Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1064 / 1271
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Szia igen már odáig el jutotam meg van a 107 volt a sorvég colekttorán a rátettem az égőt a sorvég hejére az a colektor s az emitter körére s az égő világit de még mindig nics fény . mert szerintem nem megy a fütés!
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) granpa válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Szervusz!
Nem próbálnál meg a helyesírással, és az írásjelekkel megbarátkozni (ahogy az a fórum-szabályzatban van); nagyon nem érthető, amiket írsz!
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Na ez már haladás. Szép. Próbálj egy kicsit a G2-ön állitani,van e fény visszafutási csikokkal.
De csak picit .!
(#) spgabor hozzászólása Júl 4, 2015 /
 
Sziasztok!

TV szoftveres problémám van és tanácsot szeretnék kérni. Adott egy Samsung ue32eh4003-as lcd tv. Július 1-én, amikor frissült a mindigtv csatorna beállítások, újrahangoltam a készüléket. Viszont nem találja meg a helyi Szombathely tv-t. Egy másik Samsung LCD tv-n keresve simán megtalálja. Kézi kereséssel, a 28-as csatornán 530MHz-en szintén nem találja meg. Egy itthon lévő másik tv gond nélkül rátalál.
VIszont ami érdekes, hogy a tv-ről kiexportált régi csatornalistát visszatöltve 90%-os jelerősséggel jön a csatorna. Újrakereséssel viszont nem talál semmit. Kaptam olyan tippet, hogy tegyem fel az újabb firmware-t, ezért letöltöttem a két utolsót a samsung oldaláról. A tv-n lévő 1018-as verziót csak az utolsó előtti 1022-re sikerült frissíteni, mert a 1034-es verziót kitömörítve csak egy fájlt kapok és azt meg nem ismeri fel a tv frissítés fájlként.
Valaki találkozott ilyen jellegű hibával? Mit csináljak, hogy bejöjjön a Szombathely tv is? Sajnos a régi és az új csatornalistát meg nem tudom összefűzni a Samsung Channel Editorral, mivel ilyen jellegű funkciót, amit találtam, az nem működik rajta.

Üdv:
spgabor
(#) zavar11 válasza granpa hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szia De s bocsánatott kérek.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szia én ugy tudom hogy a sorvég tranyónál legalább 115 voltnak kellene lennie. S ha nics meg a 115 volt akkor, a 160 voltos 47uf farátos kondi lehet ki van száradva , s azért nem indul el a fény mert kevés a 107 volt Ha jól tudom.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szio. Azt jól tudod 115v igen, de annak a kevés volt külömbség től kéne hogy menjen, legfeljebb csak picit kissebb méret lessz a kilyelzőn. De mennie azért kéne mutatnia.
Azt a 47uf kondit nyugottan kicserélheted. A 6,3volt képernyő fútés megvan.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szia figyelj a képcső nyakon a három fűtőszál miért nem világit???
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Akkor nem csoda hogy nem mutat képet(fényt).Nézd meg hogy a elötét ellenálat jó e.Mérd le.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Figyelj ijet én még nem javitottam. mere felé lesz ez az elen állás s mijen értéket kell rajta mérni?
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
S akkor CRT boardon van a hiba esetleg??? s az ellen állást is ott keresem ?
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szia!
Szépen kövesd végig a fűtőáram útját a képcsőfoglalattól a sortrafó kivezetéséig. Biztosan megtalálod azt az áramkorlátozó ellenállást.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
csak azt nem tudom hogy a képcsőfoglalaton mejik láb a fütő lább? mert még ijennel nem találkoztam soha. s nem tudom mejika fütő áram.
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Keresd meg ohmméréssel a fűtőszálat, ami két egymás melletti láb lesz. A képen a H-betűkkel jelzett kivezetések a fűtőszál pontjai. Bővebben: Link.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Köszönöm szépen.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
A kapcsolási rajzon csak HT jelzés van. A CRT panelen HT a9 és a 10 lább az lesz az fütő szál s hogy mérjem csak simán a ketőpontra tegyem rá a mérő zsinort vagy a fekete mérő zsnirt tegyem a testre?
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Most az a cél, hogy a sortrafóhoz menő vezeték folytonosságát ellenőrizd. Kövesd végig a kivezetéseket a nyákon majd tovább a vezetéken keresztül a sortrafó felé.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Tehát hajol értem, akkor a sortrafon ami van vezetéket elenörizem a screent meg ahol a focus vezeték megy a crt boardba egy szakadás vizgáló tesztel?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Nem! Ugye biztosan észrevetted, hogy a fókusz meg a screen kivezetéseken kívül vannak nyákba forrasztott lábai is a sortrafónak és nem azért vannak rajta, hogy ne dőljön fel. Az általad felfedezett HT kivezetések a sortrafó lábai felé mennek, azokat kövesd le.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Köszönöm ! mostmár értem miről beszélsz . A vezeték folytonoságát elenőrztem szakadás vizgálóval azok jók . s le követtem hát itt nem egy elenállás okozhatja a hibát. De majd kiderül de azért köszönöm az eddigi segitségedet.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Akkort a ht kifejezések lesznek a fütőszálak? igen?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Igen azok. És még az is fontos, hogy természetesen csak akkor lehet képcsőfűtés (világítás a képcső foglalati végén), ha működik a sorvégfokozat, van nagyfeszültség.
(#) tothzsolt hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Üdv. Van egy Orion P2040MTS tipusu tv, ami azt produkálja, hogy elinditás után magátol váltogatja a csatornákat szép sorba lefelé. A nyomogomb nem hibás.
(#) kadarist válasza tothzsolt hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia!
Kikötötted a gombokat? Ha biztosan nem gombhiba, akkor lehet nyákrepedés vagy a gombokra kötött ellenállásháló ellenállásainak szakadása.
(#) tothzsolt válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Gombokat kikötöttem. Az ellenállásokat nem néztem, de megnézem, köszönöm.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia figyelj el mondanád mejik az az előtét ellenálás ? S azt mondja az egyik koléga hogy akkor sincs fűtés ha nem megy a sorvégfokozat tehát a sorvég tranzisztor jó kimértem. a 107 volt is meg van , meg a nagy feszűltségü anód ki sütéskor csatog szirázik akkor miért nem füti a 3 rom fütőszálat a képcső nyakon.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia!
Tehát a sorvég tranyót kivettem az jó! Ki mértem . A 107 volt is meg van a sorvég collektor s az emiterén meg a nagy feszűltségű anód is szikrázik kisütéskor tehát akkor nagyfeszültség az van de a képcsőnyakon a 3 fűtőszál akkor sem villágít.
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia. Hali tegyél má fel ide egy képet róla,fenképezd le Vn trafó környéket,bejelöljük mit mérjé le.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Tesék itt a kép rola !
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
szia mi az a vn trafó??
Következő: »»   1064 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem