Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1741 / 2508
(#) dani9228 válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Hello!
Szerintem az lenne az egyszerűbb, ha nem adsz neki vezérlő jelet. Így is lesz neki áramfelvétele azoknak az egységeknek, de akkor csak a nyugalmi áram fog folyni.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2015
(#) ROBIN666 hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok, hoztak hozzám egy javításra egy erősítőt javításra egy WPA -600 pro-t.
Elején nem reagált semmire,nem csinált semmit.
Kicseréltem a táp Elko kondikat,és most indulna,de van benne egy nagy zárlat. (Sorosan izzón keresztül indítom onnan tudom).
Végfokokat végig mértem azok rendben vannak. A meghajtó Tranzisztorok is. Ha mindent mértem mag a a vég fok teljesen rendben van.
A táp környékén kell valaminek lennie. Utolsó mérésem alapján a Greatz hidak is jók voltak. A relé működik,kiszedtem teszteltem. Az összes forrasztási pontot átforrasztottam,de nem találtam összefolyást.
Teszek fel képeket, és várok ötleteket miket mérjek át,hátha én néztem el valamit.
Ha bármi kép kellene írjátok meg azt is.
A készülék kapcsolási rajza:
Kapcsolási rajz
A készülékről pár kép belülről:
*

*Mod: A felesleges külső tárhelyi képek törölve! Ha látható hiba van azt fényképezd le, de a tallózás gombbal tedd be ide!
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2015
(#) dani9228 válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Hello!
Mekkora az izzó amit használsz védelemnek?
(#) Szabi1 válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Szerintem a szekunder vezetékeket forraszd ki s nézd meg hogy úgy is van-e zárlat... Ha van lehetőség arra hogy az egynirányított áramot kötsd ki jobb volna úgy, de akkor ne felejtsd el kisütni a kondikat visszakötéskor. Igy könnyebben rá lehet jönni hogy a panel vagy a tápba valami zárlatos.
(#) ROBIN666 hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
Az izzó egy 100w-os. De attól még menni kellene,akkora teljesítményt nem venne fel üresjáratban.
Szekundert lekötöm nincs zárlat,és a trafó ép és egészséges.
(#) Alkotó válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
A végfokot hogyan mérted végig? Mire alapozod annak vitán felüli jóságát?
Általában az erősítőknek nem a tápja megy tönkre, hanem a végfokpanel.
(#) ROBIN666 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Multiméterrel mértem a nyitását,zárását,és összehasonlítottam a végfokok értékeit. Azon kívül rövid zárban nem melegszik....
(#) dani9228 válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Ha tudod kösd le a végfokot a tápról és úgy nézd meg. Ha akkor is zárlat van akkor tápkörbe nézz szét. Még azt nézd meg hogy nincs e zárlat a tápban + - és GND között. Hűtőbordán jó a szigetelés??
(#) Buvarruha válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Ha pufferek voltak döglöttek, ellenőrizd a graetz hidat.
(#) ROBIN666 hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
Javítottam a rövidzárlatot. A hiba okát én okoztam de javítottam.
User Manual
Világít a Standby és a Soft Cliping is ha benyomom. És mikor vált át Operation-ra? Csak bemeneti jel esetén?
(#) Buvarruha válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Jaaj ezt ismerem, igazi ipari hulladék. 6 másodperc után automatikusan operation-ra kell váltania, akkor kapcsolja rá a kimenetet a hangszórókra, ha nem vált át, akkor DC van a kimenetén. Ebben kapásból érdemes cserélni az egyenirányító diódákat, picit alul vannak méretezve, én graetz hidat csavaroztam a hátlapjára és bekábeleztem. A hűtése nagyonkevés 4ohm-al 20 perc alatt túlmelegszik.. Ja és 55V-os tápfeszre van benne 50V-os pufferkondenzátor 15000uf ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
"Continous Power 80W per channel 8 Ohm" Az nagyon ott van...
(#) ROBIN666 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
És nálad mi okozta hogy kikerült a DC a kimenetre?
(#) Buvarruha válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Ami hozzámkerült abban nem volt DC-s a kimenet, a pufferek mentek szét, majd valamikor később a diódák. Elég sok oka lehet annak, hogy DC van a kimeneten, mérni kell. Kezdetnek azt, hogy valóban a kimeneti DC miatt nem indul a védelem, melyik végfok DC-s és milyen polaritású a DC?
(#) hal111 hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni, az erősítőmmel kapcsolatban. Van egy Philips FA561(2X28W) kódjelű szörnyetegem, amiben szeretnék végfokot cserélni. Igazából semmi baja nincs, csak gyanítom lehet minőségibb darabot találni, ami kicsit hozzátesz a hangzáshoz, lévén, hogy egy alsó kategóriás darabról van szó. Jelenleg 2db B686 R8E típusú, illetve 2db D716 R8E névre hallgató van benne (lábak nélkül 2cm magasak, illetve 1,5cm szélesek). Mivel az egész erősítő kap egy újabb alkatrész cserét, ezért szeretnék a végfokokra is áldozni pénz.

A másik ezzel kapcsolatos kérdésem az alábbi lenne:

Van még 2db NEC uPC 1270H (L8822E) típusú, 12 lábú IC benne, amiről sok-sok utána olvasás után annyit találtam, hogy egyenlő a minőségük az ipari hulladékkal. Ezeket mivel tudnám helyettesíteni?

Köszönöm mindenkinek a javaslatát, egyéb észrevételét, segítségét!
(#) Buvarruha válasza hal111 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Inkább add el és építs másikat. A végtranzisztorok gyári eredeti válogatott darabok, semmi értelme nem lenne a cserének, sőt. Az uPC1270H egyáltalán nem tűnik rossz Ic-nek és az egész kapcsolás arra épül, tehát nem lehet azt másra cserélni. Javaslom, hogy hagyd békén azt a maisnát és legfeljebb a kondenzátorokat cseréld benne.
(#) ROBIN666 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Én próbáltam most azt hogy mértem a kimeneten,de semmi. Leválasztottam a tápot a végfokról hátha úgy indulna,de úgyse indult. Próbáltam úgy is már hogy a jobb meg a bal oldalt választottam le de még úgyse indult....
(#) Alkotó válasza ROBIN666 hozzászólására (») Júl 29, 2015 / 1
 
Az a kimenet, amin a DC lehet, az nem a doboz hátulján lévő kimenet, hanem a panel kimenete. A kettő között ott van a védelem (jó esetben), és éppen ezért tudja leválasztani a hangszórót. Tehát a mérést a panel kimenetén kell végezni.
(#) krisz69 hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Sziasztok. Olyan segitséget szeretnék kérni tőletek. Valami féle Clip detektor rajzot, nem tudna valaki linkelni?? Ami jó a Baji elektronikás 400w fetes végfokhoz?
(#) kadarist válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 30, 2015 / 1
 
Szia!
A clip méretezéséről: Bővebben: Link.
(#) Tardief hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Ennek a leírásában az szerepel a jel kimenetnél, hogy nem használhatja az erősítő. Ennek mi az oka?
Köszönöm!
(#) tothbela válasza Tardief hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Azt írja hogy nem hangszórókimenet, vagyis nincs a modulon végerősítő. Csupán jelkimenet, amit erősítőre kell kötnöd.
(#) Kismazsika hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Yamaha Natural Sound Stereo Amplifier A-520 erősítőt, és egyáltalán nem akar megszólalni, a kimeneteken nem tudtam egyen feszültséget mérni, található benne egy 24V DC relé ami ezelőtt hallhatóan kattant bekapcsoláskor de mostmár nem hallható. Esetleg valaki tudna valamilyen formában segíteni ?
(#) voodoo válasza Kismazsika hozzászólására (») Aug 1, 2015 / 2
 
Szia. Hát elég lepukkant állapotban van a belseje. Elsőnek egy kis takarítást elvégeznék rajta. A védelem valószínüleg azért nem húz meg, mert valahol zárlat lehet. Azokat a tranyókat valami gagyi fogkefével pucolgasd meg. Majd nézd át multival, hogy a borda és a tranyók hátuljai nincsenek-e kontaktban. Valamit ha már ott prüttyögsz akkor egy úttal azt is, hogy a lábaik közt nincsen zárlat.
(#) Kismazsika válasza voodoo hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget! Ha találtam valamit, jelzem majd.
(#) voodoo válasza Kismazsika hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Okés, közben átnézzük a biztosítékokat is ami az alaplapon található csipog-e? Tehát a végekre elmegy e a DC.
(#) Kismazsika válasza voodoo hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
A kapcsoló mellett van egy "üveg" biztosíték, arra gondolsz ?
(#) voodoo válasza Kismazsika hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Az a fő bizti. Arra is, de elvileg kène legyen ha megnézed a trafó felől jön 3 vezeték és oda fut be ahol van két nagy kondi meg egy graetz kocka. Na annak a környékén elvileg kéne legyen biztosítéknak. Legalábbis szerintem.
(#) Kismazsika válasza voodoo hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Én nem látok ott biztosítékot.
(#) Kismazsika válasza Kismazsika hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
A Jobb oldalinak mind a három lába össze sípol, a bal oldalinak pedig a bal és a középső. Gondolom ez nem jelent jót.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
Következő: »»   1741 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem