg jó volt (évekkel, hónapokkal, hetekkel...stb ezelőtt) és utána lett zajos, akkor hiba. Egyébként nem valószínű. Az, hogy a hangerőszabályzó nem, de a hangszínszabályzó viszont szabályozza, az arra utal, hogy a hangszín áramkör a hangerő után van és onnan megy a jel a végfokra. Mindenképpen a hangszínszabályzó és a hangerő poti közötti áramkör(ök)ben kell keresni a zaj forrását. Ha olyan statikus zaj, mint amit írtál, akkor az normális félvezető zaj is lehet akár.
(#) djcaveman válasza steelbird hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Erre írtam, hogy hanggenerátor oszcilloszkóp és meg lehet találni a hiba forrását..
(#) steelbird válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 2, 2015 / 1
 
Nem hiszem, hogy ez járható út, mert az előzmények alapján úgy tűnik, hogy kicsit hiányosak a kolléga elektronikai ismeretei. Ehhez egyébként felesleges a hanggenerátor, meg a szkóp, ide elég a fül, meg egy kis javításban szerzett rutin. Vagy egy szkóp, a generátor felesleges...
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) mikado hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Sziasztok,
Van egy Denon AVR-681 5.1-es erősítőm. Azt csinálja, hogy induláskor amikor rákapcsolná a kimeneteket, egyszerűen kikapcsol készenléti állapotba. Arra gondolok, hogy zárlatos lehet valamelyik tranyó, vagy a ptc a hűtőbordán szakadt meg ezért a védelem lelövi az erősítőt. Van arra esély, hogy kiforrasztás nélkül megállapítsam, hogy melyik tranzisztor zárlatos, vagy ki kell forrasztanom mindet?
Mivel szervíz tapasztalatom meglehetősen kevés van ezért gondoltam előtte kérdezek...
(ha cserélni kell valamelyik tranzisztort, akkor érdemes a párját is cserélni?)
Köszönettel...
(#) Massawa válasza mikado hozzászólására (») Júl 2, 2015 1 /
 
Ha van benne kimeneti relé (az én Denonomban van), akkor a relé elött a kimeneten mérd a feszültséget, mert arra reagál az elektronika, ha ott nem 0 V van (+/- 0,1V). Valoszinü, hogy megfutott a nyugalmi áram és eltolta az egyenszintet. Ha van benne trimmer akkor probáld meg visszaállitani (jo ha van hozzá rajzod).Ha nem lehet akkor az a kimenet ment tönkre.
(#) 3-1415926535 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Mind két csatornán ugyan úgy sistereg, a hiba jelenség 2010-óta jelen van mondhatom hogy így kaptam.
Azóta volt szervízben mert az egyik oldal hangossabb volt és búgott is, 2 meghajtó tranyót cseréltek ki benne.
Ha mindent lehúzok rólla akkor is csinálja.
A kondik azért is szorultak cserére mert volt köztük púpos és volt elfolyt is bőven.
A potikat vissza állítottam oda ahol voltak mivel meg jelöltem.
Ha meleg az erősítő akkor a hangerő szabályozó nem zajos de mikor még hideg akkor lehet hallani hogy tekergetem de csak üresben, van előtte egy csöves fokozat amit én építettem de annak nincs köze a jelenséghez mert lehuzva és kikapcsolva sem szünik meg a sistergés.
Loudness is hatással van rá.
kis előerősítő
oszcilloszkóp na az nincs.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) 3-1415926535 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Köszönöm meg nézem azzonnal.
(#) mikado válasza Massawa hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Köszi a tippet, ott nem tapasztaltam eltérést.
Viszont közben arra jutottam, hogy táp hiba lehet, mert az r141, r142 elég jól meg van pörkölődve és lötyög a helyén mintha szétégett volna a forrasztás (_még_ nincs szétszedve teljesen). A rajz szerint 1 ohm 1/4w, de szerintem kicsit alul lehet méretezve... Szerintem megpróbálom 2 ohm 1w körülire cserélni, aztán majd meglátjuk...
Ha valakinek még kellene a DENON AVR-681 (1601) service manual
(#) 3-1415926535 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Volt mérővel lemértem a vég tranyókat és nem tünnek vészesnek viszont van itt egy mic erősítő aminek a tranyója furi a többihez képest.
A mérést áram allat végeztem és úgy próbáltam megtalálni a mumust hogy a műszer negatívját a testre tettem a pozitivval meg a lábakat mértem gondolom ezzel is láthatom hogy melyik ereszt vagy nem na mindegy a mic erősítő tranyó 1. lábán 7V 2.lábon 6.5V 3.lábon 15V
A végtranzisztorokén nem álltak ennyire közel egymáshoz az értékek 1: -0,35V 2: -40V 3: 0,1V
Remélem jó úton járok.
(#) DFerus hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis hozzáértői segítséget szeretnék kérni.

Adott a képen látható frissen összeállított rendszer: ebay ről vásárolt lepai erősítő + két régebbi goldstar hifi hangfal. 2x10W, 6ohm. Gondoltam telefon, laptop vagy pc mellé kellemes kis hangrendszer lehetne.

A probléma a következő: okostelefonomra csatlakoztatva minimális alap zúgás tapasztalható. Viszont ha bármilyen média lejátszást elindítok (youtube, mp3) erőteljes torz búgas kíséri. Leállításkor recsegés. Illetve kikapcsoláskor is.

Mi lehet a baj? Az erősítő, a telefon, vagy külön jók és együtt nem mennek.

Az összekötő kábel aranyozott hama. Tápot többet is próbáltam. Pc vel nem volt még próbálva, lakást felújítás in progress...

Köszönöm a tippeket.
(#) gerleimarci válasza DFerus hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Ezt a telefonban lévő (fülhalgatóra tervezett) "hangkártya" okozza.
Használj usb-s DAC,ot, ha támogatja a telefonod (az enyém custom rommal igen).
(#) DFerus válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Úgy érted az erősítő helyett? Mit takar a rövidítés? Nem vagyok járatos a témában.
(#) gerleimarci válasza DFerus hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Digital to Analog Converternek a rövidítése, hogy értsd: USB-s hangkártya
(#) 3-1415926535 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Nos nem sikerült rá jönni, egy biztos az előerősítő része most használaton kívül van a csöves erősítőm hajtja a hangja is jobb lett de a sistergés nem mult el csak halkabb lett 50%-al ami félsikerhez most pont elég. Köszönönet mindenkinek.
(#) DFerus válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Köszi a felvilágosítást!

Tudnál esetleg egy konkrétat ajánlani?
(#) gerleimarci válasza DFerus hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Nem biztos, hogy működne a te esetedben. Függ a telefonod típusától, és az android verziótól. Ha nem működne, van egy másik lehetőség, bluetooth audió vevő.
Ebayen ezer forint alatt kapsz már. Nekem is van ilyen, de én előnyben részesítem a DAC-ot a jobb mibősége miatt.
(#) dani9228 hozzászólása Júl 3, 2015 /
 
Üdv! Az lenne a kérdésem hogy a mellékelt hangszínszabályozónál, mindegy hogy a bemeneten vagy a kimenetén van a hangerőszabályzó poti?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) pucuka válasza dani9228 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Nem mindegy. A kimenetre kell kötni. Ha a bemenetre kötöd, romlik a jel/zaj viszony a hangszín szabályzással egyidejűleg.
(#) dani9228 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Oké, köszi!
(#) mikado válasza mikado hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Sikerült megjavítani a Denon erősítőt.
A két bűnös a mellékelt képen...
Forrasztási oldalon csúnyán megégtek a vezetősávok, kicsit barkácsolni kellett, de megérte.
Jelenleg próbaüzem...

DSCF51122.JPG
    
(#) mraulajos hozzászólása Júl 4, 2015 /
 
Hali!
Kérek valakit, mi a gyakorlati tapasztalata, a a t.amp2400 as erősítőnek a tényleges teljesítménye 8 ohm on.? 2x??? watt?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) djcaveman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
- Teljesítmény 4 ohm: 2x1200w
- Teljesítmény 8 ohm: 2x650w
- Teljesítmény 8 ohm BRIDGE: 1x2000w
- Max teljesítményfelvétel: 3450 w (15A)
(#) Davidd válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szevasz! Tőlem is megkérdezhetted volna, tudod nekem is van kettő is. Egy emberke youtubén tett fel videót. 8ohmra tényleg megvan a 2x650wm viszont 4 ohmra csak jó indulattal 2x800W RMS, mérve műterhelésen 2 ch terhelve egyszerre. A trafó korlátozza, ha jól emlékszem egy 1640VA es trafó van benne (vagy 1440VA már nem emlékszem pontosan). Ha gondolod a videot megmutatom. Igaz románul van, de a mérési eredményeket láthatod a multin.
(#) vamossanyi hozzászólása Júl 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Korábban írtam egy DDA X4 1400W-os végfokról,pár görgetés vissza és fent lesz képben a fórumon.
Nos meg van a két dióda,aminek az értéke kellene és nincs feltüntetve,sőt ismeretlen.
Esetleg valaki felismeri?
(#) didyman válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
Hány ilyen dióda van abban a végfokban? Mi lehet az esélye annak, hogy egy tök ismeretlen végfokpanelen ránézésre tudni lehet, hogy az adott dióda mit csinál? A jelölése nem szabványos színkód, így csak némi feltételezéssel lehet sejteni, hogy 30 V-os. De ez sem ér semmit anélkül, hogy bárki tudná, az áramkör melyik részén található. Tudom, hogy egyszerűbb bízni benne, hogy más már látott ilyen végfokot, de legyél szíves és legalább kicsit dolgozz vele te is és térképezd fel a környezetét, hogy mire megy, mit lát ez a két dióda.
(#) vamossanyi válasza didyman hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Ezen a panelen van rajta.Jó kérdés mennyi van.Nem nálam van a végfok így nem tudom megnézni,de jó pár van benne.... Nem vagyok elektronikai szaki,csak segítek keresni,mert egyszerűen ismeretlen az értéke
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
Következő: »»   1730 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem