Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   391 / 582
(#) csapo1002 hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Üdv szakik! Kb. 1 hónapja vettünk egy mosógépet, vadonat új! Candy GC4 1072 D1 a típusa, elöltöltős, 1000-es centrivel. A következő furcsaságot tapasztaltam: pl. 60 fokos mosásnál kiírja, hogy 3 óra 25 percig fog tartani a mosás, már eleve ez soknak tűnt. Beindítom és ahogy bezár az ajtóretesz (pár másodperc) rögtön lecsökken az idő 3 óra 6 percre. Illetve ránéztem kb. negyed óra múlva akkor meg már csak 1 óra 45 percen volt az idő. Mitől lehet ez a jelenség? Esetleg kijelző hiba?
(#) maszek0005 válasza jany1966 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Pontosan 6120 a típus? Servízmanualt csak 6120/S-hez, valamint AWM Delta6120- hoz találtam csak.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) stevepapa válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Nem, nem kijelző. Az indulásnál kiírt idő egy kb idő. Ugyanis sok mindentől függ, amit nem lehet előre tudni. Ilyen a környezeti, illetve vízhőmérséklet. Ezektől függ pl a felfűtési idő, az egyes szivattyúzási idő sem állandó, függ a mosott ruháktól (mennyi vizet vesz fel) A centrifugálási idő sem állandó, illetve az biztos csak, hogy mennyi ideig pörgeti a beállított fordulaton. Az, hogy az egész, centri/sürítés meddig tart szintén a ruhák állagának, mennyiségének függvénye. Nem minden ruhát tud azonos idő alatt szétteríteni, tehát centri előtt lehet, hogy 5-6 percig, de lehet, hogy csk 3 percig teregeti a ruhákat. Egy, egy fázis lejárta után újrakalkulálja az időt. De ez csak tájékoztató jellegű. Fogadásokat ne köss rá
(#) jany1966 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Igen 6120, csak az a baj a szervízmanuálban nincs teljes kapcsolási rajz csak blok vázlat
(#) zsoltee0001 válasza botesz hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Ez a mosógép javítás nem tréfadolog, megoldok egy hibát lesz belőle kettő.
Az alapvető hiba az volt, hogy fater rosszul kötötte be a lefolyó csövet a csatornával, mivel nem volt ellennyomás ami megemelte volna az úszót, ami befolyt víz ki is folyt egyúttal
Rejtély, hogy eddig, hogy tudott egyáltalán működni... miután normálisan bekötöttem neki a lefolyót, már dolgozott is normálisan a mosógép, illetve dolgozott volna, ha nem kezd el ereszteni az egyik oldali csapágynál a víz
Sajna a szimmering adta meg magát, mindez persze szilveszterkor, nyilván sok villamossági bolt van nyitva ilyenkor.
(#) maszek0005 válasza jany1966 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Próbáld meg, hogy a vízszintérzékelője müködik-e rendesen? A légcsapda tisztítása segít neki, valamint próbáld ki, hogy szervíz módba be tudsz-e lépni? A manualban leírja, hogy tudsz belépni, meg kilépni. Szervízmódból a főkapcsoló kikapcsolással ne próbálj kilépni.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) botesz válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szia! Ez abszolút nem hibajelenség.Bekapcsolod felveszi a vizet és utána megnézi(motor áramfelvételt ,tachojelet néz) hogy mennyi ruha van benne.Ha nincs tele akkor elvesz valamennyit mosási időből.De próbáld ki hogy telerakod akkor tovább kéne mosnia.
(#) botesz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Ennél a ez típushiba,szinte sose lesz más baja.
(#) jany1966 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
A vízszintérzékelő tiszta kapcsol. Szerviz módba nem tudok belépni mivel a kezelő panelon semmi sem világít és nem is reagál rá.
(#) csapo1002 válasza stevepapa hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Értem, nagyon szépen köszönöm!
(#) csapo1002 válasza botesz hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Értem, köszönöm szépen!
(#) dgdmiki hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Szép estét! Új vagyok itt és lenne néhány kérdésem. Van egy kilenc éve Zanussi zwf2105w tipusú mosógépem és nem indul el az ajtó bezárása után. Mi lehet a hiba?
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Idézet:
„Kis utólagos elmélkedés. Régen (vagy 15 éve) használtunk egy Ignis AWF 425 típusú mosógépet (talán még működik). A kezdetektől fogva azt játszotta, hogy ha a programkapcsoló valamelyik szürke programra van állítva (30°C vagy 40°C), az utolsó vízleürítés után egy kattanás kíséretében átugorja a szakaszos centrifugálásos részeket. Ha a kattanás előtt egyet előre ugrattam a gombot, nem maradt ki ez a szakasz, vagy ha rövid időre erővel visszatartottam, a visszatartás idejére is végezte.”


Na, akkor máshogy kérdezném illetve pontosítanám:
Kattanással egyetemben ugye fizikailag mozdul a programkapcsoló kb 2°-ot.
Ha javítani esetleg nem is lehet ezt a gyári hibát, mi okozhatja ezt, bármi tipp?
(#) zolika60 válasza dgdmiki hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Először az ajtó kapcsolót nézném meg.
(#) dgdmiki válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Oké és mit kell néznem rajta? Nem igazán értek a mosógépekhez a traktorokat jobban ismerem.
(#) dgdmiki hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Boldog újévet mindenkinek!
(#) Wind-Storm válasza dgdmiki hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
új évet
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) dgdmiki válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Köszi a javítást!
(#) banya012 hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
BUEK Elvtarsak. Uj ev, uj problemak..
Adott, egy samsung mosogep, aminek van egy ilyen szamon letezo panelja.
dc9200969a
A problemam vele az, hogy konektorba dugas utan, azonnal leveri az automatat.
Mivel rizsevo gep, igy agyon van taknyozva a hulye gyantajukkal.
Az lenne a kerdesem, valakinek tipptyje van e, talalkozott e mar vele. Mit csereljek ki, hagy ne kelljen az egesz panelt kaparnom a mericskeleshez.
Nagyon koszoonom..
A gep tipusa:
Samsung WF71284
(#) Wind-Storm válasza dgdmiki hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Nincs mit!
(#) Bakman válasza banya012 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Ez így be van öntve gyantával? Egyébként akkor nem veri le az automatát, ha a vezérlő nincs benne?
(#) banya012 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
ha tok ures, csak a 220V-be van rajta, ami jon a kondirol, akkor mar leveri.
Sargaval jeloltem a bejovoket.
Viszont, valaki, valamikor igen szakszeruen biztositekot " cserelt " benne
(#) Bakman válasza banya012 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Általában a kapcsolóüzemű tápegység primer körének masszív zárlata okozza az ilyen jelenségeket. Az viszont kétséges, hogy ebben szakszerűen (vagy egyáltalán) bármilyen alaktrészt ki lehet cserélni úgy, hogy a panel életképes maradjon...
(#) banya012 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Egy "picit" pontositok..
Mint, mindig, megint figyelmetlen voltam..
A sarga karikaban levo csatlakozo felcsatolasaval veri le a biztositekot.
Ez a kezeloegysegre megy.
Ha lehuzom, a gep hibatlanul, semmit nem csinal
A "nyagyfogyasztokat" lehuztam, motor, futes, magnesszelep.. es akkor is..
Hala, tobb esetben sikeralt ilyen panelt javitani..
De nagyon idegtepo a takaritasa, ezert is kerdeztem, hatha valaki konkretan talalkozott eme gep, ezen hibajaval
(#) yulo5310 válasza banya012 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
AZ a 230 kapcsoló szálja,nincs ott valahol egy zárlatos zavarszűrő,az szokott ilyen hibát produkálni.
(#) banya012 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Bocsi, hogy ennyire inaktiv vagyok es a segitsegeteket kerem.. de megis..
Amit meg kideritettem rola.. (jelenleg csak rovid idoket tudok vele tolteni)
Van egy csati, ami egy teljesen kulonallo trafoba megy. Abbol mas nem is jon ki, csak ez a ket szal megy be. Lovesem nincs, mi ertelme van, a bejovo aram mellett van. Szoval.. Ha ot lehuzom, nincs semmi. Ha visszadugom, a trafo morran egyet es akkor veri le..
Mellette, mar valaki "kulturaltan, magyarosan cserelt" biztositekot..
Es egy kep, hogy ferek hozza a panel aljahoz, hatha valakinek jol jon..
Ettol meg a kapirgalas, katasztrofa..
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) yulo5310 válasza banya012 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Akkor én a morgó trafó körül keresgélnék,lehet hogy zárlatos. Ha menetzár azt ki sem tudod mérni,nincs viszonyítási alap!
(#) banya012 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
tokeletes "zarlatot" merek..
De igen.. nincs mihez viszonyitani.
Van elfekvoben masik samsungom, de regebbi es abban az istenert nem igy oldottak meg..
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Kész csoda hogy egyáltalán a paraméterek rajta vannak.
(#) yulo5310 válasza banya012 hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
Mi lehet ez?,valami fojtótekercs!
Következő: »»   391 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem