Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 1,5V-os időzítő
 
Témaindító: Bazsi, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bazsi hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Bocs, hogy megint egy témával gyarapítom ezt a témakört is, de nem találta olyat, ami nekem kell.
Egy olyan időzítő kapcsolást keresek , ami elmegy 1,5V-ról is. Ehhez kérnék segítséget.
(#) menyus válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Mekkora időzítés kell?
(#) dobo válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
És mihez kell?
Metrt ha elemről akarod működtetni az szerintem bajos mert az elem feszültsége ritkán 1,5 volt
(#) ferci válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Jó "pongyola" megfogalmazása az igénynek/célnak...
(#) Moderátor hozzászólása Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008
 
Míly felemelő és másokkal szemben megtisztelő, mikor a kérdező itt hagyja a témát és rá sem néz...
(#) dbase válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Nehéz lenne mellé rakni egy másik elemet??
Amugy szerintem egy síma tranzisztor-ellenállás-kondi és kész is.Időzítő?? most gondolom végig és mit fog csinálni ha lejár az idő? Meghuz egy relét, 1V-osat???? Még egy led sem világít ekkora feszröl. Bocs de hülye téma , kár volt nyitni. Elfért volna a síma időzítős témában is a kérdés.
(#) menyus válasza (») Márc 2, 2008 /
 
A "komolytalan téma" nyitásának tipikus esete...Eszébe jut valami, végig sem gondolja...stb

De hogy segítsek is..:

Én javasolnám az új germániumra épülő PIC használatát az tán elmenne 1 V ról is step up nélkül... sok sikert a beszerzéséhez.
(#) proba válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Ha hosszú időt akarsz cd motor + áttétel + mikrokapcsoló
(#) Bazsi hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Bocs mindenkinek csak mostanába elég zsúfoltak a napjaim a kérdés még midig áll. Nem lehet mellé rakni másik elemt, mert nincs hely.
Üdv.: Bazsi
(#) Bazsi válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Amúgy időzítő kapcsolásom van egy rakatnyi, de nem lehet átalakítani őket, már próbáltam.
(#) ferci válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Bemegyek a boltba:
- Kérek 7 smd ellenállást, 3 kondit, meg 3 smd tranyót...
- ??? ( )
(#) MM hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Sztem egy DCDC konverterrel meglehet oldani, má nem azért de sok MP3 játékosba csak 1 elem van és vígan világít a kék háttérvilágítás is ami ledes+ zenél is
(#) ferci válasza MM hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szabad a pálya...
(#) vicsys válasza ferci hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
(#) ferci válasza vicsys hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Biztos jó lenne, de ha nem fér el még egy elem, érdekes lenne a konverter+az időzítő...
Majd Bazsi megmondja...

Keresek valami egyszerűt, ami elmegy 1,5-ről.. csak az a gond, még mindig sötét, mit kapcsoljon,
mennyi ideig, adjon 1,5-öt vagy lehúzzon...
(#) ferci válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 2, 2008 / 4
 
Ki tudja, mit akarsz és hogyan.
Talán jó lesz...
(#) Bazsi válasza ferci hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Talán ez jó lesz.
kössz
(#) Bazsi válasza ferci hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Mekkora az időzítése?
(#) csema123 hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Én egy olyan időzítőt szeretnék, ami kis méretű, de önálló energiaforrásról működik (pl 1,5V-os elem) és tudja azt, hogy pl óránként 1 percre bekapcsol egy villanymotort, ami szintén egy kisebb (1,5V, 3V, vagy 9V-os) elemről megy és a kapcsoló ne fogyasszon túl sokat és ez a kapcsolás kijöjjön max 2-3 EFt-ból. Meg lehet ezt oldani? Várom a szíves válaszaitokat!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem