Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   83 / 193
(#) Johnny0004 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Megcsinálod vzoole állomását, és rákötöd Attila86 kijelzőjét.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) Csupasz válasza szili83 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Most készül....
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
És az miért baj? Nekem be van skálázva rajta a poti, és tudom hogy +/- 3-4 foknál többel nem tér el tőle.
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Mondjuk igazad van. Lehet megcsinálom kijelző nélkül.
(#) kokimy válasza vzoole hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
A fűtés egyenáramról, azaz kapcsolóüzemű tápegységről is működik? Mert azom lenne, nem kellene vennem trafót, amit nehéz is venni ami kicsi, és elférne a dobozomban.
(#) Ge Lee válasza kokimy hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Működik, és akkor a triak-optotriak páros sem kell hanem elég egy fet vagy egy tranyó. Viszont elvileg felmágneseződik tőle a hegy ami nem jó, ezért használnak AC-t. Olyan kapcsitápot válassz (pl. halogén elektronika) aminek AC kimenete van.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2015 1 /
 
Azzal nem megy sokra, mert azok többsége csak terhelésre indul (a legtöbb min. 4-5W), igy az elektronika amikor nem füt a páka, nem kap áramot..... ( nekem is be kellett épitenem egy 5W-s izzot, hogy legyen delej az elektronika számára).
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
Amelyikben van feszültség visszacsatolás is az áram visszacsatolás mellett, azok alapból elindulnak terhelés nélkül is (valamikor én is efféléket építgettem). Másrészt bekapcsoláskor a páka alapból fűteni kezd, tehát annak a fajtának is el kell indulni. Ha meg már egyszer elindult, akkor nem áll le a rezgés akkor sem ha éppen nem fűt a páka.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Csak ezt honnan látod a boltban?
Arrol is el kell, hogy szomoritsalak, hogy nem áll meg, ha kikapcsol a páka. Mind az 5 tipus amit otthon találtam mind megállt amint lekapcsolt a páka.
Söt van 2 darab 100W-s tápom ami csak >15W-ra indul ( a mikropáka 15W-s és nem inditja el). A 10W-s halogén viszont elinditja.
A DC kapcsitápok mind elindulnak - a legujabb halogéntápokban már ilyenek vannak ( ki tudja miért?).
(#) szili83 hozzászólása Júl 4, 2015 /
 
Hakko 907 klónnak milyen csatlakozó aljzat kell? HEstoreból rendelnék. Vagy cserélek alapból másra? Mire?
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
Elvileg ebbe tudod beledugni. Nekem tuchel aljzat van a dobozba forrasztva (a solomonhoz az kell), így a hakkoról is levettem ami rajta van és kapott egy 5-ös tuchel dugót.
Így bármelyik pákával tudom használni majd a szabályozót, csak az ellenállás értékét kell majd kitörpölni hozzá hogy egy átkapcsoló segítségével menjen a hőelemes és a termisztoros páka is.
(#) Tardief válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
Szerintem ilyen kell hozzá.
(#) szili83 hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
HAKKO 907-hez arduinos szabályozás: Bővebben: Link
(#) Tardief hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Kipróbáltam Attila86 állomását úgy, hogy R8-at(220k) kicseréltem 33k-ra és R2-t(10k) pedig 39k-ra.
Így fűti a termisztoros Hakko klón pákát és szabályozható is, de a hőmérsékletkijelzés nagyon elmászik.
(#) szili83 válasza Tardief hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Nem lehet bekalibrálni az R30 trimmer segítségével?
(#) Ge Lee válasza Tardief hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
A hőmérséklet intervallum is elmászik vagy csak a kijelzés?
(#) Tardief válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Az intervallumot be lehet külön álltani. (150-450)
Kb. 20 fokra melegítettem a pákát és ott beállítottam, hogy a kijelző is 200-at mutasson, de csak ezen a hőmérsékleten mutatják ugyan azt a számot. Ezt nem tudtam R30-cal beállítani.
(#) Ge Lee válasza Tardief hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Akkor működik úgy ahogy gondoltam, ez a lényeg. A kijelzés engem nem érdekel, van skála a potin.
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Ha nem jo a kijelzes, akkor en meg megepitem Ge Lee kapcsolasat, ha tenyleg nem tudja Tardief beallitani.
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Tulajdonképpen ugyanarról az áramkörről beszélünk. Ha megnézed amit rajzoltam és az Attila félét akkor látszik hogy ugyanaz a kettő, csak abban meg van bufferelve IC1B-vel a poti amire semmi szükség nincs, mert nélküle is remekül működik. Tehát elég egy dual OPA, az enyémben csak azért van az LM324, mert éppen az akadt a kezembe az építéskor, meg talán ilyen nyákot találtam éppen és nem volt kedvem másikat rajzolni.
(#) kokimy válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Melyik a Te kapcsolásod, az első? És jó neki a 8V-os feszstab IC? vagy pedig 7.5V kell neki, egy stepdownnal?
Illetve hogy van a páka meghajtása? Milyen triak és tirisztor kell bele? Mint attila86éba?
Hova lehet berakni egy trimer, amivel úgymond lehet kalibrálni a skálához apákát? Mert mi van ha a kettő páka eltér egymástól? Egy ilyen opcuió érdekelne. És HAKKO ez igaz? Mert gondolkodom, hogy én is veszek egyet, mert itt dicsérik, azt hiszem Te is azt írtad pár hete, hogy jó cucc. Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) Ge Lee válasza kokimy hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Most komolyan. Ez nem egy bonyolult kapcsolás ami ne lenne átlátható. A rajzot már csatoltam, de akkor itt van még egyszer. A táp nem kritikus csak hozzá kell állítani a potis feszosztót. Nekem azért ennyi, mert nem volt 7808 éppen a fiókomban, viszont 7805 volt egy marékkal, így megemeltem a lábát egy 3,3V-os zénerrel. A poti és az osztó értékei is azért ekkorák, mert ez volt az egyetlen olyan értékű potim ami sehova sem kellett, így felhasználtam ebbe. De ha neked 1k-d vagy éppen 10k-d van az is jó, csak hozzá kell igazítani a két ellenállást.
A hakkoval még nem tudtam összehozni, mert ahhoz kellene egy szabad félóra-óra otthon, ami eddig nem volt.

pákaszab.jpg
    
(#) q765 hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Megadta magát a pákám az imént. Egyáltalán nemesett jól. Ez egy egyszerű conrados állomás pákája. Már máskor is csinált ilyet, akkor az egész pákát cseréltem ugyanarra. Kilazult a csavaros teteje mikor forrasztottam, és mozdítottam rajta. Kettétört a porcelán fűtőbetétje..
24V; 50W. A képen látszik a csatlakozója, nemolvastam végig a fórumot. Tudnátok ajánlani valami pákát a helyére, ami jöbban bírja? Ez kb 1 éves.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) Bakman válasza q765 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Weller, WHS-40. Évek óta nyúzom, meg vagyok vele elégedve.
(#) q765 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Ez komplett állomás. Valójában csak pákát keresnék hozzá. Nemnéztem még körbe sohasem. Ezt az állomást lassan 8 éve használom. Nem is tudom, hogy mi kompatibilis vele.
(#) TAKLACO válasza q765 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
HELLO !
Megrendelésre be tudjak szerezni:Bővebben: Link
(#) q765 válasza TAKLACO hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Pff. 10 pengő.. Elgondolkodtató. Más gyártóé nincs, ami rápasszol? Solomon vagy valami.
Gonolom mindegyik 24V; 50W os. MI a tapasztalat? Csatlakozóm van.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) TAKLACO válasza q765 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Lehet hogy ez megfelelne neked:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) ktamas66 válasza q765 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Ilyen messzitől nézve akár Hakko 907 klón is lehet. Fűtés.
(#) Ge Lee válasza q765 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Tudni kellene milyen szabályozó van benne, mert ahhoz tudsz pákát választani. De ha visszaolvasol elvileg bármelyik pákát működésre lehet bírni az adott állomással némi mókolás után. A csatlakozója alapján valóban eléggé hasonlít egy hakko klónra, olyat 1500 pénzért már kapsz az ebay-en.
Következő: »»   83 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem