Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   246 / 360
(#) kaqkk válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Csinálsz még egy változót aminek az értékét az éppen aktív bit írja át : pl bit 12= 1
bitek = 12
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) Kovabe válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Köszi erre nem is gondoltam pedig pofon egyszerű.
(#) kaqkk válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
A többirányú elágazás nem vált be ? Avval sokkal egyszerűbb lehetne a program
(#) Kovabe válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Arra még nem állt be a kezem pedig valóban egyszerűbb
(#) kaqkk válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
De ahogy jobban belenéztem a sift írás makróban már félig meg is csináltad (többirányú elágazással)
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) Kovabe válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Igen az már megvan, hála Bakman kollégának, egyszer feltette ezt a shift írást csak rövidben, én pedig kipotoltam az itteni válaszok alapján.
(#) Kovabe hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Bocsánat, nem jól fejeztem ki magam, az utolsó előttit kéne valahogy megkülönböztetni.
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Esetleg így?
(#) Kovabe válasza kokozo hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Ezt most nem értem, az első számítás nem teljes és nem értem.
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Igazából az utolsó feltételes elágazás ami új, ha a felette lévőket nem érted az baj, mert az a tiéd volt eddig is

Csak annyi hiba van benne hogy az or helyett and kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) Kovabe válasza kokozo hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
  1. Bit_lastminusone=bit_last.
Erre gondolok hogy nem teljesen tiszta.

Ami a lényeg lenne, a bemenetek nem sorrendben vannak kapcsolva, és figyelnem kell az utolsó előtti bekapcsolt bemenetet és az a feltétel macro-ban vizsgálni ami ha az "utolso" többirányú elágazásnál valamelyiknek megfelel akkor azt kikapcsolja amennyiben kw magasabb mint 121.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
kell 2 váltzó az első, az utolsó előtti lesz (Bit_lastminusone) a második az utolsó(bit_last),
És mivel a program sorba halad először megkapja itt :Bit_lastminusone=bit_last az utolsó értékét az utolsó előtti és csak ezután kapja meg az utolsó a bemeneti értéket.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) Kovabe válasza kokozo hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Érthető és bocsánat.

A monitoromon van egy pöty ami pont úgy takar mintha a bit_last után még lenne egy pont.
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Természetesen ha tényleg azt szeretnéd hogy melyik bit lett magas utoljára, akkor kell még 1 változó amit minden ágba be kell tenni ahol a bitek 1 re váltanak, mert jelenleg csak azt figyeli, hogy melyik változott utoljára.
(#) HuG válasza niedziela hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Bocs, hogy semmit nem reagáltam. Nekem valamiért az analóg olvasásnál probléma volt, mert össze-vissza értéket mutatott a szimuláció. A megoldásodnak a lényegét megértettem és jónak is tűnik. Újra kellett volna készítenem a megoldásodat, mert biztos valamilyen verzió eltérés miatt viselkedett furcsán. Nem volt rá időm.
(#) niedziela válasza HuG hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Nem tudom miben szimuláltad, de flowcode-ban nem lehet ezt szimulálni az ADC átlag mérése miatt. flow csak sima ADC mérést tud szimulálni.
(#) Kovabe hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Ismét egy kérdés. Nem szeretném a teljes programot megíratni mással csak segítséget kérnék hátha valakinek van jobb ötlete.
Figyelnem kéne hogy 2mp-ig nyomják e a gombot és ha igen, csak akkor hajtanám végre az adott parancsot.
Van ennek valami egyszerű megoldása vagy egyesével kell figyelnem?
(#) kaqkk válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Amikor megnyomod a gombot indítasz egy megszakítást , ha letelt a két másodperc és még mindíg nyomva van a gomb a feltételes elágazásban a feltétel : gomb and megszak > x ha gomb elenged akkor megszak (x=0)
(#) niedziela hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Szia !

Fordított már valaki flowcode-ban készült c fájlt MPLAB-al ?
Kellene egy kis segítség, mert nem fordul le.
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Miért nem fordítod flow ban az eredeti flow fájlt ?
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Lehet, hogy rossz gondolat, de az eredeti flow fájl tele van mindennel ami lehet nem kell feltétlenül. Ha ezeket kiszedném és újra fordítanám nem lenne kisebb / kevesebb a pic-be beírandó adat ?
(#) pjg válasza niedziela hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Más C nyelvjárás.
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
De ! Biztos lehetsz benne hogy kisebb lesz a hex
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
HI-TECH -el próbáltam először, az nem fordította, de az alap MPLAB igen.
Itt viszont megtorpant a dolog, mert csak később lesz időm kipróbálni.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Dec 25, 2015 /
 
Boldog karácsonyt mindenkinek
(#) niedziela hozzászólása Dec 25, 2015 /
 
Sikerült foglalkozni a témával.
Egy project, két fordítás eredménye.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű 7 szegmenses órát készítek, aminek a fényerejét PWM-el szabályoznám a környezet fényerejéhez igazodva. A problémám az hogy a PWM jel nem stabil, kb 1-2 másodpercig jól működik, majd 8-10 másodpercig 2%-on áll a kitöltés.
Ha a PWM kitöltését nem az ADC értékéből határozom meg, hanem egy változót használok, melynek értékét minden programciklusban megváltoztatom (2. példa) akkor jól működik.
Az ADC menüjében próbáltam már a "beszerzési időt" és a "kommunikációs sebességet" is változtatni, de az eredmény ugyanaz.
Mi lehet a probléma?
(#) ktamas66 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Ebben már benne van a "kézi" optimalizálás is, vagy simán a két fordító közötti különbség. Igazából csak az érdekelne, hogyan viszonyul a flow optimalizációja mondjuk az XC8 free-hez.
(#) niedziela válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Csak a fordítási különbség.
(#) Bakman válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Talán hasonló gond, mint ez: Bővebben: Link.

A mellékletben egy módosított változat, az ADC olvasás C kódokkal van megoldva. Ezzel jól működik?

7seg_ora.fcf
    
Következő: »»   246 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem