Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   552 / 1143
(#) Ge Lee válasza mspike hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Köszönöm, de eszem ágában sincs linux-ra váltani. Van 3 gépem, mindhárom probléma nélkül működik a win-el is, és megy rajtuk az összes szoftver amikre szükségem van. Mondjuk a 64 bites win7-el kell néha küzdeni hogy a régebbi programok is működjenek rajta, de ettől szép az élet.
A "nagyobbikba" amikor 3 éve összeraktam tettem 8GB ramot, eddig még egyszer sem fogyott el.
(#) BEMcorp válasza didyman hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Üdv!
Az általad linkelt leírás, vagy ahhoz hasonló tartalom nincs véletlenül magyarul is?
Ugyan nem adnak el kilóra angolul, de ez már túl mutat a szintemen... a google-fordító meg használhatatlan szakmai nyelvezetnél.
(#) abcdabcd válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Megnéztem a gépi fordítást....

Nem tudom pl ezzel a mondattal mi a baj:
Idézet:
„Itt van az index a teljes határainak kitolása sorozat.”
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Kezd elegem lenni ebből a Linux-ból
Idézet:
„The file '/home/mester/Letöltések/abevjava_install.jnlp' is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit. ]”
Semmit nem enged rá telepíteni, csak a saját szoftverközpontjukból. A NAV oldalról letöltött ÁNYK-t nem engedi lefuttatni a Java-val, hanem ilyet ír ki. A terminálban sem lehet kiadni semmilyen parancsot, mert jelszót kér, de nem ír oda semmit, csak egy villogó fehér kocka van. Nem tudom, mivel lehet abban a jelszavamat aktiválni, de ott sem enged semmit beírni, mert utána jelszót kér, de nem ír. A felhasználói kézikönyvük is erről egy betűt sem ír.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Amikor a jelszavadat írod (azt, amit telepítéskor megadtál) a karaktereket nem látod, olyan, mintha nem is írnál be semmit sem, de attól még ott lesz a jelszavad. A nemrég mellékelt leírás alapján telepítesz?
Megnéztem, itt rá kell kattintintani az első linkre és automatikusan feltelepül a Java-s program. A Firefoxban legyen engedélyezve az IcedTea web plugin.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Az ÁNYK-t nem engedi a Java-val megnyitni. A Java az ő szoftverközpontjukból van. Igaz egyszer eltávolítottam, és újra telepítettem, mert nem láttam, hol van? A jelszónál nincs igazad, mert csak 1 kocka villog, és nem lép tovább. Semmire nem reagál. Enterrel egy sorral lejjebb lép, és újra kéri. Valamit be kell előtte írni, talán dollárjelet? Szakképzett programozóknak való ez a Linux, nem átlagpolgárnak. Már kezdem érteni, miért idegenkednek tőle sokan. Ami a NAV oldalról lejön, az abevjava_install.jnlp. olyan, hogy .jar nincsen?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Itt a további lehetőségeknél kiválaszthatod a jar-os telepítőt. A terminált nem kell ilyen esetben futtatni. A Java-t pedig a Synaptic csomagkezelőből telepítsd. A Java-runtime-ra két katt, bezöldül, majd alkalmaz.
Részemről ezzel befejezve a Linux-oktatás.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 8, 2015 /
 
Helló!
Tudnátok mondani nekem olyan videó kártyákat, amelyek a HD5000-es szériából vannak (A DX11 miatt), És a teljesítményük megegyezik a 9600GT-vel. És 1Gb videomemória van benne.
Köszi!
(#) Gabó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 8, 2015 / 1
 
Hd5750től válogathatsz.
(#) szucsistvan123 válasza Gabó hozzászólására (») Aug 8, 2015 /
 
Megnézem köszönöm a választ!
(#) cupika97 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 9, 2015 / 1
 
De már egy 7850 2giga vram-mal nem árt.
(#) szucsistvan123 válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Még csak nézelődök, de már nagyon érik a kártyacsere. Köszi a válaszokat!
(#) Gabó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Ha cserélni akarsz, akkor érdemes felfele menni, nem pedig azon a szinten maradni mint a régi. Pl ATI R9270OC egész jó árba van, és nem gyenge.
Meg persze sok függ az alatta lévő géptől.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2015
(#) szucsistvan123 válasza Gabó hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Hát azért mondtam a 9600gt-hez hasonló teljesítményűt, mert az van, de az DX10-es.
A gépem meg nem tudná kihasználni a jóval nagyobb teljesítményű kártyát. A proci is elég gyenge...
De azért el lehet vele játszani! (Far Cry 3, Assasin's creed Black flag, GTA IV, Call of duty sorozat egészen az MW3 ig! Battlefield 3-4... )

gépem.jpg
    
(#) Hausemater hozzászólása Aug 9, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek.

Egy problémám támadt,és nem igazán találok rá megoldást.
HP Compaq dc7100 alaplapom van,BIOS 786C1 v02.15.(Kb. 1 hónapja frissítve,előtte sem volt HW)
Azt szeretném megtudni hogy az alaplapom nem közlékeny,vagy ezen a verzióju BIOS-on nincs HW monitor menüpont alapból?!
Szeretném beállítani a hőfok tarományt,és a türést is,mert eddig a többi gépemen ez nem volt akadály,mivel a BIOSban volt ilyen menüpont.
Ebben is van olyna hogy Thermal menüpont,de azzal csak a gépház szellőztatő venti fordulatát tudom szabályozni.
Jelenleg állandó 52-53 Celsiuson megy a processzor terhelés nélkül,viszont ha bármit megnyitok azonnal sikít a ventillátor.(Tisztítva a hütő,pasztázva,rendesen lefogatva)
Proci tipusa:
Intel® Pentium® 4 Processor 540J supporting HT Technology
(1M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)
Szeretnék vele valamit kezdeni,mert idegesítő hogy azonnal felpörög a venti ha apró terhelés éri.
Más gyártó BIOS-ával megszünne ez a probléma?Ki lehet ezt küszöbölni valahogy?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Gabó válasza Hausemater hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Ezt a problémát, egy méretes hűtéssel tudod kiküszöbölni, ugyanis ezek a procik elég forrófejűek. Gyári hűtés sajna nem a legjobb. Vagy ha támogatja, keresel valami kis alap core2őt bele, és kész. Többre is mennél vele.
(#) elektros90 hozzászólása Aug 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Létezik olyan, hogy ráz a notebook alumunium borítása (hálózati táplálás)? Multival mérve (egyik zsinór kezemben, másikkal körbepásztázva a borítás.) 65Vac köztem és a fejhallgató/mikrofon dugók felett.
Pásztázás közben a win nyekereg mintha új HW-t talált volna.
(#) Secret válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Létezik. Nincs bekötve a védőföld.
(#) eSDi válasza Hausemater hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Üdv!

Sajnos a HP BIOS ilyen, nem tudod állítani, de nem is kell, mert jól működik. Másik hűtőt nem tudsz bele rakni, mert egyedi a felfogatása, ha SFF-es (alacsony profilú fekvő) a ház.
Csak a proci cseréjével javulna a helyzet, mert ez a Prescott magos úgy fűt mint egy kazán, de a lap nem tud mást kezelni.
(#) didyman válasza Hausemater hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Más gyártó BIOS-át hogy gondoltad feltenni a lapra?
Ez a lap csak a Prescottokat eszi meg, 915-ös Intel lapkakészlettel. A 630-as valamicskével kevesebbet tud fogyasztani talán, de sokkal előrébb nem lennél vele. Mivel a Prescottok amúgy elég alacsony maximum hőfokkal bírnak muszáj hűteni őket-Amúgy a Speedfan talán képes lenne az alaplapi szabályzást felülbírálni.
(#) Gombszem válasza Secret hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Idézet:
„Létezik. Nincs bekötve a védőföld.”

Ha a tápegységen van védőföld csatlakozás (egyszeres szigetelésű), és a konnektor jó, akkor hibás a táp.
Ha nincs a tápegységen védőföld csatlakozás (kettős szigetelésű), akkor mindegy a konnektor védőföldje, de ha így is ráz, szintén a táppal van gond.

Esetleg próbáld megfordítani a dugót a konnektorban.

Előfordulhat, hogy a laptop össze van kötve kábellel más, hálózatról táplált készülékkel (erősítő, tv, hangszóró, stb), és onnan jön vissza a bizsergés. A kábel kihúzásával ez eldönthető.

Ne használd ilyen állapotban a laptopot, mert romolhat a helyzet, és az már életveszélyes lehet.
(#) elektros90 válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Szia!
Tudom, hogy nekem szántad. Nálunk Szlovákiában a védőföld ki van vezetve pocökkel, ezért nemtudom fordítgatni a dugót. Hosszabbítóba van dugva. Lehet, hogy rosz a földelés az egész házban. Holnap elviszem melóba és kipróbálom ottan, hogy mi a helyzet. Általában úgy szokott lenni, hogy néha "megszúr". Gondoltam biztosan sorjás a sarkainál vagy valami. Ma hoszabb időre éreztem és aztán még bizsergetett is...
Szerk.: Lehet, hogy a védőföld a tápban nincs is bekötve (Asus). A melóhelyen anno fujitsu notikat használtal nem volt gond a galvanikus leválasztással. Később átmentek a Dellre, ők 3 vezetéket használnak. Azóta leválasztótrafóról kell táplálni. (Állítólag gondjaik voltak az EMC vel, így oldották meg.)
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2015
(#) Hausemater hozzászólása Aug 9, 2015 /
 
Gabó,eSDi,didyman.
Köszönöm a gyors válaszokat!

Hütést nincs értelme cserélnem,erre én is rájöttem,mert szépen teszi a dolgát ahogyan kell.
Feljebb vettem a gépház hűtését,valamivel jobb a helyzet.
Állóházas,és ugye LGA775 foglalat,van egy Intercolerem vadonat új ilyen foglalatra,de már ránézésre is gyengébb.
Procit is próbáltam bele másikat egy kisebbet (3,06),nos a helyzet ugyan az szinte,és mint írva is lett nemnagyon szereti a másfajta procikat,mert állandóan F1-et kellett nyomnom bekapcs után,de amugy tökéletesen müködött.(Nem is tudom igazából hogy kell-e ilyen esetben állítani valamit a biosban ha másik procit teszek bele)

Igen,arra gondoltam,más gyártóét,de valószínüleg akkor ez egy buta gondolat
A Speedfan telepítve van,de változást azzal sem tudtam elérni akármit állítottam fel vagy le,nem változott a venti fordulat ezáltal a hőfok sem.
Hát most így állunk,csak a Firefox fut.

névtelen.JPG
    
(#) Gombszem válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Idézet:
„A primer oldalon van két Y ba tett kondi, az vezeti le a védőföld felé a hálózat felé menő zavarokat és így, megemeli annak ptenciálját.”

Ez az.
De ez a megoldás csak a védőföldes tápokban van. Ha nincs védőföld, a megoldás nem értelmezhető. De ha ilyen megoldású tápot dugnak védőföld nélküli, vagy hibás aljzatba (pl a régebbi elosztósávok), akkor bizony "ráz" a szerkezet. Naná, mert a fél hálózat rajta van. Agyon nem üti, de nagyon kellemetlen. Terhelésnél ez a 120V persze kisebb lesz. A megfogás, vagy a mérés is annak számít.
(#) elektros90 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Szia!
Nem írtam, hogy nem az eredeti töltőt használom.
(#) Gombszem válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Idézet:
„Nem írtam, hogy nem az eredeti töltőt használom.”

Nem is érdekes. Ha ráz, akkor a leírtak vannak.
(#) Hausemater válasza didyman hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Vicces,de közben a problémát sikerült megoldani.
Méghozzá egy finom szemcsés smirglipapírral,és újrapasztázással.
Azóta stabil,és keveset pörög feljebb a venti.
Azért köszönöm a segítséget e téren
A különbség majd kilenc fok,és ugyan ugy csak a firefox fut.

névtelen.JPG
    
(#) granpa hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Szevasztok!
Komoly segítség kellene: eltűnt a fejléc a monitorról (amiben ki voltak gyűjtve a látogatott oldalak: google fordító, citromail, Frank's el.tube, stb.). Valahogy kinyúlt a kép, vagy mifene, de csak akkor látom a fejlécet, ha túltolom az egeret a képernyőn, akkor is csak az alapsort, a keresővel. Mi ménkű ütötte ezt? Nagyon idegesítő, mivel nem találok így semmit, mindent külön kellene beírogatni, de csak addig tart, nem marad ott.Szerintem a fiam szívat, mert leigazítottam egy kicsit.
Alulról is eltűnt minden; hangerő, óra, stb.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) granpa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Az mi, hol kell, mit megnyomni? Síkmonitorom van, azt sem tudom van-e rajta, és hol, kezelő szerv, poti, bármi.
(#) granpa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Alul vannak valami nyomó (tekerő) gombok. Hogy melyik mi, azt még megpróbálom kideríteni , csak nem lehet alálátni. A monitor menüt hogy lehet előszedni?
Következő: »»   552 / 1143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem