Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7375 quad
 
Témaindító: Kovidivi, idő: Márc 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 15
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Találtam egy másik oldalt ahol erről a 2 icről van szó, de nekem csak az mondott valamit, hogy fordítva kell bekötni. Ha esetleg átalakítanád a kapcsolási illetve a nyák tervet azt meg köszöném.Itt találod meg az oldalt!
(#) furko válasza azrob hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Szia!

Nem egyforma a lábkiosztás. A mute és a diag lábak külömböznek. Az adatlap nem ír hídkapcsolási lehetőséget, így a terv nam jó neked.
Mellékeltem az adatlapot.

TDA7372B.pdf
    
(#) furko válasza azrob hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Holnapra készítek egy tervet az adatlapon lévő kapcsoláshoz Sprint Layout-ban. Vasalni szoktad a nyákot?
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Marni szoktam. Mit jelent az, hogy "sprint layout"?
(#) kadarist válasza azrob hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Egy nyáktervező program neve
(#) furko válasza furko hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Bocsi nem volt időm megcsinálni, de hétvégén meg lesz.
Rendben van hogy marni szoktad de a rajzolatot hogyan viszed fel? Ha kézzel akkor nagyobb távolságokat hagyok, és nem megyek át az IC lábai között. Ha vasalsz ez nem okoz gondot.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
(#) furko válasza furko hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Na elkészült egy terv.
Kipróbálva nincs. Elvileg jó. Ha valaki talál benne hibát, feltétlenül szóljon.

TDA7372.lay
    
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Rajzolni szoktam és ezt a formátumot nem tudom megnyitni sajnos. Fel tudnád tölteni más formátumban is?
(#) furko válasza azrob hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Szia!
Belinkeltem Vicsys honlapját. Innen le tudod tölteni a demo programot, és egy nézegetőt amivel nyomtatni is lehet. Ha szeretnéd megtanulni a Sprint Layout használatát, akkor találsz egy leírást amit Alkotó készített. Ezekkel meg tudod nyitni, és nyomtatni. Ha nem boldogulsz holnap felrakom Pdf-ben.
Vicsys honlapja
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Köszönöm. Ha gépről leszek ránézek az oldalra.
(#) furko válasza azrob hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Megpróbálkozhatnál a vasalással, nem nagy ördöngősség. Nagyon sok leírás van a neten, és nem kell hozzá sok minden.
Videó
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Amikor utánna néztem akkor nagyon bonyolultnak tűnt, de azota már csináltam ezt-azt. Majd ránézek ha nem suliba leszek és telefonon.
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Megnéztem a videót. Nagyon pontosan le van benne írva minden. Sajnos a nyomtatás nem fog menni mert se műnyomó papírom (bár szerintem ez a kisebb probléma), se lézernyomtatóm nincs itthon. Ha esetleg meg tudnám oldani a nyomtatót akkor ilyen papírt hol tudok beszerezni? Megnéztem a Sprint Layout programot. Első ránézésre egyszerűnek tűnik, de még nem volt időm elolvasni a használati útmutatót. Remélem, hogy sikerül használatba venni ezt a programot.
(#) furko válasza azrob hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Én fotopapírra nyomtatok. Nekem bevált a sima tesco-s. Nyomtatást meg próbáld megoldani suliban vagy ismerősnél. A nézegető program nem igényel telepítést, bárhová magaddal viheted, és tudsz vele nyomtatni.
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Beszéltem faterral és azt mondta, hogy a munkahelyén lézeres nyomtató van. Szóval az úgylátszik, hogy az meg oldodott. Bár a programmal kapcsolatban nem értem, hogy hogyan tudom beállítani méret arányosan.
(#) furko válasza azrob hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Nyomtatás menüben a méretarányt 1:1-re állítod, a feliratokat a layer résznél ki kell kapcsolni, hogy csak a vezetősávok maradjanak, és úgy nyomtatni. Lehet egy lapra többet is nyomtatni. (célszerű, ha nem sikerül elsőre legyen tartalék)
Be kell állítani x és y irányba a darabszámot és a távolságot. Tükrözni nem kell így ahogy van lehet felvasalni.
Így leírva bonyolúltan hangzik, ismerkedj kicsit a nézegetővel. Aztán persze a progival is. Megéri ha komolyabban akarsz foglalkozni nyák készítéssel. Hidd el jobb mint kézzel rajzolni. Kezdeti nehézségek leküzdése után nagyon egyszerűnek fog tűnni. És bonyolúltabb nyákoktól sem fogsz megijedni.
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Köszönöm. Jó is lesz ha megtanulom kezelni a programot, mert vettem egy babettát és saját világítása nincs és leddel tervezem megoldani és ahhoz is kell majd nyákot csinálnom. Minden esetre még nem tudom, hogy melyik nyákkal fogom kezdeni, de minden esetre a programot fogom használni.
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
3 kérdés jutott még eszembe. Az egyik az, hogy a layer résznél a feliratokat csak a demoban lehet kikapcsolni vagy a nézegetőben is? A másik az, hogy az x-y irányba a darabszámot hogy állítsam be, illetve hol kell? Az utolsó pedig az, hogy a méret arányt a papír/méret résznél található, de nem találok 1:1-es arányt, illetve nincs kiírva, hogy 1:1 csak sok más és a sok más közül melyik az ami nekem jó lesz nekem?
(#) furko válasza azrob hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Mellékelt képet a nézegető nyomtatás képernyőről készítettem, de szerintem ugyanaz mint a progié.
A darabszámot a Tile menüpontban tudod beállítani + a tervek közötti távolságot.
A nyomtatási méret beállítása is látszik a képen.
Olvasd Alkotó írását. Ha valami nem oké akkor a Sprint Layoutnak van saját témája, ott, vagy privátban értekezzünk, mert itt Off lesz. Egy lapra mindenképpen többet nyomtass mert nem biztos hogy elsőre sikerül a vasalás. A nyák tiszta legyen, zsír és pormentes. A nyomtatón a takarékos módot kikapcsolni, és a legsötétebb módot beállítani (nyomtatófüggő), igy lesz a legtöbb festék a nyákon. Próbálkozni kell amig ki nem tapasztalod.
(#) azrob válasza furko hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Nekem full másképp néz ki a nézegetőm. mellékletben küldöm. Privátban lenne a legjobb! ha megtennéd akkor írj rám kérlek, mert nem tudom, hogy hogyan kell.

Névtelen.jpg
    
(#) ATOMIC hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Sziasztok! Régebben meg építettem ennek az erősítőnek a két kimenetes változatát, hangszínszabályzót nemtettem bele. Most szeretnék bele rakni egyet csak nem tudom hogy hány "K" potmétert rakjak bele.
(#) reloop válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szia! A hangszínszabályzó témába látogass el, ha nem találnál elég információt ott szívesen segítek. Bővebben: Link
(#) ATOMIC válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Csak egy egyszerű potmétert akarok belekötni, hogy tugyam szabályozni a hangerőt, csak azt nemrudom, hogy hány Kohm-ost.
(#) reloop válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Valamiért hangszínszabályzót értettem.
10-50k értékek közötti logaritmikus potenciométert ajánlok a hangerőhöz. A 10k-t találom legjobbnak.
(#) ATOMIC válasza reloop hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Értem! Kösz!!!
(#) Gumi válasza DRoland hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Szervusz nagyon uj vagyok a forumon, meg tudnadmutatni hogy is nez ki ez a hordozhato erositod?
(#) vipera1997 hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Nagyon unatkoztam, és megcsináltam ezt a remek kis erősítőt nyomtatható lay formátumba.
Remélem jó lett

TDA7375.LAY
    
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Szia! A szorgalom példás! Picit könnyíthetnél a jel bekötésén, mert így nehéz bevarázsolni a drótot a csokiba. Arra is gondolj, hogy 7A-t is elérhet a tápáram, ne sajnáld a rezet a vezetősávtól
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Rendben, majd akkor holnap javítok rajta kicsit.
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Ne felejtsd el a jobb bemenet és a csatolókondi összekötését!
Következő: »»   14 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem