Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   69 / 82
(#) gyuszo válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nekem nincs antenna problémám, nem én voltam a kérdező.
Én egy ilyen antennát használok erősítő nélkül és teljesen meg vagyok vele elégedve.
(#) Kari55 hozzászólása Okt 3, 2015 /
 
Szervusztok!

Adott egy atd stb-868 dvb-t beltéri egység, és az a kérdésem, hogy normális az, hogy a tápcsatlakozója minden érintkezője összecsipog a multiméter diódavizsgálójával nézve, mert ha rádugom a tápot, rögtön leesik a feszültség nullára?

Hol, merre keressem a hiba okát?

Köszönöm előre is.
(#) Massawa válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Rövidzár van a tápbemeneten, lehet, hogy csak a kondi, de bármi más lehet
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
(#) eyess válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Ez így több sebből vérzik .Az áramköri mérések ilyenféle megközelítése téves út.
Miért is , hát csak azért mert bármit bele mérhetsz például egy tekercs , vagy trafó , és még lehetne sorolni , ami miatt összecsipoghat neked .Ha külön adapteres a készülék , tehát dugasztápos , akkor azt kell megvizsgálni áramkörileg , és ha az jónak bizonyul , azután jöhet a beltéri egység. Ehhez a dugasztápot nyilván szét kell szedni , és kimérni . A beltérit viszont ki tudod egy másik hasonló adapterre próbálni addig , hogy maga a beltéri jó e.Ezzel szűkül a kör.
(#) Kari55 válasza eyess hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
A dugasztáp jó, adja a 6V egyenfeszt, a beltéri panelját kivéve, a tápcsati érintkezőit összecsöngetve, csipognak. Próbáljam meg kiforrasztani és úgy megmérni a panelt és a csatlakozót?
(#) kadarist válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Szia!
Mit kell tápcsati alatt érteni? A dugasztáp kimenetét?
(#) Kari55 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
A beltéri táp bemenetét
(#) gyuszo válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Az adapter 6V ??? A teljesítményű ?

Gyárilag a hozzáadott :
Hálózati adapter a készülékhez (bemenet: 100-240V, kimenet: 5.5V 3A)
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
(#) Kari55 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
6v 0.8A
(#) gyuszo válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Akkor ne csodálkozz, ha leesik , kevés neki . Ez a hiba oka.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
(#) eyess válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Akkor ezek szerint valószínűleg nincs is hiba , csak nem a gyári , illetve nem megfelelő dugasztápot használtad hozzá.Van gyári adatlapja a készüléknek abban le van írva milyen feszültségű, és teljesítményű adapter kell hozzá .E szerint kell eljárni , és akkor nem lesz hiba.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
(#) Kari55 válasza eyess hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Köszönöm a segítségeteket, akkor megy vissza a gazdájának.
(#) sunez hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok van egy alcor hd 2650 tipus set box zöld led világít a kép nem jön be nem kaocsol át kikapcsolni sem lehet valakinek valami ötlete ?
(#) kadarist válasza sunez hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia!
A tápegysége rendben van?
(#) iZsolti hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Édesapámék át szeretnének térni kábelesről DVB-T-re. Már van egy triplex antennájuk, kb. 14dB nyereséggel. Az adó kb. 50km légvonalban (Szlovákiából vagyunk.), de padlásról egy tv-n szépen megy. De 3 tv-n szeretnék nézni. Osztóval van most megoldva a kábel tv. A tervem az, hogy az osztón a kábel tv kábelét kicserélem az antenna kábelére. Az osztó vesztesége 6 vagy 7 dB. A kábel kb. 25m, réz a közepe alu az árnyékolás. Ha mindent kivonok szerintem durván 6-7dB marad a tv-ken.
Elég így is a tv-knek?
Szóba került antenna csere, és ilyenre gondoltam:
Antenna
Ebben van erősítő 37dB így a nyereség. Elég lehet 3 tv-hez?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
(#) GImre hozzászólása Nov 9, 2015 / 1
 
iZsolti!

Ezt az antennát (Synaps) erősítő nélkül sokat szereltem. Elég jó választás. Az erősítős változatot nem ismerem, de a megadott erősítés értékével erőteljes fent tartásaim vannak! A nagy erősítés miatt nem hiszem, hogy kis zajú erősítő fokozattal szerelték! Így pedig jelentős Kersztmodulációs torzításra számíthatsz...

Ha biztosra akarsz menni, akkor a Tekatel Mandarine erősítős verziót választod.
http://www.betacom.hu/antenna/tecatel-mandarine-fold-lte-triplex-an...a.html
Az 50 km-es távolság esetén ha a terepviszonyok jók, elegendő nyeresége lesz. A Saját tapasztalatom alapján nagyobb távolságból is jó vételt biztosít.
A 3-as osztó vesztesége minimum 7dB, és az UHF sáv tetején lényegesen nagyobb kábel csillapítással kalkulálj!
(#) iZsolti válasza GImre hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Olyant nem találtam nálunk, de ilyet igen: Televes
Ez elvileg maga állítja be az erősítést.
(#) sunez válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
A tekercs ki menetén kisebb a feszűlcség
(#) iZsolti válasza GImre hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Találtam ilyet is: iskra
Ez egy 16dB erősítő, ami iskra antennákba helyezhető (oldalon a képek). Valakinek van tapasztalata ilyennel?
(#) GImre hozzászólása Nov 11, 2015 / 1
 
Rendeld meg webáruházban!

http://bolthely.hu/infotechkft/id/01436_TECATEL_Mandarine_DVB-T_tri...ig_TV_

Keress rá akár más áruházakban. Ne feledd! Az erősítőt dipóllal külön kell megrendelni hozzá!
A sáv tetején a többi antennának nem lesz ilyen nyeresége, és nagy eséllyel kockásodni fog, vagy nem is lesz vétel. Ha most spórolsz, akkor lesz a drága, mert később ugyan úgy meg fogod venni!
Szerbiában sokat vittek ki, és kiválóan működnek.
(#) Joe_001 válasza GImre hozzászólására (») Nov 11, 2015 / 1
 
Azt antennát a jobbról alul sokat hordtunk be a 80-as években, a Gorenje Elrad gyártotta a Német WISI licence alapján, TV koax 4593 volt a neve a IV-V sávban ment, de gyártottal rövidebbet egy sávra 4543, 5043 az értelem szerűen jobb volt, (Az első kettő a sáv a második kettő az elem számot takarta) Külön balun dobozzal fejerősítő is vehető volt hozzá, kb 3-4 csatornát fogott UHF sávban, csodát csinált a szemcsés, alig élvezhető képpel pontos hangolás után, mivel az a kis zajú tranyó a lehető legjobb helyen volt. Ennek ellenére nem alkalmaztam egy idő után, mert javítása körülményes volt, 6m-t kellett min 2x mászni hozzá, +a tranyó csere. A széles sávú erősítőket. nem praktikus alkalmazni amúgy sem olyan helyen ahol a közelben nagy teljesítményű adó van mivel az leültetheti. Az 5043-at most is szívesen alkalmaztam, vettem anno balunt hozzá, digire is kiváló, hasolló paraméterei lehetnek mit a baloldali antennának, a két antenna a sáv tetején kb hasonló nyereséget produkál, a jobb akkor használandó, ha szűkebb irányítottság szükséges. A fejerősítő F csatiját pedig időjárás ellen védeni kell önhegedő gumiszalag +szigszallaggal. Részemről az erősítőt a fejben kihagynám, az antennát tenném ki 6m 5/4" horganyzott csőre ez minimum a 4 osztót hozza, és nem kell aktív elem a rendszerbe, közvetlenül a tvbe a jelet, ha most 1 tvre jó a kép akkor rendben kell legyen. Erősítőt később is lehet tenni közvetlenül az osztó elé, mászni se kell. védett helyen is van.
(#) iZsolti válasza GImre hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Végül is úgy döntöttem, hogy megnézem egy tv-vel, úgy, hogy bekötöm a 3-as osztót a tv elé.
Ha jó akkor elég lesz, ha nem akkor veszek egy nagyobb nyereségű antennát, egyelőre erősítő nélkül. Ha kell akkor megveszem hozzá az erősítőt is.
Nagyon mászni nem kell mert padlástérben van.
(#) Joe_001 válasza iZsolti hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
A kirakás meg 6-8 dB+ ... ráér később is a próbától függően.
(#) bigzee hozzászólása Nov 12, 2015 /
 
Sziasztok. Van egy Orion DVB-T R800 típusú beltérim. szeretném át alakítani DC 12V osra, hogy lakókocsiban használható legyen. (Nem szükséges a 230V rész a későbbiekben.) Csinált valaki már ilyet?
Netről ollóztam egy képet a belsejéről. Ha valaki érdemben tud segíteni, esetleg Bp környékén el vállalja akkor elviszem neki, és természetesen megegyezés szerint fizetnék is érte. Ha egyszerű a beavatkozás akkor magam is nekiállok.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
(#) tbarka hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tapasztaltabb hozzáértőktől.
Vajdaságból, nyugat-bácskai, Duna menti településről szeretném a horvát és szerb adók mellett a magyar csatornákat is fogni. A vételi hely a Pécs-Misina tetőn működő adótól ~80 km-re van légvonalban.
Érdeklődnék, hogy milyen típusú - akár konkrét márkát is megköszönnék - tetőantennát és hozzá erősítőt -feltételezem szükséges- javasolnátok a vételhez. A set-top-box adott, egyelőre egy Alcor HD-2800 áll rendelkezésemre. A hasznos tanácsokat előre is köszönöm!
(#) Doky586 válasza tbarka hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Zenta csak 35km Szegedtől...
Ilyen triplex antennával ez nem gond, magasra kitolva a tető fölé.
(#) tbarka válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Köszönöm a tanácsot, de nem Zentáról próbálkoznék, hanem Zomborból (vagy Sombor) nyugatabbra a Duna "mellett".
Szeged messzebb van, mint a pécsi Misina-tető. Csávoly felé lehetne még próbálkozni, de bevallom a horvát adók miatt a Pélmonostor-Pécs vonallal próbálkoznék.
(#) Ge Lee válasza tbarka hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Péccsel lehet hogy meggyűlik a bajod, erősítős lepkével 55km-ről nem is látja a box, míg mondjuk Kanizsát meg Kabhegyet távolabbról is tökéletesen veszi.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Sajnos ugyanez ( vagy rosszabb) a helyzet a soproni adoval. Sikerült olyan antennákat felszerelni, amik csak nagyon szük sávban és egyirányban sugároznak. Egy másik adot 130 km-röl tökéletesen lehet venni, a sopronit meg 20 km-röl sem. A néhai analog korban a soproni volt a legjobb ado a lakhelyemen, ma meg semmi, csak a kilátást zavarja....

(#) GImre válasza tbarka hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Nem Szegeden vagy Zentán volt a hangsúly, hanem az antennán!
Egyébként esetedben a nagyobb távolság miatt mindenképp komolyabb antennát javaslok!
Mindenképp tetőn kívülre szerelve, és erősítővel!
Fontos, hogy ne beltéri erősítőt használj, hanem közvetlen a dipolba, vagy dipólra szerelhető erősítőt válasz!
A TECATEL Mandarine antenna a legjobb választás erősítővel együtt vásárold meg!
http://www.betacom.hu/antenna/tecatel-mandarine-fold-lte-triplex-an...a.html

Vagy esetleg a Synaps hasonló felépítésű antenna + fejerősítő patron.
http://antenna.arukereso.hu/synaps/ahd-344-lte-p281371913/
http://muholdvetel.hu/jelerositok/438-triax-afa-micro-antenna-erosito.html

Baja belvárosában legalább 2 üzletet is tudok, ahol megtudod vásárolni!

És a legfontosabb!
Ne Pécsre fordítsd az antennád, hanem a Baja melletti Csávolyra!
Lényegesen közelebb van, és jobb lesz a lefedettség!
Következő: »»   69 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem