Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   84 / 138
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Ez valami módosított PH3-as? Látom 4 cső van benne, de sehol egy félvezető?
(#) pucuka válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
A BEAG fő területe a stúdiótechnika volt, ennek úgymond melléktermékei kerültek szélesebb körű piacra, gondolom némileg egyszerűsítve. A stúdió technika, keverő asztalok, vonali, behallgató erősítők jórészt egyedi, de legalábbis kis sorozatú gyártásban készültek.
Sokáig őrizgettem egy keverőpult toló potiját, jó sok ellenállásból, aranyozott élcsatlakozókon futott a leszedő kefe, mint az óramű.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Jól látod, PH3 módosított változata, JFET helyett cső van, kíváncsi voltam így mit tud.
Hibrid változat jobbnak bizonyult.
(#) granpa hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Szevasztok!
Hozzám került egy cső: GR20-12, Pressler gyártmány (nem lehet jól látni), a lábkiosztása (sőt a lábai sem) nem hasonlít a GR20 néven talált csőre (Frank's, Wademecum). Tud róla esetleg valaki, valamit?
Köszönöm: Kálmán
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Fesz. stabilzátor: GR20-12
(#) granpa válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Köszönöm!
Egyszer má' megtanulom, hogy Radiomuseum-ban is keressek.
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Üdv. Kaptam ma egy csövet,de nem tudom a típusát. A cső alsó fém peremén csak ennyi áll:
B 70/4 V
Sajnos azt se tudom biztosra mondani hogy üveg cső,mivel a festés miatt ez nem látható,kicsit súlyra mintha nehezebb lenne mint az átlag ilyen méretű csövek. Remélem valaki tud benne segíteni,sajnos nem egy gyakori csőnek tűnik. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Az is lehet, hogy nem elektroncső, hanem vibrátorpótló (feszültségátalakító). Orosz katonai rádióban (R-105) láttam hasonlót. Két tranzisztoros önrezgő volt benne és a régi mechanikus kivitelt pótolta. De az is lehet, hogy ez még mechanikus. A pár voltos akkufeszből csinált anódfeszt.
De ez csak tipp.
(#) gerleimarci válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Már a kérdésed előtt meg volt a válasz a hirdetésben.
(#) szikorapéter válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
A lényeg az volna hogy mi lehet a lábkiosztása.
(#) gerleimarci válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Nem is tudtam, hogy telepes rádiót építesz
(#) szikorapéter válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Azt szeretnék most készíteni,a telepes csövek segítségével,és ha jól működne akkor ezzel a vibracsővel is. Ha viszont nem javul akkor marad 2db 3055-ös és egy trafó,ami majd az anódot adja.
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Üdv. Akadna itt egy TM82-es nevű csövem,adatlap nélkül. Esetleg valaki ismeri ennek a csőnek az adatlapját? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 28, 2015 / 2
 
Szia!
Olvasnivaló: Bővebben: Link.
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Köszönöm,pont ezt a választ kerestem.
(#) NemethAlex hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok! Új vagyok és segítséget szeretnénk kérni. Van egy Gu 81M pentódàm itthon.
És szeretnénk egy tesla tekercset működésbe hozzni vele. Tulajdon képpen egy vttc akarok építeni. És azt szeretném kérdezni , hogyan vezéreljem a csövet? Odàig meg vagyok, hogy mot, kondik stb. A cső fűtése meg van oldva egy toroid trafóról. Vannak kapcsolàsi rajzaim ehhez a vttc-hez . De nem akar nyugodni a ketyere. Mennyi lehet ennek a ràcsfeszültsége?

Ha valaki talàlkozott ilyennel és tud segíteni azt meg köszönöm.
(#) szikorapéter válasza NemethAlex hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Ebben mindent megtalálsz amire szükséged lehet a csővel kapcsolatban.
(#) _BiG_ válasza NemethAlex hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Itt egy működő megoldás, részemről: Bővebben: Link
Ez egy öngerjesztő, blocking oszcillátor. De ha akarsz, építhetsz vezéreltet is, csak a meghajtás is csöves legyen hogy bírja a nagyfeszt.
De a GU81-nek fenn van az adatlapja a neten.
(#) NemethAlex hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Köszi Big!
(#) _BiG_ válasza NemethAlex hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Szívesen.
Keress rá a bejegyzéseimre így: * topic:1288 user:_BiG_ , illetve: * topic:1552 user:_BiG_
Sok fontos információt, tapasztalatot leírtam, illetve linkeltem.
Azt is leírtam, hogy 4 hónap elméleti kutatás után álltam neki építeni, mert a MOT és a GU81M nem játék már. Nagyot szól, ha valami nem klappol. Az egészségedre és a berendezésre vigyázz

De Collector fórumtárs is sok hasznosat írt, ő komoly cuccokat épített, bár főleg SGTC témakörben.
(#) NemethAlex hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Köszi! Tudom, hogy a Mot erősebb mint én. De a nagy feszültség nagyon izgalmas.
Na ez volt az első teslàm. Kezdetek kezdete. Működött is, de nagyobbat tekerek.
(#) NemethAlex hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Elég furin néz ki, làtni a papircső végét, de azt le vàgttam. Utànna a hagyomànyos szikraközöz meghajtàs jött.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) _BiG_ válasza NemethAlex hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
No, akkor ha érdeklődsz a téma iránt, akkor keress teslás topicot itt (az előbb megadott topic sorszámok segítenek), ne ide írj ilyet, mert a modik kivágnak.
Kérlek, használd a "Válasz" gombot, hogy lehessen látni, kihez beszélsz. Köszi
(#) Moderátor hozzászólása Dec 29, 2015
 
Köszönöm - mindannyiunk nevében!
(#) havranarpi hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Egyik ismerősöm pakolászott a padlásán és kaptam tőle egy láda csövet, nagyjából ismerősek voltak a típusok ,de van kettő amit nem tudom ,hogy milyen céllal is használták őket pontosan. az Egyik egy OS1-es cső a másik pedig egy OS18/600 ha minden igaz ,mert még bontatlan és ez van a dobozára bélyegezve.Meg tudnátok mondani ,hogy milyen területen használatosak ezek a típusok?
(#) granpa válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
OS18/600~EL50, vagy 4654. OS1-ről semmi. Keresd őket a Radiomuseum-on.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) Peter_S válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
OS1
(#) gerleimarci válasza granpa hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
(#) havranarpi válasza Peter_S hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Egy pár kép róla
(#) granpa válasza gerleimarci hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Mintha a feje kissé más lenne.
Hogy van ez a regisztráció?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
Következő: »»   84 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem