Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   187 / 291
(#) zosza18 válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szia!

A teljesítményt meg nem mondom, pedig egyszer már erdgab leírta. Karám hossza kb.: 1,5-2km hosszú lehet, de függ a vezeték sorainak számától és a talaj nedvességétől is.
(#) thecyrus válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Azt tudom mitől függ hasonlókat én is csináltam már, de a mostani gy.trafók közel nem tudnak már annyit mint 15-20 éve. Nekem az ilyen jellegű invertereseknek a tudománya megállt kb 500 méter után.
(#) zosza18 válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Én zsír új Lada Samara trafókat veszek és azzal pakolom össze. Eddig ami legnagyobb karámhoz használták, az 2,6km volt durván és a végén is bele haraptál a fűbe ha hozzányúltál. A trafók között is van különbség, az "inverter trafó"-k között is van különbség, így amikor összerakom a panelt, akkor bemérek mindent rajta. Nem sokszor volt olyan, hogy 2-3db egyforma alkatrész értékű panel lett volna, szinte mindig változtatni kell kicsit.
(#) thecyrus válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Mik azok amiken változtatni kellett? Vettem anno pár házi pásztort azokba egy műanyag csőre volt tekerve a huzal és az igazán oda b...szott az közel 12 km karámon mértem és még 9 KV volt a végén.

IMG_0155.JPG
    
(#) kadarist válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Azért van abban vasmag is.
(#) zenebolond válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Nekem egy ilyen tekercs paraméterei kellenének, épp a gyújtótrafó "gyengesége" miatt.
(#) zosza18 válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
A meghajtásnál kellett beállítani a kimenőfeszt, hogy meglegyen 350VDC körül. megmaradtam mindig a 2-300mA-es fogyasztás mellett és a kimenő fesz. is jó lett. általában elég a kitöltésen picit változtatni, de volt amikor a frekin is kellett, hogy meglegyen a kimenőm. Érdekes a trafód, nem láttam még ilyet, biztos jó. Sajnos én nem értek a tekercseléshez és a környékemen sincs, aki tudna csinálni nekem, pedig az volna a jó ehhez az inverteres pásztorhoz, egy ütős trafó.
(#) zenebolond válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
És ezek a változtatások miben állnak? egy kis leírást tudsz adni?
(#) thecyrus válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
A panel része bonyolultabb kicsit! Igen a cső belsejében vannak trafo lemezek kb 10 db. Szét szedni én sem mertem hogy meg nézzem a mente számot stb mert az itt lelhető elektronikákkal nem igazán ment a trafó! Igaz csak egy fajtával próbáltam meg én is!
De ez tuti izmosabb bármely gyárinál. Ha az előzőt össze rakom amit pár hozzá szólásnál láttam fent azzal ki próbálom a trafot is. Ha megy szét szedek egy ilyet és lemérem a meneteket bár ez nem mostanában lesz.
A panel meg csak ennyi benne

IMG_0134.JPG
    
(#) zenebolond válasza Melphi hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Írj rám este nemem megvannak a folyóiratok, ha még kell.
(#) zenebolond válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szia!

Kisebb kísérletezés után egy kis infó. A 6,8 k ellenállást söntöltem egy 4,7k ellenállással így erősebb lett a szikraköz a gyújtótrafón. Ugyanez az 1k ellenálláson párhuzamosan kötve egy 220n kondival szintén feljebb lehetett tornázni a szikra erejét. Ezt pusztán kísérleti jelleggel csináltam. Ekkor már viszont az invertertrafó elég hangosan sípolt, és a gyújtótrafó két csavarján a házra is áthúzott a szikra.
(#) zenebolond hozzászólása Jún 29, 2015 /
 
BT151 tirisztor helyett mit lehet még berakni?
(#) Melphi válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
pl TIC126D, BT152,
(#) Jackson98 hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Üdv!12v-os villanypásztort építek és találtam bele egy 230/9 voltos trafót az az egy baja, hogy a szekunder kivezetésen 3 drót jön ki és a középső ki van szakadva, a kérdésem az lenne hogy ennek ellenére még használható-e?
(#) granpa válasza Jackson98 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Ha 2 szélső vég közt ~18V-ot mérsz, használható; tehát a tekercs maga nem szakadt.Amúgy csak 2 , 1 végű tekercs.
(#) Jackson98 hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
megépítettem ezt a fajta villanypásztort és úgy ahogy a leírásban is olvasható bekapcsolom(kondi, földelés és gyújtótrafó nélkül) és halk sípoló hangot hallok tehát a trafó működik, de viszont ha rámérek R6-ra akkor nem 150-200 voltot mérek hanem 60-at .Valaki esetleg tudja, hogy mi lehet az oka ennek?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) mex válasza Jackson98 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Kösd be a kondit is, a gyújtótrafót kihagyhatod, vagyis a Cx trafóra menő lábát kösd a testre, és úgy mérj.
(#) Jackson98 válasza mex hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Úgy csináltam ahogy mondtad és most 65volt az R6-ra eső feszültség
(#) mex válasza Jackson98 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
A P1 -változtatásával sem növekszik a feszültség? A Cx testre menő lábát forraszd le, huzamosabb ideig nem jó ha áramkorlátozás nélkül süti ki a tirisztor.
(#) Remci válasza Jackson98 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Én kivenném a D1 diódát és úgy mérném a feszültséget. Előszőr az inverter trafó kimenetén az Ac feszültséget, utána az egyenirányító után a Dc-t. De nem írtad milyen inverter trafót használsz.
(#) Jackson98 hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
A D1-et ha kiveszem akkor 150v feszültség esik az R6-ra ez így jó is lenne de akkor nem nagy baj ha a kitöltési tényezö nagyobb lessz, nem fogja hamarbb lemeríteni az aksit?
És köszönöm szépen a gyors válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) lonewolf válasza Jackson98 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Csereld le az R1 es R2 elenallasokat ahogy ergdab mester javasolta: R1=530-560 Ω,R2=2,2k. Sok sikert!
(#) Jackson98 hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Köszönöm a tanácsot meg is csinálom, és még azt szeretném kérdezni hogy a negativ bemenetet le földeljem-e?
(#) lonewolf válasza Jackson98 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Nem! Csak a gyujtotrafot foldeled. (a rajzon is fel van tuntetve) Az 1n4148-as diodat is szedd ki ahogy fentebb tanacsoltak. Kellemes napot!
(#) Zlati02 hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, hogy villanypásztorhoz szeretnék, olyan állapotjelző - vagyis inkább visszajelző - áramkört összerakni, mely a vezető és a föld közé kapcsolva jelzi az impulzusok áramlását.
Maga az áramkör kialakításával nincs problémám, inkább az ellenállások teljesítménye miatt aggódom.
75mA áramfelvételű, 2.2V nyitófeszültségű vörös LED-eket használnék, de eddigi tapasztalatom szerint, a feszültség szabályozó ellenállások hosszú távon nem bírják a 10kV-os terhelést.

Várom ötleteiteket, észrevételeiteket.
Előre is köszönöm!
(#) Cavalier válasza Zlati02 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
1-2W-os ellenállásokból összekötve 5-6 darab már jó, de mi fog 75mA-t adni neki? Tegyél inkább glimmet rá, az való oda.
(#) Zlati02 válasza Cavalier hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) szmilla101 hozzászólása Aug 4, 2015 /
 
Hello egy kis segítséget kérnék egy villanypásztort készítek ami 9V-ról működik 4 kV-os impulzus csomagokat állít elő amik 1 másodpercenként 70ms-ra 150 Hz-es impulzus csomagot ad le és egy olyan kérdés fogalmazódott meg bennem és nem hagy nyugodni hogy ez veszélyes lehet-e az emberi szívre vagy az adott állatéra ?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2015
(#) ferci válasza szmilla101 hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Szia!
Van már ilyen topik...Villanypásztor
Körülnézhettél volna 2 éves regivel.
Ahogy elnézem, a kérdésed nem is technikai, hanem életvédelemmel kapcsolatos inkább.
Az " adott állat" bármi lehet és van biztos sok olyan ember, akiét megállíthatja.
(#) szmilla101 válasza ferci hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Hello !

először is köszi a választ. igazából az nem tiszta hogy ugye a szívre a legveszélyesebb frekvencia tartomány a 12Hz-100Hz és az lenne a kérdés hogy a 70ms-ra leadott impulzus csomag ami 150Hz-es az tartogathat e bármi veszélyt vagy feleslegesen aggódok ? ha segít bár mit is mellékeltem a kapcsolási rajzot

Névtelen.png
    
Következő: »»   187 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem