Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   109 / 132
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Az "apró" elég relatív szerintem. Nem pontos.
(#) Lacko12 hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Aluláteresztő szűrőt kellene készítenem erősítő vonalkimenetéhez.
Csomagtartó hangulatvilágításnak adná a jelet ütemre villogó módban és arra gondoltam hogy úgyis adott az erősítőkön a vonalkimenet, így onnan le is tudom lopni a jelet de sajnos egy erősítőn se lehet megszűrni így muszáj összehoznom egyet.
Vágási frekvenciánál olyan 150Hz-re gondoltam de ha úgy gondoljátok hogy ez változzon szívesen fogadom a kijavításokat.
Esetleg tudnátok segítséget adni hogy merre induljak el?
Előre is köszönöm!
Tisztelettel:
Albert László
(#) Alkotó válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Mielőtt erőfeszítést tennél, próbáld ki a "teljes" jelet használni. Az egy hamis illúzió, mikor azt tételezed fel, hogy a mélyek egy "jobb ütemet" adnak mint a teljes spektrum átlaga. Én már végig jártam ezt, és a szűrővel iszonyatosan élettelen az eredmény. A dobolás távolról sem olyan egyenletes mint gondolnád, néha éppen az ének adja a ritmust, vagy egyéb magasabb spektumban lévő tartomány.
(#) Lacko12 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Szia!
Érdekes de lényegében igazad lett, (1-2 zeneszám kivételével de ugye ott masterelésben nagy-nagy gondok voltak).
Jóval dinamikusabb lett szinte az összes műfajban.
Viszont ha a bemeneti jelet csökkenteni szeretném mekkora ellenállással célszerű?
Szeretném azért szűrt jellel is kipróbálni hogy mennyire változik a végeredmény mit tanácsolsz szűrőként?
Vonalszintű kimenetről lenne szó természetesen.
(#) Kovidivi válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 30, 2015 / 1
 
Szia.
Negyed óráig kerestem neked a kapcsolást, remélem megépíted!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Proli mester műve, tökéletesen működik, nagyon látványos, a 10 LED-es részt is építsd meg!
(#) Lays hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Volna ez a kis egyszerűségem: Bővebben: Link

Ahol: L1-1 35mH, C1 12uF, R1 0.56ohm, C2 6.8uF, C3 10µF
W1,2 8 Ohm

A mély elég sok(reflex mind a kettő,külön térben dolgoznak),és ezt ráadás sorosan kellene megoldani.

Ha minden igaz,ezeknek a hangszóróknak a freki tartománya 30-3500 Hz (nem tudom ez lehetséges-e egyáltalán) úgy gondolom az egyikből lehetne csinálni közepet,némiképp dobozmódosítással.

Én már teljesen megkavarodtam, kérlek segítsetek a tisztánlátás végett hogyan lehetne módosítani vagy akár újraépíteni a hangváltót.
Ami fontos lenne: Összességében az egész rendszer magasabb ellenállása,több középpel.

A válaszokat előre is köszönöm, és elnézést kérek ha bármiféle hülyeséget írtam.
(#) Lacko12 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia!
Bocsi a késői válaszért nem volt bekapcsolva az értesítés!
Köszönöm szépen a kapcsolást, közben megoldódott a probléma, de ahogy látom komplett fényorgona kapcsolás van rajt kicsit átolvastam a környékét és pont kapóra jön ez a fajta kapcsolás is főleg hogy 12V-ról lehet táplálni.
Köszönöm a segítséget!
(#) hunomegared hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Sziaszok!
Van két Proel Smart 12P hangfalam (1" magas, 12" mély, 8ohm, 160W AES).
Továbbá hozzá jutottam két frissen felújított Reflex 15R300-al szerelt mélyládához.

Ehhez a rendszerhez kéne nekem passzív 2 utas hangváltó. Milyen keresztezési frekivel ajánlanátok? Monacor dn-20 jó lehet?

Valamint sajnos az így lévő eredő ellenállásokkal nem vagyok tisztában (mármint a hangváltó hogyan befolyásolja a dolgot), (végfok teljesítményének megválasztása miatt). /Aktív váltó, két végfok sajnos most nem opció).
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2015
(#) pumoka hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy van 1 pár HL 742 c-6 hangváltóm.
A hangsugárzókat hová kellene kötnöm? Mély, közép, magas.?

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) uniman válasza pumoka hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Hello!
A rajza alapján talán megtudod oldani...

X_valto.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Reméljük nem 22µF van benne.
(#) pumoka hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Ok! Köszönöm de nekem arra lenne szükségem, hogy az 1, 2, 3, 4, 5, 6, forrasztási pontra mit forrasszak? Melyik hangsugárzót?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) uniman válasza pumoka hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ezek szerint a hangváltó rajza alapján mégsem tudod megoldani?
A hangszórók polaritása is lényeges, hogy helyesen legyen bekötve...
Akkor próbáld meg vizuálissan követni a színes vezetékeket: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) P_Laszlo válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Érdekes ez a blogbejegyzés, ha tényleg 10µF van a magshangszóróval sorosan kapcsolva, még az sem jó, azzal sem működik normálisan, a 2,2µF lenne körülbelül megfelelő érték.

Egyébként eléggé átláthatatlan így a kábelezés.
(#) P_Laszlo válasza pumoka hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Bemenet 1-2
Mély: (+)3-4
Magas: (+)5-4
Közép: (+)4-6

Szerintem.
(#) .colin hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Sziasztok. ATL 705-ös hang(fal)sugárzópárnak keresem a hangváltó kapcsolási rajzát. Google nem volt a barátom :/
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) Djatis hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne hangváltókra saját magam vitelezném ki csak a számítás részét meg ha kapcsolási rajz is készülne hozzá megköszönném.

A hangfalak adatai :
adott egy mély láda amilyen 2 db 40 centis 8 ohmos RFT hangszóró van amiben a két hangszóró párhuzamosan van kötve így kb 4 ohm és 200 w ra jön ki a teljesítménye. erre kellene egy séma mélyhez.

Hangfal 2: Adott egy 100 w os videoton 25 centis hangszóró és egy piezo magas erre egy két utas kellene tehát magas középre lenne használva így a mély hangszóróra szűrném a közepet.
Előre is köszönöm!
(#) Petyaa hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Üdv mindenkinek van egy ilyen 100w-os hangváltóm. Ami az utóbbi pár évben már azt csinálta hogy a magasat nem vágta le csak ha feljebb tekertem a hangerőt, kb 50% ra. Épnek tűnik minden alaktrész rajta, mint ha most vettem volna. Amit meghajt hangládát van benne 1db Sal srp 4050, két db srp 1620, és két piezo magas. Ezek összteljesítménye csak a mélyek 180/270w. Gondolom hogy nem nagyon bírta de sose volt csak párszor meghajtva (panel). Ha mégis az a baja hogy nem bírja, lehet kicsit módosítani hogy nagyobb terhelhetőséget is elbírjon?
Köszi előre is!
(#) P_Laszlo válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 / 1
 
Hát, leginkább sehogy, ezt a váltót szerintem pihentesd. A hangszórókhoz meg kellene valami normálisabban illeszkedőt építeni nulláról. Mondjuk:

Mély: ~3mH
Közép sorosan: 22uF
Magas párhuzamosan: 3,3R + 2,2µF × 10R
(#) Petyaa hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
3db mély van benne kössem a 3.mélyet is hozzá sorosan?
(#) P_Laszlo válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Csak egy mély van, a 40 centis, én úgy értelmeztem. Rosszul gondolom?
(#) Petyaa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
a 40centis plusz két db 165milis.
(#) P_Laszlo válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Az jó, de a 16-osak ebben az összeállításban mélyként nem működhetnek. Tehát az a lehetőség van, amit írtam.
(#) hangtechnikamc válasza mandix hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
hmmmm... Ez jó kérdés. A mélyhangváltót készítsd egy tekercsből [minél nagyob a tekercs anál nagyobb a basszus)magashoz meg kondi kell. Csináltam már ebből egy mini projektet és minden jó volt. Kell hozzá még egy kondi aminek a nevét nem tudom szerintem nem annyira fontos.
Sajna csak ennyit tudtam segíteni szia!
(#) hangtechnikamc válasza pumoka hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Ööööö... Nincs semmi sem írva? Én helyedben egy közép-mély hangszóróval deríteném ki.
(#) ktih hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Tisztelt Mindenki!

Hatalmas - DILEMA - ?? Crystal 40 Wharfedale Most Famolus Loudpeakers
minden érdekel róla - mert hiányzik egy kondi és szeretnék többet erről többet tudni !!!!!!
Kérésem lenne, ha valaki tudna segíteni képekkel vagy leírással az nagyot dobna a jelenlegi helyzetemen...most 0-a.
köszönöm előre
remélem azt töltöttem fel amit látni belőle nem sürgős de nagyon érdekel MI EZ...............
(#) telnagyapo válasza ktih hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
(#) P_Laszlo válasza ktih hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Sajnos a linken nem sok az info, azt a szűrokort kellene visszarajzolnod, amiben a hianyzo kondi van, es meg tudom mondani a szukseges erteket.
A parja nincs meg?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
(#) VoltsAnimations hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
hali!
Hangváltót építek, én a képen látható kapcsolásra gondoltam, annyi, hogy mi a különbség a mono mély inverz és a sima mono mély között?
(#) VoltsAnimations hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Hali!
Van egy quad405 erősítőm (200W, úgy sztereo szóval 2*100) ehhez kellene nekem egy olyan hangváltó ami eltudja osztani az erősítő teljesítményét úgy, hogy 2 magas, 2 közép és egy szubbasszus hangszóró tökéletesen szóljon vele és még a hangminőségen se rontson. Illetve egy extra kérdés, hogy milyen elosztásba legyenek a hangszórók a teljesítmény tekintetében.
Következő: »»   109 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem