Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC távirányítás
 
Témaindító: agrippa67, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 26
(#) korni.papp válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
ÖSszeraktam, de nem lett jó mert nem tudtam semmit sem a diódáról...
(#) pitybull hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Megépítettem én is drótlábuakból bele a csatiban(z-neres változatot).
Minden elsőre működöt!
Nagyon jó !
Köszönöm az ötletet,leírást!
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Windows 8, 64bit-tel használja valaki a Girdert? Nem tudom az Igorplug.sys-t feltelepíteni. Win8 32bit-en tökéltesen ment, ahogy elő van írva, de a 64bites op.rendszer nem akarja bevenni az .nfo fájlt sem, ha ráerőszakolom. Van valami ötletetek?
Köszi!
(#) abcdabcd válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Szia! Én konkrétan nem használom, de hallottam a dologról, aztán kíváncsiságból rákerestem, és elvileg a 64 bit a probléma egyik okozója(ez a fő ok), de a neten találtam olyan oldalt, ahol valaki közzétette a saját driverét, ami elvileg működik, viszont a másik gond az az, hogy elvileg win7 64 bitnél is csak aláírt driver az, amit az oprendszer elfogad, de elvileg ezt is ki lehet trükközni valahogy, hogy aláírt driverként fogadja el az adott 64 bites drivert.
(#) zenetom válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Ha nincs aláírva, akkor is fel lehet rakni, csak előjön még egy figyelmeztető ablak telepítésnél.
(#) Kovidivi válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Szia. Belinkeled az oldalt? De mindjárt én is rákeresek. A 64bit-tel van a gond, 32bit-en Win8 alatt tökéletesen ment! Az aláíratlan driver nem gond, szerencsére fel lehet erőszakolni.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Meg lett a megoldás:
Bővebben: Link
Aláíratlan driver, úgyhogy újra kell indítani a Windowst speciális módban, hogy az aláíratlan driver-ekkel ne foglalkozzon. Ezután lehet telepíteni az IgorPlug helyett, és a Girder is ugyanúgy felismeri, ahogy régen. Remélem, újraindítás után is menni fog még.

EZdriver.zip
    
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Nem mondod, hogy win8-ra váltottál?!
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Ha semmilyen driver nincs Win7-hez, akkor nem sok választási lehetőség van , A 64bit pedig adott a CPU és memória miatt. Mindenki így fog járni, mint én, csak idő kérdése.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Amíg újra nem indítja az embert, addig jó, utána pedig ezt kapom:
Idézet:
„A Windows nem tudja ellenőrizni az eszközhöz szükséges illesztőprogramok digitális aláírását. Egy nemrégiben történt hardver- vagy szoftvermódosítás hibás aláírással rendelkező, sérült, vagy akár ismeretlen forrásból származó kártékony fájlt telepíthetett. (Kód: 52)”
...
(#) abcdabcd válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szia! Láttam, hogy kérdezted, hogy én melyik oldalon olvastam az infóimat, amikor már láttam a kérdésedet, addigra már úgy tűnt, hogy lett itt megoldás, így nem írtam...

Szóval amit leírtál jelenséget, én pontosan erről olvastam, (az a gond, hogy most hirtelen nem tudom melyik oldalon), így kell valami digitális aláírás a driverre, hogy tartósan működjön... Ezt a dolgot, hogy az aláíratlan driver csak egy újraindításig működik, ezt valamelyik frissítéssel vezették be állítólag (vagy valamelyik oprendszerrel, mert ugye XP-től kezdve létezik 64bites win verzió). De ahogy írtam, elméletileg létezik megoldás a problémára...
Ha nem találsz rá megoldást, akkor valamikor a napokban, esetleg megpróbálom megkeresni az oldalt, amit én találtam, és ahol erre a dologra is írtak valamit....

Mod:
Közben megnéztem, és elvileg ezek az oldalak voltak amiket olvastam:
Bővebben: Link
-Itt a legalsó hozzászólásban említ valami: "Driver Signature Enforcement Overrider 1.3b" nevű programot, amivel elvileg megoldható a dolog,
itt pedig:Bővebben: Link
-Valami olyan driverről beszél, ami valami "szabványos" programkönyvtárra épül, amihez elvileg van érvényes digitális aláírás...

Meg még egy ilyen fórumtémát találtam, ezt most hirtelen, hátha segít:
Bővebben: Link --Itt idéznek egy levelet a szerzőtől "Igor"-tól is, hogy hivatalos 64bites driver nincs, de a forráskódok teljesen nyilvánosak és "free"-k így, az is lehet, hogy valaki ír majd egyet... -írja "Igor"

Az eredményre kíváncsi vagyok
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2014
(#) bbb válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Ha a windows-t "próbaüzemben" használod, akkor az aláíratlan drivereket is megeszi. Amúgy win7x64-től kezdve vezették ezt be és emiatt kell nekem is ebben az üzemmódban használnom a rendszerem a bt787-es tvtuneremmel...
(#) Kovidivi válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szörnyűek ezek a megoldások.
Pihentetem ezt kicsit, mert a boot folyamatába nem szeretnék belepiszkálni, programokat sincs kedvem már próbálgatni. Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás. Kipróbálom ezt a "próbaüzemet". Aztán majd hibernálok mindig. Szörnyű tényleg, hogy erre nincs jobb megoldás
(#) abcdabcd válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Szerintem azért kipróbálhatóak azt nem tudom, hogy ezzel a boot folyamatba nem szeretnél beavatkoznival mire gondoltál, nem néztem utána a megoldásnak, hogy az esetleg ezzel járna-e, de kérdés, hogy mennyire mélyen kell beavatkozni, illetve, ha a leírás szerint nem vészes, és tényleg úgy tűnik, hogy vissza is lehet utána csinálni akkor, akkor miért ne? Bár persze mindig lehet valami gubanc az ilyesmikkel, aztán meg utána neked kell megoldani, hogy egyáltalán működjön a gép... de szerintem az a módszer, ami olyan drivert használ aminek elvileg van digitális aláírása, (ez lehet elkerülte a figyelmedet??????) szóval az nem tudom, hogy miben lehet ártalmas, vagy bonyolult a kipróbálása....
(#) doni8 hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Üdv!
Összedobtam egy működő pc távvezérlést. Működik-működik, de nem használható. Kb fél centiről jó, de onnan se minden gomb megy, 30 centiről meg már alig veszi a jelet. Régi golyós egérből van az infra vevő. Három kivezetése van, kap rá 5V-ot. A kimeneten túl erős a jel ha közelről nyomom, messziről meg semmi. Tesztelés céljából (a lábait próbáltam beazonosítani) a kimenetre tranzisztort kötöttem, arra pedig egy ledet, hogy lássam mikor kap jelet. A gépre ha azt a jelet küldöm amit a led is kap, akkor működik, de nem a legjobb. Ja! És a lényeg majdnem lemaradt, audio vonal bemenetre kötöm az egészet és WinLIRC veszi a jelet.
A kérdésem az lenne, hogy próbáljak egy 1-2 tranzisztoros erősítő/ illesztő fokozatot tervezni, ami távolról és közelről is azonos erősségű jelet ad, vagy vegyek egy normális infra vevőt? Amit én használok azon semmi típusjelzés nincs, de az eredeti felhasználását nézve, nem csoda ha csak fél centiről vesz jól.
WinLIRC-hez tartoznak programok, amivel lehet vizsgálni az érkező jeleket. Azt vettem észre, hogy ahogy távolodok úgy csökken a négyszögjelek kitöltése. Tehát jel van (úgy 1 méter távolságig), de a program nem értelmezi már. Amilyen távolságról betanítom az egyes gombokat úgy tudja csak beazonosítani.
(#) zenetom válasza doni8 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„vagy vegyek egy normális infra vevőt”

Az nem ártana.
TSOP 1738, ezzel a kapcsival: Bővebben: Link
A TSOP1736 is jó, de talán a 1738 jobb.
(#) doni8 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Hello!
Köszi a tanácsot!
Neten nézelődtem és ott is sok kapcsolásba ezeket használják, szóval megpróbálok beszerezni egyet. Annyi lenne a kérdésem, hogy ezeknél meg van adva egy frekvenciaérték. Ez a maximális frekvencia amit képes átvinni, vagy arra van hangolva? A legtöbb távkapcsoló, amivel kísérleteztem az nem mai darab. Azt tudom, hogy más frekin mennek, de azt nem, hogy konkrétan hol...
(#) zenetom válasza doni8 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Szia!
A vivőfrekvenciát jelölik ezzel (36, 38kHz), szavaiddal élve "erre van hangolva".
Bár jópár távrángatót mértem már szkóppal meg mindenféle eszközzel, de már nem emlékszem mi volt a jellemző érték.
Nekem most ilyennel megy: TSOP 31238, és gond nélkül működik szinte bármelyik távirányítóval.
(#) doni8 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Értem. Meglátom milyen van a helyi üzletben, vagy legrosszabb esetben rendelek netről. Azért lehet előtte rámérek a távirányítókra, az újakra és a régiekre is, már kíváncsiságból is. Műszereim nincsenek, de hangszerkesztő programmal tudtam felvenni jelet, onnantól pl gitárhangolóval végül is simán megoldható vagy szoftveres szkóppal...
Na majd jelentkezem, hogy mire jutottam. Köszönöm még egyszer a gyors segítséget!
Üdv!
(#) zsolt58 hozzászólása Nov 17, 2015 /
 
Hello!
Az lenne a kerdesem, hogy meglehet-e csinálni USB porton is mert a laptopomon nincs soros port!
Arra az egyszerü kis rajzocskára gondolok ès a girder progira!
Üdv Zsolt
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Mivel okostelefonról küldted az üzeneted, teljesen felesleges. Bluetooth-on mehet ingyenes szoftverrel. Ha nincs a laptopon gyárilag, akkor vegyél egy USB-set, nem drága! De lehet az sem kell, már vannak wifin működő megoldások is.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) Kovidivi válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Nekem is USB-s van, de Win8 alatt a driverének nincs aláírása, így problémás a használata. Win7 alatt profi. Linket ne kérj, mert nem tudom hol találtam, a girder és USB keresőszavakkal meg fogod találni az interneten.
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Köszi!
De tervet tudnál küldeni?
Zsolt
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Milyen tervet? Ezt nem kell megépíteni...csak használni.
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Oké!
De valaki tudna valamilyen tervel szolgálni ami USB-s? A suliba kell!
Láttam a neten ATmegásakat de nem találtam róla teljes leírások!
És mégiscsak jobb lenne atmel nélkül!
Zsolt
(#) Kovidivi válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
1 perc alatt megtaláltam a teljes leírást.
Bővebben: Link Mikrovezérlő nélkül nem fogsz tudni építeni egy infra vevőt.
(#) zsolt58 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Köszi de picel is meglehet oldani? jó lenne 12f 675
Vagy arduinoval?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2015
(#) kzozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 19, 2015 / 1
 
Igen, de akár PIC sem kell hozzá. Én a 12C509-es verziót építettem meg réges-régen...
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2015
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Idézet:
„A suliba kell!”


Óóó, ne haragudj, hogy nem találtam ki... Megépíteni nem gazdaságos, tanulni, az igen.
(#) Kovidivi válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 19, 2015 / 1
 
Gondolom azért, mert eza PIC van a fiókban? Körülnéztél már a neten, vagy csak az igényeidet sorolod?
Következő: »»   24 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem