Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm a választ!
Tehát, ha jól értem 10 m-es koax kábel használata esetén a kimenő teljesítmény 27-ről 22 dBm-re esik. Ez gondolom bőven elég 30 m távolságra.
Lehet, nem tudom. A 30 m távolságon belül is lehet akkora csillapítás, hogy ne működjön.(pl. betonfal, ketrec) A környezeti körülményeket Te ismered. Az adóteljesítmény nem minden, sokkal többet számítanak a környezeti csillapítások.
Attól függ melyik frekin használod a modult. Egyébként a H155-öt 2,4 G-n használtuk ott is csak annyit míg a cseppmentes helyre beért. Max 4m. Hosszabb kábel használata esetén aránytalanul sok lesz a kábel csillapítás. (Miután vettem le 18m H155-öt és a padlásra telepítettem egy AP-t Kinyílt a konnekt! Biztos kapcsolat, packet loss megszűnt! Drága a H155, de csillapítása kevesebb mint az RG58 felénél!
H155 data RG58 data Ja, a mechanikai paraméterek közel azonosak. Nagy frekin a H155 a nyerő! A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
A modult nem lehet közelebb rakni az antennához?
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen írok-e, Didi(nem reklámozok) szolgáltatót használom, és problémák vannak a parabolával. Mai nap folyamán kezdtek elmenni az adók, egyre kevesebbet lehetett fogni, gondoltam kicsit utána állítok , ez sikerült is, de pár adó nem jött. Utána felmentem, állítottam rajta még egy kicsit, azóta egyetlen adó sem jön, a jel 10%. Didi box van hozzá, és nem értem mi a gond. Az antennánál csak a fejet tartó "kart" mozgattam fel-le, az egész parabola megmozdulni sem tud, annyira stabilan van rögzítve, szóval az kizárt, hogy jobba-balra, fel-le elmozdult volna akár egy mm-t is. Dupla fejegység van, kipróbáltam mindkét helyre bekötni, semmi nincs! Kikötve (tehát üresen lóg a kábel) is 10% jel van, mintha rá sem lenne dugva a fejegység. A feszültség (14V) megvan. Mi lehet a baj? 2 dekóder is van, mindkettővel ki kell próbálva, sehogy sincs adás! Tartozásunk nincs.
Meleg van. A parabola gyújtópontjában még melegebb. Hajnalban próbáld beállítani.
Mennyi az esélye annak, hogy "leégett"?
Most már azért lement a nap, de még mindig semmi.
Az nem valószínű, de lehet, a melegtől elhangolódott. Hajnalban próbálkozz.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
Próbálj ki másik fejet. Nálam mindig van tarcsiba 1-2 régi lecserélt de működő darab. Szoló fej is jó próbára a lényeg a szája valamelyik fej szájának helyére kerüljön, legfeljebb a próba idejére a másik hold nem jön. Régebben voltak olyan Tajvani fejek amiknek az elején napforduló idején kilukadt az eleje déli napsütés idején. Ezt észre se vettük mig ősszel be nem költözött valami nagyobb bogár. Ez jó. pontos tükörnél napforduló körül valószínűbb amikor a műhold mögül süt. Ezek a fejek már kifutottak 8 éve nem hiszem hogy ilyenbe futottál. Valószínűbb a fej hibája.
A normálisabb fejeket fűtik, azaz
van benne egy bizonyos intervallumú hőszabályozás, ami nagy melegben nem dolgozik, hidegben viszont folyamatosan melegíti a belső panelrészeket. Tehát igyekeznek valami hőkompenzációt megvalósítani a fejbegységben a frekvencia-tartás és stabilitás érdekében. Az AM-Mikro fejekben pl. egy tranzisztor volt kissé vezérelten túlhajtva, mint fűtőelem. Más dolga ott nem is volt.
Sziasztok !
Kedvem támadt ma egy kis wobleres antenna méréshez .Vizsgálandó antenna a generátor kimenetére csatlakozik , a "mérő antenna" egy kis teleszkóp antenna pedig a detektor bemenetre . A 150 MHz-es brg miniant egyértelmű éles rezonanciát mutatott ,de a 433 MHz-re méretezett gyári tripleg antenna halvány eredményt sem produkált . A 27 MHz-re méretezett gyári közép tekercses teleszkóp antenna se mutatott semmi eredményt .Lehetséges hogy az utóbbiakat máshogy kéne mérni ?? Szakik biztos tudják a választ .Köszönöm .
Nem tudom, milyen a mérő összeállításod.
Wobblerrel + reflexió mérőhíddal megmérheted a talpponti impedanciáját, ill. reflexiós tényezőjét, vagy ütközési csillapítását. A kihúzható antennájú detektorral 5 - 6 hullámhosssznyi távolságból megmérheted a kisugárzott teljesítménnyel arányos jelet. ilyenkor a Wobblert csak változtatható frekvenciájú generátornak használhatod, és a kihúzható antennát a vizsgálandó frekvencia hullámhosszának felének, negyedének megfelelő hosszúságára állítod be. Így a levegőből tudod megnézni az antennád tényleges sávszélességét.
Mindössze az antenna rezonanciáját szerettem volna látni a wobler képernyőjén ,az éterben megjelenő térerő csúcsot .
A kihúzható mérőantennád volt a probléma. A 433 MHz re túl hosszú, a 27 MHz -re túl rövid volt. Ebből eredően a "korrekciós tényezője" (csillapítása) elfedte a rezonancia jellegét. A 150 MHz környékén viszont nem volt nagy eltérés, így a korrekciós tényezője sem volt túl nagy. A mérőantennákhoz alkalmazni szoktunk egy ún frekvencia centimétert, ami megmutatja, hogy milyen frekvenciához mennyire kell kihúzni a botantennát.
Végül kiderült, az antennát tartó fém állvány vetemedett meg, vihar után kb magától vissza jött az adás, beállítottam, de azért kijött a szerelő, és fél óra alatt, műszerrel * állította be, mint én minden felszereltség nélkül, 2 perc alatt. Na erről ennyit.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
Tehát sikerült! Akkor jó. Mondjuk nemigen illik a konzolnak elgörbülni,vagy azon elfordulni a tükörnek. Persze van az a szél. Köszi hogy vissza szóltál.
Valamikor régen antennaszerelő koromban én is alkalmaztam ezt a trükköt. A beállítás a valóságban csak néhány perc vagy annyi sem, de ezért nem érti a kuncsaft miért kérsz pénzt. Tehát rákapcsoltam a mérő vevőt és egy fél óráig TV-t néztem a tetőn vagy a padláson. Aztán mondtam az árát. Egyszerűbb volt így. Egyébként ha te is be tudod állítani minek hívsz szerelőt?
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2015
Igen sikerült, sok mindenre képes a természet!
zolika60: Én egy forintot nem adtam neki, ennyire paraszt szerelővel ritkán van dolgom. Idejön, kérdezi mi történt, elmondtam, néz fel a tetőre, megszólal "én ide hogy megyek fel?" mondom esetleg létrával? "hát.. azt nem hoztam".. még létrát is nekem kellett előszednem, egy forintot nem adtam neki. Volt 1-2 adó, ami azért nem jött tökéletesen, azért gondoltam inkább azért jöjjön ki (na meg mert bottal volt megtámasztva a parabola)
Hello mindenkinek.
Nekem abban kéne segítség hogy ez az antenna 5 elemes URH antenna Iskra FM 50 megfelelő e a 143Mhz vételre? Egyébként meteor detektálásban kéne segítség. A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
Üdv!
Kicsit nagynak találom, ha detektálásról van szó egy C5 - O6 ra méretezett (169,25 MHz sávközép) több nyereséggel működhet. Az Iskra ha minden igaz a Gorenje Elrad utóda, az gyártott 5-12 csatornákra VHF I csatorna csoportantennát az símán leérhet 143 Megáig-
Szia!
Szerintem válogass ezen az oldalon: 2 méteres yagik Ezek legalább a te frekiden mennek és olyan elemszámmal csinálod, amire lehetőséged van. Ne feledkezz el az irányszögről sem. A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
Hello
Köszönöm szépen a válaszokat! Egy kérdésem van még, mitől 2 méteres a 2 méteres yagi antenna, a hossza vagy valami mást jelent?
Még azt elfelejtettem kérdezni hogy ami jelenleg van antenna, azt át lehet alakítani, vagy ne is próbáljam meg?
A "2 méteres" a 145 MHz-es amatőrsávra vonatkozik.. - hullámhossz, kerekítve.
Kiválasztasz a linkelt oldalról egyet, aztán a te elemeidből tudsz levágni, mert mind hosszabbak, a térközöket is rövidíteni kell ( elemek közötti távolságok ).
A dipól hajlitását az új méretre pedig homokkal töltött és bedugaszolt alucsővel csináld, ha éppen hajlítottat választasz.
Okés rendben köszönöm a választ. A hajlított dipolt megtartanám. De azt nem értem hogy van 3 elemes 2m yagi antenna meg van 7,8,9 elemes yagi antenna, ez most hogy van?
Szia!
Mi a kérdés? Minél több elemből (több direktorból, reflektorelemből) áll egy Yagi-anenna, annál irányérzékenyebb lesz tehát a vételi irányból annál több energiát tud összegyűjteni, az irányon kívülről pedig egyre kevesebbet.
Hello
Tulajdon képpen pont ez a válasz jó. Köszönöm. Van egy kérdésem hogy kell erősítő az antennához?( mennyire fontos)
Tulajdonképpen mit is akarsz detektálni? Mert a meteorokat csak úgy nem lehet,
És mi van pont 143 MHz -en? A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |