Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 181
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Én ezt a ledet szereltem fel. több helyre.1.1 darab 20Nm konyha és szoba. Tökéletesen bevált. Lassan 1 éve működnek.
3 darabot istállóba. Maga a megváltás a körték helyére. És egy nagyon vizes párás helyiségbe. Ott kapott egy akrillak réteget. A fogyasztás 16w/ledcsík veszteség a tápnál 5W. Táp 5 ledet tud megtáplálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2015
(#) Pulyka válasza holex hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Kínában is születnek tartós dolgok, csak ne legyen noname.
..én pl Tridonic fénycsőinvertereket szoktam beépíteni noname szemetek helyére. Sok inverter el is durran(a kiszedett), benne egy-két szétrobbant alkatrésszel. Tridonic invertert pedig még nem cseréltem, pedig már 1 éve üzemel pár db. ) Tudom, hogy a LED-et említetted, csak kiegészítettelek a pozitív tapasztalatommal.
Kérdezném, hogy mi a baj, a GE, és az OSRAM LED-es izókkal, van-e tapasztalatod, de nem nagyon fogom(maximum mellesleg), mert én építek magamnak LED-es "izzót".
..így sokkal könyebb dolgom van. Legújabb alkotásomat fogom is publikálni. (írtam ezt már párszor máshova, mégsem publikáltam, de ezt fogom. )
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2015
(#) jobbszempol hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni egy olyan dologba,hogy vettem 3 db ledes fali lámpát/falikart/
fel is szereltük, de a háromból egy 2 másodperccel később kapcsol fel.Egy folyosón van a 3 lámpa és így elég zavaró.230V mennek és impulzus kapcsolóval vannak kapcsolgatva.A lámpák természetesen egy gyártótól vannak egy típusúak, bár annyi különbséget észrevettem hogy a föld kábel az egyiken rácsúszó sarus a másik 2-ön pedig csavaros rögzítésű,szóval lehet hogy az az egy másik gyártósoron készült.Mit lehet tenni hogy egyszerre kapcsoljanak fel.Ja és ha lekapcsolom és pár másodpercen belül visszakapcsolom akkor egyszerre kapcsolnak fel.
A segítséget előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza jobbszempol hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Csak azt tudod tenni, hogy kicseréled egy olyanra, mint amilyen a másik kettő. Minden bizonnyal külsőre egyeznek, a tápegység bennük pedig olyan, amilyen.
(#) qvasz2 válasza jobbszempol hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Az amelyik 2 másodperc múlva éled, az egyszerűen hibás, vidd vissza! Nincs olyan, hogy ha felkapcsolok egy lámpát, az még 2 másodpercig gondolkodik!
(#) papus51 válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Sajnos pont a LED-es lámpák között akad ilyen. A primer oldali elkó bekapcsolási áramkorlátja miatt meg kell várni amíg az feltöltődik üzemi feszültségre. Ez néhány tized másodperctől egy-két másodperc is lehet. Nekem is vannak LED-es "fénycsöveim", amik kivárnak kb. 2 másodpercet.
A jelenség nyilván tápegység függő.
(#) qvasz2 válasza papus51 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
A néhány tized még elmegy, de több semmiképp.
Ha neked jó így az a te dolgod, én biztos nem tűrném meg; ez nálam selejt kategória.
(#) proli007 válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 31, 2015 / 3
 
Dehogy! Lehet csak tökélesen modellezi a fénycső világítást. Az idő előre haladtával, majd még villogtatja is mielőtt bekapcsolná..
(#) papus51 válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Akkor gondolom, hogy az összes nátrium és higanygőz lámpa is selejt nálad.
(#) papus51 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Ja, éppen most vágtam ki két LED-es lámpát, amik eljátszották a villogtatást mielőtt kimúltak.
(#) sastas01 hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Sziasztok!

Vettem pár napja egy ledes "fénycsövet. Teljesen szép és jó, a fénye is tetszik, a gond az vele, hogy lekapcsolt állapotban, sötétben dereng. Nem tudok rá jobb szót, nagyon halványan világít, ami mondjuk éjszaka eléggé idegesítő. Legalábbis nekem. Az lenne a kérdésem, hogy van-e erre bármiféle megoldás, a konnektorból való kihúzáson kívül?
(#) nedudgi válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Világító kapcsoló, vagy dimmer van bekötve? Esetleg kapacitív csatolással kapja az áramot, akár a szomszédtól.
(#) sastas01 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Egy sima billenőkapcsolója van az oldalán. Dimmerről nem tudok(igazából azt sem, hogy mi is az). Egy soic8as IC meg pár 1206-os kondi és ellenállás van rajta a ledeken kívül.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) Balázs válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Esetleg ha fordítva dugod be a konnektorba? Lehet, hogy a kapcsolója csak a fázist szakítja meg.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Sziasztok! Kérném segítségeteket . Kb 1.5éve szereltem fel ledes reflektorokat egy helyre és sorban kezdenek tönkre menni. 15dbról van szó a 1.5év alatt 8db ki purcant. Ez mitől lehet ? Menyi ezeknek az élettartamuk ?
(#) nedudgi válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Nagyon keveset tudunk ahhoz, hogy válaszolni tudjunk a kérdéseidre. Ismerni kellene a gyártót, a típust, beszerzési forrást, az üzemeltetési körülményeket. Nem beszélve arról, hogy a hiba mibenléte sem ismert.
Optimális körülmények között 5-10000 óra üzemidő elvárható.
Okozhat hibát a szellőzés, hűtés gyenge kivitele, hiánya.
(#) sastas01 válasza Balázs hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Fordítva bedugás esetén is ugyan az a helyzet
(#) jobbszempol hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Nem lehet be kötni valami kondit vagy valamit hogy előbb induljon?
Szerintem amiatt hogy később kapcsol be, nem gondolnám hogy visszaveszik.
A másik meg, már nem kapni ezt a típust és jó lenne ha nem kéne vennem 3 másikat.
Esetleg csináltatni bele másik tápot az nagyon bonyolult?
Nem vagyok hozzáértő sajnos.
Köszönöm!
(#) Bakman válasza jobbszempol hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Le tudod fényképezni, milyen tápegység van benne? Itthon is kapni sok típust, hátha ki lehet cserélni. Talán ez a legegyszerűbb.
(#) jobbszempol hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Holnap lefényképezem.
(#) hobbyboby válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Én egyszer hagyományos fénycsöveknél találkoztam ugyanezzel a problémával.
Aztán kiderült persze, hogy romániai "villanyszerelő" szerelte fel (mert ő volt olcsó)
Csak hát - kellő képpen még kontár is hozzá!
Amikor maga a kapcsoló nem a fázist szakítja meg, hanem a nullát, nos
- akkor viselkednek így világító-eszközök. Egyből átmennek glimm-lámpába, és a sötétben meg "derengősbe" ...

A kapcsolónál kell ügyeskedned ...
(#) sastas01 válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Nem ugyanezt értem el akkor, amikor a dugvillát megfordítottam?
(#) Bakman válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Igen.
(#) hobbyboby válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Hja kérem!
Most zajlik a LED-ek lázadása.
A multkoriban a Metróban vettem egy 9W-os LED-körtét, persze rá volt írva a dobozásra és a búrájára - "25000 óra élettartam".
Persze mondanom sem kell, nálam talán 25 órát sem ment - és KÉSZ!
Még nagy szerencse, hogy megvolt róla a blokk, így egyből vissza tudtam vinni, ahol aztán simán kicserélték.
A LED-ekről illene végre tudni (és/vagy a gyártók okán tudatni) - még NEM EGY KIFORROTT TECHNOLÓGIA!
Teljesen mindegy ki csinálja - Kína avagy nem Kína - ezek úgy melegszenek mint állat.
És a hűtésükkel általában bajok szoltak lenni. Szedtem már szét egy jó néhányat, majdnem mindegyikük üzemében "túl van húzva" - naná, hogy nem bírják azt a felfokozott tempót.
Egyrészt - maguk a LED-ek gyengék.
Találkoztam olyan megoldással, hogy a LED-ek valami spéci alulemezre voltak ráforrasztva, ám magával a lámpaházzal való fémes kapcsolatuk (ami az üzemi hő elvezetését lenne hivatott a szabadba kiereszteni) nem volt egészen tökéletes!
Holott a körte teste porcelánból volt (amely jó elektromos szigetelő és eléggé jó hővezető!)
Szedtem már szét olyan - SMD- LED-ekből osszerakott égőt, amelyben a LED-szalag kis aluminium tönkre volt körben szépen hőpasztával ráhajtogatva, majd az egész tönk egy aluházban (ami a lámpa háza is) rögzítve.
Ott azok a LED-ek valójában "jól bírták a strapát", de a kisméretű elektronika (maga az áramgenerátor) mindegyikben egy az egyben de behalt!
És ezen spéci lámpa ára üzletekben majd 3000 forint.
Szerintem meg - érhet 300-at.
De ha mostanában ez a sláger, akkor ennek bizony ennyiben megy az ára.
És megveszik!
(#) hobbyboby válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Akkor viszont a kapcsolóban levő glimmecske zavarhat bele erősen a dologba.
Nekem itt a lakásomban az átjáróban van visszajelző-nyomógombos ki-be kapcsoló.
Jelenleg egy 11W-os kompakt lámpával megy, ám egyszer tettem bele - kisérlet ként -
LED-es körtét.
Az szinte ugyanezt csinálta - úgy "derengett".
Mindenképpen látszik és gyanítható - a glimmen keresztül néminemű "szivárgó" áramhoz jut ....

Egyik megoldás - ki kell iktatni azt a glimmet (és az ellenállását) az áramkörből!

Legfeljebb majd nem lesz visszajelzés ... nagy kaland.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) hobbyboby válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Az az 5-10 ezer üzemóra talán jó lesz - 500-nak sem!
És mert az igazság sajna - "odaát van"!
(#) Bakman válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Maga a LED egy jó technika, a használat az, ami nem kiforrott, a problémákat le is írtad.
(#) Massawa válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Idézet:

A LED-ekről illene végre tudni (és/vagy a gyártók okán tudatni) - még NEM EGY KIFORROTT TECHNOLÓGIA!”


BUEK

Ez igy tul szaftos kijelentés, a LED-kel nincs semmi baj, több milliárd a világon teszi amit tennie kell ( világit), azaz technologiai kérdés nincs, sporolás, meg hozzá nem értés viszont van.
Nemrégen az egyik barkácsbolt csödje alkalmával bespájzoltam 6-8 nagyteljesitményü reflektort (20WLED), az üvegen át egyforma LED arrayjal, otthon szétszedve jött a meglepi - az egyik tipusban (ugyanattol a gyártol és árban) kapcsitáp meg két proci hajtotta a LEDeket, a másikban meg egy elötét kondi huzodott meg szerényen a sarokban (ugyabban a házban elökészitve a kapcsitápra stb). Kiváncsi leszek melyik birja majd tovább - amugy nagyon jol világitanak!!!

(Nálunk lassan >3 éve csak LEDek világitanak és eddig csak 1 ment tönkre).
(#) sastas01 válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Na ezaz, hogy nincs benne. Legalábbis én nem láttam. Sima kapcsoló. Annyi csak, hogy mindkét végéről táplálható, illetve sorba fűzhető. Gondolom egy kábel megy végig benne... Ez még fontos infó lehet, de énsem értem mi a franc baja van....
(#) nedudgi válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
A LED ártatlan, a technológia is elfogadható. A probléma ott van, ahol az eddig használt világítótestekben az izzólámpákat cserélik LED alapúra. A LED, és az elektronika meghálálja, ha alacsonyabb hőmérsékleten üzemel. A már eleve LEDesnek tervezett lámpában ilyen probléma ritkán fordul elő, de az izzóra készültben irreálisan magasra emelkedik a hőmérséklet, ami az élettartam rovására megy.
Most már látom, nem úszom meg a cikkírást a LED alapú körtékről.
Következő: »»   80 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem