Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   567 / 1133
(#) antikzsolt válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Szia. Ez természetes jelenség. Nem kell aggódni. A trafó folyamat dolgozik. Nekem egy apc 50cs van az is kézmeleg folyamat.
(#) fecameca hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Sziasztok, remélem, ez nem off, hardverprobléma. A 80 GB HDD, amin a Windows XP van, már egyáltalán nem tölt be, kék képernyő, visszaszámol, kikapcsol. Ha a másikról indítok, amin már Linux van, akkor is kikapcsolgat a gép random, amikor kedve tartja. Csak ha a tápot erről a HDD-ről lehúzom, akkor nem kapcsol ki. Ezen még egy formázás segíthet, vagy teljesen szemétbe való? Megjegyzem, a HD Sentinel ezt írta ki 100 %-osnak, hibátlannak. Amelyiknek 18 rossz szektora van, most arról működök.
(#) dB_Thunder válasza fecameca hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Nem akarlak megbántani de szerintem az a lemezke annyit se ér hogy megírd miatta ezt a hozzászólásodat! Azon csak az íves javítás segít, hajítsd ki!
(#) SzervízMacska válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Köszi, akkor ebben is ilyen autótrafós fesz kiegyenlítés van. Azért a jelalakot csicsázhatták volna kicsit...
(#) didyman válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Nem dolgozik folyamatosan a trafó. Az AVR állapotát elvileg kiírja a szoftver, ha az tartósan megy, némileg melegszik, de amúgy a saját fogyasztása ezeknek az UPS-eknek 5-10 W köré esik, az azért érezhető melegedés.
(#) simley hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Sziasztok recoveryt csinalok. Azt szeretnem hogy a kepeket mentse el. De amikor next re megyek be jon ezaz ebak Notice the image files is not valid plase vaild image.
A restore users backup ot valadztottan
(#) zoszka válasza simley hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
A "restore" az visszaállítást jelent a már meglévő backup image-ből... ha nem megy az angol, használd a google-t, ne találomra nyomkodj...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) simley válasza zoszka hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Hasznaltan. Hogy lehet elm3nteni a kep3ket
?
(#) zoszka válasza simley hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Mondjuk főleg attól függ, melyik recovery-t használod a kismillió közül.
(#) simley hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Onekey recoveryv a lenovos version 8.0.0.2105
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) zoszka válasza simley hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Mint általában a backup, vagy system backup-al szokás menteni. Aztán kiválaszthatod, hogy azon belül mit akarsz menteni.
(#) simley hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Elinditottam a recoveryt pár perc után ki kapcsolt és nem kapcsolt be a gép a táp élet jelet nem ad.A hdd szektor hibás. Mit lehet tenni?
(#) Gombszem válasza simley hozzászólására (») Szept 19, 2015 / 1
 
Már ne haragudj, de milyen nyelven írsz? Egy mondatban 18 hiba egy kicsit sok.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok!
A probléma egy laptopnál adódik. "Windows 7 van rajta".Wifivel kapcsolatos dolog. Kábeles internet működik rajta. Ahogy kihúzzuk a kábelt az ikon átvált a wifi jelre piros x -el áthúzva. (a wifi kapcsoló a gépen be van kapcsolva). Ha a wifi ikonon nyomok egy jobb gombot majd ott fel kéne kínálja az elérhető vezeték nélküli hálózatok listáját. Nem jön fel lista. (pedig van vagy négy is a környéken a miénket is beleértve)-telefonnal,tablettel rá csatlakoztunk. Most jön az érdekes dolog.
Elmentünk máshova város másik vége:gép bekapcsol és egyből felkínálta a wifi hálózatok listáját.
Hazamenve gép bekapcsol wifi ikon piros x. Mi a bánat lehet? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) eSDi válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Üdv!

Régebben jó volt, vagy csak mostanában van ez a probléma? Előfordulhat, hogy 2.4GHz-en és 5GHz-en is tud működni a kártya, de valami oknál fogva elhalálozott a 2.4GHz-es része. Ahová elvittétek, ott viszont pont volt 5GHz-es WiFi. Ha nem így van, akkor nem tudom mi lehet, talán az antennához vezető koax kábelek sérültek meg.
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Telepítsd fel a meghajtóprogramját újra (egy régebbi verziót). Előfordul, hogy a Windows lehúz frissítésből egy nem teljesen jó verziót a kártyához és onnantól kezdve nem minden hálózatra talál rá.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Üdv!

eSDi-bbb. Köszönöm a válaszokat.
Leírom egy picit bővebben.
Nagybátyám gépéről van szó.Régebb jó volt kb 2 hete.
Windows XP volt rajta. Egyszer csak nem jött be a vezeték nélküli net. (kábeles jó volt). Elvitte szerelőhöz,lecserélte a Windowst XP-t is Windows7-re. Működik a gép minden frankó (szerelőnél).
Otthon kiderül hogy nem jön be a wifivel csak kábelesen (ezt én is tapasztaltam tegnap személyesen-amit fentebb is leírtam). Megnéztem az eszközkezelőben is a hálózati kártyánál ott van és "az eszköz megfelelően működik" frissítettem is (a legfrissebb driver van rajta). A tálcán ott a piros X rajta (baloldali klikkel nem kínálja fel a hálózati kapcsolatokat.
A Vezérlőpult>Hálózati és Megfosztási Központ-ba próbáltam azt is hogy "Új kapcsolat beállítása>csatlakozás vezeték nélküli hálózathoz" és mikor nyomtam hogy tovább, 3-4 mp majd kidobta hogy nem található hálózat. Holott ott van a router wifi meg a szomszédok hálózatai is. (telefonnal meg tablettel rámentünk). Nem jutottunk egyről a kettőre.
Ma visszavitte bátyám a szerelőhöz,bekapcsolták egyből látta az összes környéken lévő hálózatot. (azt mondja a szerelő hogy 16 év alatt ilyet még nem látott) . Elment bátyám a lányához ott is minden rendben ott is látta az összes környéken lévő hálózatokat.
Hazavitte nincsenek hálózatok a környéken, holott vannak mert telóval is meg tablettel látni.
Na erre mit tudtok mondani?
(#) eSDi válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Érdekes, én sem láttam még ilyet. Válts csatornát a router-ben, lehet mindenki a 6-ost használja és nem tud mit kezdeni ezzel a kártya az átfedések miatt.
(#) Gabó válasza eSDi hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Hasonló nekem is volt, mikor átköltöztünk másik helyre, tele volt a környék minden féle wifivel, és a sajátomat folyamatosan dobálta. Átállítottam más csatornára, és azóta jó. Egy próbát megér szerintem.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
A routerbe hogy lehet csatornát váltani? de érdekes hogy a környékbeli wifi-ket sem látja
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Wifi beállításoknál van nálam. Csatorna vagy chanel néven keresd.
(#) vladcepes válasza Gabó hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Rendben. Szombaton fogok oda kijutni megpróbáljuk. (de akkor sem értem hogy más készülékek meg látják) azért viszek magammal egy belső wifi-t is.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Már várom a szombatot mert nem hagy nyugodni a gondolat.Kiviszem a laptopomat ha az egyből látni fogja a hálózatokat,akkor gondolom a bátyám laptopjának wifi kártyájával lesz gond? "elhalálozott a 2.4GHz-es része"? ahogy eSDi is írta(d)?
(#) Tylla1 hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Használok egy HP 530-as laptopot, rajta jogtiszta Win 7 Professional fut. Mostanában a ventillátor elég gyakran kapcsolgat. A laptop teljesen ki lett takarítva, pormentes a CPU újra lett pasztázva. Az eszközkezelőt megnyitva azt látom, hogy az Intel(R) Extended Thermal Model MCH Temperature Sensor Driver hibát jelez, konkrétan nem indítható el. Az eszközt töröltem, majd újra települt, az illesztőt frissítettem, illetve a legfrissebbet használta, de továbbra sem indul.
Hiába túrom a netet, nem találom a megoldást a fent nevezett program elindítására. Mi lehet a gond, illetve van-e összefüggés a ventillátor ki-be kapcsolgatása és a program hibája között?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) belfi2 hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Még mindig a régi nóta! Telepítés után a magára hagyott gép HDD-je (vagy annak vezérlője) le áll.
Lap Ga-ep43ds3l
HDD :Lemez Tulajdonságok
Lemez sorszám,0
Interfész,"S-ATA Gen3, 6 Gbps"
Lemez vezérlő,Intel(R) ICH10 Family 6 Port SATA AHCI Controller - 3A22 (AHCI)
Lemez pozíció,"Channel 0, Target 0, Lun 0, Device: 0"
Lemez modelszám,ST250DM000-1BD141
Lemez revízió,KC45
Lemez sorozatszám,Z3T0M9N6
Teljes méret,238472 MB
Energiatakarékossági üzemmód,Aktív


Maximális UDMA átviteli mód,6 Gbps (6)


Serial ATA Jellemzők
S-ATA funkciók,Igen
S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps),Támogatva
S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps),Támogatva
S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps),Támogatva
Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások vétele,Nincs támogatva
PHY esemény számláló,Támogatva
Nullától eltérő tároló offszet,Nincs támogatva
Optimalizált DMA átvitel indítás,Nincs támogatva
Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezérlőnek,"Támogatva, Letiltva"
Adatok sorban történő továbbítása,Nincs támogatva
Aszinkron értesítés,Nincs támogatva
Beállítások megőrzése,"Támogatva, Engedélyezve"
Native Command Queuing (NCQ),Támogatva
Sor hossz,32

Lemez Információ
Lemez család,Barracuda 7200.12 250DM000
Formátum,"3.5"" "
Kapacitás,250 GB (250 x 1 000 000 000 bájt)
Lemezek száma,1
Fejek száma,1
Forgási sebesség,7200 fordulat/perc
A jelenség csak egyszer fordul elő a telepítés után ami úgy jelentkezik hogy a gép kifagy és a HDD ledje sem villog. Semmire sem reagál csak a resetre vagy a vészleállításra . Hibanaplóban csak a leállítási hiba kerül bejegyzésre (Kernek hiba nem megfelelő leállítás miatt)Újra indítás után nem jelentkezik többé ez a hiba . Hibernálás kikapcsolva HDD leállítás kikapcsolva, bios a telepítés után optimalizálva, majd beállítva.
Táp új illetve újnak mondható 450W Mtech (ez van ezt kell szeretni) Próbára lehetőség nincs mert akkor újra kell telepíteni inkább csak lehetőség , szinten kérem a véleményeteket .
(#) golem hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Nem tudjátok hogy a windows mért nem tud aktiválni windows 10 microsoft rol van letöltve.
Gép egy vadonat uj laptop.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Szia!
Megvetted? A Windows 10 csak akkor nem kér aktiválást, ha jogtiszta rendszer lett 10-re frissítve.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Letöltöttem egy tiszta szoftvert és ez lett rá téve.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
De nem frissítetted, hanem tiszta telepítést csináltál. Tessék aktiválni a Microsoft csatornáján keresztül!
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Álandóan ebbe a hibakódba ütközök Hibakód: 0xC004C003.
Következő: »»   567 / 1133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem