Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1767 / 2500
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Vedd minimumra a nyugalmi áramot VR2-vel! A kimenetre minden mozzanat után célszerű szkóppal ránézni, oszcillál-e valami elvadult frekvencián.
Az eddigiek továbbra is biztatóak.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Tiggey hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Üdv mindenkinek. Ismeri valaki a Reloop dominance 1402-es végfokot? Minősége, megbízhatósága, valódi teljesítménye? Köszönöm.
(#) ocskay hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Üdv mindenkinek létezik ilyen típus IC ? 111-06-052 ha nincs? mivel lehet helyettesíteni ?

köszi a segítséget
(#) eSDi válasza ocskay hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Üdv!

Ez cikkszámnak tűnik inkább, mintsem típusszámnak. De találtam utalást STK 111-06-052-ra. Erősítőben találtad?
(#) ocskay válasza eSDi hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
eSDi Erősítőben valo van még irás Specified BY toa Sanyo p# 111-06-052 Igykezdődik
(#) reloop válasza ocskay hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Így néz ki?

STK.png
    
(#) eSDi válasza ocskay hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Hülye kérdés volt, el voltam tévedve téma címileg.
Ezekből én úgy gondolom STK lesz, nem igazán tudod szerintem helyettesíteni.
(#) ocskay válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
igen igy nézz ki


azért kéne ez mert Stk is más a bekőtése itt meg megvan minden és csak rá kell csatlakozni


hol lehet kapni és milyen árba ?
(#) reloop válasza ocskay hozzászólására (») Szept 28, 2015 / 1
 
Sajnos nem találok forrást. 16 láb nem a világ, rajzold vissza a kapcsolást, megnézzük passzol-e bele STK, bár az is veszett fejsze nyele, mert már csak utángyártott kapható.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Na igen.SkT halott ügy. .Én anó pl kaptam egy Techniks erőlködőt javításra az is ic-s volt.
Ahoz se volt ic .még útán gyártott se. azt lehetett volna helyettesíteni. de nagyon nagy átépítsekell.
És mindenhól azt írták közel nem olyan a hangja mint eredetiben. így ment a kukába.
(#) Moderátor hozzászólása krisz69 hozzászólására (») Szept 29, 2015
 
(#) krisz69 hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Reloop kolegának. Ő róla lenne szó.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 29, 2015 / 2
 
Szia! A Z3,4 helyén kisebb névleges feszültségű, nagyobb terhelhetőségű Zener-nek lehet olyan alacsony a könyökfeszültsége, hogy korlátozza a kivezérlést.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Zener diódacsere 6.8 v os és negyedwattos vagy félwattos kell oda, a 2 w os sok! Kimérném azt a toroidot is hajtás közben hátha leesik a fesz a kívánt alá,végső soron a t 3 t4-5 öket mérném ki szigorúan áramkorláttal.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Igen. Csak itt az volt a baj nem tidtuk az eredeti teljesitményét...
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Ha a Baji Imre elküldte az alkatrészt, és kicserélted a zenereket,és még mindig fennáll a hiba,akkor az azok lábára csatlakozó tranzisztorokat kell megvizsgálni.
(#) MikulaSan hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Kedves emberek! Arra lennék kiváncsi hogy az alábbi rajzról mi a véleményetek (linken lessz) illetve, az 560 ohm os ellenálásokat ki cserélhetem e 610ohm osokra mert csak ieneket kaptam? Bővebben: Link
(#) pucuka válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Milyen véleményünk legyen, mivel a kapcslás megegyezik az adatlapján található ajánlott kapcsolással. Egyébként kapható 560 ohm is.
Bővebben: Link
(#) MikulaSan válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod sajnos én a városban (kecsón ) nem kaptam megfelelőt és csak 2 db ellenálás végett nem szeretnék postaköltséget fizetni.
(#) pucuka válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Az az ellenállás egy negatív visszacsatolást meghatározó osztó alsó tagja. Ez meghatározza a fokozat erősítését, és ezzel befolyással van az áramkör torzítására (minőségére) is.
Talán nem követsz el nagy hibát, ha újra számolod a feszültségosztó felső tagját is ehhez az értékhez. Bár akkor ugyanott vagy, hiszen oda is másik ellenállást kell beszerezned. A döntés a hatáskörödben van.
(#) MikulaSan válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Értem és köszönöm a gyors válaszod. Akkor várok amig nem jutok a megfelelő ellenáláshoz
(#) reloop válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 1, 2015 / 1
 
Szia! Az erősítésed 33-szorosról, 30-szorosra fog csökkenni, ez igazán jelentéktelen változás.
(#) MikulaSan válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Magyarán elviekben hangminőségbeli romlást nem okoz?
(#) reloop válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 1, 2015 / 1
 
Nem lesz vele semmi gond.
(#) MikulaSan válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Neki is kezdek egyenlőre, igaz nyákom nincs de proba erejéig jó lesz lengőbe építeni is.
(#) pucuka válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Valamilyen változást okozni fog, de azt biztosan nem fogod füllel észrevenni, az adatlapon sincs ilyesmire utalás.
Egyébként (mint mindíg) érdemes az áramkör adatlapját talaposan tanulmányozni. Érdemes az adatlapon található topológiát (nyák tervet) alkalmazni.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) MikulaSan válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Evvel tisztában vagyok, megvan a TDA hoz tartozo pdf is viszont ez a rajz az eredeti rajzon alapul mint fentebb említve lett. Próba szerencse most készítettem össze az összes kellő alkatrészt és segédanyagot
(#) usane hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Üdv!

Adott egy TDA 7492P referencia erősítő. Differenciál bemenete van, de single-ended csatlakozás esetén a negatívokat földre kéne csatolni. Elé akarok akasztani egy XS3868 Bt modul-t.
Ennek viszont single-ended kimenete van és azt írja ne csatoljam a földhöz. Ráadásul az erősítő pozitív bemenete van közösítve a példakapcsolásban. Mit fog szólni ha a negaívokat közösítem, de nem csatolom a földre? Vagy hogy kellene ezt összeillesztenem?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) reloop válasza usane hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Szia! Az erősítő invetáló (negatív) bemeneteit a bluetooth AOM lábán közösítsd!
(#) usane válasza reloop hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Én is így gondoltam. Köszönöm.
Következő: »»   1767 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem