Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2702 / 3975
(#) RoliNyh válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Az első jó, a másodikat passzolnám.
Mivel step up, elvileg 5V fölött nem lehet a bemeneti feszültsége (írja is a leírásban 0,9V-5V), az akkutöltő kimenetén meg 12V van legalább...

De nem értem minek akarsz betenni még egy külön egységet, mikor az akkutöltő saját segédtápját is használhatod...
(#) dudzsi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
A másodikat javitottam mert rosszat linkeltem. Azért mert ez egy PC tápbol csinált akku töltö. Modositva van a táp 15V-ra és van benne egy elektronika amivel az árameröséget leghet szabályozni. Ebbe raknám.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) Csupasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Melyik step up?
Egyébként egyik sem leválasztott.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) RoliNyh válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
A PC táp vezérlő IC kap független tápot, arról táplálhatod a mérőműszeredet...

Szóval totál felesleges beletenni külön stabilizátort...
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Egyébként csak halkan jegyzem meg (mert szlovákul nem tudok), ha ez egy gépjármű akkumlátor töltő akar lenni, akkor kissé keveslem azt a 12V bemeneti feszültséget.

Hogy egészen pontosak legyünk, egy autóakkumlátort 14.4V -al szoktak tölteni.
De mivel a te áramköröd áteresztő (disszipatív) jellegü, nem tudom honnan fog termelni még közel 2.4V -ot a teljes feltöltéshez (gyanítom sehonnan)...

Szóval lehet, hogy nem teljesen feltöltött aksit kapsz a végén, vagy előbb fel kéne turbóznod a PC tápot, 14.4V -ra...

Mit gondoltok erről? Szívesen olvasnám mások véleményét is...
(#) Sanitatum válasza gyoran hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Köszönöm
(#) BEMcorp válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
A hozzászólásban írja Dudzsi fórumtárs, hogy 15V-ra van módosítva a tápegység.
(#) lob1977 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Helló és BUÉK. Segítségre lenne szükségem. Sorba szeretnék kötni négy számítógépes mikrofont (talpas tűmikrofonok), a lényeg az, hogy egy hosszú asztalnál ülők hangját tudjam felvenni anélkül, hogy valaki keverő mellett kellene üljön. A négy mikrofon jelét egyetlen XLR csatlakozóra szeretném rákötni. Van valakinek tanácsa, ötlete, rajza hogy mi szükséges ehhez? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) tungsram82 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Szia.

Teljesen kezdőként, úgy értve, hogy életemben nem csináltam ilyet, eltudná valaki magyarázni, hogy mit hova melyik részt melyikhez kell kötni stb... pls.
(#) granpa válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Ez a beugratós kérdés? A rajzon egyértelműen ott van, hogy mihez-mit kell kötni, melyik alkatrész, melyik lába hova csatlakozik (akár az asztal lapján). Mi a kérdés?
A pls., mi? Ezt a szlenget errefelé nem használjuk, ha nem olvastad volna a fejlécben lévő tudnivalókat! Írhattad volna: Kérem.
(#) tungsram82 válasza granpa hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
De ez kb. olyan nekem, mint ha egy soha életében nem vezető embernek azt mondod, hogy ülj oda és vezesd ezt az autót.

Neked egyértelmű lehet, de sajnos nekem nem. És ez a kezdők topikja ha jól tudom Kérem.
(#) kadarist válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 7, 2016 1 / 2
 
Szia!
Szerintem fordulj az ottani mesterekhez: Bővebben: Link.
(#) qvasz2 válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Ha majd oda kerülsz, és elmész vezetni tanulni, pontosan ezt csinálják.

Amúgy parancsolj:

Ami csak keresztezi egymást, azt ne kösd össze, csak ha pötty is van rajta!

img284.pdf
    
(#) tungsram82 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 7, 2016 2 /
 
Köszönöm. Pont erre gondoltam.

UI. szubjektív véleményem.
Azért vannak akik a kérdésre is válaszolnak. Köszönöm qvasz2.
Aki ért hozzá számára csak egy egyszerű rajz, és könnyen elkészíthető, ahogy a példa is mutatja, na és itt jön a lényeg, hogy elkészíti feltölti a képet, és segít.
Mások, azt meg lehet látni mit csinálnak. De ez sok fórumon így van, elfogadom, ilyen az élet.

Köszönöm még egyszer.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) Robika hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Tervezek egy nyákot és SMD-vel szeretném tele tűzdelni.
Amiket használok az SOIC-k 8 és 16 lábasak. (SO8,SO16).
A nyáktervező programban viszont van SOIC-8/150mil 209mil és 300mil szélességű IC foglalat.

Néztem a hestore oldalán mondjuk egy hőmérőt:
http://www.hestore.hu/prod_10029379.html
Itt az adatlapban szerepel,hogy 150mil.

Viszont a kérdésem,az ha egy adatlapban látszik,hogy több szélességében megtalálható(150,209,300), akkor ezt honnan tudjam? Van valami alapértelmezett vagy érdeklődjek náluk?

Köszi
(#) RoliNyh válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Ja mostmár látom, átsiklottam felette...
(#) tungsram82 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok.

További segítséget szeretnék kérni.

1. A Tranzisztor nagyobb melyik lába az ( E, B, C) BDx33.
2. A Tranzisztor kisebb melyik lába az ( E, B, C) BC557C.
Balról jobbra nézve.

3. Kondenzátor hány mm-es forrasztó onnal érdemes forrasztani (forrasztópisztolyom van) ez a kondenzátor kb. 3mm-er. Illetve kis kapacitású pF kondenzátoroknál mindegy, hogy milyen polaritással kötjük be őket?

4. Ellenállás bekötésének iránya mindegy ugye jól tudom?

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) granpa válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
A tranzisztorok adatlapján megadják a lábak azonosságát (pl. Tranzisztorok helyettesítése téma, vagy a Google kereső, Alldatasheet). A nem elektrolit kondenzátoroknak mindegy melyik lába, melyik pólusra megy. Forrasztópisztollyal SMD-t, kezdőként igazi kihívás. Minél vékonyabb 'cin', és minél rövidebb idő(túlmelegedés!) A lap alján itt az adatlap, ha rákattintasz az eszközre.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) Ivan93 válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 7, 2016 / 3
 
Szia!
Egyrészt qvasz2 kolléga rajzán láthatod, hogy melyik láb melyik, másrészt a hozzászólásodban megjelenő hestore linken megtalálod az adatlapokat, amiknek első oldalán is le van rajzolva.
Egy kicsit lehetnél önállóbb.
(#) qvasz2 válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
1-2: Így, ahogy lefényképezted, pont így rajzoltam le neked az előző hsz-ben, és odaírtam melyik-melyik!
3-4: mindegy a polaritása, mert nincs neki. Viszont kondiból (és ellenállásból is) szerezhetnél huzal lábút, azzal sokkal könnyebb dolgozni!
(#) dudzsi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Köszi. Szóval a 494-es ic táplábát "12" ahol 5 volt van nyugodtan ráköthetem a mérő tápelátására?
(#) RoliNyh válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 7, 2016 / 1
 
Mehet oda is (bár szerintem ott nem 5V van), viszont elegánsabb megoldás, ha az ATX táp 5V -os segédtápjáról táplálod (lila vezeték).
(#) ktamas66 válasza Robika hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Ráadásul ha megnézed többféle tápfeszültségre optimalizált típus is van. A hestore oldalon viszont meg van adva a pontos típus: LM75CIM-5. Az adatlap 3. oldalán megtalálod a pontos adatokat: SOP-8, 5V-tápra. A méretek a 17. oldalon vannak.
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Oktáv szintetizáló ic mire való?
(#) trickentrack hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Üdv!

Készítettem egy apró led lámpát SMD ledekből, 27 led van párhuzamosan kötve.
12v os adapterről(ledszalag adapter) szeretném meghajtani. Viszont kellene egy feszültség osztó ami a 12v ból 3,2v ot csinál.
Ezt hogy tudom kiszámolni?

Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Előtét ellenállással de inkább áramgenerátorral. Jó nagy lesz a veszteség, de ha készítesz a 27 LED -ből három, párhuzamosan kapcsolt LED -ekből csoportot, és azt sorba kapcsolod, kisebb előtét ellenállás kell, és a veszteség is kevesebb. 9 LED párhuzamosan, és a három 9 LED -es csoport sorba.
Ellenállás = 12 - 3*3,2 / párhuzamosan kapcsolt LED -ek árama.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) tungsram82 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Húzal lábú kondenzátor, ez egy nagyon jó ötlet, köszönöm szépen.
(#) tungsram82 válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Ilyenre gondoltál Bővebben: Link , ez jó igaz?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2016
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Következő: »»   2702 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem