Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 72
(#) Petyaa hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Ezt pedig kifelejtettem, a kondik 10v helyett 63v, illetve 16v helyett 100v feszültségűek.
(#) morgo válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 5, 2015 / 1
 
Szia!
A tápfesz becsatlakozásnál van egy soros ellenállás, a 4k7. Azt helyettesítsd egy rövidzárral. (A leírásban benne van, hogy ez eléggé IC függő.) Az, hogy elfüstölt, vagy hibás IC-re utal, vagy fordítva tetted a foglalatba. A foglalat alatti átkötés benne van?
Azokkal az elkókkal akár 35 V is lehet a táp, bírnia kéne.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) proli007 válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 5, 2015 / 1
 
Hello!
- A kimenő 10µF-osok fordítva vannak az áramkörben. (Ettől persze még nem megy tönkre az IC..)
- Ennek az erősítőnek bementi ellenállása 1kohm! Ha amivel meghajtottad (mivel nem írtad meg), kimenti ellenállása pld. 1kohm volt, akkor az erősítés már nem 10-szeres, csak 5-szörös. Vagy is csak 0ohm meghajtó impedanciával lesz az erősítése 10-szeres.
(#) reloop válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 5, 2015 / 1
 
Az IC-t a foglaltban hagyhattad volna fotózáskor. Ha úgy dugtad a foglaltba mint azt a foglalat bemélyedése sugallja akkor pont fordítva sikerült.
(#) Petyaa válasza morgo hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Igen, a foglalat alatti átkötés megvan. Akkor inkább hagyjam a 4k7 ellenállást és úgy próbáljam meg? Így tettem bele az IC-t
(#) Petyaa válasza proli007 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Mármint úgy fordítva hogy rosszul van a rajzon is jelölve? Nem tudom hogy mekkora lehet egy notebook táp kimeneti ellenállása, amivel meghajtottam. Próbáltam 9v elemről is de azzal semmit sem csinált.
(#) Petyaa válasza reloop hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Az IC-t úgy dugtam be, hogy a számok felém néznek.
(#) reloop válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 5, 2015 / 1
 
Az nagy baj, a rajz a jó.

Fordítva.jpg
    
(#) Petyaa válasza reloop hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Köszönöm, máskor most már tudni fogom
(#) proli007 válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 5, 2015 / 1
 
Nem a Notebook táp számít, hanem a jelforrás kimenti ellenállása, ami meghajtja az erősítőd bementét. Hiszen azt terheli az erősítő bementi ellenállása..
(#) Petyaa hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Értem már, átkötöttem most a bemeneti ellenállást hogy működjön elemről is, de ha nem bírja sokáig akkor nézek valami régi telefon töltő tápot. A beüzemelés elmarad, az összes alaktrészes bolt zárva volt...
(#) Petyaa hozzászólása Aug 7, 2015 /
 
Az erőlködő most már működik nagyon frankón, jelenleg egy 9v elemről hajtom. Köszi nektek a segítséget!
(#) Davidd hozzászólása Szept 6, 2015 /
 
Sziasztok! Szeretnék építeni 2 darab high pass filtert ami kapcsolhato. Részletezem:A kapcsolhatóság abban áll hogy vagy full range/high pass filter működésben.(aktív topban kap szerepet) Kérdésem az lenne hogy a filter bemenetéről es a megvágott jel kimenete köze egy kapcsoló és ugymond rövidre zárja és kap full jelet, vagy relésen jobb megoldani? Mellékelem a kapcsolási rajzot, milyen alkatrész értékek szükségesek 120Hz vágási frekihez? Subfilterben 100k és 10nF és 20nF, itt?

p09_fig1a.gif
    
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 6, 2015 / 1
 
Hello! Hogy relé vagy kapcsoló, az mindegy, de még véletlenül se "ugymond rövidre zárja"..
A törésponti alkatrészek számításához pld. itt találsz számoló programot.

HP-120Hz.png
    
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Pontosan így képzeltem el, a legelső műveleti erősítő nélkül. Gondolom annak szint illesztő szerepe van, hogy egyik mód sem legyen "hangosabb" a másiknál ha átkapcsolok. Köszönöm szépen!
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Szia! Gondoltam megmutatom a kis alkotast ami miatt kertem segitseget. tl072ot hasznaltam, az nem olyan gerjedekeny.(2 db keszult mind a 2 poccre indult)
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Jópofa, de egy szűrőbe nem illik ilyen kondikat alkalmazni, mert néha hőre kapacitásuk jelentősen változhat. Sőt pontatlanok is lehetnek.. (De lehet egy Dumbi-Bumbi basszusládában nem sok szerepe van a dolognak.)
(#) VoltsAnimations hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
üdv!
Van egy ilyen Kapcsolásom. Tudtok ehhez ajánlani egy Előerősítőt?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2015
(#) kadarist válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Ha tényleg kell előerősítő, akkor próbáld ki ezt!
(#) VoltsAnimations válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Az a helyzet, hogy -/+40V a tápfesz illetve én magam szeretném építeni, mert az úgy még is filingesebb.
(#) kadarist válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Használj külön tápegységet az előerősítőhöz, ne a végfokét használd. Olvasd vissza ezt a történetet.
(#) zolek hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Üdv. Szerintetek ez így jó? A quad -hoz készíteném. Be tettem az ellenállásokat is amivel némi erősítés érhető el.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
(#) reloop válasza zolek hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Üdv! A hangszínszabályzót alacsony impedanciáról kell meghajtani, a hangerő poti vedd ki onnan és tedd a kapcsolás elejére vagy végére. Az IC 1 elég sokat erősít, milyen jelforráshoz szánod?
Szerk.: olvasd el a Hangszínszabályzó topic legfrissebb bejegyzéseit!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
(#) zolek válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Tablet,telefon, pc.
(#) reloop válasza zolek hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Akkor különösen ajánlom a másik témában leírtak elolvasását. Az IC 1 erősítésszabályzójával akár a hangerőszabályzás is megvalósítható.
(#) Mohooki válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy itt a bemeneti GND-re a hangjel negatívját kell kötni?
(#) kadarist válasza Mohooki hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia!
Olyan nincs, hogy hangjel-negatív, mert ez nem egyenfeszültség. A testet, GND-t kell oda kötni.
(#) Mohooki válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Tudom hogy váltófeszültség, de ettől függetlenül meg van különböztetve "+"-ra és "-" -ra, nem mindegy hogy egy testet kötök oda vagy a hang "-" -át, ezért kérdeztem. Tehát mit kell oda kötni?
(#) kadarist válasza Mohooki hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Gondolom a mínusz a test, bár ez így értelmetlen.
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia! Mi a jelforrásod? A leírásod alapján akár szimmetrikus kimenete is lehet.
Következő: »»   35 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem