Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   129 / 1385
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Szia !

Egész ígéretes, csak a sávok széleit megigazíthattad volna maratás elött egy filcel. Akkor a töredezettéget megúsztad volna.

Üdv!
(#) mex válasza levii hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Egyetlen hibája van (na persze lehet csak az én szemembe):a forrpontok kimaratott furatai feleslegesen nagyok, az alkatrészlábakat nehezebb időtálló módon beforrasztani. Ahogy elnézem te is a sassal tervezel,ebben lehet találni egy drill aid nevű ulp-t ami a furatokat beállitható méretre változtatja. A rajz összes forrpontjának lerakása után érdemes futtatni.
(#) tbence3 válasza levii hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Szerintem is egy kicsit vékonyak ott a forrpontok. Egyébként nagyon szép, igényes munka!
(#) levii válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Köszööm a dicsérő szavakat!
Majd a következő nyákomon kissebre csinálom.

Üdv!
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Tényleg szép munka, gratulálok! Ha a forrpontokat ekkorára hagyod, az nem gond, de javaslom - ahogy már előttem is írták többen - hogy a belsejét töltsd ki maratás előtt alkoholos- (vagy lakk-) filccel. Akkor nem lesz ennyire vékony a forrszem, könnyebb lesz beforrasztani az alkatrészeket.
(#) levii válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Megnéztem ezt a drill aid nevezetű ulpt ez nagyon szépen kitölti. Kb.: hány mm átmérőjű az optimális?
Mert alapból ugye 1mm átmérőjű a legtöbb dolognál a forrszem.

Üdv!
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Pontosabban 0,8 mm a legtöbb alkatrész lábának átmérője. Szerintem az opimális belső átmérő a 0,5 mm körüli, én azt szoktam használni. Az még éppen elég, hogy a fúró hegyét kellően megvezesse, de még marad mellette elég hely a forrszemnek is.
(#) titi válasza mex hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Hali!
Miként kell használni ezt az ulp-t?
Mert nekem egy hibaüzenetet dob: Rosz parancs: GRID
(#) mex válasza titi hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Ilyennel még nem találkoztam... Csak simán futtatni kell az ulp könyvtárat,ott kiválasztod a drill aid-et és klikk. A raszterháló ilyenkor már nincs bekapcsolva nekem,mert mint már irtam a tervezés legvégén inditom.
(#) titi válasza mex hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Megnyitottam egy korábbi tervemet (próbáltam többel is),
Raszter kikapcsolva.
ulp futtat...lásd képek
Persze lehet, én csinálok valamit rosszul, azért kérdem , mi a menete ennek.
Ja, ha a 2.képen látható hibát leokézom, akkor jön egy újabb, akkor a "GRID" helyett "Layer"...ha azt is okézom, akkor "change"...ha azt is okézom, akkor "circle".
Ezután már csak a mégsével lép tovább.
(#) mex válasza titi hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Csak a nyákrajzot jelenitsd meg. Top,ill.Bottom rétegek,és próbáld igy.
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Nekem megjelenitett alkatrészekkel is megcsinálja.
(#) titi válasza mex hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Így se megy...
Na mindegy, úgylátszik ez nálam nem fog menni...
Azért köszi a segítséget!
(#) kobold válasza titi hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
A 3D-s ulp-vel való többnapos szívás óta nem használok olyat, ami le lett fordítva magyarra. Úgy látom, a tiéd is magyar; nem lehet, hogy maga az ulp hibás?
(#) titi válasza kobold hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Na ez jó kérdés!
Lehet hogy az angol ulp nem találja a magyarra fordított dolgokat, és azért panaszkodik...
(#) Peti_85 hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Sikerült végre a fotozásos technikával nyákot csinálni. :hehe:
Persze ez csak egy prototipus ezért ez csak egy részlet, a kirpóbálásra. De ezt látni is lehet rajta...
Leírom hogy csináltam:
Lefújtam a nyákot Wolfos lakkal és egy öreg kenyérpirítóba (vízszintes, "francia piritós" fajta) gyorsan beraktam, ami már elő volt melegítve. Pár percet vártam (míg eléggé büdös nem lett ), aztán még hagytam egy picit száradgatni.
Nah ez volt az amit eddig nem csináltam. Eddig nem használtam a kenyérpirítót, de most szép egyenletesen fényesen kötött meg a lakk. A többi végülis már mese, jah de ami fonots, hogy ezt a kis darabot kb. 2*3 cm-es egy darab 5 mm-es UV leddel világítottam kb. 10 percig, úgyhogy ez is átvilágítja rendesen, csak hát kevés és drága.
Jah és H2O2-vel marattam.
A képekért bocsi, csak webkam volt nálam, de mindenképp meg akartam mutatni!!!
Nekem tetszik. Van benne pár apróbb hiba, de funkcionálisan mindenhol tökéletes (nincs szakadás stb.)
(#) kaqkk válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
A széleken szerintem azért nem világította
le rendesen mert kevés az az 1 led
vagy használj többet vagy vegyél 2 db cree ledet !
Különben szép és a követketző még jobb lessz !
Ha kérdésed van segítünk !
(#) Peti_85 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Hát igen, itt nem is a nyákrajz tökéletességére mentem rá, hanem hogy egyáltalán sikerüljön
Látni is, a körívet ahol a led fénye még érte a nyákot. Dehát a led, csak próba végett volt, egyébként meg napsugárzás lesz a nyerő, míg nem lesz normális UV fényforrásom. De most elég büszke vagyok magamra, hogy ezt is meg tudtam csinálni.
(#) kaqkk válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Hidd el lesz még jobb is (ez sem rossz)
(#) mtomihun hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
Helló!
Ide a nyákkészítős fórumba még nem raktam fel képet, így hát gondoltam néhány nyákot én is feltöltök.
Az első és a második egy forrasztóállomás nyákja, jobb felül lett rajta egy kis hiba, de ennél nagyobb ne legyen. A harmadik a Vicsys féle akkutöltő, a negyedik egy panelmérő.
(#) totti91 hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
az lenne a kérdésem h ezt a TN150et milyen anyagú tálba tegyem?..jahh és ez simán lemarja a panelom?..nem kell semmi más hozzá?
(#) szabi83 válasza totti91 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
műanyag vagy üvegedény...

Idézet:
„ez simán lemarja a panelom”


jah, de nem azonnal Müszinek 3 óra pl
(#) jdani válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Először csak a képeket néztem meg, és ismerősnek tűntek. Legalábbis 2. Azthittem, hogy küldtél másnak is terveket, de aztán emgnéztem, hogy ki rakta fel ezeket a képeket, és hát te voltál. amugy jól sikerültek.
(#) totti91 hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
100ml h kb hány maratásra elegendő?..ahhoz h lemarjam a panelt akk egy vízforralót rakjak bele?..a nykfúróval kézzel is lehet pontosan fúrni vagy venni kéne hozá vmi állványt amibe be tom fogatni?
(#) tbence3 válasza totti91 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Az, hogy mennyire elegendő az sok mindentől függ. Pl, hogy hány, mekkora méretű panelt marattál vele.
Persze, lehet a kézi fúróval is szépen, igényesen dolgozni de tudni kell használni. Én feleslegesnek tartom, hogy most rögtön vegyél oszlopot neki. Ráérsz később is.
(Egyébként majd a helyesírásra figyelj oda, mert ez nem msn! (ez alatt értem a különféle rövidítéseket: akk, h...)
(#) totti91 hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
rendben csak már hozzászoktam de most próbálok a fórumozás miatt leszokni róla...remélem hogy gyorsan sikerülni fog..és akkok csak simán egy műanyag tál+TN150 vagy kell bele vízforraló is?
(#) tbence3 válasza totti91 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Amennyiben vaskloridot használsz akkor viszont jobban jársz ha 0.5l kiöntezs mert akkor csak gyorsabb lesz a folyamat. A vízforralóval vigyázz, ne melegítsd túl mert mérgező gázok, gőzök szabadulhatnak fel.
A műanyag tálról csak annyit, hogy én régebben olyan edényt használta amibe a hipermarketek a darált húst teszik. Erre a célra megfelel.
(#) totti91 hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
milyen hőmérséklet lenne neki a megfelelő?..a nátruim perszulfáttal gyorsabb lenne a maratás?
(#) lgyk válasza totti91 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Forralót csak akkor használj, ha nem fém a burkolata, különben megeszi a vas-klorid. Kb. 40-60 fok C az ideális, de nem vészes a sebesség szobahőmérsékleten sem.

A perszulfát elvileg gyorsabban mar, gyakorlatilag még nem próbáltam.
(#) totti91 válasza lgyk hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
nagyon köszi a segítséget akkor szerintem nem próbálgatom a forralót inkább hagyom hogy lemarja magától
Következő: »»   129 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem